امروز سه شنبه ۳۰ شهریور ۱۴۰۰

ساعت ۰۷:۰۳

 
معرفی

جمعیت کردهای مقیم فرانسه: درگذشت کاک مظفر ادب را تسلیت می گوییم

6 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=24413

لینک کوتاه

12472388_10154101968252697_8134563176721430411_n
با نهایت تاسف و باقلبی اکنده از اندوه و درد، در گذشت دوست عزیز و یار وفادارمان کاک مظفر ادب،عضو هیات مدیره جمعیت کردهای مقیم فرانسه رابه اگاهی می رساند. کاک مظفر انسانی وارسته و آگاه، مبارزی پیگیر و فعال تا قبل از بیماری برعلیه نابرابریها تلاش کرد . در دوران انقلاب فعالیتهای سیاسی خود را در صفوف کومله شروع کرد و در خارج از کشور مبارزاتش را برای دفاع از حقوق بشر در ایران ادامه داد. کاک مظفر عضو بنیانگذار جمعیت کردهای مقیم فرانسه بود ودر کلیه فعالیتهای جمعیت شرکت فعال داشت و در هیات مدیره، مسئولیت خزانه داری راصمیمانه بر عهده گرفته بود. اوهمواره در آکسیونها و تظاهرات حاضر بود، در سال ٢٠٠٩ در اعتراض به اعدام فرزاد کمانگر و یارانش متهورانه و بی محابا به ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران ‌در پاریس حمله ور شد و سفیرایران زبونانه بر علیه وی اعلام ” جرم ” نمود، دادگاههای کیفر شهرستان و استان پاریس دفاعیات و
افشاگریهایش را در مورد جنایات رژیم پذیرفتند و حکم برائتش را صادر کردند، او دفاعیاتش را به حملاتی برعلیه رژیم جمهوری بدل کرد و اظهار داشت که بازهم به محل سفارت آن حمله ور خواهد شد و سرافراز و مصمم تر از گذشته به مبارزاتش در جمعیت کردها و نیز درمیان کمیته مستقل ضد سرکوب ادامه داد.
کاک مظفر مدتها بود از چند بیماری رنج می برد و با همه توان با آن مبارزه میکرد، با این حال در فعالیتهای سیاسی شرکت می کرد، رفیق صمیمی ما یکشنبه ٢۴ ژانویه برابر با ۴بهمن ماه چشمانش را از جهان فرو بست و ما را در سوگ و اندوه فرو برد.
جمعیت کردهای مقیم فرانسه بدینوسیله مراتب تسلیت و همدردی خود را به همسر مهربانش نیلوفر و پسران نازنینش میدیا وآریا و خانواده اش در کردستان و همه دوستان و همرزمان اواعلام میدارد .
زمان و مکان مراسمی که برای بزرگداشت این مبارز نستوه تدارک دیده شده است به آگاهی خواهد رسید.
جمعیت کردهای مقیم فرانسه
چهارم بهمن ماه ١٣٩۴
٢۴ ژانویه ٢٠١۶

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما