به مناسبت سالمرگ شاهان پهلوی

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

بهمناسبتسالمرگشاهانپهلوی

روزهای 4 و 5 مرداد روز پایانی در دفتر زندگی دو شاه پهلوی است کم نیستند کسانی که آنها را ایران سازان می دانند و از ترس ظلم و بی عدالتی جمهوری اسلامی به استبداد پهلوی پناه برده اند .

روی سخن من با نسل جوان تر است شک ندارم که جمهوری اسلامی استبداد خون آشام اسلامی به هیچ عنوان پاسخگوی خواسته های برحقی چون آزادی و دوکراسی و لائیسیته نیست اما بودن بدتر (حکومت اسلامی ) نباید توجیه گر بد (حکومت پهلوی) باشد .

اگر این حکومت اسلامی امروز پا برجا است ریشه در حکومت پهلوی ها دارد نزدیک به صد و سیزده سال پیش مشروطه خواهان ایرانی برای همیشه شاه را به سمبل و نماد تبدیل کردند و دولت را مسئول اجرای امور نمودند ؛ پس همین تلاش تاریخی باطل کننده استدلال خطای آن گروه است که می گویند شاهان پهلوی با ساختن ایران به ما خدمت کردند ؛ آنها نقش خود به عنوان شاه مشروطه را زیر پا نهادند .

گروهی به دروغ به ما می گویند شاهان پهلوی چندان روی خوشی به اسلام سیاسی نشان نمی دادند حال آنکه تاریخ چیز دیگری برای ما می گوید در پشت ظاهر فریبنده کشف حجاب رضا شاه دستور تأسیس حوزه علمیه قم به آخوند حائری وجود دارد و روابط محمد رضا پهلوی با روحانیون نیز روشن تر از خورشید است ؛ از نقش آنها در کودتای 28 مرداد 1332 گرفته تا تقویت قدرت افرادی نظیر آخوند بروجردی .

تاریخ به ما ثابت کرد که تولد خمینی در عرصه سیاست ایران ثمره اقدامات حاج محمدرضا پهلوی بود از 15 خرداد 1342 تا زمانی که در 12 بهمن 1357 دوباره با ایران بازگشت . همین محمدرضا شاه بود که با کمک 3 مرجع تقلید ( شریعمتداری ، میلانی ، مرعشی نجفی ) جانش را حفظ کرد و او را به ترکیه و عراق فرستاد و در داخل نیز با پر و بال دادن ساواک به شبکه مساجد و حسنینه ها خمینی را به مردم شناساند .

محمدرضاپهلویباکمکگرفتنازحوزهعلمیهقمکهپدرشرضاشاهآنرابنیانگذاشتایرانرابهدستحکومتیاسلامیسپردوزمانیکهنیروهایملیزیرسنگینترینسرکوبقرارداشتندهمینساواکبودکهبهنیروهایمذهبیمیداندادوحتیحقوقماهیانهنیزبرایشانمقررکرد .

محمدرضا شاه پهلوی در مهر 1357 در زمینه اقامت خمینی در فرانسه نقش مهمی ایفا کرد در این راستا به دو سند اشاره می کنم مأموریت تاریخی کنت الکساندر دومارانش و حکم اخراج خمینی از فرانسه به دستور ژیسکاردستن رئیس جمهور وقت فرانسه .

درهمینیزماندرداخلنیزسفرفرحبهنجفوپیامرسانیبهآخوندخوئی،اقداماتشاهدرمقابلهباشادرواناندکترصدیقیودکتربختیارچیزیجزکمکبهاجرایطرحکمربنداسلامیوکمکبهقدرتگیریخمینینبود .

در روزهای پایانی که دکتر صدیقی در صدد بود با پذیرش نخست وزیری در برابر این خطر اقدامی انجام دهد با کارشکنی مانع شد و زمانی که حکم نخست وزیری دکتر بختیار را امضا کرد با وزارت جنگ و ریاست ستاد ارتش تیمسار جم مخالفت کرد تا در راس ستاد ارتش فردی چون قره باغی قرار بگیرد .

و همین حاج محمدرضا پهلوی بود که در آخرین شب حضور در ایران در آخرین جلسه ستاد ارتش بعد از رفتن شادروان دکتر بختیار به نظامیان گفت همه کاره امور فردوست است و شما به جای عمل به دستورات دکتر بختیار باید از دستورات فردوست اطاعت کنید . همین دستور او زمینه ساز کودتای 22 بهمن و بیانیه بی طرفی ارتش شد .

اگر بخواهم آنچه نوشتم را در یک جمله خلاصه کنم شاهان پهلوی خیانتکارانی بودند که با زیر پا گذاشتن مشروطیت و تقویت اسلام سیاسی و روحانیت ایران را به چاه نابودی کشاندند .

مطالب مرتبط با این موضوع :

2 پاسخ

  1. بادرود بر حضرتعالی جناب کردستانی از جواب مبسوط ومثبت به آن آقای گوشی بدون مطالعه مصدق نما ، بی نهایت سپاسگزارم موفق پیروز باشید . با سپاس عباسی

  2. سپاس از مقاله بسیار جالب وبا مستندات تاریخی روشن در باره سالمرک شاهان پهلوی ، لطفآ در باره شاهان پهلوی بیشتر وزیاد جوانان را آگاه کنید ، آنان در اثر فشار زندگی و بیکاری ومعیشت بسیار بد و گرانی کتاب و بی اعصابی وقت خواندن ندارند ،خواهشمندم در تبلیغات تلوزیون رنگین کمان برای جلب کردن وجذاب کردن بر نامه جوانان با عرض معذرت دقت وبیشتر کار کنید . با سپاس عباسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.