در مقابل موج جدید سرکوب ایستادگی کنیم!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

دستگاه سرکوب جمهوری اسلامی با شدت تمام بکار مشغول است. بدنبال رویاروئی با بیش از چهار هزار اعتراض، اعتصاب و اقدام اعتراضی اقشار مختلف در سال گذشته و اعتراضات پیگیر سراسری بازنشستگان، معلمان، کارگران و حقوق بگیران ثابت ، واکنش رژیم‌، مثل همیشه ، چیزی جز سرکوب و تشدید خشونت نبوده است. علاوه بر دستگیری فعالان شناخته شده جنبش کارگری و معلمان همچون رضا شهابی، حسن سعیدی ، محمد حبیبی ، جعفر ابراهیمی ، رسول بداقی، ده ها تن در استان فارس و کردستان نیز دستگیر شده اند. اسکندر لطفی، مسعود فرهیخته وشعبان مرادی سه عضو انجمن معلمان مریوان از دیگر افراد بازداشت شده مرتبط با اعتراضات معلمان هستند.
این مبارزان به فهرستِ بالابلندِ فعالان زندانی چون بهشتی لنگرودی ، سپیده قلیان، لیلا حسین زاده، اسمعیل گرامی و…اضافه شده اند. برخی از آنان همچون رضا شهابی وحسن سعیدی و محمدعلی زحمتکش در اعتراض به وضعیت ناروشن خود دست به اعتصاب غذا زده اند که هنوز ادامه دارد و آنان را در معرض آسیب های جدی و بازگشت ناپذیر قرار داده است. رژیم با ممنوع یا محدود کردن حق ملاقات خانواده های این زندانیان فشار روحی و جسمی بر آنان را باز هم شدیدتر کرده است.
بازداشت دو فعال سندیکایی فرانسوی به اتهام “جاسوسی و به پا کردن آشوب” ، همراه با دوفعال چپ و یار و یاور جنبش کارگری – معلمی ایران ؛ کیوان مهتدی و انیشا اسدالهی، برای اولین بار اتهام ارتباط و هدایت با خارج و ” قدرتهای بیگانه” را به فهرست اتهامات ساختگی این فعالان اضافه کرده است و این بیش از پیش هراس رژیم از بخش سازمان یافته جنبش کارگری – معلمی ایران را به نمایش می گذارد. ناتوان از‌پاسخگویی به حداقلی از خواسته های برحق جنبش مطالباتی فرودستانِ ایران ، رژیم شمشیر را از رو بسته است تا بدان حد که حتی اصلاح طلب طرفدار رژیمی چون مصطفی تاجزاده، این معترض ” خودی” را نیز، به جرم دگرگوئی و اظهارات انتقادی، به زندان انداخته است. این بیش از آنکه نشاندهنده قدرت رژیم باشد ، حاکی از هراس او و گسترش اعتراضات و انتقادات تا آستانه بیت رهبری دارد.
انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران – پاریس ، ضمن محکوم کردن این موج جدید سرکوب ، خواستار آزادی بی قید و شرط همه دستگیرشدگان اخیر و نیز آزادی کلیه زندانیان سیاسی و عقیدتی، بدون توجه به گرایش سیاسی یا ایدئولوژیک آنان از سیاهچالهای جمهوری اسلامی می باشد. جای فعالان جنبشهای توده ای در زندان نیست.
انجمن ما از تمام هموطنان آزاده، از تمام سازمان های مدافع حقوق بشر و زندانیان میخواهیم که در شرایطی که جنگ در اروپا همه اخبار دیگر را تحت الشعاع خود قرار داده است ، نسبت به سرنوشت زندانیان این موج جدید سرکوب در لیران توجه لازم را کرده و از هیچ کوششی برای کمک به آنها و خانواده های رنجور آنان خودداری نکنند.

انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران – پاریس

۱۷ ژوئیه ۲۰۲۲ – ۲۵ تیر ۱۴۰۱

adpoi@yahoo.com

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.