تلویزیون رنگین کمان

جامعه شناسی سیاسی اپوزیسیون ایران: گرایش “دکتر شاپور بختیار” بخش نخست

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=127847

لینک کوتاه

جامعه شناسی سیاسی اپوزیسیون ایران
گرایش ها و آسیب‌ها
برنامه شانزدهم: گرایش دکتر شاپور بختیار
مهمانان: منوچهر رزم آرا و سیروس آموزگار
برنامه ای از جلال ایجادی
تهیه شده توسط تلویزیون اینترنتی رنگین کمان، بنیاد آزادی اندیشه و بیان
۲۱ شهریور ۱۳۹۹ برابر با ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۰ پاریس

 

Facebook Comments
نظرات
 1. جمشید اردکانی
  7 نوامبر, 2021
  پاسخ

  البته من نمی دانم که اگر از آقای ایجادی به خاطر امتداد غیر ضروری سخنانش انتقاد کنم وارد است یا نه!؟ ایشون بسیاری از وقت برنامه را بیخودی تلف می کنند. شما آقای ایجادی سخنان خودتان را یک بار دیگر گوش کنید و بسنجید.

  و اما من آقای بختیار را یک بار فقط دیده ام. برایش بسیار احترام دارم و او را شخصیتی بسیار مهم در تاریخ ایران میدانم. حتما در آینده نام بلند بختیار زینت بخش کتابخانه هخا و میادین شهرهای ایران خواهد شد. اینرا من اصلا شک ندارم. و اما من فکر می کنم که مقایسه ی دکتر مصدق و شاپور بختیار کار اساسا درستی نیست. زمینه و زمانه کار و فضای فعالیت و مقوله آنهامختلف هستند. مصدق کاری مهم انجام داده و البته سست کاریهای و ضعف هائی نیز داشته است. آقای بختیار شخصیت بسیار مهم تاریخ ایران است. او تنها کسی ست که چنانکه هم سیروس آموزگار و هم منوچهر رزم آرا گفتند شخصیتی ممتاز است که برای نخستین بار برای ایران خواهان حکومتی دموکراتیک و لائیک است. این یک بدعت و یک نخستین بسیار مهم است. من در ضمن در برابر صداقت سیروس آموزگار تعظیم می کنم و او را یک انسان والا مقام میدانم. او هرگز نان به نرخ روز نخورد و دروغ هم نگفت و پر حرفی هم نکرد و منزه طلب کاذب هم نبود. من دیگر گفتارها و نوشته های او را خوانده ام و دیده و شنیده ام. در ضمن در فقدانش مراتب تسلیت خودم را به خانواده و دوستانش تقدیم می کنم.
  و اضافه می کنم که همچنانکه آقای ایجادی مدعوینش را به کوتاه سخنی دعوت می کند، خوب است که خود ایشان هم به این مهم توجه داشته باشد و در موجز پرسیدن و عدم تکرار کوشش کند.
  اگر خواستید این اجازه را دارید تا بخحش انتقادیم را منتشر نکنید و باز اگر خواستید نظرم را منتشر کنید.
  اینرا با بسیار احترام عرض می کنم و غرضی جز بهتر شدن این برنامه که بسیار مفید است ندارم.
  و حالا می روم به سراغ بخش نخست، چرا که آنرا ندیده ام.
  جمشید اردکانی

ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما