سخن روز

سال ۲۰۲۱ قدرت انکشاف انسان در شرایط بحران

3 هفته گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=129115

لینک کوتاه

سال ۲۰۲۱ قدرت انکشاف انسان در شرایط بحران


چند ساعتی به پایان سال ۲۰۲۰ و آغاز سال ۲۰۲۱ باقی نمانده است. فرصتی است تا سال تازه میلادی را به یکدیگر تبریک بگویم و نیکی و خوبی و شادی را برای یکدیگر آرزو کنیم.
من از صمیم قلب این آرزو را برای شما دارم.
سال ۲۰۲۰ خسران و دشواری های فراوانی در سراسر جهان از خود به جای گذاشت. دامنه‌های این بی‌عدالتی ها و ناملایمات در خاورمیانه گسترده تر از سایر نقاط جهان بود.
ایران میهن عزیز ما در این میان به جهت حاکمیت غیر انسانی و ضد ایرانی صدمات بزرگی دید که بر شمردن آنها در اینجا جایز نیست.
خواست و آرزوی من اینست که در سال ۲۰۲۱ دامنه این صدمات در خاورمیانه و در ایران کاهش پیدا کند.
میدانم که، اگر واقع بین باشیم، دست یافتن این خواست و آرزو بس دشوار است.
دیگر اینکه تحولات جهانی در همه زمینه ها در حال تغییرات بنیادی هستند، ارزش های اخلاقی و انسانی، روش‌های مدیریت حکومت ها، به ویژه متدولوژی حاکمیت جهانی تحت نفوذ تکنولوژی و معادلات تازه ای را بکار می برند که برای انسانیت مناسب نیستند. آموزش و پژوهش که هنوز متاسفانه ابعاد جهان‌شمول ندارد از دسترسی بخش بزرگتری از مردمان جهان خارج خواهد شد؛ شانس کاهش فقر و استبداد و عدالت و برابری برای بخش بزرگی از مردمان جهان بیش از پیش کاهش خواهد یافت؛ انباشت ثروت و قدرت تمرکز بیشتری پیدا خواهد کرد؛ طبیعت در برابر بی‌عدالتی های که بر او وارد شده بطور طبیعی عکس‌العمل هائی نشان خواهد داد که دود آن بیشتر بر چشم زحمت‌کشان و بیکاران و فقیران و ناتوانان خواهد رفت…
با این همه نباید نا امید شد و دست از تلاش برای رهائی از این ناملایمات برداشت. انسان همیشه در بحران ها قدرت انکشاف پذیری بالاتری پیدا می کنند. فرهنگ قاسمی

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما