مبارزان لائیک در زندان جمهورى اسلامى: فرهنگ قاسمى 

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

ghassemi-sarmaghaleh

در برابر رشد لائیسیته و آزار و اذیت لائیک ها در ایران سکوت جائز نیست. لائیسیته یکى از پایه هاى حاکمیتى میباشد که ضامن رشد و انکشاف جامعه ایرانى خواهد بود. درست به همین دلیل و باور است که “سایت رنگین کمان بنیاد آزادى اندیشه و بیان”  این اصل را به عنوان یکى از اصول پنجگانه خود در سر تیتر سایت خود قرار داده و براى این اصول تلاش و تبلیغ میکند. بر خلاف تبلیغات روحانیت حکومتى اندیشه لائیک اصلا بر ضد مذهب و باورهاى انسان ها نیست، بلکه لائیسیته بطوریکه بارها در مقالات و کتاب هاى خود نوشته ام نوعى از رفتار و کنشگرى انسانى است که در اثر رعایت آن هیچ فردى به دلیل داشتن یا نداشتن دین یا باورى – هر چه باشد – نه حق و امتیازى بدست میاورد و نه حق و امتیازى را از دست میدهد. این اندیشه و رفتار در ایران چیز تازه و کشف واختراعى نیست، از قرن ها پیش در تمدن و رفتار مدیریت سرزمین ما و سرزمین هاى زیر سلطه ایران وجود داشته است. ضدیت رژیم تئوکراتیک و تمامیتخواه جمهورى اسلامى با لائیسیته بدین جهت است که میخواهد همه چیز واحد و آن وحدت اسلام واسلامى باشد، این رفتار ضد تنوع اندیشه و باور و بیان یعنى در یک کلام ضد آزادى است. به همین سبب لائیک ها را آزار و شکنجه میکند به آنها تهمت ضدیت با دین و مذهب میزند. این آقایان باید بدانند و قبول کنند که لائیسیته ضدیت با دین و باور نیست. این رژیم ارتجاعى در طول حیات ننگین خود بسیارى از زنان و مردان مبارز را به بهانه لائیک بودن کشته است. علیرغم همه این تجاوزات و ضدیت ها از سوى حاکمیت اندیشه لائیک هر روز بیش از پیش در ایران ترویج پیدا میکند. بنا به گزارش “هرانا” یکبار دیگر، یکى دیگر از مبارزان لائیک، زیر ضرب و شتم جمهورى اسلامى، که نطفه اش با خامى و استبداد و بدکارى نهاده شده، قرار گرفته است. ما ضمن پشتیبانى از این هماندیش هاى لائیک خود گزارش هرانا را عینا در زیر نقل میکنیم. 

خبرگزاری هرانا – پلیس خراسان مدعی شد فردی که در شبکه‌های اجتماعی گروهی برای ترویج اندیشه های لائیک تحت عنوان «من زئوس هستم» راه اندازی کرده بود و در این فعالیت ها به اسلام و مقدسات اسلامی نیز توهین می کرد دستگیر شد. متهم ۶ هزار و ۹۰۵ نفر دنبال کننده در گروههای خود داشت.

به گزارش هرانا به نقل از آنا، کارشناسان پلیس امنیت استان خراسان جنوبی هنگام پایش و رصد فضای سایبر و شبکه‌های اجتماعی با اکانتی با عنوان “من زئوس هستم”برخورد کردند که بررسی موضوع آغاز شد.

پلیس خراسان مدعی شد: “بررسی‌های اطلاعاتی آنان حاکی از این بود که یکی از کاربران شبکه اجتماعی لاین و تلگرام صفحه‌ای در این فضا ایجاد کرده و اقدام به درج محتواهای ضد دینی می کند. این متهم سایبری با درج محتواهای مرتبط با افکار لائیک و توهین به مقامات عالی کشور شبکه‌ای راه اندازی کرده بود که افکار عمومی را منحرف و بر ضد دین تبلیغ می‌کرد که شناسایی وی در دستور کار مأموران قرار گرفت‌”، با هماهنگی مقام قضایی و شناسایی نقاط تردد متهم، وی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر شد.

سرهنگ مجید شجاع، فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اعلام این خبر گفت: “متهم جوان در تحقیقات،‌ به خارج شدن از دین، تشکیل گروه هتاک به اسلام در فضای مجازی، جذب ۶ هزار و ۹۰۵ نفر از جوانان در گروه مذکور و سایر اعمال مجرمانه به هدف گسترش افکار لائیکی اعتراف کرد”.

متهم دستگیر شده با دستور قاضی پرونده روانه زندان شد و گروه‌های ایجاد شده توسط وی در شبکه‌های اجتماعی از فضای سایبری حذف شد.

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.