فراخوان برای شرکت در مراسم اول ماه مه پاریس

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

خجسته باد اول ماه مه

اول ماه مه، روز همبستگی جهانی کارگران برای دستیابی به مطالبات دمکراتیک خود و برای بهبود شرایط کار و زندگی شان فرا می رسد. ما خجستگی این روز فرخنده را به کارگران و زحمتکشان جهان و به همه هم میهنان آزاده کشورمان، به آنانی که تبعیض را برنمی تابند و برای برابری و آزادی مبارزه می کنند، شاد باش می گوئیم.

مطالبات کارگران در عموم کشورهای جهان فاصله زیادی با مطالبات کارگران کشورمان دارد. در سالی که گذشت باز هم دستمزد کارگران زیر خط فقر تثبیت شد و همین مزد ناچیز نیز در بسیاری از مراکز اقتصادی با ماه ها عقب افتادگی پرداخت شد. بیکاری در ابعاد گسترده ای ادامه یافت و تعطیلی واحدهای تولیدی بازهم افزایش یافت.

در سالی که گذشت جمهوری اسلامی همچون سال های پیش حرکات کارگران برای حقوق اولیه شان را سرکوب و فعالان آنان را دستگیر و روانه زندان نمود. اما به رغم این، اعتراضات و اعتصابات کارگران و زحمتکشان و سایر مزدبگیران تداوم یافت و در دیماه سال پیش در بیش از هشتاد شهر کشور اوج گرفت. در این حرکات که جوانان و اقشار تهی دست جامعه ستون اصلی آن بودند شعارها از مطالبات اقتصادی فراتر رفت و عامل اصلی این فلاکت یعنی جمهوری اسلامی را نشانه گرفت. از آن پس نیز اعتراضات ادامه یافته است، که بیانگر تغییر کیفی در روحیات کارگران و سایر اقشار تهی دست جامعه است.

هماهنگی ایرانیان برای اول ماه مه در پاریس امسال نیز با برپائی چادر هائی در مسیر راهپیمائی سندیکاهای کارگری فرانسه، ضمن اعلام همبستگی با مطالبات کارگران و سایر زحمتکشان فرانسوی، می کوشد با شعار  “نه به جمهوری اسلامی ایران” خواسته های کارگران و سایر جنبش های اجتماعی مردم ایران را بازتاب دهد. بدین منظور از همه هموطنان عزیز دعوت می کنیم با شرکت خود در این حرکت، خواسته های کارگران و دیگر جنبش های اجتماعی مردم ایران را هر چه پر طنین تر پژواک دهیم. 

هماهنگی ایرانیان برای اول ماه مه – پاریس

  6 اردیبهشت 1397 – 26 آوریل  2017

محل چادر هماهنگی ایرانیان برای اول ماه مه :

94-96 Boulevard de l’Hôpital Paris 13em

Metro : Saint Marcel

  ساعت :14و30 دقیقه

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.