امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱

ساعت ۱۶:۴۹

 
بیانیه همسازی ملی جمهوری خواهان سوسیال دموکرات و لائیک ایران

بیانیه (۱۷) حمله نظامی و بمب گذاری در مدارس و دانشگاهها “برای اقدام فوری”

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=130320

لینک کوتاه

رئیس پارلمان اروپا
رئیس کمیسیون حقوق بشر اروپا
رئیس شورای اروپا
رئیس سازمان ملل
رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل
رئیس سازمان یونسکو

روز شنبه ۸ ماه می ۲۰۲۱ در یک بمب گذاری در یک مدرسه در افغانستان توسط گروه طالبان … تعداد ۵۶ نفر کشته تعداد زیادی زخمی شدند که تعداد زیادی از آنها دختر بودند. این بار نخست نیست که این گروه اسلامی افراطی نامشروع و تروریست دست به کشتار دانش آموزان و دانشجویان و آموزگاران و استادان دانشگاه می زند. اگر به آمار حملات نظامی و تروریستی توسط طالبان توجه کنیم تایید خواهیم کرد که چند بار در هفته و گاهی هر روز شبیه این حملات توسط طالبان در افغانستان انجام می پذیرد. از سوی دیگر اقدامات مشابه توسط گروه تروریستی بوکوحرام در کشورهای ساحل مشاهده می‌گردد که اینان نیز با حمله به مدارس دختران را می‌ربایند و از آن های تجاوز و آنها را شکنجه میکنند، مدارس را تسخیر کرده و به مرکز آموزش های تروریستی خود تبدیل می‌کنند.
اسلامگرایان افراطی در این کشورها نه تنها با آموزش و پرورش آزاد و غیر دینی دشمنی می کنند بلکه با بمبگذاری کور و گاهی دسته جمعی کودکان و جوانان، در واقع دست به نوعی ژنوسید می زنند.
آموزش آزاد و غیر مسلکی و غیر دینی دستاورد جامعه انسانی است که در اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاق های وابسته به آن و در اعلامیه شهروندی حقوق بشر جامعه اروپا و در قریب به اتفاق قوانین اساسی کشورهای جهان به رسمیت شناخته شده‌است و یک حق قانونی به شمار می آید. مقابله جامعه جهانی با چنین اقدامات یک وظیفه ضروری و عاجل است.
ما از شما تقاضا داریم با اقدام فوری خود با ادامه این اقدامات جنایتکارانه مقابله کنید. از جمله جامعه جهانی وظیفه دارد با همه ی قدرت‌هایی را که به این گروهای تروریستی کمک های مستقیم یا غیر مستقیم می رساند شدیداً مقابله کند.
آموزش و پرورش شایسته ترین و ارجمند ترین تلاش جامعه ی جهانی است. مبارزه علیه کسانی که محل های آموزشی و پژوهشی را مورد تهاجم قرار میدهند یک وظیفه انسانی است و سکوت در برابر کشتار دانش آموزان و دانشجویان و کادر های آموزشی جایز نیست.
خواهش میکنیم از تصمیم و اقدام خود ما را مطلع کنید.

فرهنگ قاسمی
سخنگوی همسازی ملی جمهوری خواهان سوسیال دموکرات و لائیک ایران
دهم ماه می ۲۰۲۱ برابر با بیستم اردیبهشت ۱۴۰۰ خورشیدی – ۱۷

 

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما