امروز چهارشنبه ۰۴ خرداد ۱۴۰۱

ساعت ۰۷:۵۱

 
معرفی

بیانیه جمعی از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج

12 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=141

لینک کوتاه

بیانیه به مناسبت روز جهانی کارگر، جمعی از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج

۱۱ اردیبهشت روز بزرگداشت خیزش کارگری برای احقاق حقوق اولیه شان می باشد. آن روز کارگران برای تحقق مطالبات عدالتخواهانه به پا خواستند و شهید دادند. خیزش آن روز آنها نتیجه داد.
امروز در کلیه کشورهای توسعه یافته حتی در کشورهای در حال توسعه عدالت و آزادیهای اجتماعی حقوق شهروندی، کار برای همه، تنظیم اوقات فراغت، بیمه های اجتماعی بیکاری جزء لاینفک زندگی اجتماعی و حقوق اولیه آنها است.

مبارزات کارگران عدالت خواه و زحمت کش کشور ما برای کسب عدالت، آزادی، حق انتخاب شغل، تشکیل صنوف اتحادیه و سندیکاهای کارگری و محدودیت ساعت کاری یک وعده کار برای همه که بتوانند زندگی روزمره خود و خانواده را بچرخانند سالهاست در برابر مستبدهای حاکم در کشورمان ادامه دارد.

تاکنون تنها پاسخی که رژیم های حاکم به این خواسته های بر حق ملت ما داده اند سرکوب بوده است و شاهد آن زندانی شدن منصور اسالو رئیس سندیکای کارگری شرکت واحد است که در زندانها دست از سر او برنداشته و هر روز او را به جایی منتقل می کنند.

ما این روز بزرگ را به تمامی کارگران جهان بویژه کارگران ایران و سندیکای شرکت واحد به رهبری منصور اسالو تبریک می گوییم و امیدوارم که با تلاش پیگیر مردم ایران روزی ما هم به آزادی های سیاسی، اجتماعی دست یابیم و از عموم ملت ایران [دعوت می کنیم] برای حمایت از کارگران در روز جهانی کارگر ۱۱ اردیبهشت ماه در تهران و شهرستانها به خیابانها آمده و اعتراضات گسترده خود را به بی عدالتی، فقر، اخراج های گسترده و سلب حقوق اولیه کارگران ایران ابراز دارند.

 

۲ اردیبهشت ۱٣٨۹

منبع: فعالین دموکراسی و حقوق بشر در ایران

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما