سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت): از حق برگزاری گردهمائی جبهه ملی ایران دفاع می کنیم

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت): از حق برگزاری گردهمائی جبهه ملی ایران دفاع می کنیم، حکومت باید حق نیروهای منتقد و مخالف برای برگزاری اجتماعات را برسمیت شناسد!

بعد از خیزش اعتراضی مردم، حسن روحانی و وزیر کشورش بارها از حق اعتراض مردم، برگزاری تظاهرات و آزادی بیان سخن گفتند. تا کنون ارگان های حکومت اسلامی به احزاب منتقد و مخالف و به گروه های مختلف اجتماعی و نهادهای مدنی برای برگزاری گردهمائی و تظاهرات مجوز نداده اند.

بعد از سخنان مکرر حسن روحانی در مورد حق اعتراض، هیئت رهبری و هیئت اجرائیه جبهه ملی ایران نامه ای خطاب به روحانی نوشته و تقاضای گردهمایی در سالروز درگذشت دکتر محمد مصدق ـ عصر روز ۱۴ اسفند ۹۶ ـ در یکی از میادین تهران به منظور اعلام نظرات خود کرده است.

پاسخ حسن روحانی به درخواست جبهه ملی ایران نشان خواهد داد که آیا او برای فرونشاندن خشم مردم مکررأ از حق اعتراض دفاع می کند و می خواهد دستگیری ۳۷۰۰ نفر تظاهرکننده و کشته شدن ۲۵ نفر را به جهت نداشتن مجوز برای برگزاری تظاهرات توجیه کند یا اینکه با خیزش اعتراضی مردم به این دریافت رسیده است که باید حق تظاهرات و گردهمائی را به عنوان حقوق شهروندی به رسمیت شناخت و به درخواست ها برای گرفتن مجوز پاسخ مثبت داد.

ما از حق برگزاری گردهمائی جبهه ملی ایران برای بیان نظرات و مواضعش دفاع می کنیم. حکومت باید حق نیروهای منتقد و مخالف از جمله نیروهای چپ برای اجتماعات را برسمیت شناسد. ما براین باوریم که آزادی بیان، احزاب، رسانه ها و برگزاری اجتماعات جزو حقوق شهروندی است و باید این حقوق تامین گردد.

هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
۱۳ بهمن ۱۳۹۶ (دوم فوریه ۲۰۱۸)

سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت): از حق برگزاری گردهمائی جبهه ملی ایران دفاع می کنیم

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.