سوریه: احسان منصوری

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

زخم سوریه شاید عمیق ترین زخمی ست که بر پیکر پاره پاره خاورمیانه افتاده ست. دیکتاتوری دیوانه از یک سو و کلکسیونی از کارکشته ترین سازمان های تروریستی از سوی دیگر٬ نقطه نقطه اش را شخم زده اند. از سوریه جز تلی از خاکستر نمانده.
روایت جنگ سوریه خود داستان دیگری ست. تصویر سوریه را رسانه هایی می سازند که پول٬ امکانات و شبکه گسترده تری دارند. رسانه هایی که روزی داعش را قبیله های مظلوم عراقی می نامیدند٬ و روز دیگر داعش را برجسته می کردند تا سایر تروریست ها را میانه رو بنامند.
روایت ایرانی ماجرا حتی غم انگیز تر ست. کم نیستند کسانی که برای کودکان سوری اشک تمساح میریزند٬ اما نه برای کودکان غزه٬ نه کودکان یمن٬ و نه حتی کودکان ایرانی وقتی زیر بار تحریم ها بودند اشکی نریختند. کسانی ایرانیان را شرمنده سوریه می دانند که در تجمعات علیه تحریم در شهر خودشان نیز شرکت نکردند و حتی امضایشان پای نامه های دفاع از تحریم و جنگ علیه ایران هم بود. همینان بودند که در تمام ۴ سال گذشته پا به پای کمپین های تبلیغاتی عربی-غربی٬ ایران را عامل جنگ سوریه معرفی کرده اند. واقعیت تلخ اما آن است که سکوت جریان شریف و ملی چه در داخل چه در خارج کشور به سرخوردگان توافق هسته ای فرصت داده تا از مظلومیت مردم سوریه برای جان دادن به تبلیغات ضد ایرانی خود استفاده کنند.
با این حال٬ چه جنگ در سوریه را مشروع بدانید و چه ندانید٬ چه تروریست های “میانه رو” را خطری برای آینده منطقه بدانید یا ندانید٬ صدها هزار کشته و میلیون ها آوره سوری پیش روی ماست. تفاوتی نمی کند بیمارستان های حلب را روسیه بمباران کند یا بیمارستان های غزه را اسرائیل. بمب بشکه ای٬ حمله به بیمارستان ها٬ بمباران های مناطق مسکونی و … بخشی از اتفاقات روزمره در سوریه ست. تقاضای توقف این گونه حملات از سوی متحدان ایران حداقل کاری ست که می توان برای مردم سوریه کرد. برای جریان ایران دوست٬ ملی و دموکرات لازم است ضمن مرزبندی با عقبه های مجاهدین و عربستان٬ نسبت به جنایات در سوریه و مسئولیت ایران موضع روشن بگیرد. این اعتراض نه به معنای همراهی با تبلیغات ضد ایرانی٬ بلکه ضرورتی اخلاقی و سیاسی ست.

مطالب مرتبط با این موضوع :

4 پاسخ

  1. سیلی قلدرانه ولایت فقیه و امام زمان بیشرف و سپاه پیرو آن بیشرفترین خلقت اسلام و تشیع که همچون مخلوق فرانکشتیان قرار است بیاید و آن قدر خون بخورد و خون بیاشامد و خون بریزد تا خودش و اسبش در خون شنا کنند و به ساحل عافیت برسند بله این سیلی روحانیت بیشرف و خونخوار ایران است به رهبری امام پوتین که این طفل بیگناه را بر خاک انداخته است. مرگ بر اسلام و مرگ بر تشیع. مرگ بر این دین و بر این آیین. و البته مرگ بر ما مردم بیشرف که این حکومت فاسد و فاسد پرور و فساد پرور را بر گرده ی خود تحمل می کنیم. و البته حیف مرگ! یه قول شاهرخ مسکوب ما سفله گان که قوادی را از قواد بزرگ محمد و علی یاد گرفته ایم. ما ملت که حاظر نیستیم حتا یک بار این دین کثیف و شرمآور را مرور کنیم. آری مرگ بر ما و حتا حیف مرگ!

  2. https://www.youtube.com/watch?time_continue=31&v=1kcmEIQ98HQ
    اسلام دین قتل و غارت است. دین ضدیت با بشر و ضدیت با تاریخ است. نگاهش کنید در شهر ما چه می کنند. مردم مسلمان و بخوانید … یزد که بنده هم یکی از آنها هستم دست در … نشسته به تبیح هداوند مشغولیم. فلاکت این بچه دامان ملاهای بیشرف ایران را خواهد گرفت. این ….. اگر اسراییل چنین کاری را کرده بود الان تمامی خیابانهای تهران و یزد و سراسر این پر بود از پوستر این کودک بیگناه. مرگ بر اسلام مرگ بر پوتین بیشرف و خامنه ای که … لیس او شده و ایران را زیر چکمه های روسها و نعلین امام زمان به نجاست کشیده. خاک بر سر ما ایرانیان که انیرایان شده ایم. من برای خنکی دلم قرآن مادر بزرکم را به نجاست می کشم. آی من که هفت جدم آخوند بوده.

  3. یزدی جان بعد آن قرآن را نیمه کن نیمس را بفرست به آدرس چاه جمکران و نیم دیگر را بفرست به چاه سامرء تا حتما به امام عج برسد. او باید آن قرآن را دم کند و بنوشد تا در آمدنش تعجیل شود.

  4. با سلام شما هر کاری میخواهید با قرآن بکنید امام خامنه ای این مخنث دوران در حال اسمناء قرآنی جدید است که آنرا قرار است قرآن مستخنث بنامد. ایشو قرار یک کن کور برای طلبه های جوان بگذارد در بیت و بیاورد بیرون و بلیسد آنرا و فرو کن در کام و دوباره در تحت ما تحت و زیر قبا و هر کسی نامی جدید را بر این قرآن فاخر فرو کنند. قرار است این مردم خر دمند آنرا بجوشانند و بخورند که امام خامنه ای آنرا با ماء رجال نوشته و هر کی از مرده یعنی مر ریدان بخورد سراست به بهشت خواهد رفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.