افزایش بی سابقه اعدام ها در ایران!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

بدنبال خیزش سراسری شش ماهه زن، زندگی، آزادی و اعلان عمومی انزجار از حاکمیت مذهبی در ایران، همگی شاهد سرکوب خشن تظاهرکنندگان با سلاح‌های سرد و گرم و موج گسترده دستگیری و اعدام معترضان هستیم و برغم اعتراضات خانواده ها، مدافعان حقوق بشر و نیروهای مترقی و پیشرو، با دستگیری های جدید و افزایش بی سابقه احکام اعدام روبرو شده ایم. بطوری که بنا بر گزارشات موثق، در سال گذشته در ایران ۸۵۳ نفر بطور رسمی اعدام شده اند که در آنها تعداد مخالفان و دگراندیشان سیاسی، بسیار بیشتر از همیشه بوده است.
 به باور ما فشار و احضار و اخراج کارگران و کارمندان ناراضی، دستگیری فعالان جامعه مدنی و دست زدن بی سابقه به اعدام؛ به مثابه مذموم ترین شکل خشونت دولتی؛ ناشی از آگاهی رژیم نسبت به انزجار اکثریت قاطع مردم ایران از رژیم حاکم و وحشت حاکمیت از  خیزش توده ای در راه است. از این رو حاکمان جهت ارعاب توده های ناراضی در سراسر ایران، به اقدامات سرکوبگرانه و اعدام شدت داده اند.
اما مشاهدات تاریخی نشان می دهد که افزایش سرکوب و قتل معترضان در میدان و زندان، اگرچه در کوتاه مدت باعث وحشت و سکوت می شود، اما با افزایش نارضایتی و نفرت فزاینده از حاکمان، عواقب سخت تری برای حاکمان سرکوبگر رقم می خورد!
انجمن ما ضمن محکوم کردن روند سرکوب روزافزون معترضان، خواستار توقف فوری هرنوع شکنجه و اعدام و خواهان آزادی بی چون و چرای زندانیان سیاسی و عقیدتی و اجتماعی ست.
به مبارزه علیه اعدام در ایران شدت و دامنه بیشتری بدهیم !
انجمن دفاع از زندانیان سیاسی و عقیدتی در ایران – پاریس
بیستم فروردین ماه 1403
۸ آوریل ۲۰۲۴

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.