اعلامیه جنبش سکولار دموکراسی ایران درباره رفتار غیرحرفه ای و مشکوک صدای امریکا

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

هموطنان گرامی
اندکی کمتر از یک ماه پس از برگزاری پنجمین کنگرهء سکولار دموکرات های ایران در ۲۸ و ۲۹ ماه اکتبر ۲۰۱۷ در شهر کلن آلمان، و بدون هیچگونه ربطی با آن، و بدون حضور نمایندگان جنبش سکولار دموکراسی ایران، و نیز حزب سکولار دموکرات ایرانیان که در مرامنامهء اش خود را جزئی از این جنبش می داند، گردهمائی دیگری با نام «کنفرانس شورای دموکراسی خواهان»، در همان شهر، برگزار شده است. در این میان تلویزیون صدای امریکا، با پخش خبری کوتاه و بصورتی شعبده بازانه این دو نشست را یکجا و در یک خبر جا داده و با تأکید بر آنچه در نشست دوم صورت گرفته، از نظر بصری از ویدئوهای مربوط به کنگرهء سکولار دموکرات ها سوء استفاده کرده است؛ آن سان که گوئی این دو نشست با یک هدف مشترک برگزار شده اند.

https://ir.voanews.com/a/4125512.html

(از دقیقهء ۱۴ ببعد)
ما، پس از سال ۲۰۱۳ و برگزاری کنگرهء اول سکولار دموکرات ها در واشنگتن و انجام مصاحبه با آقای دهقانپور در تلویزیون صدای امریکا، با تغییر خصمانهء سیاست های این نهاد، که منجر به کنار گذاشتن آقای دهقانپور نیز شد، مواجه بوده و دانسته ایم که دیگر این رسانه خبری از کنگره های ما و مصاحبه با دست اندرکاران «جنبش سکولار دموکراسی ایران» (که برگزار کنندهء این کنگره است) تهیه و پخش نخواهد کرد. اما اکنون، با خبری که به این شکل منتشر شده، ملتفت آن شده ایم که صدای امریکا، با همسان کردن این دو نشست، از یکسو قصد مخدوش کردن کوشش های ما و، از سوی دیگر، استفاده از نام و آبروی ما برای تقویت آن نشست دیگر، که باید در مورد ماهیت اش بیشتر دقت کرد، داشته است.
جنبش سکولار دموکراسی ایران از آغاز کار خود را بر چند اصل روشن قرار داده است:
۱. مخالفت با حملهء نظامی به ایران و ضدیت با «چلبی سازی» از جانب امریکا
۲. برانداختن حکومت اسلامی مسلط بر ایران از طریق ایجاد یک الترناتیو معتبر و ناوابستهء سکولار دموکرات در خارج کشور
۳. مستقر ساختن حکومتی سکولار و دموکرات در ایران
۴. مبتنی ساختن قانون اساسی سکولار دموکرات آینده بر مفاد اعلامیهء جهانگستر بشر
۵. جداسازی هر نوع ایدئولوژی کلان از حکومت و جلوگیری از اعلام مذهب رسمی
۶. حفظ تمامیت ارضی و یکپارچگی ملت ایران
۷. پذیرفتن این واقعیت که اکثریت ملت ایران را اقوام گوناگون، با فرهنگ ها، مذاهب و زبان های مختلف تشکیل داده و این ملت را به مجموعه ای رنگارنگ و متکثر تبدیل کرده اند
۸. برقرار ساختن حکومتی نامتمرکز بر اساس خودگردان کردن استان ها و شهرهای کشور
۹. نپذیرفتن مفاهیمی جعلی و ارتجاعی و تجزیه طلبانه همچون «کشور چند ملتی»، «تقسیمات کشوری بر اساس خطوط قومیتی – زبانی»، «خودمختاری حکومت های قومی» و «قائل بودن به حق تعیین سرنوشت» برای قومیت ها آن هم بدون دادن حق اظهار نظر به تمامی مردم کشور.
به همین دلیل، از سال ۱۳۸۸ و حدوث جنبش سبز در داخل کشور، و سپس اعلام موجودیت جنبش سکولار دموکراسی، ما هرگز اهمیت رسیدگی به مسائل اقوام ایرانی و یافتن راه حلی برای رفع تبعیض از اقوام کشور را نادیده نیانگاشته و بجد کوشیده ایم تا، با برقراری دیالوگی سازنده و آینده نگر مابین اضعاف ملت ایران، و در زیر سقف سکولار دموکراسی، به توافق ها و راه حل های گوناگون برسیم. شروع مذاکرات سکولار دموکرات ها با احزاب متعلق به مناطق مختلف کشور (که متأسفانه اغلب خود را بجای «احزاب منطقه ای» بصورت «احزاب قومیتی» می بینند) هم از این رو بوده است. ما در این راه بار ملامت بسیار کشیده و به اتهامات سهمگینی از جانب سلطنت طلبان چکمه دوست و بازمانده های کارگزاران ایران بر باد ده رژیم گذشته و نیز نوکران خائن رژیم کنونی دچار شده ایم اما همچنان از مواضع فوق دفاع کرده و سکولار دموکراسی را بعنوان تنها راه حل کامل و نهائی مصائب ملت ایران تبلیغ می کنیم.
از نظر ما «کنفرانس شورای دموکراسی خواهان»، که پس از کنگرهء ما و با امتناع ما از حضور در آن، در همان شهر کلن برگزار شده و اکنون صدای امریکا می کوشد آن را با کنگره ما یکی کند، در بسیاری موارد دقیقاً دارای مواضعی ضد عقاید ما بوده است. به اعتقاد ما، برگزار کنندگان اصلی این کنفرانس، که خود را نمایندگان تشکیلات آقای طبرزدی (که در قید حکومت اسلامی بسر می برد) می دانند و، به تأسی از سیاست مبهمی که آقای طبرزدی در مورد «فدرالیسم» اتخاذ کرده، در واقع و عملاٌ، چرخ پنجم نهادهای تجزیه طلبی همچون «کنگرهء ملیت های ایران فدرال» و اضعاف ظاهراً «دموکراسی خواه» اما کارگزار بیگانگان شده و نشست اخیر را نیز کلاً در اختیار کسانی نهاده اند که اغلب جز به تجزیه و تکه تکه کردن ایران نمی اندیشند.
واقعیت امر آن است که ما همواره با «کنگره ملیت های ایران فدرال» و مواضع آن مشکل داشته و هرگز نتوانسته ایم سایه ای از آرزوهای خود را با خواست های اعضاء آن، که در خلاء و بی اطلاعی عمومی خود را نمایندگان اقوام ایرانی قلمداد می کنند یکی ببینیم و لذا، بدینوسیله اقدام ناجوانمردانه صدای امریکا را در آمیختن دوغ و دوشاب محکوم کرده و آن را عملی در راستای زمینه سازی برای ایجاد جنگ داخلی در ایران می دانیم.
در عین حال ضروری است که از آقای دکتر عبدالستار دوشوکی، که در خبر صدای امریکا همچون پیوند دهندهء این دو نشست ظاهر شده اند، بخواهیم که هرچه زودتر نظر خود را در مورد اینکه «ما» و «آنها» دارای چه وجه اشتراک و چه تفاوت های بنیادین هستیم اعلام بدارند تا معلوم شود که نقش ایشان در این اقدام مشکوک تلویزیون صدای امریکا چه بوده است.
با آرزوی ایرانی سرافراز و سکولار دموکرات
کمیتهء برگزاری کنگره های سالانهء سکولار دموکرات ها
۲۹ آبان ۱۳۹۶ – ۲۰ نوامبر ۲۰۱۷

اعلامیه جنبش سکولار دموکراسی ایران درباره رفتار غیرحرفه ای و مشکوک صدای امریکا

مطالب مرتبط با این موضوع :

یک پاسخ

  1. شما ازاقدام غیر حرفه ای ومشکوک صدای آمریکا در اینکه تصویری مغشوش آز دو تشکل جداگانه ایرانی ارائه داده است صحبت میکنید .برای من ایرانی این پرسش بوجود می آید که آیا شما وظیفه حرفه ای صدای آمریکا را در نظر دارید که همانآ تبلیغ در راستای منافع حاکمیت آمریکاست ؟ چنین اقدامی نه غیرحرفه ای و نه مشکوک هست ! باید بدانیم که حاکمیت دموکراسی واقعی در ایران در مغایرت است با منافعی که آنها برای خود تعریف میکنند . واین را باید در تمام اقداماتمان درنظر بگیریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.