نامه پنج سندیکای فرانسه به مکرون: برای حفظ جان رضا شهابی اقدام کنید

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

رضا شهابی، عضو سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه ۳۵ روز است در اعتصاب غذاست و جان او در خطر است. پنج سندیکای کارگری فرانسه به اتفاق سازمان عفو بین‌الملل این کشور در نامه‌ای ازمانوئل مکرون، رییس‌جمهوری فرانسه خواستند برای حفظ جان رضا شهابی دخالت کند.
ارسال نامه به رییس جمهوری فرانسه بخشی از کارزاری است که «کلکتیو»، متشکل از ۵ سندیکای کارگری فرانسه ث.ژ.ت (CGT)، ث.اف.د.ت (CFDT)، اف.اس.یو (FSU)، اونسا (UNSA) و سولیدر (Solidaires) به اتفاق سازمان عفو بین‌الملل برای حمایت از رضا شهابی و سایر فعالان کارگری و فرهنگی ایران آغاز کرده‌اند.
فیلیپ ریو مسئول بخش بین‌المللی CFDT و فیروز نجات مسئول بخش بین‌المللی CGT در گفتگویی با رادیو زمانه درباره کارزار توضیح دادند.
رضا شهابی، فعال کارگری که از ۱۸ مرداد در اعتصاب غذای اعتراضی به سر می‌برد، با افت شدید فشار خون، بی‌حسی موضعی در ناحیه چپ بدن، اختلال در کارکرد دستگاه گوارشی و همین طور کاهش شدید وزن رو به روست.
از سوی دیگر اسماعیل عبدی، عضو کانون صنفی معلمان ایران دستگیر شده و زندانی است.
محمود بهشتی لنگرودی، روز سه شنبه ۲۱ شهریور در خانه‌اش دستگیر و به زندان منتقل شده است.
علی نجاتی، عضو هیات مدیره سندیکای نیشکر هفت‌تپه هم از سوی دادسرای اندیمشک برای گذراندن شش ماه حبس به زندان احضار شده است.
در جلسه‌ای که روز سه شنبه ۲۱ شهریور در پاریس برگزار شد، «کلکتیو» تصمیم گرفت در همکاری با عفو بین‌الملل در حمایت از کارگران و فرهنگیان زندانی و دفاع از حق تشکل کارگران ایران اقدامی عملی انجام دهد.
در نامه این سازمان ها به مکرون، مساله رضا شهابی به دلیل ضرورت تلاش برای حفظ جان او در مرکز توجه قرار گرفت اما درباره سایر فعالان سندیکایی و فرهنگیان ایرانی زندانی نیز با ذکر نام صحبت شده و از رییس جمهوری فرانسه خواسته شده است آزادی فوری و منع تعقیب‌ آنان را خواستار شود.
کلکتیو همچنین قصد دارد در هماهنگی با اتحادیه‌های کارگری بین‌المللی اقدامات مشترکی دیگری را نیز سازمان دهد. مذاکراتی هم با سایر سندیکاهای اروپایی برای فعالیت مشترک در دفاع از کارگران ایران آغاز شده است.
دو فعال سندیکایی به نمایندگی از پنج سندیکای کارگری فرانسه، در گفت و گو با زمانه نگرانی شدید خود را از وضعیت سلامت رضا شهابی ابراز کردند.
فیروز نجات خطاب به رضا شهابی گفته است برای مبارزه باید زنده بود و جان سالم داشت: «رضا شهابی باید زنده بماند.»
فیلیپ ریو هم تاکید کرده است رضا شهابی زنده بسیار مفیدتر از رضا شهابی از دست رفته است.
گوش کنید:

نامه پنج سندیکای فرانسه به مکرون: برای حفظ جان رضا شهابی اقدام کنید

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.