اخباروگزارشات کارگری5اردیبهشت1395

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

Capture d’écran 2016-02-25 à 10.16.42
پرونده قضایی9کارگرمعترض معدن سنگ آهن بافق مختومه باید گردد
– تجمع بازنشستگان راه آهن در اعتراض به عدم پرداخت عیدی وتمدید بیمه مقابل استانداری یزد
– ادامه بلاتکلیفی شغلی ومطالباتی180 کارگربیکارشده کارخانه تبریز کف!
– محرومیت 483کارگربیکارشده کارخانه نساجی بروجرد ازبیمه بیکاری!
– روتین شدن عدم پرداخت ماه ها حقوق کارگران شهرداری خرم آباد!
– عدم پرداخت2 ماه دستمزد وعیدی 170 کارگر شهرداری هویزه
– تبدیل قرارداد کارگران بخش خدمات فرودگاه مهرآباد از مستقیم به پیمانی دردولت یازدهم!
بلاتکلیفی قراردادی75 کارگر خدماتی فرودگاه مهر آباد وعدم پرداخت مطالباتشان ازطرف کارفرمای قبلی!
– بیانیه اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران شهر سنندج جهت دفاع از خواسته های جعفر عظیم زاده و اسماعیل عبدی
– مرگ کارگر مجتمع جهان فولادسیرجان به علت نبود وسایل ایمنی!
– مرگ دلخراش کارگرجوان در حادثه سقوط از داربست ها
– تظاهرات ده ها هزار نفر در هانوفر در آستانه سفر اوباما به آلمان
تجمع بازنشستگان راه آهن در اعتراض به عدم پرداخت عیدی وتمدید بیمه مقابل استانداری یزد
صبح امروز5اردیبهشت،تعدادی از بازنشستگان راه آهن استان یزد در اعتراض به عدم پرداخت عیدی وتمدید بیمه مقابل استانداری یزد تجمع کردند.
به گزارش5اردیبهشت تابناک، این بازنشستگان،عیدی سال گذشته خود را نگرفته اند و بیمه آنها نیز
تمدید نشده است.
آنها با تنظیم درخواستی خطاب به سید محمد میرمحمدی استاندار یزد ،از نحوه مدیریت و عدم پیگیری دهقان پور مدیرکل راه آهن یزد شکایت داشتند.
آنها همچنین مهمترین مطالبه خود را در این تجمع درخواست پیگیری صدور اعتبار دفترچه های بیمه اعلام کردند.
ادامه بلاتکلیفی شغلی ومطالباتی180 کارگربیکارشده کارخانه تبریز کف!
بیش از 180 کارگربیکارشده کارخانه تبریز کف حدود 25 ماه و به‌طور متوسط هرکدام 250 میلیون ریال حقوق معوقه دارند و واریز حق بیمه نیز از بهمن‌ماه سال گذشته متوقف شده است.
به گزارش5اردیبهشت تسنیم،نماینده کارگران کارخانه تبریز کف گفت: مشکلات و بلاتکلیفی کارگران کارخانه تبریز کف همچنان ادامه دارد و مسئولی اقدامی اساسی نمی‌کند.
وی با اشاره به اینکه کارخانه تبریز کف به عنوان یکی از کارخانه‌های مهم شمالغرب کشور از ماه‌ها پیش تعطیل شده و حدود 180 کارگر بیکار شده‌اند، اظهار داشت: برخی از کارگران از بیمه بیکاری استفاده می‌کنند اما اغلب با قبول مشکلات مالی فراوان همچنان منتظر راهکاری هستند تا چرخ کارخانه مجدداً بچرخد و دوباره بر سر کار خود برگردند.
وی افزود: آخرین حرف مسئولان شهرستان این است که با شرایط کنونی مشکل کارخانه حل نخواهد شد و کارگران بهتر است به بیمه بیکاری رجوع کنند.
نماینده کارگران تبریز کف با بیان اینکه مالک کارخانه اعلام کرده اگر مسئولان حمایت کنند، می‌توانم دوباره کارخانه را راه‌اندازی کنم، تصریح کرد: بیش از 180 کارگر این کارخانه حدود 25 ماه و به‌طور متوسط هرکدام 250 میلیون ریال حقوق معوقه دارند و واریز حق بیمه نیز از بهمن‌ماه سال گذشته متوقف شده است.
وی گفت: مسئولان مربوطه برای حل مشکل تلاش می‌کنند اما تا کنون نتیجه مثبتی به‌دست نیامده و ما همچنان بلاتکلیف هستیم و وضعیت مالی کارگران بسیار بد است. از مسئولان تقاضا داریم راهکاری اساسی ارائه کنند و اگر مشکلات مالی یا مدیریتی وجود دارد، چاره‌ای بیاندیشند چراکه بیش از یک ماه از سال جدید نیز سپری شده اما اتفاق خاصی روی نداده است.
محرومیت 483کارگربیکارشده کارخانه نساجی بروجرد ازبیمه بیکاری!
483 کارگر نساجی بروجرد اسفند ماه 94 لغو قرارداد شدند و در حالی که بیمه بیکاری حق آنهاست اما با گذشت 37 روز از بیکار شدن این کارگران هنوز بیمه بیکاری آنها برقرار نشده است.
البته چند روز بعد از تجمعات پی در پی کارگران در مقابل نساجی و تعیین تکلیف، گفته شد که مقدمات لازم برای برقراری بیمه بیکاری آنها انجام شده اما انگار هنوز این مقدمات پایان نیافته و بیمه بیکاری آنها برقرار نیست.
به گزارش5اردیبهشت بازتاب بروجرد،سرانجام اسفند ماه از راه رسید و دلهره کارگران نساجی بیشتر و بیشتر شد و این که چه کسانی در لیست لغو قرار داد هستند که 483 کاگر با سابقه های کاری متفاوت لغو قرار شدند و البته به آنها وعده داده شد که اول مهر 95 دوباره به کار بازخواهند گشت.
قرار است در طول این مدت طرح نوسازی در نساجی بروجرد اجرا شود و برای تولید پارچه از دستگاه های بهتری استفاده شود.
اما حالا از همه اینها که بگذریم حال و روز کارگرانی است که از کار بیکار شده اند و بعد از گذشت 37 روز، بیمه بیکاری این کارگران برقرار نشده و قرار است در تماس تلفنی به آنها برای برقراری بیمه بیکاری اطلاع داده شود.
این در حالیست که کارگران نساجی بروجرد گوش به زنگ تلفن هستند و برای برقراری بیمه بیکاری انتظار می کشند .
البته چند روز بعد از تجمعات پی در پی کارگران در مقابل نساجی و تعیین تکلیف، گفته شد که مقدمات لازم برای برقراری بیمه بیکاری آنها انجام شده اما انگار هنوز این مقدمات پایان نیافته و بیمه بیکاری آنها برقرار نیست.
کارگران بیکار شده که امرار معاش خود را از این راه تامین می کردند حالا نه کار دارند و نه بیمه بیکاری و تنها انتظار می کشند.
البته طبق گفته ها قرار است که این تعداد کارگر اول مهر دوباره به کار بازگردند که امیدواریم با برقراری بیمه بیکاری و رفع مشکلات شرایط برای آغاز به کار مجدد این کارگران فراهم گردد.
در حال حاضر نساجی بروجرد با 500 نیرو در حال فعالیت است.
روتین شدن عدم پرداخت ماه ها حقوق کارگران شهرداری خرم آباد!
کارگران شهرداری خرم آباد وقتی فقط یک ماه‌ حقوق عقب مانده شان،یک روز مانده به پایان سال پرداخت شد عصبانی شده و با درگیری جزئی که با پیمانکار پیش آمد همه روانه کلانتری شدند.
وارد پارک می‌شوم از دور کارگر سبزپوشی را می‌بینم که مشغول آبیاری چمن‌های کنار خیابان است با نزدیک شدن من شلنگ آب راکمی دورتر نگه می‌دارد تا خیس نشوم. جلوتر می‌روم و پس از معرفی خود به‌ عنوان خبرنگار در مورد وضعیت دریافت حقوقش می‌پرسم که می‌گوید: هشت ماه یک‌بار هم حقوق نمی‌گیرم و در حال حاضر هم نزدیک به هشت ماه است که از پیمانکار و شهرداری طلب دارم.
کارگر فضای سبز خرم‌آباد عنوان می‌کند: متأسفانه پیمانکار اصلاً به فکر کارگر نیست و شهرداری نیز نظارتی بر کار پیمانکار ندارد.
وی بیان می‌کند: چند وقت پیش با احتساب اضافه‌کاری حدود یک‌ میلیون تومان از پیمانکار طلب داشتم اما متأسفانه پیمانکار حقوق این‌ یک ماه را پرداخت نکرد و گفت من تسویه کرده‌ام اما خدا را خوش نمی‌آید که مزد کارگر این‌ طور نادیده گرفته شود. به سراغ کارگر دیگری می‌روم تا او نیز نحوه پرداخت حقوق‌اش را برایمان توضیح دهد.
این کارگر نیز در ابتدای صحبت‌هایش به حقوقی اشاره می‌کند که برای گرفتن آن ماه‌ها باید انتظار بکشد.
وی می‌گوید: قبل از عید شش ماه حقوق نگرفته بودم که وعده دادن تا پایان سال تمام آن پرداخت می‌شود اما هر چه به‌ روزهای پایانی سال نزدیک ‌شدیم خبری از حقوق نبود تا اینکه همه کارگران به پیمانکار اعتراض کردند که او نیز پس از وعده‌های پی‌درپی تنها حقوق یک ماه را برای کارگران آورد.
کارگر فضای سبز خرم‌آباد می‌افزاید: وقتی کارگران یک روز مانده به پایان سال تنها حقوق یک ماه‌ نقد شده بود عصبانی شده و با درگیری جزئی که با پیمانکار پیش آمد همه روانه کلانتری شدیم.
وی می‌گوید: این پول برای ایام عید و پرداخت قرض‌های کارگران کافی نبود اما دست‌ آخر کارگران مجبور شدند همان 700 هزار تومان را در آخرین روز سال از پیمانکار بگیرند و آخر تعطیلات عید نیز حقوق دو ماه دیگر را دریافت کنند.
برای اطلاع از چگونگی پرداخت حقوق دیگر کارگران فضای سبز خرم‌آباد به پارک دیگری در وسط شهر می‌روم، کارگر مسنی مشغول آبیاری گل‌های رنگارنگ وسط خیابان است به او خدا قوت می‌گویم و سؤال‌هایم را یکی‌ یکی می‌پرسم او به‌ آرامی می‌گوید: قبل از عید چندین ماه حقوق نگرفته بودم اما نزدیک عید همه طلب مرا پرداخت کردند. از اینکه بالاخره یک نفر پیداشده بود که تمام حقوقش را پرداخت کرده بودند خوشحال شدم اما پرس‌وجو را در دیگر مناطق شهر همچنان ادامه می‌دهم.
غروب به یکی از پارک‌های بزرگ شهر در منطقه دیگری می‌روم تا از وضعیت پرداخت حقوق آن کارگران نیز مطلع شوم.
پارک حسابی شلوغ است و چند کارگر با جاروهای بلندشان مشغول جمع‌کردن زباله و خاکروبه‌های پارک هستند نزدیک‌تر می‌شوم تا با یکی دو نفر از آن‌ها صحبت کنم.
وقتی از مرد میان‌سال در مورد چگونگی پرداخت حقوقش می‌پرسم به مزاح می‌گوید من سالانه حقوق می‌گیرم تازه اگر از آن‌هم کسر نشود.
وی می‌افزاید: نه عیدی داریم و نه مرخصی فقط شده همین حقوق ثابت 712 هزار تومان که آن‌هم هیچ‌ وقت سر ماه پرداخت نمی‌شود.
کارگر فضای سبز خرم‌آباد می‌گوید: قبل از عید با کلی دردسر و پیگیری توانستیم بخشی از طلب خود را بگیریم در حال حاضر هم از حقوق سال قبل دو ماه پرداخت‌ نشده و حداقل تا شش ماه دیگر هم نباید انتظار دریافت حقوق داشته باشیم.
از این کارگر می‌پرسم در این مدت طولانی که حقوقی دریافت نمی‌کنید مخارج زندگی‌تان را از کجا تأمین می‌کنید با خنده می‌گوید مهمان احمدی‌نژاد هستیم و سپس لبخند از روی لبش کمرنگ می‌شود و ادامه می‌دهد دو فرزند پسر و یک دختر دارم که با مدرک فوق‌لیسانس و لیسانس بیکارند که مجبوریم هر طور شده زندگی‌مان را با یارانه بچرخانیم.
وی می‌افزاید: در طول روز حدود 9 ساعت کار می‌کنم اما اول ماه خبری از حقوق نیست هر موقع هم پیگیری می‌کنیم شهرداری می‌گوید این موضوع مربوط به پیمانکار است پیمانکار هم می‌گوید ما چه‌کار کنیم شهرداری باید به ما پول بدهد تا ما هم بتوانیم حقوق شما را پرداخت کنیم.
کارگر فضای سبز خرم‌آباد عنوان می‌کند: کسانی که اجاره ‌نشین هستند و مشکلات دیگری هم دارند گاهی آن‌قدر برای گرفتن حقوق به پیمانکار التماس می‌کنند که در نهایت پیمانکار 50 تا 100 هزار تومان به آن‌ها می‌دهد.
از کارگر دیگری نیز سؤال می‌پرسم اما او از پاسخ دادن واهمه دارد و می‌گوید من تازه آمدم چیزی نمی‌دانم برای پرسش از کارگر دیگری راهم را پیش می‌گیرم که کارگری که چند لحظه پیش با او مصاحبه داشتم صدایم می‌زند و می‌گوید خوب است حرف‌های همکارم که شش سال است حق بیمه او پرداخت‌ نشده را هم بشنوی.
با دستش همکارش را که مشغول جارو زدن پارک است نشانم می‌دهد چند قدم جلوتر می‌روم تا درد و دل‌های این کارگر را نیز بشنوم. او می‌گوید: امسال دقیقاً شش سال است که در فضای سبز کار می‌کنم و همیشه بعد از پنج یا شش ماه به من حقوق داده‌اند اما قبل از عید 9 ماه به ما حقوق ندادند این‌قدر قرض کردیم که دیگر از قرض کردن خجالت می‌کشم.
وی می‌افزاید: قبل از عید فقط بخشی از طلب‌مان را پرداخت کردند که هم‌چنان حقوق سه ماه دیگر مانده و البته همان مبلغی را هم که دادند بیشتر جای قرض رفت.
کارگر فضای سبز خرم‌آباد عنوان می‌کند: شش سال است که دارم کار می‌کنم تاکنون هیچ حق بیمه‌ای برای من پرداخت‌ نشده و با اینکه بیمه برایم واریز نمی‌شود اما متأسفانه هزینه بیمه هم از همان 712 هزارتومانی که می‌گیرم کسر می‌شود.
وی دستی بر زانوهایش می‌کشد و می‌گوید: پاهایم همیشه درد می‌کند آن‌ها را با پارچه‌ای می‌بندم تا شاید کمی آرام شوند. او دوباره یاد پرداخت نشدن بیمه می‌افتد و می‌گوید من که دفترچه درمان ندارم حداقل اگر پول بیمه از حقوقم کم نمی‌شد بهتر بود چون فقط روزی چهار هزار تومان تاکسی می‌دهم.
این کارگر برای اثبات حرف‌هایش مدام قسم می‌خورد و می‌گوید: پنج دختر دارم که دانشجو و دانش‌آموزاند، درآمد دیگری ندارم و همیشه محتاج دیگرانم اگر برای ما کاری از دستت برمی‌آید کوتاهی نکن ما هم دعاگوی شما هستیم.
بخشی ازیک گزارش تسنیم بتاریخ5اردیبهشت
عدم پرداخت2 ماه دستمزد وعیدی 170 کارگر شهرداری هویزه
پرداخت دستمزد حدود 170کارگر شهرداری «هویزه» در استان خوزستان 2 ماه به تاخیر افتاده است. عیدی و مزایای پایان سال 94این کارگران نیز پرداخت نشده است.
به گزارش5اردیبهشت ایلنا،حدود 170کارگرشاغل در مجموعه‌های شهرداری هویزه وسازمان‌های وابسته به آن هنوز دستمزد ماه‌های اسفند 94 و فروردین سال جاری خود را دریافت نکرده‌اند.
از قرار معلوم، این کارگران که در سازمان‌هایی همانند آتش نشانی، فضای سبز و خدماتی شهرداری هویزه کار می‌کنند سال گذشته هیچ عیدی و مزایای دریافت نکرده اند.
طبق گفته این کارگران، مهم‌ترین عامل پرداخت نشدن مزد آنها کمبود نقدینگی و نبود منابع مالی است.
کارگران در خاتمه تصریح کردند مشکلاتی که در زمینه پرداخت دستمزد آنان بوجود آمده باعث نگرانی کارگران شهرداری شده وآنان نیازمند دریافت همه معوقات حقوقی خود هستند.
تبدیل قرارداد کارگران بخش خدمات فرودگاه مهرآباد از مستقیم به پیمانی دردولت یازدهم!
بلاتکلیفی قراردادی75 کارگر خدماتی فرودگاه مهر آباد وعدم پرداخت مطالباتشان ازطرف کارفرمای قبلی!
کارگران بخش خدمات فرودگاه مهرآباد در خاتمه درباره تبدیل وضعیت شغلی خود گفتند،در سال ۹۰ قرارداد کارگران بخش خدمات طبق مصوبه دولت وقت از پیمانی به حالت مستقیم تبدیل شد اما از ابتدای سال ۹۳ با ورود دولت یازدهم قرارداد‌ها باز به صورت پیمانی بازگشت واین موضوع نارضایتی کارگران را در پی داشت.
طبق اظهارات کارگران،مدیران فرودگاه مهر آباد بعد از خروج پیمانکار قبلی، قرارداد کار جدیدی را در بخش چرخ دستی با پیمانکارجدید منعقد کرده و پیمانکار جدید نیز تا به امروز که بیش از یک ماه از سال جدید می گذرد با هیچ یک از کارگران واحد چرخ دستی قرار داد کاری منعقد نکرده وبه نوعی کارگران را بلاتکلیف نگه داشته است.
یکی از پیمانکاران پیشین فرودگاه مهر آباد همچنان از حدود ۲ سال قبل بابت بخشی از معقوات مزدی 75کارگر (کارگران خدمات و حمل چرخ دستی) بدهکار است.
به گزارش5اردیبهشت ایلنا،این گروه از کارگران خدماتی شاغل درفرودگاه مهرآباد گفتند: از حدود دو سال پیش تا پایان اسفند ماه سال 94 تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری به عنوان کارگران خدمات و حمل چرخ دستی در فرودگاه مهرآباد مشغول به کار بوده‌ اما از زمان خاتمه قرارداد پیمانکار، تاکنون هنوز نتوانسته‌اند مطالبات معوقه خود را از پیمانکار دریافت کنند.
به گفته این تعداد کارگر خدماتی وچرخ دستی، مدیران پیمانکاری در طول زمان دو سالی که زیر نظر پیمانکار مذبور مشغول فعالیت بودند دو ماه دستمزد ماهای تیر ومرداد سال 93 به همراه سنوات وبخشی از عیدی دو سال 93 و 94 خود را هنوز دریافت نکرده‌اند.
طبق اظهارات کارگران،مدیران فرودگاه مهر آباد بعد از خروج پیمانکار قبلی، قرارداد کار جدیدی را در بخش چرخ دستی با پیمانکارجدید منعقد کرده و پیمانکار جدید نیز تا به امروز که بیش از یک ماه از سال جدید می گذرد با هیچ یک از کارگران واحد چرخ دستی قرار داد کاری منعقد نکرده وبه نوعی کارگران را بلاتکلیف نگه داشته است.
بنا بر این گزارش، کارگران پیمانی واحد چرخ دستی فرودگاه مهر آباد خواستار دریافت مطالبات معوقه هستند، اما مسئولان فرودگاه مهر آباد با وجود خروج پیمانکار پیشین به عنوان کارفرمای اصلی مسئولیت پیگیری پرداخت مطالبات کارگران را بر عهده نمی‌گیرند و در این بین کارگران بلاتکلیف بیشترین خسارت را دیده‌اند.
به گفته کارگران، طی چند سال گذشته کارگران واحد چرخ دستی فرودگاه مهر آباد تحت مسئولیت چندین شرکت پیمانکاری فعالیت می‌کرد ه‌اند و در عین حال بخشی از مطالبات این کارگران در زمان هر یک از این پیمانکاران پرداخت نشده است.
بر اساس اظهارات کارگران، آنان برای پی گیری مطالبات معوقه خود از این پیمانکار به اداره کار غرب تهران شکایت کردند با وجود آنکه اداره کار حکم به پرداخت مطالبات کارگران از سوی کارفرمای سابق کرده است اما نه کارفرمای سابق ونه مدیران فرودگاه مهر آباد به عنوان کارفرمای اصلی مسئولیت پرداخت مطالبات کارگران را بر عهده نمی گیرند.
کارگران بخش خدمات فرودگاه مهرآباد در خاتمه درباره تبدیل وضعیت شغلی خود گفتند،در سال ۹۰ قرارداد کارگران بخش خدمات طبق مصوبه دولت وقت از پیمانی به حالت مستقیم تبدیل شد اما از ابتدای سال ۹۳ با ورود دولت یازدهم قرارداد‌ها باز به صورت پیمانی بازگشت واین موضوع نارضایتی کارگران را در پی داشت.
بیانیه اعضای اتحادیه آزاد کارگران ایران شهر سنندج جهت دفاع از خواسته های جعفر عظیم زاده و اسماعیل عبدی
کارگران، انسانهای آزادیخواه وشریف ایران
کارگران منشاء کاروتولید ثروت جامعه در آستانه روز جهانی کارگر به واسطه ی تلاش سرمایه داری زالوصفت وحکومتهای دست نشانده اش در زندان بسرمی برد .ومدام موردتهدیدوحمله وارعاب نیروهای سازمان امنیت قرار می گیرد. جعفر عظیم زاده صدای ما ،نقشه ی راه ما،پیش آهنگ ما،در زندان بسر میبرد ایشان به همراه اسماعیل عبدی دبیر کانون صنفی معلمان بااعلام شروع اعتصاب غذا در مورخه 10 اردیبهشت ماه امسال به اتهامات صادره از طرف دستگاه قضایی اعتراض نموده وخواهان لغو این اتهامات هستند .
کسی باید سوال مارا جواب دهد آیا دفاع کردن از حقوق کارگران وتشکیل اجتماع پیش بینی شده در قانون اساسی ومقاوله نامه های امضاء شده ی بین المللی ،اقدام علیه امنیت ملی است یا اقدام علیه سرمایه داری؟
قضات محترم را باید به اتهام جدا کردن منافع کارگران از منافع ملی محاکمه کرد! مسلما زندانی کردن وصدور احکام سنگین علیه کسانی مانند جعفر عظیم زاده و اسماعیل عبدی و… از نگاه افکار عمومی وبین المللی قابل پذیرش نیست! ابن کار مصداق واقعی خفه کردن کارگران برای سرمایه دارانی است،که یک لحظه هم از منافع ملی دفاع نمی کنند، جالب است کارگران ودوستان مردم ایران ،آنان که بار مقاومتها بر دوششان سنگینی می کند، برایشان حکم زندان صادر می شود .وبرای زالو صفتان، پیچ وخم های صادرات، هموار میشود.
کارگران مدافع منافع مردم، در زندان است وسرمایه داران سودجو که در هر بحران در فکر زیاد کردن سرمایه هایشان هستند ،در حکومت.
ما می خواهیم به خواسته های صدای کارگران ومعلمان رسیدگی شود واتهام اقدام علیه امنیت ملی لغوشود مسئول سلامتی جعفر عظیم زاده وتمامی زندانیان قابل پیگیری است مانمی خواهیم یک روز گرسنگی بکشند،بدون تردبد آزادی جعفر عظیم زاده و تمامی کارگران در بند،یکی از بندهای قطعنامه روز جهانی کارگر امسال خواهد بود.
اعضای اتحادیه ازاد کارگران شهرستان سنندج
4 اردیبهشت 95
مرگ کارگر مجتمع جهان فولادسیرجان به علت نبود وسایل ایمنی!
علی بیگلری از کارگران پیمانکار مجتمع جهان فولاد به درون حوضچه آب سقوط و جان خود را از دست داد.
به گزارش 5اردیبهشت سیرجان خبر،ساعتی قبل یکی از کارگران پیمانکار مجتمع جهان فولاد جان خود را از دست داد.
بر مبنای این خبر علی بیگلری کارگر ۳۴ ساله سیرجانی بر اثر لیز خوردن به درون حوضچه آب کارخانه می افتد و جان خود را از دست می دهد.
پس از رسیدن نیروهای امدادی و عوامل نجات جسد این کارگر از حوضچه خارج و به مراکز درمانی انتقال داده شد.
لازم بذکر است مرحوم بیگلری متاهل و دارای دو فرزند است که به علت نبود وسایل ایمنی در محل کار جان خود را از دست داد.
مرگ دلخراش کارگرجوان در حادثه سقوط از داربست ها
روز 4اردیبهشت در خانی آباد ، خیابان لطیفی ،برق گرفتگی کارگر نصاب داربست های ساختمانی منجر به سقوط وی از ارتفاع وجان باختنش شد.
به گزارش5اردیبهشت پایگاه خبری 125، به گفته امیر حسین ورمزیار فرمانده آتش نشانان اعزامی، یک کارگر 29 ساله بنام میثم–ی در بالای داربست های مجاور ساختمان مشغول بازکردن میله های داربست بود که ناگهان وی براثر برق گرفتگی از بالای داربست به پیاده روی خیابان سقوط کرد.
وی افزود: آتش نشانان پس از نصب نوار خطر و قطع جریان برق توسط عوامل امداد برق، کارگر مصدوم را که از ناحیه سر دچار خونریزی شدید بود تحویل امدادگران اورژانس دادند که پس از انجام معاینات اولیه مرگ وی توسط امدادگران اورژانس مورد تائید قرار گرفت.
تظاهرات ده ها هزار نفر در هانوفر در آستانه سفر اوباما به آلمان
در آستانه سفر باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به آلمان، ده ها هزار نفر روز شنبه در شهر هانوفر در اعتراض به طرح «پیمان تجارت آزاد میان اروپا و آمریکا» (تی.تی.آی.پی) تظاهرات کردند.
به گزارش24آوریل یورونیوز،آنها که از شهرهای مختلف و در پاسخ به فراخوان سازمان های مدافع حقوق مصرف کنندگان، انجمن های حامی محیط زیست و سندیکاها خود را به این تجمع اعتراضی رسانده بودند این پیمان را در تضاد با ارزش های مترقی و دموکراتیک اروپا می دانند.
استفان که از شهر کایزرسلاوترن به این تظاهرات پیوسته گفت:«توافق های یکجانبه به نفع شرکت ها و لابی های بزرگ است و مردم عادی و قواعد زندگی آنها را کنار می زند و آنها را به ابزاری برای پیشبرد منافع شرکت های بزرگ تبدیل می کند».
ابرهارد کورشینگ از مونستر هم افزود: «من همیشه فعالانه مخالف این پیمان بودم چون اساسا موجب از دست رفتن دموکراسی می شود و باید به مبارزه با آن ادامه داد».
در مقابل طرفداران این پیمان کاهش تعرفه های گمرکی و هماهنگ شدن قوانین دو جانبه را موجب افزایش کسب و کار در دوره بی ثباتی اقتصادی ارزیابی می کنند.
باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا پس از دیدار از بریتانیا امروز (یکشنبه) وارد آلمان می شود. گفته می شود در دیدار او با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، طرفین در مورد این پیمان تجاری بحث برانگیز گفت و گو می کنند.
پنجم اردیبهشت ماه1395
akhbarkargari2468@gmail.com

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.