آخرین اخبار

ایران پیشنهاد کمک اسرائیل به زلزله‌زدگان را رد کرد!

3 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=110685

لینک کوتاه

پس از آنکه نخست وزیر اسرائیل پیشنهاد «کمک های درمانی» به زلزله زدگان ایران و عراق را از طریق صلیب سرخ جهانی داد، مقامات ایرانی بلافاصله این پیشنهاد را رد کردند.

به گزارش «آمدنیوز»، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر اسرائیل روز سه شنبه ۲۳ آبان، پیشنهاد داد از طریق «صلیب سرخ جهانی» به ایران و عراق کمک های درمانی ارسال کند.

«نتانیاهو» که از طریق «ویدئو کنفرانس» با نشست سالانه «فدراسیون یهودیان آمریکای شمالی» در لس انجلس صحبت می کرد گفت: «تصاویر خرابی های زلزله در ایران و عراق را دیدم. همچنین تصاویر دردناک مردان، زنان و کودکانی که زیر آوار مانده اند. برای همین با افتخار اعلام می کنم که چند ساعت پیش من دستور دادم از طریق صلیب سرخ جهانی کمک های درمانی به ایران و عراق ارسال شود.»

«نتانیاهو» افزود: «من بارها گفته‌ام ما مشکلی با مردم ایران نداریم و مشکل ما تنها با رژیم مستبد این کشور است که مردم‌اش را گروگان گرفته و ما را تهدید به ویرانی می‌کند. اما انسانیت ما بزرگتر از نفرت آنهاست. اسرائیل می خواهد نوری بر دیگر کشورها باشد و من این را باعث افتخار می‌دانم. همه شما می‌توانید به اخلاق و توانایی اسرائیل افتخار کنید.»

یکی از مقامات دفتر «نتانیاهو» با اعلام اینکه این پیشنهاد خیلی زود از سوی ایران رد شد گفت: «این اتفاق صورت واقعی رژیم ایران را نشان می‌دهد.»

به گزارش «آمدنیوز»، جمهوری اسلامی ایران از زمان روی کار آمدن خود، کشور اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد و حتی به ورزشکاران، هنرمندان و چهره های رسمی خود اجازه حضور در مقابل همتایان اسرائیلی نمی‌دهد.

رهبران مذهبی و سیاسی جمهوری اسلامی ایران پس از روی‌کار آمدن نظام اسلامی بارها خواستار محو اسرائیل شده‌اند.

منبع: آمدنیوز

ایران پیشنهاد کمک اسرائیل به زلزله‌زدگان را رد کرد!

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما