امروز چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰

ساعت ۱۸:۴۱

 
آخرین اخبار

بازداشت چند زن که قصد ورود به ورزشگاه آزادی را داشتند

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=117537

لینک کوتاه

خبرگزاری‌ها از بازداشت چند زن خبر داده‌اند که قصد داشتند برای تماشای مسابقه فوتبال استقلال تهران و پرسپولیس وارد ورزشگاه آزادی شوند.

به گزارش بی‌بی‌سی این زنان که قصد داشتند با پوشش پسرانه وارد ورزشگاه شوند از سوی ماموران بازداشت شدند و به بیرون از ورزشگاه هدایت شدند.

خبرگزاری تسنیم هم گزارش داده است که یکی از این زنان پرچم استقلال را در دست داشته و دیگری می‌خواسته با پرچم پرسپولیس وارد استادیوم شود، اما ماموران پلیس آنها را “شناسایی” و دستگیر کرده‌اند.

در ماه‌های اخیر تصاویری در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که حاکی از حضور زنان در میان تماشگران مسابقات فوتبال در پوشش مردانه بود.

زنان در ایران حق حضور در ورزشگاه برای تماشای مسابقه فوتبال مردان را ندارند و به جز مواردی استثنایی از حاضر شدن در میان تماشاگران دیگر مسابقات ورزشی مردان هم محروم هستند.

اجازه حضور زنان به عنوان تماشاگر در مسابقه بسکتبال ایران و عراق که روز دوشنبه هفت اسفند برگزار شد، از معدود مواردی بود که آنها توانستند در کنار مردان، اما در جایگاهی جدا، مسابقه را از نزدیک بببیند.

ممنوعیت حضور زنان در ورزشگاه‌ها موضوعی است که سال‌ها مورد بحث بوده و در دولت‌های مختلف وعده‌هایی برای رفع این محدودیت داده شده اما هیچگاه عملی نشده است.

رئیس فیفا در میان تماشاگران
حضور جیانی اینفانتینو، رئیس فیفا در میان تماشاگران داربی امروز باعث طرح این نگرانی شده که جلوگیری از حضور زنان در استادیوم باعث خدشه‌دار شدن وجهه ورزش ایران در مقابل این مقام بلندپایه ورزشی شود.

بسیاری از کاربران توییتر با اشاره به همین مسئله، خواهان واکنش رئیس فیفا به این موضوع شده‌اند. تعدادی از زنان هم گفته‌اند که بدون در نظر گرفتن این ممنوعیت به استادیوم آزادی خواهند رفت.

چند روز پیش همشهری‌آنلاین گزارش داد که مهم‌ترین انگیزه آقای اینفانتینو برای سفر به ایران “حل مشکل منع ورود بانوان به ورزشگاه‌های مسابقات فوتبال است که به یکی از دغدغه‌های او در دوران ریاستش بر فدراسیون جهانی فوتبال تبدیل شده است.”

امروز رسانه‌ها گزارش داده‌اند که رئیس فیفا در افتتاحیه جشنواره فوتبال زنان در تهران شرکت کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا آقای اینفانتینو در این مراسم سرمایه‌گذاری در فوتبال زنان را از اولویت‌های فیفا خوانده و گفته ایران هم در این مسئله مشارکت دارد. رئیس فیفا گفته است: “من چهار دختر دارم و اگر فوتبال زنان را ارتقا ندهم شاید اجازه ندهند به خانه برگردم.”

مسابقه فوتبال استقلال و پرسپولیس که به داربی پایتخت مشهور است امروز ساعت ۱۵:۴۵ به وقت تهران شروع شد و هم اکنون (تا لحظه تنظیم خبر) در حال برگزاری است.

علاوه بر رئیس فیفا، مارکو فان باستن، اسطوره فوتبال هلند هم برای دیدن بازی امروز به ورزشگاه آزادی رفته است.

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما