جبهه ملی ایران در انتخابات غیر آزاد و نا عادلانه شرکت نمی کند

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

ملت شرافتمند ایران !

در پاسخ به پرسش هایی که از سوی هموطنان عزیز در مورد موضع جبهه ملی ایران در ارتباط با انتخابات مجلس در اسفند ماه 98 مطرح می شود ، صراحتا اعلام می داریم که اعضاء و هواداران جبهه ملی ایران در این انتخابات شرکت نخواهند نمود .

ملت شرافتمند ایران !

جبهه ملی ایران ، طلایه دار آزادیخواهی و مردم سالاری که تاسیس و تشکیل آن به هفتاد سال قبل یعنی سال 1328 و به منظور بر قراری آزادی انتخابات در دوره شانزدهم مجلس شورای ملی باز می گردد و خود در حقیقت  مولود انتخابات و بنا بر این یقینا طرف دار انتخابات آزاد و سالم و عادلانه میباشد  ، اما به دلایل زیر در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت نخواهد کرد .                   

1-برای تحقق انتخابات آزاد و سالم و عادلانه ، پیش شرط هایی  مانند آزادی احزاب ، آزادی اجتماعات ، آزادی مطبوعات ، آزادی قلم وبیان و آزادی داوطلب شدن برای همه شهروندان با هر عقیده و باوری ، ضرورتی حتمی و لازم است  . در حالیکه در اوضاع کنونی کشور هیچ یک از این شرایط فراهم نیست .

2- وجود پدیده ی نظارت استصوابی شورای نگهبان که با اعمال ممیزی روی داوطلبان نمایندگی ، تنها افراد خودی و وابسته به حکومت را برای شرکت در انتخابات گزینش می کند و سایر افراد ملت را به اصطلاح خود رد صلاحیت کرده و از حضور درعرصه ی انتخابات باز میدارد ، تا آنجا که در این دوره حتی بسیاری از شرکای دیروز حکومت هم مشمول این رد صلاحیت های گسترده گردیده و کنار گذاشته شده اند . با وجود این گونه مداخلات بازدارنده ی شورای نگهبان ، اصولا روح انتخابات ،و فلسفه ی آن ، مخدوش و بلا موضوع گردیده است . و بدین روال مجلسی از نمایندگان حکومت و نه از نمایندگان ملت تشکیل می شود .

3- وجود جو  سرکوب گسترده و برخورد خشونت بار حکومت با ملت که تنها طی همین سه ماهه ی اخیر بیش از هزار کشته و هزاران مجروح و هزاران زندانی بر جای گذاشته و فاجعه ی ساقط کردن هواپیمای مسافر بری که ملت ایران را عزادار نموده است و ده ها مورد دیگر از رفتارهای نادرست و نا معقول در زمینه های سیاسی و اقتصادی ، چه انگیزه و روحیه ای برای شرکت مردم  در انتخابات باقی مانده  است؟

4- قانون اساسی کنونی دارای اشکالات ساختاری بنیادی است  که با وجود آن ها ، مجلس همان گونه که شاهد بوده ایم قادر به اثرگذاری در سیاست های داخلی و خارجی کشور و حل کردن مسائل کلان جامعه و دفاع از منافع ملی نیست . و تحت لوای این ساختار ، مجلس نمیتواند کم ترین اثری روی امور کشور داشته باشد . و تنها به نهادی تشریفاتی و بی خاصیت تبدیل شده است .

                                                                                           نوزدهم بهمن ماه 1398

                                                                                             تهران شورای مرکزی جبهه ملی ایران

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.