چرا کنگره ملی؟ و چگونه؟

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

توجه :

ما دموکرات هستیم پس نظرات مخالف و اقلیت‌ها را ارج میگذاریم. اما تنها مقالات، ویدئوها، میزگردها و مصاحبه های انتشار یافته با امضای یا مجوز سخنگو و/ یا نهاد راهبردی حزب در سایت و تلویزیون رنگین کمان بنیاد آزادی اندیشه و بیان، ارگان حزب سوسیال دموکرات و لاییک ایران – همسازی ملی جمهوریخواهان – بیان‌گر رسمی مواضع حزب هستند. بنابراین دیگر نوشته‌ها نظرات شخصی می‌باشند.

فرهنگ قاسمی سخنگوی حزب  و مدیر و بنیانگذار سایت


منوچهر تقوی بیات

راه عبور از بحران ، تأسیس یک کنگره ملی از تمام گروه های جامعه است…( جبهه ملی ایران)!

همانگونه که همه ی ایرانیان میهن دوست آگاه هستند:

« جبهه ملی ایران در مرداد ماه ۹۷ یعنی چهار سال قبل به حکومت هشدار داد و نقشه راه جهت برون رفت از بحران های عمیق موجود در جامعه را در برداشتن سه گام معرفی نمود.

گام اول آزاد نمودن زندانیان سیاسی در سراسر کشور.

دوم برقرار نمودن و احترام گذاشتن به تمام آزادی های اولیه و اساسی ملت ایران مانند آزادی احزاب و اجتماعات، آزادی رسانه ها و آزادی انتخابات.

و در گام سوم انجام یک انتخابات سالم و عادلانه برای تاسیس یک مجلس موسسان که نظم و ساختار آینده کشور، در آن ترسیم گردد.».

اما تا کنون حکومت دست نشانده و وابسته ی مشتی آخوند در ایران این راه خردمندانه را نپذیرفته است. آن ها نه به انتخابات آزاد تن در می دهند و نه آزادی های سیاسی و اجتماعی را روا می دارند و همچنان با کمک مشتی بسیجی و سپاهی تا دندان مسلح به کشتار و  بگیر و ببند زنان و مردان مبارز ادامه می دهند. این حکومت ضد مردمی کودکان را نیز به گلوله بسته و به زندان انداخته است. در پیکر هیچ یک از حکومتگران در ایران گوش شنوایی نیست و در چهل و اندی سال گذشته حکومت دیکتاتوری آخوندها با کشتار و شکنجه ی فداکارترین فرزندان مان نشان داده است که این حکومت برگزیده ی ایرانیان نیست بلکه دشمن ایرانیان است.

از  ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ تا به امروز  ۸۸ روز است که مردمان شهرهای سراسر میهن مان برای سرنگون کردن حکومت  ضد ایرانی و وابسته ی آخوندها، به پا خاسته اند. تاکنون راهی و یا برنامه ای برای سرنگونی حکومت پیشنهاد نشده است. تنها جبهه ملی ایران در تارنمای پیام جبهه ملی ایران شماره ۲۱۷ به ملت ایران پیشنهاد کرده است که« راه عبور از بحران ، تأسیس یک کنگره ملی از تمام گروه های جامعه است… این کنگره موقت برای شروع یک روند دموکراتیک می تواند از مجموعه ای از نمایندگان احزاب و جمعیت های ملی،

نمایندگان بانوان حق طلب ایران،

نمایندگان شورای هماهنگی معلمان،

نمایندگان دانش آموزان دبیرستانی و جوانان و آینده سازان کشور که در این ایام بلوغ سیاسی ورشد یافتگی فکری خود را نشان دادند،

نمایندگان دانشجویان ارجمند که مثل همیشه موتور محرکه جنبش های اجتماعی ایران بوده و هستند.

نمایندگان اساتید گرامی دانشگاه ها یعنی مربیان ومراجع علمی این سرزمین،

نمایندگان کارگران و کشاورزان شرافتمند که سربازان عرصه ی تولید و قدرت بخش توان اقتصادی کشورند.

نمایندگان کارمندان دولت،

نمایندگان پزشکان و پرستاران این ایثارگران عرصه درمان،

نمایندگان مهندسان پیشگامان عرصه سازندگی،

نمایندگان حقوقدانان و وکلا،

نمایندگان اصناف و بازاریان که همیشه در جنبش های اجتماعی ایران نقش آفرین بوده اند.

نمایندکان بازنشستگان گرامی،

نمایندگان دارندگان کامیون و ماشین های سنگین،

به همراه نمایندگان مورد وثوق مردم از تمام استان های کشور می توانند این کنگره ملی موقت را تشکیل دهند.».

در این روزها مردمان جان به لب رسیده ی میهن مان در همه شهرهای ایران به خیابان ها ریخته اند و آزادی و رهایی را فریاد می زنند و دشمن نیز آنان را گلوله باران می کند، می کشد و به زندان می کشد. در سراسر کشور هر گروه، سازمان و صنفی مانند معلمان، کارگران، دانشجویان و… که در پیشنهاد آمده است می تواند از راه نت یا از راه دیدارهای سندیکایی این پیشنهاد را به رایزنی بگذارد و راه های تازه تر و بهتری را برای انجام آن ها در پیش بگیرد. این گروه ها اگر نمی توانند کنگره ی ملی را در جایی برگزار کنند می توانند از راه تلفن همراه و یا کامپیوتر گرد هم آیند و راه آینده ی کشور را پیش پای همکاران خود و ملت ایران بگذارند. هر گروهی می تواند از این راه نمایندگانی را برگزیند و به کنگره بفرستد. کنگره می تواند مجلس شورای ملی و دولت ملی را پدید بیاورد. این دولت ملی موقت می تواند راه انجام یک انتخابات ملی و سراسری را پیشنهاد کند. چندین میلیون ایرانی در بیرون از کشور می توانند به برپایی این کنگره  ملی کمک های گوناگونی بکنند. مردمانی هم که در کوچه و بازار کشته می دهند به مبارزه دلگرم شده و تا پیروزی و سرنگونی حکومت اسلامی پیش خواهند رفت. اگر صدها هزار نفر به دستگاه های دولتی و به پادگان ها روی بیاورند هیچ نیرویی نمی تواند جلوی آن ها را بگیرد. با منفی بافی و نه گفتن و نق زدن کسی به جایی نمی رسد.

در پیشنهاد بالا جبهه ملی ایران دست یاری به سوی همه ی هم میهنانمان دراز کرده است. این پیشنهاد داهیانه و درستی است و  بار کلانی است که برداشتن آن کار یک نفر و دو نفر و یک گروه و دو گروه نیست. همانگونه که در پیشنهاد آمده است؛ در این هنگام هنگامه ها و لحظه ی سرنوشت ساز میهن مان تمام گروه ها و همه ی ایرانیان میهن دوست باید این کار را به گردن بگیرند و در انجام آن کوشا باشند. در برخی از گلوگاه ها و تنگناهای تاریخی تنها فرمانروایان نیستند که راهگشای تاریخ می شوند، در چنین تنگناهایی در درازای روزگار مردمان و شهروندان ایرانی، به پاخاسته و راه رهایی را گشوده اند. ابومسلم و سیاه جامگان، بابک خرمدین و سرخ جامگان، سربداران، انقلاب مشروطیت و … از سربلندی ها و سرافرازی های تاریخ میهن ما بوده اند. ایرانیان به یاری خرد همگانی و فداکاری چه در درون کشور و چه در بیرون کشور باید نقش تاریخ ساز خود را به انجام برسانند.

منوچهر تقوی بیات

از همسازان حزب سوسیال دموکرات و لائیک ایران

بیست و  یکم آذر ماه ۱۴۰۱ خورشیدی برابر با ۱۲ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.