بکارگیری روش ها و ابزار جنگی علیه معترضان، جنایت جنگی است!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

 بیانیه ۶ جریان جمهوری خواه و دموکرات 

جنبش اعتراضی زنان ایران که با مرگ مهسا امینی، زن جوان کرد ایرانی شروع و به سرعت فراگیر شد و نحله ها و طیف های گوناگون جامعه ایرانی را در برگرفت. این خیزش مردمی با سرعتی غیر قابل تصور به همبستگی و همسازی ملی تبدیل شد، در جهان دامن گسترانید و حیرت و تحسین  مردمان آزادی‌خواه جهان و طرفداران انسانیت را برانگیخت. این جنبش فراگیر در عمل نشان داد که خشونت پرهیز است، اما قوای سرکوبگر جمهوری اسلامی مانند همیشه در برابر اعتراضات و اعتصابات به رفتار خشونت آمیز دست زدند و با توسل اسلحه های غیرمتعارف در اعتراضات خیابانی کوشیدند تا آن را سرکوب کنند. 

 

بر اساس قوانین و قراردادهای بین المللی تفاوت عمده بین نیروهای انتظامی با نیروهای نظامی وجود دارد؛  نیروهای انتظامی وظیفه آرام کردن و نظم دادن به صفوف معترضان را دارند و باید در حالت دفاعی و نه تهاجمی عمل کنند. دولت های حاکم حق ندارند در هیچ مقطعی برای متوقف کردن مردمی که برای اکتساب حقوق خود به خیابان‌ها آمده‌اند از اسلحه و مهمات مرگبار و از شیوه های جنگی تهاجمی استفاده کنند. همچنین بر اساس قوانین بین المللی هیچ دولتی حق ندارد به عنوان عوامل ضد “شورش” شهری افرادی با مهارت های جنگی و ابزارهای کلاسیک را استخدام کند. مهماتی که در این درگیری ها مجاز و معمول هستند گلوله های پلاستیکی، گاز اشک آور، اسپری فلفل، یا دود هایی که اثرات آنی دارند و برای سلامتی مضر نیستند می باشند. طبق کنوانسیون هلند، برای آرام کردن اعتراضات خیابانی استفاده از اسلحه های کشنده قدغن است و مامورانی که از اسلحه های کشنده استفاده کنند دست به جنایت جنگی زده اند. در چنین شرایطی نه تنها ماموران بلکه فرماندهان آنان و کل نظام باید در مقابل دادگاه های صلاحیت دار پاسخگو باشند. 

جمهوری اسلامی هرگز این قوانین را رعایت نکرده است. در روزهای اخیر شاهد به مسلسل بستن مردم بلوچستان بودیم، تا به امروز تعداد کشته شدگان به ۱۹۴ رسیده است که در میان آنان ۱۶ کودک  وجود دارد و صدها زخمی از خود به جای گذاشته هزاران زن و مرد مبارز به زندان های مخوف جمهوری اسلامی روانه شده اند.

با اینکه سردار حسین اشتری  فرمانده نیروی  انتظامی  نقش برجسته در سرکوب ها دارد، اما همه کسانی که در سرکوب اعتراض کنندگان در ایران دست دارند زیر نظر “یگان ویژه ضد سرکوب” به فرماندهی سرتیپ حسن کرمی اقدام می کنند و حسن کرمی دستورات خود را مستقیماً از سید علی خامنه ای می گیرد. این “یگان ویژه” که خاستگاه آن لشکر نظامی ۲۸ روح الله می باشد مسئول درجه اول  تمام کشتارها در اعتراضات خیابانی می باشد. در دهه های گذشته جنایات زیادی توسط این یگان انجام شده که از آن جمله می توان کشتار قزوین در۱۳۷۳، سرکوب رانندگان مینی بوس اسلامشهر در ۱۳۷۴، سرکوب کوچه طلاب در مشهد، حمله به کوی دانشگاه تهران در ۱۳۷۸ و ۱۳۸۲، سرکوب جنبش سبز و اعتراضات در سالهای ۱۳۹۶ و ۱۳۹۷ و آبان خونین در سال ۱۳۹۸ را نام برد. سرتیپ حسن کرمی خود می گوید که “ما نمی‌توانیم منتظر بمانیم تا اغتشاش تبدیل به بحران، آتش سوزی و درگیری شود و سپس وارد عمل شویم، چرا که کنترل از دست خارج خواهد شد، لذا ما از همان ابتدا با اطلاع از خبر در مرحله پیش بینی قرار میگیریم.” این روش با قوانین بین المللی در تضاد است زیرا مردم حق اعتراض و اعتصاب دارند و نباید به خاطر اعتراض و اعتصاب سرکوب شوند.

ما شش جریان جمهوری خواه و دموکرات به نیروهای سرکوب و به لباس شخصی ها که اعتراضات خشونت پرهیز مردم را به خون می کشند به همه قوای انتظامی هشدار می دهیم که در مقابل اعتراضات مردم قرار نگیرند، خواست مردم ایران از بین بردن بی عدالتی و دزدی و غارت کشور توسط سران جمهوری اسلامی است.

ما به افراد  یگان ویژه هشدار می دهیم که از کشتار مردم بی گناه که برای حقوق از دست رفته خود به خیابان‌ها می‌آیند دست بردارند در غیر این صورت در مقابل مردم ایران مسئول هستند و اگر به این رفتار خود ادامه بدهند به عنوان جنایتکاران جنگی مورد محاکمه قرار خواهند گرفت.

هیئت‌های سیاسی ـ اجرائی

اتحاد جمهوری‌خواهان ایران

جبهه ملی ایران ـ اروپا (سامان ششم)

حزب چپ ایران (فدائیان خلق)

حزب سوسیال دمکرات و لائیک ایران (همسازی جمهوری‌خواهان)

سازمان‌های جبهه ملی ایران در خارج از کشور

همبستگی جمهوری‌خواهان ایران 

مطالب مرتبط با این موضوع :

یک پاسخ

  1. حاج سید محمود احمدی‌نژاد در سفر به استان گیلان، در منزل برادر «شهید آقایاری» در روستای «اسطلخ زیر» حاضر شد و گفت که تغییر آغاز شده است و دعا کنیم اتفاق اصلی بیفتد. او همچنین در باغ محتشم رشت بر مزار هوشنگ ابتهاج که آدمی چند رنگ بود حضور یافت و با قرائت فاتحه‌، نام و یاد این شاعر را گرامی داشت.. من اولا بر آن فاتحه و بر آن الله رحمن و رحیمت می رینم. بر پیامبرت و بر امامت هم تقود میکنم. اما بدان که آن اتفاق اصلی حتمی ست و توی حرامزاده را من خودم خدمتت می رسم.سرت تا گردن در نجاست فرو میکنم تا با امام پجلق محشور شوی و در اولین وهله از طرف من و مردم ایران بریشش برینی و سپس بخوری که نجاستت بات ریش آن بزرگوار پاک و مطهر شده است. من امیدوارم که مردم ایران در اولین فرصت جسد متعفن خمینی و رهسنجانی جنایت کار و بهشتی و رجائی و آن هفتاد وگه تن و همه آیت الله های سقط شده و نمدفون در مساجد و حسینیه ها و امامزاده ها را از قبر بیرون آورند و در یک جشن ملی بسوزانند. همچنین قبرهای امام رضا و معصومه و تمامی امامزاده ها را نه تخریب بلکه از آن نجاستهای تجسدی پاک کنند و تبدیل به کتابخانه نمایند. البته آن بیشرف آدمخوار اژه ای گفته که بیائید مذاکره کنیم. این بیشرف را باید از خایه در ملع عام بدارش کشید و در مدت جان کندنش با او مذاکره کرد. در اینجا و از قم از مردم شریف قم درخواست میکنم تا تمامی آیت الله ها و طلاب و مداحان را در یک اقدام انتقامی ۱۳۸۰ ساله و خصوصا این ۴۳ ساله تمامشان را نابود کنند. خانه ها و خانواده هاشان را به آتش کشیده نابود نمایند. اینان نباید بتوانند از پولهائی که به انگلیس و آلمان و سوئیس و فرانسه و کل اروپا و آمریکا و ترکیه و دبی و…فرستاده اند استفاده کنند. این حرامزاده گان را باید بدیدار امامشان در نجاستکده جمکران و سامراء فرستاد. باید روی پوشک شیرخواران و پیران و روی پوشکهای رگل زنان دختران آیات قرآنی نوشته شوند. زیارت عاشورا را باید در کف کاسه ی مستراح نوشت. مومنین حتا باید برای امتحان چنین کاری بکنند. اگر دیدند که آسمان دارد به زمین نزدیک میشود میتوانند آن آیات فورا بخورند تا اتفاقی نیفتد. در غیر این صورت خواهند دید که امتحانشان بسیار مفید بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.