... و شریک قافله: هوشنگ طالع

… و شریک قافله: هوشنگ طالع

دسته‌بندی نشده

5 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=26285

لینک کوتاه

سخنان تکان دهنده ی رییس سازمان تعزیرات ( برنامه تیتر امشب ـ شبکه‌ی خبرِ سیمای جمهوری اسلامی ـ چهارشنبه ـ ۲۲ ار دیبهشت ماه ۱۳۹۵ ) آشکار کرد که چرا سال هاست از « قاچاق سازمان‌یافته » سخن گفته می‌شود ؛ اما نه تنها از حجم آن کاسته نمی‌شود ، بلکه هرساله ، بر حجم آن افزوده می‌گردد .

وی در این برنامه ، در باره‌یِ متولیان مبارزه با پدیده‌ی قاچاق گفتند : « بر پایه‌ی ماده ۳ قانون مبارزه با قاچاق ارز و کالا وزارت‌خانه‌های دادگستری ، اطلاعات ، امور اقتصادی و دارایی ، کشور ، امورخارجه ، صنعت ، معدن و تجارت ، راه و شهرسازی ، نفت ، جهاد کشاورزی ، بهداشت ، درمان و آموزش پرشکی ، نیروهای مسلح و سازمات تعزیرات حکومتی متولیان اصلی مقابله با قاچاق هستند » .
اما جالب این‌جاست که به گفته‌ی رییس سازمان تعزیرات : « در یک سال گذشته ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، یک بار با حضور همه‌ی وزیران بر گزارنشده است » . این بدان معناست که به گونه‌ی عملی بدنه‌ی دولت یازدهم نه تنها گامی در راه مبارزه با قاچاق کالا و ارز بر نداشته است ؛‌ بلکه با « اخته کردن » ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، « فرش قرمز » در راه قاچاق و قاچاق‌چیان محترم پهن کرده است . افزون بر آن ، از یاد نبرده‌ایم که نخستین اقدام وزیر صنعت ، معدن و تجارت ( از اعضای مهم و موثر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ) لغو طرح شبنم در راستای تسهیل قاچاق و آسودگی بیش‌تر خاطر « قاچاق‌چیان محترم » بود . هم‌چنین وزیر راه و ترابری و مسکن شهرسازی ( از اعضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ) به بهانه‌ی « اقتصاد رقابتی » چسباندن انگ‌ِ کمونیستی به سازمان حمایت از مصرف کننده و تعزیرات ، در حقیقت در پی انحلالِ سازمان تعزیرات حکومتی بود که در پایان به روان‌سازی قاچاق و آسودگی بیش‌تر خاطر « قاچاق‌چیان محترم » می‌انجامید .
آقای علی‌رضا جمشیدی تاکید کردند : « بسیاری از تصمیمات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، تصمیمات جدی نیستند و بسیاری از آن ها اجرا نمی‌شوند » .
ایشان افزودند : « چند ماه پیش در این ستاد تصمیم گرفته شد با قاچاق گوشی‌های تلفن که میزان آن دو میلیارد دلار برآور می‌شود ، مقابله شود ؛ اما این مصوبه به اجرا در نیامد » .
ایشان تاکید کردند که : « برای مقابله با قاچاق گوشی‌های تلفن هم‌راه ، اقدام اپراتورهای فعال کشور کافی است ؛ اما می‌گویند یکی از اپراتورها با غیر فعال‌سازی گوشی های قاچاق مخالفت کرده است » . ؟!
آقای جمشیدی هم چنین گفتند : « عزم ملی و باور جدی برای مقابله با قاچاق در کشور وجود ندارد و مافیای ثروت و قدرت در بخش‌های اجرایی و حاکمیتی تنیده شده است که هر مسئولی که بخواهد در برابر آن بایستد ، به سختی می‌تواند دوام بیاورد » …
راستی را ، چشم همه‌ی مسئولان بیش‌تر روشن . با این سخنان می‌توان به نام دوقلوی دولت یازدهم یعنی « تدبیر و امید » بهتر پی برد و دریافت که « تدبیر و امید » در راه توسعه قاچاق و حاشیه‌یِ امن قاچاق‌چیان ، به کار گرفته شده است و در ضمن باید در انتظار برکناری ( ببخشید استعفای ) آقای علی‌رضا جمشیدی هم باشیم تا کسی « سخن حق » نگوید و سیما هم آن را پخش نکند .
پنج‌شنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵ ـ هوشنگ طالع
نشانی کانال تلگرام هوشنگ طالع @hotale

Facebook Comments
نظرات
 1. فرهنگ قاسمى
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  آقای قاسمی شعار میدهید ویا میخواهید سازش نا پذیری خود را برخ ما بکشد؟ اگر قرار است محاکمه ای صورت گیرد؛ آنها که جنایت کردند وزنده هستند را نام بیرید. تقریبا 80 درصد مسئولین ج.ا اسلامی مستقیم ویا غیر مسقیم بعد از انقلاب متهم هستند. دوران موسوی نخست وزیروقت چه جنایتی اتقاق اقتاد. درسته میگویم؟ چرا محاکمه ایشان را که هنوز هم میگوید عاشق” امام خمینی” میباشد خواستار نمیشوی؟ آقای قاسمی بهتره راه حل مشکلات نشان دهد. رفسنجانی و خمینی را تاریخ محاکمه خواهد کرد.

 2. پرنده پرنده
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  نه می بخشم و نه فراموش می کنم .

 3. نوخندان
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  مگر شاه و فرح و برادر و خواهرهایش و خانواده سلطنتی و خانواده 1000 فامیل مانند خیامی و فرمانفرماییان و خسروشاهی ها و غیره در امریکا که ادعای طرفداری از دموکراسی را دارد توسط قوه قضاییه انها محاکمه شدند ؟؟؟؟؟ لابد برای انها یک وظیفه ملی حساب نمیشود !!!!!

 4. عبسعلي فتاح
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  جناب قاسمی. رفسنجانی با کدام قانون محاکمه خواهد شد؟ قوانین جاری یا قوانینی که ما به آن امید داریم ؟

 5. رضا قاسمى بابلى
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  سلام استاد گرامی

  همانگونه که از شما انتظار داشتم
  با نگاهی عمیق و دید گسترده ای به دور از هیجان و تعصب و با شجاعت مثال زدنی حق مطلب را ادا نمودید.

  از شما متشکرم

 6. جهانشاه رشيديان
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  ماله کشان رژیم رفسنجانی را نمونه اصلاح پذیری رژیم معرفی می کنند، کماکان جنایات و دزدهای او و کلیت رژیم غنیمت خوار و اشغالگر اسلامی نا بخشودنی است و راهی بغیر از گذار از ان نیست.

 7. اسماعيل زرگريان
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  آقای قاسمی شعار میدهید ویا میخواهید سازش نا پذیری خود را برخ ما بکشد؟ اگر قرار است محاکمه ای صورت گیرد؛ آنها که جنایت کردند وزنده هستند را نام بیرید. تقریبا 80 درصد مسئولین ج.ا اسلامی مستقیم ویا غیر مسقیم بعد از انقلاب متهم هستند. دوران موسوی نخست وزیروقت چه جنایتی اتقاق اقتاد. درسته میگویم؟ چرا محاکمه ایشان را که هنوز هم میگوید عاشق” امام خمینی” میباشد خواستار نمیشوی؟ آقای قاسمی بهتره راه حل مشکلات نشان دهد. رفسنجانی و خمینی را تاریخ محاکمه خواهد کرد.

 8. فرهنگ قاسمى
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  اقاى Ali Fattah قوانین جارى اسلامى هستند و در اسلام استقلال قضائی وجود ندارد. در مقاله به این موضوع بیشتر پرداخته ام.

 9. على فتاح
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  آقای قاسمی مسلئله مورد نظر من این است که تکلیف شهروند چیست بر چه اساس عمل کند که قانون شکنی نکرده باشد؟‌ اگر فردا روزی دوباره دادگاه محاکمه اینها شکل گرفت برمبنای کدام قانون محاکمه بشوند؟

 10. فرهنگ قاسمى
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  ممنون از شما اقای قاسمى بابلى گرامى پرتوان باشید.

 11. فرهنگ قاسمى
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  آقاى زرگریان ممنون از نظر شما، رفسنجانى یک مثال است نظر مرا در باره بقیه در نوشته ها و سخنرانى ها میتوانید پیدا کنید. قصد شعار دادن هم نداشتم. استدلال و تحلیل کرده ام. اگر قادر به بیان رضایت بخشى از منظر شما نشده ام. شما تکمیل کنید. http://rangin-kaman.net/

 12. اسماعيل زرگريان
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  من که عرض کردم خدمت شما. قصد ونیت اصلی من این بود؛ شما با باتوجه به سوابق وموقعیتی که دارد؛ مسائل مهمتری که امروز جامعه با آن مواجه است بپر دازید. سالهاست بسیاری از مسئولین ج.ا متهم به جنایت هستند. آنزمانی که نخستین وزیر زن فرهنگ ایران خانم فرخ رو پارسا را بدون هیج گناهی جز وزیر زن بودن تابه امروز هزاران نفر بطرز فجعیی بقتل رساند. برخی را بعد از اعدام با وانت تو شهر دور میزدند تا مردم ببینند. بنظر من نه قابل گذشت است؛ ونه میشود فراموش کرد. اما هر خواسته با اهمیت که بنوعی هم جنبه ملی داردوهم جنبه اجتماعی تحقق عملی آن شرایطی را باید مهیا کرد. بسیاری از همین مسئولین طراز بالای نظام بسمت ملت برگشتند. با ملت همراه شدند ؛ملت هم روی خوش به آنها نشان داد. یکی همین آقای رفسنجانی بود. خاطر شما هم هست؛در آخرین نماز جمعه همین آقای هاشمی با ت

  بخشید جمله ناتمام را ادامه میدهم.”در آخرین نماز جمعه همین آقای هاشمی با چگونه در مقابل رهبر قرار واز جنبش سبز حمایت کرد. تا آخر هم به عهد خود وفار دارد. رهبران جنبش سبز در حصر خامنه ای کینه توز ؛ بندای رفسنجانی در حمایت از روحانی پاسخ مثبت دادند وبه روحانی رأی دادند. آقای قاسمی من بانظر شما آشنا هستم. سایت رنگین کمان را میخوانم. تغییر کل نظام کار دشوار و غیر ممکنی است. هیج آلتر ناتیوی هم فعلا وجود ندارد. دنبال انقلاب وتغییر کل نظام را نشانه گرفتن سرنوشتی بهتر از انقلاب ارتجاعی بهمن نسیب ما نمیشود. تجربه زمان شاه برای کافی نبود. رژیم شاه قابل اصلاح بود. ما اشتباه کردیم وخسارت سنگینی هم پرداختیم. بگمان من ملت ما از انقلاب درس بزرگی گرفت. این درس فراموش نخواهد کرد. با احترام زیاد بشما

 13. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  با درود و امتنان از نوشته شما طبیعى است که در برخى از موارد باهم زاویه داشته باشیم که جاى باز کردن آنها در اینجا نیست. من هم امیدوارم و میکوشم این تغییر در آرامش و در زمانى مناسب با توجه به منطقه صورت پذیرد. اما پیچیدگى آن بر ما نا آشنا نیست. با علاقه بیشتر از مطالعه نوشته هاى شما.

 14. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  Mohamad Elahi
  مجرم بودن هاشمی از سایرین بیشتر است / خمینی بابت جهل و عقیده اشت جنایت کرد . هاشمی بیشتر بابت جیبش و منافع خانوادگی هم برش اضافه / اخوند ها انقدر فاسد مالی نبودن او انرا گسرش داد و مروج بود

 15. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  زنده یاد مرضیه املاکی در دهی خوش اب و هوا داشت / ان املاک مورد علاقه اقوام هاشمی بود و همگی صاحب ویلای مجانی یا نیمه قیمت شدن
  Mohamad Elahi

 16. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  Akber Rad
  اما رفسنجانی به (خوان هفت سگجانی به خوان رسمآ جانی ) و دستیارانش و چه کسانی مقدرات خارج کشوری ها را در جنبش ارتجاعی سبز در اطاق فکر لندن بعهده داشتند یکی از آنها فرخ نگهدار یکی از منفورترین ترین تبهکارترین مزدور ترین گمشتگان اهریمنان داعشی “شیعه “حاکم…Voir plus

  دُمِ بهنودی مهاجرانی، رازِ قتل غفار حسینی، سعید امامی و ۶۵ هزار پوند ناقابل عربی
  AKHBAR-ROOZ.COM

 17. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  جناب قاسمی گرامی در رابطه با رفسنجانی البته که حق مطلب را ادا نموده اید ، اما در مورد بنیصدر اظهار فرموده اید که شخصی طرفدار دمکراسی است ، حال این سوال پیش میآید که هر کسی فقط بصرف مخالفت با ولیت فقیه آیا میتواند او را دمکرات نامید ؟ با توجه باینکه این شخص خود از مولدین و بنیان گذاران حکومت اهریمنی اسلامی و یکی ازستونهای اصلی مثلث موسوم به ” بیق ” بوده که درتحمیل شخص خمینی به انقلاب نقش کلیدی داشته و به همین دلیل اولین رییس جمهوری اسلامی با اتکا به تایید خمینی بوده و نیز در بسیاری از جنایات رزجیم تا قبل از فرارش شرکت داشته است ! .
  علیرصا عجمی

 18. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  Hassan Golsafidi
  جناب عجمی اولا انتخابات ریاست جمهوری آزادانه برگزار شد و شورای نهگبان نظارت داشت برخلاف انتخابات بعدی که برای مردم انتخاب میکند! دوما، بخاطر رک گویی بنی صدر و نقد او، برخلاف شما مورد تایید خمینی نبود، حبیبی بود که رای نیاورد. اشتباه بنی صدر این بود که باور نمیکرد خمینی به وعده هایش پشت پا بزند و ماهیت ضد آزادی و دموکراسی بخود بگیرد و جمهوری را به ولایت فقیه تبدیل کند. اما ایسالدگی او و دیگران بود که ماهیت ضد دموکراسی و جمهوری خمینی و رفسنجانی و خامنه ای رسوا شود.

 19. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  جناب گلسفیدی ! همینکه میفرماید ” اشتباه بنی صدر این بود که باور نمیکرد که خمینی اینچنین و آنچنان باشد ” بمعنی این است که این شخص بر پایه دین و مذهبش که دریک خانواده مذهبی درسطح ایت الله ها متولد و آموزش دیده (ودرزمان تحصیل درامریکا هم فعالیتش نیزدرهمین زمینه بوده است ) و با همین باور و معیارو وابستگی مذهبی و دینی درساختارایجاد حکومت اهریمنی شرکت داشته وبا همان سنجش ها در آن جایگاه نشسته بوده …. و نه براساس سیستم تحزب و مبارزات آزادی خواهانه و دمکراتیک جهان متمدن امروزین. و لذا معتقدم هرشخص یا جریانی سیاسی اگر در قالب و چهار چوب حکومت اسلامی و قوانین جمهوری اسلامی آن قضاوت شود، متاسفانه و شوربختانه باید عرض کنم که مجددأ همان اشتباهی را مرتکب میشویم که در صد و ده ساله اخیرآنرا تکرار و نتیجتاٌ به عینه شاهدیم که گرفتارو اسیرآن بوده و هستیم ….. .
  علیرصا عجمی

 20. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  اما رفسنجانی (به خوان هفت سگجانی به خوان رسمآ جانی ) به عنوان مهره کلیدی و اصلی و پشت پرده همه ترورها و توطیه ها و دسیسه ها از آغاز زدندگیش (حمایت لجیستیگی همراه با ملای داعشی دیگر طالقانی در ترور های داعشیان فدائیان اسلام ) تا هنگام سقط شدنش از همه داعشیان در منفرویت جنایت پیشگی دسیسه و تبهکار ی گوی را سبقت را ربوده است و هر کسی که در اینجا به خواهد آب تطهیر بر دستان تا مرفق خون آلود این مهره اصلی داعشی بریزد خود فردی تبهکار است او عامل اصلی نسل کشی ایرانیان(از بعد از حمله اعراب و مغول ) از هر نژاد دین و مسلکی است او و خانواده اش ایران را سراسر چپاول کرده است (از باغهای پسته رفسنجان تا جاجا ی ایران )در صورتیکه که در اوان با ۱۵قران در روستاهای اطراف بهرمان (از توابع رفسنجان )روضه می خوانده است او از آغاز زندگیش تا هنگام سقط شدنش به یکی از مهره های درشت چپاول و غارت ثر وت های بی کران مردم ایران تبدیل شده و حتی خانه نشیمن او در زعفرانیه غصب و تصاحب خانه امیر اسد الله علم است او در سراسر دوران قدر قدرتیش مانندسلفیان خود اهریمنان اسلام (او مکاری و روباه صفتی را از محمد و شقاوت و بی رحمی را از علی آموخته بود که تمام زندگی خون ریزش در تمام به جز ۲ جنگ به عنوان جلادی خون خوار خون میمکید ) به جز کشتار و نسل کشی غارت و چپاول میراث دیگری از خود به یادگار نگذاشته است فقط و فقط یک نمونه ملموس در هنگام قدر قدرتیش در جهرم (فارس )ملای داعشی ای به نام آیت الهی و عمله وعکره اش (اعم از پاسدار و بسیج و …..)همه و همه را از بهائی تا کمونیست تا مجاهد و ….,,و را قطعه قطعه میکردند و در چاه های قنات میانداختند این نمونه کم و بیش در سراسر ایران اتفاق افتاده و این مشت نمونه خروار است و در خارجه هم تو حدیث مجمل به خوان از این داستان .
  اکبر راد

 21. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  Hossein Djavadzadeh
  اقای Alireza Ajami
  شما هنوز ، بحث را با حکم
  قاطی می کنید
  أولاً شما نزاکت إنشائی را ملاحظه فرمایید
  دوماً از حکم کردن دوری فرمایید
  سوماً ، انقلاب را ، نه خمینی کرد و نه ، بنی صدر
  انقلاب محصول خیزش و جنبش عمومی مردم بود ،
  لاجرم ، در یک جنبش عمومی ، ان جنبش ، بصورت دینامیک (یا هر نامی که می خواهید بگذارید ) کس یا کسانی و گروهی پیدا میشود ، که مورد إقبال عمومی قرارگیرد

 22. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  آقای جواد زاده ! متاسفانه جملاتی که مصداق اتهامات شما را در مطلب من که از فرهیخته ایی چون آقای فرهنگ قاسمی بصورت سوال مطرح کرده ام مشخص ننموده اید. از جمله (حکم ، بحث و نزاکت انشایی ؟). و منظور از لغت ” هنوز ” را نیز توضیح نداده اید که درچه رابطه ای خطآب کرده اید؟.
  علیرصا عجمی

 23. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  درست است، ولی چه خوب بود اگر قانون نخست در مورد زندگان اجرا میشد و نه مردگان، چه در اینصورت چون آبی است که روی زمین شنی روان کنی!
  ناصر علیدوستی

 24. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  آقاى على دوستى خوب بود که آنطور میشد که شما میگویید. اما مهم زنده بودن یا نبودن نیست. مهم نفس عمل است. روند کار است. وسائل مورد استفاده است. مهم گفتمان در مورد این خیانت ها و برخورد ها است. مهم حکم دادگاه هاى مستقل و غیر وابسته با نظرات موافق و مخالف است. مهم آن آزادى است که همه این شرایط سالم را فراهم سازد. و بالاخره مهم ثبت انها در تاریخ است.
  فرهنگ قاسمی

 25. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  توجه دوستان عزیز، بویزه هموطن گرامی جناب اقای زرگریان را به این نکته جلب می کنم که اگر چه در یک جامعه ی مدرن و مبتنی بر خردورزی، هر شهروندی از حق اظهار نظر برخوردار بوده و دیگران ملزم به حفظ حرمت و حقوق وی می باشند، لیکن در عین حال اظهار نظر کننده هم مطابق با دارا بودن حقوق شهروندی، مسئولیت حفظ کرامت انسانی و احترام به حقوق و شخصیت و البته حقوق دیگر احاد جامعه را نیز دارا می باشد. دامنه ی این مسئولیت زمانی که صحبت از جان دیگر احاد جامعه می شود، گسترش بیشتری می یابد. در مورد این موجود پیچیده، در اینده و برای عبرت آیندگان کتاب ها نوشته خواهد شد. فقط جهت تحریک رگ غیرت دوستان عزیز به عنوان یک انسان و یک هموطن، یاداور می شوم که در تاریخ 29 فروردین 1359، رفسنجانی بدون برنامه ریزی قبلی به تبریز سفر کرده و با اجرای یک سحنرانی انقلابی و دگر ستیزانه در دانشگاه تبریز، نیروهای حزب اللهی حاضر در دانشگاه، اعم از دانشجو و جماعت حزب الله همیشه در صحنه، آن ها را به اقدام در نجات انقلاب از معرض تهدیدات ضد انقلاب، بویزه ضد انقلاب(دانشجویان دگراندیش) فعال در دانشگاه ها قرا خواند. بلافاصله حزب الله غیرتمند پیام وی را درک کرده و با وسایل مختلف ؟؟؟ هجوم گسترده و ویران کننده ای را به دفاتر انجمن های دانشجویی وابسته به نیروهای دگراندیش و اصلاح طلب به اجرا دراورد. در پی این واقعه و در فردای این سخنرانی، امام خمینی نیز با هشدار نسبت به مخاطرات ناشی از وجود منتقدین در دانشگاه ها، فرمان راه اندازی انقلاب فرهنگی را صادر نمود. با این واقعه، دانشگاه ها تعطیل شد، دانشجویان منتقد و دگر اندیش دستگیر و بعضاً به شیوه های مختلف به قتل رسیدند. تجزیه و تحلیل این واقعه، نقش رفسنجانی در شکل گیری این فاجعه مصیبت بار و جاری ساختن خون پاک جوانان منتقد و دگراندیش، ابعاد گسترده ی به زوال کشیده شدن ارکان، نهادها و نمادهای علم و ادب در ایران و ……. در آینده و در گزارش ها، مقالات و کتاب های بسیاری که به رشته نگارش در خواهد امد، روشن خواهد شد. قصد داوری در این رابطه را ندارم، اما دوستانی را که از اطلاعات لازم در این رابطه محروم می باشند، را به اندکی درنگ و اجتناب از ترویج همان سنت انسان ستیزانه ی وارونه انگاری واقعیات تاریخی به نفع صاحبان قدرت توصیه می کنم. ما ایرانیان بابت پیگیری این سنت ضد ملی و انسان ستیز توسط بخشی از پیمانکاران صاحبان قدرت و ابتکار ان ها در معرفی انوشیروان انسان ستیز و قاتل صدها هزار تن ایرانی دگراندیش (مزدکیان) به عنوان انوشیروان عادل و شاه عباس، که برای حفظ قدرت حتی از خون فرزندان، همسران و مادر خویش نیز نگذشت، به عنوان شاه عباس کبیر و …… خسارات و تألمات بسیاری را متحمل شده ایم. افسوس که بنظر می رسد، بخشی از جامعه ی ما، هرچند معدود، اما متاسفانه مدعی دانش و اگاهی، هنوز بر مدار سنت تاریخی و مداوم عدم درس اموزی از تاریخ باقی مانده و این ملت دربدر و صبور ناچار هستند که تاوان این رویکرد را به صورت تحمل تکرار فجایع تاریخی تحمیل شده بر خود بپردازد.
  ساسان سیاوش

 26. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  رفسنجانی قبل از 88 با بعد از 88 هیچ تفاوتی نداشته است . چنانچه شخصی به اشتباه از کردار خود وقوف یابد التزام آور است از گذشته عذر خواهی کرده و توضیح دهد که چرا و چگونه تغییر روش می دهد . رفسنجانی از ابتدایی ترین صفات مردانگی و صداقت عاری بود . آنان که به اصلاحگرایی او دل بسته بودند یا ساده لوح هستند و یا ریگی در کفش دارند .
  عباس جعفری

 27. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  Mosafa Safaeian
  اوبرای تثبیت رژیم به صحنه آمد وبرای نجات خود ورژیمش

 28. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  عجمی گرامی ، شما معیار و سنجش را بر مبنای تجربه بعد از خمینی انجام داده اید. بقول آقای آرش کمانگر از اعضای اصلی راه کارگر که میگوید اگر کمونیستها هم بقدرت میرسیدند ، استبداد برقرار میکردند. چه خوب که ما بقدرت نرسیدیم. چون در آن دهه هیچ گروهی به دموکراسی باور نداشت هرچند شعارش را میداند. اکنون با تجارب سنگین حکومت مذهبی و سلطنتی، باز اکثر گروها، دنبال قدرتند نه دموکراسی، حتی بکمک بیگانگان!!!
  حسن گلسفیدی

 29. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  آقای گلسفیدی گرامی ! بدون تردید با این مطالب شما موافقم و البته پیشگویی راه کارگرهم مختص آنها نیست بلکه آنرا درسطح جهان قرنی است که بعنوان باتوم الکترونیک برعلیه کومنیستها و سایر نیروهای دمکرات آزادی خواه تبلیغ کرده و میکنند، اما اینکه فرموده اید که “سنجش من برمبنای بعد از خمینی است”، باید عرض کنم که خیر با شما موافق نیستم، کافی است که یک نگاه اجمالی بتاریخ هفصد ساله هجوم اسلام و قران و تمامی اشاعه فساد و نیرنگ و دروغ و جنایت این خرافات اهریمنی این اشخاص وعوان وانصارشان بکمک حکومتگران وقت شان بیندازیم، که در این صورت مطمئنا معیار قضاوت و سنجش من را تصدیق خواهید کرد .
  علیرضا عجمی

 30. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  باز شما هجوم و حمله را به یک کشور منحصر کردید. تجاوز به هر کسی محکوم است. از شما میپرسم، ایران به هیچ کجا حمله نکرد !؟ قبلا اصلا مرز معنی نداشت. هر قبیله و منطقه ای وقتی زورشان میرسید ، مناطقی را به قلمرو خود اضافه میکردند. ایران از هند تا مصر و یونان را در اختیار داشت. بعد اسکندر آمد و به بهانه آتش زدن آتن به ایران حمله کرد و تخت جمشید را به آتش کشید. شاپور ذولاکتاف برای شکار عربها به عربستان حمله میکرد … بعد حمله عربها و مغول و ترک و تتار روسیه و انگلیس… ما با معیار گذشته نمیتوانیم به قضاوت امروز بنشینیم.
  حسن گلسفیدی

 31. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  متاسفانه نه بعد از خمینی و نه قبل از آن را در رابطه با حکومت اسلامی نمیپذیرد ، و حال سوال این است که ارزیابی شما از حکومت اسلامی چیست؟ و با کدام معیار آنرا میسنجید ؟ و آیا نتیجگیری ارزش یابی شما از این حکومت فاشیستی و غیرانسانی مثبت است یا منفی ؟ …… ضمن اینکه لزوما دراین برهه ، با بیان تاریخ چندین و چند هزار ساله قرار نبوده و نیست که دراین مجال کوتاه فیس بوکی آنالیز کنیم که فقط نظرمان را در رابطه با حضور و جنایات جمهوری اسلامی تشریح کنیم … و کافی است که نتیجه گیری سیاسیمان را بر پایه مسائل معا صرو امروزین کشور و جهان پیرامونی عنوان کنیم .
  علیرضا عجمی

 32. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  اقای ساسان سیاوش سپاس از نوشتار روشنگرانه شما که وارد جزئیات بیشترى شدید تا توجه ما به امر باز کردن این دفاتر بسته که هرکدام براى اینده این ملت و مملکت مفید است جلب شود. حس مبارزه و امیدوارى بین ترتیب جان میگیرد.
  فرهنگ قاسمی

 33. Administrator
  29 ژانویه, 2017
  پاسخ

  بسیار عالی من نیز خواهان محاکمه ی او هستم گرچه خودش نیست دفاع کند اما طرفدارانش که از قبل او سودهای سرشار بردند میتوانند از او وجنایاتش دفاع کنند
  Mosafa Safaeian

 34. 23 ژانویه, 2018
  پاسخ

  Es ist die einfach ausgezeichnete Idee
  Anonymous links

 35. ویدئوی طنز درباره مرگ اکبر هاشمی رفسنجانی
  12 آوریل, 2018
  پاسخ

  ویدئوی طنز درباره مرگ اکبر هاشمی رفسنجانی

  https://www.youtube.com/watch?v=BMinKDEkUWk

ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما