اخباروگزارشات کارگری25فروردین1395

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

160411170919_drivers_bandarabas_640x360_ugc_nocredit

پرونده قضایی9کارگرمعترض معدن سنگ آهن بافق مختومه باید گردد

– پایان اعتصاب رانندگان کامیون و تریلر در پایانه باربری بندرعباس درپی وعده رسیدگی به خواستشان!

بازداشت یکی از رانندگان معترض!

-3کارگرمعترض شهرداری سردشت اخراج شدند!

عدم پرداخت4ماه حقوق وعیدی200کارگر شهرداری سردشت!

– بیانیه‌ی کانون صنفی معلمان اسلامشهر در حمایت از اسماعیل عبدی و جعفر عظیم‌زاده

– کارگران اخراجی کارخانه نساجی بدنبال اعتراضات گسترده باوعده بازگشت بکارپس از6ماه،به بیمه بیکاری معرفی شدند!

اخراج 307کارگرقراردادی کارخانه پارسیلون!

کارگران پارسیلون16میلیارد ریال از کارفرما طلبکارند!

-500کارگر کارخانه تولید لوازم خانگی جهان افروزبیکارشدند!

– عدم پرداخت 5ماه حقوق،عیدی ودیگرمطالبات کارگران شهرداری امیدیه!

– تجمع  اعتراضی کارمندان ارشاد گلستان در بیمه آرمان دراعتراض به عدم خدمات دهی!

عدم پرداخت حق بیمه کارکنان از طرف اداره کل ارشاد گلستان!

– دومین تجمع خریداران تعاونی شماره ۲ مسکن کارکنان شهرداری قدس مقابل فرمانداری!

– تجمع اعتراضی اعضای سازمان نظام مهندسی در برابر ساختمان شورای شهر تهران

– مصدومیت معلم  فداکارگنبدی برای رهایی دانش آموزی  از حادثه !

– کشته وزخمی شدن 10فرهنگی بدنبال واژگونی مینی بوس حاملشان!

– جان باختن3کارگرمعدن تخت گنبد براثرتصادف!

– مرگ کارگر 40 ساله بر اثر سقوط در چاه 60 متری در کاشمر

– سقوط از ارتفاع جان کارگر 37 ساله را گرفت

– کشته وزخمی شدن 2کارگرمعدن محلات درپی سقوط بیل لودر!

مرگ کارگر 35 ساله در بابل به علت سقوط از ساختمان

پایان اعتصاب رانندگان کامیون و تریلر در پایانه باربری بندرعباس درپی وعده رسیدگی به خواستشان!

بازداشت یکی از رانندگان معترض!

پس ازگذشت 5روز ، دستگاه های نظارتی روز یکشنبه22فروردین آمادگی خود را برای پاسخگویی به رانندگان معترض در پایانه باربری بندرعباس، ابراز کردند.

نیروهای امنیتی وانتظامی روزشنبه21فروردین،یکی از رانندگان معترض رابازداشت کردند.

اخباروگزارشات کارگری:بیش از ۳هزار راننده کامیون و تریلر در پایانه باربری بندرعباس دراعتراض به نحوه توزیع بار و ضعف در نظارت و ارئه خدمات در این مرکز از روز ۱۷فروردین ماه تجمع کردند.

این رانندگان علاوه بر تجمع اعتراضی در پایانه، روز جمعه نیز با حضور در نماز جمعه این شهرستان بدنبال تحصن و نشان دادن اعتراض بودند که نیروهای انتظامی مانعشان شدند.

بنابه گزارشات منتشره،پس ازگذشت 5روز ، دستگاه های نظارتی روز یکشنبه22فروردین آمادگی خود برای پاسخگویی به این رانندگان معترض را ابراز کردند.

عباس شیرخانلو معاون امور اقتصادی استاندار هرمزگان در واکنش به این اعتراضات و تجمع، با اشاره به اثرات مخرب رکود در صنعت حمل و نقل هرمزگان گفت: دستگاه‌های نظارتی آماده پاسخگویی به رانندگان کامیون معترض به نحوه اعلام بار در پایانه بندرعباس هستند.

شیرخانلو در خصوص عدم نظارت کافی بر اعلام بار در پایانه باربری استان گفت: در صورت صحت این موضوع،رانندگان می توانند با مراجعه به صنف و همچنین در صورت عدم پاسخگویی صنف به این مشکل، به دستگاههای نظارتی مربوطه مراجعه کنند.

بنا به گزارشات دریافتی،نیروهای امنیتی وانتظامی روزشنبه21فروردین،یکی از رانندگان معترض رابازداشت کردند.

به گزارش امروز شبکه اطلاع رسانی هرمزدرهمین رابط، علیرضا مجرد، مدیر کل پایانه ها و حمل و نقل عمومی استان هرمزگان گفت:با اشاره به تجمع رانندگان پایانه بار بندرعباس در روزهای اخیر تصریح کرد:درخواست کامیون داران توزیع عادلانه بار و برای اجرای سیستم مکانیزه نوبت دهی بوده است.در این بین فردی که اصلا راننده نبوده سعی در بر هم زدن فضا و درصدد ایجاد اختلال بود که با شناسایی فرد مذکور به مراجع قضایی معرفی شد.

3کارگرمعترض شهرداری سردشت اخراج شدند!

عدم پرداخت4ماه حقوق وعیدی200کارگر شهرداری سردشت!

200کارگر شهرداری سردشت حدود ۴ ماه مطالبات مزدی پرداخت نشده دارند. قرارداد سه نفر از این کارگران که در سال گذشته پیگیر مطالبات مزدی کارگران شهرداری بوده‌اند، تمدید نشده و از آن‌ها در سال جدید دعوت به کار نشده اند.

به گزارش25فروردین ایلنا،جمعی از کارگران شهرداری از مطالبات مزدی پرداخت نشده خود خبر دادند.

از قرار معلوم، دستمزد این کارگران که تعداد آن‌ها حدود ۲۰۰ نفر است، از آذر ماه پرداخت نشده است.

همچنین عیدی این کارگران نیز در سال گذشته پرداخت نشده است.

این کارگران که تعدادی از آن‌ها پیمانکاری و تعدادی دیگر قرارداد معین هستند، در بخش‌های مختلف فضای سبز، نقلیه و خدماتی شهرداری سردشت مشغول به کار هستند.

ظاهرا شهرداری سردشت کمبود بودجه را دلیل تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران عنوان کرده است.

از قرار معلوم قرارداد سه نفر از این کارگران که در سال گذشته از طریق شورای شهر سردشت پیگیر مطالبات مزدی کارگران شهرداری بوده‌اند، تمدید نشده و از آن‌ها در سال جدید دعوت به کار نشده است.

این سه کارگر از ابتدای سال جاری بیکار و به دنبال پیگیری حقوق خود و صدور حکم بازگشت به کار هستند.

بیانیه‌ی کانون صنفی معلمان اسلامشهر در حمایت از اسماعیل عبدی و جعفر عظیم‌زاده

به نام خداوند جان و خرد

از آنجا که فعالیت‌های صنفی، گامی مؤثر در جهت رشد و اعتلای هر جامعه‌ای است و جامعه‌ی ایران اسلامی ما نیز از این قاعده مستثنی نیست لذا باید به این فعالین وفعالیت‌های آن‌ها به دید مثبت نگریست.

حبس نمودن و محدود کردن فعالین صنفی مخالف اصول دموکراسی بوده و خدای ناخواسته موجب دلسردی آحاد جامعه خواهد شد.

کانون صنفی معلمان اسلامشهر در راستای اهداف خود، حمایت قاطع خود را از بیانیه‌ی مشترک اسماعیل عبدی، دبیرکل کانون صنفی معلمان ایران و جعفر عظیم‌زاده رییس هیأت مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، اعلام نموده و ضمن اینکه خواسته‌ی آن‌ها را خواسته‌ی خود می‌داند خواستار خواستار برخورد غیر امنیتی با فعالیت‌های صنفی معلمان و کارگران و آزادی بی‌قید و شرط تمام فعالان صنفی است.

کانون صنفی معلمان ایران شعبه اسلامشهر

بیست و پنجم فروردین ۹۵

منبع : حقوق معلم و کارگر

کارگران اخراجی کارخانه نساجی بدنبال اعتراضات گسترده باوعده بازگشت بکارپس از6ماه،به بیمه بیکاری معرفی شدند!

با گذشت حدود یکماه از لغو قرارداد 483 نفر از کارگران نساجی بروجرد سرانجام مقدمات لازم برای برقراری بیمه بیکاری کارگران نساجی بروجرد در حال اجراست و با وعده های صاحبان کارخانه نساجی قرار شده که کارگران بعد از 6 ماه دوباره به کار بازگردند.

به گزارش25فروردین بازتاب بروجرد، 29 اسفند ماه سال 94 قرارداد 483 نفر از کارگران کارخانه نساجی بروجرد لغو شد و این لغو قراردادها به بهانه اجرای طرح نوسازی در این واحد تولیدی انجام شد.

در این مدت خبرهایی مبنی بر بازگشت دوباره به کار کارگران نساجی بروجرد شنیده می شد که بعد از گذشت 26 روز امروز و فردا شدن های بسیار و برقرار نشدن بیمه بیکاری و روند پیگیری این موضوع کارگران را دچار بلاتکلیفی کرده بود.

کارگران چندین بار تا کنون در مقابل نساجی بروجرد تجمع کردند و خواستار رسیدگی به این وضعیت خود شدند تا یا بیمه بیکاری برقرار شود و یا دوباره به کار بازگردند.

اما تنها پاسخی که کارگران از زبان مسئولان شهرستانی و صاحبان نساجی شنیدند در دوجمله خلاصه شد : صبر کنید ، امروز و فردا وضعیت مشخص می شود .

اما هیچ اقدام عملی در این راستا صورت نگرفت، سرانجام دو روز پیش این کارگران صبرشان لبریز شد و با تجمع در مقابل نساجی، وارد کارخانه شدند و خواستار تعیین تکلیف خود شدند که بعد از گذشت حدود یک ماه این وضعیت آنها مشخص گردد.

روز گذشته جلسه ای برگزار و مشکلات و مسائل نساجی بروجرد و کارگران مطرح شد که “امید علایی” جانشین مدیر عامل نساجی بروجرد گفت: قرار شد روز شنبه برنامه های کاری و  توجیهات این برنامه به صورت یک گزارش تهیه و در اختیار هیات قرار گیرد و سپس بیمه بیکاری کارگران بیکار شده نساجی بروجرد برقرار گردد.

وی اضافه کرد: با توجه به پیگیریها قرار شد به محض برقراری بیمه بیکاری کارگران نساجی ، بحث بازگشت به کار آنها نیز در دستور کار قرار گیرد.

علایی اظهار داشت: طبق برنامه ریزیها قرار است که کارگران بعد از 6 ماه دوباره به کار بازگردند و در این واحد تولیدی مشغول به کار شوند.

وی بیان کرد: بعد از برقراری بیمه بیکاری کارگران ، قراردادهای بازگشت به کار تهیه می شود و در اختیار افراد قرار می گیرد.

در ادامه “کامران فرشید” رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: در حال حاضر کار مقدماتی برای برقراری بیمه بیکاری کارگران نساجی بروجرد در حال انجام است .

وی اضافه کرد: کار استعلام سابقه بیمه کارگران نساجی در حال پیگیری است و چون این تعدیل نیرو موقتی است باید طرح ارائه شود و بیمه کارگران برقرار گردد.

براساس این گزارش،بروجرد قرار است که در این مدت 6 ماه طرح نوسازی در این واحد تولیدی اجرا شود و بعد از 6 ماه کارگران لغو قرار داد شده دوباره به کار بازگردند.

در حال حاضر نساجی بروجرد با 50 درصد نیرو در حال فعالیت است.

اخراج 307کارگرقراردادی کارخانه پارسیلون!

کارگران پارسیلون16میلیارد ریال از کارفرما طلبکارند!

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان نیز به ایرنا گفت: کارگران این واحد 19 ماه حقوق و مطالبات معادل 16 میلیارد ریال مربوط به سال های 89 و 90 را از این کارخانه طلب دارند.

وی با اشاره به تعطیلی کارخانه پارسیلون از دی ماه سال گذشته تاکنون گفت: این کارخانه 123 نیروی رسمی و 307 نیروی قراردادی کوتاه و بلند مدت داشته که تمامی نیرو های قراردادی آن اخراج شده اند.

به گزارش25فروردین ایرنا،علی آشتاب افزود: کارگران برای دریافت مطالبه های خود شکایت کرده اند که مدیر کارخانه در این راستا محکوم به پرداخت حق و حقوق معوقه شده است.

وی ادامه داد: مطالبه های سال 94 نیز شامل سه ماه حقوق، عیدی و پاداش است که کارفرما ملزم به پرداخت آن است.

وی با اشاره به تعطیلی کارخانه پارسیلون از دی ماه سال گذشته تاکنون گفت: این کارخانه 123 نیروی رسمی و 307 نیروی قراردادی کوتاه و بلند مدت داشته که تمامی نیرو های قراردادی آن اخراج شده اند.

به گفته آشتاب در روزهای آینده، تکلیف نهایی این واحد برای ادامه فعالیت، تغییر خطوط و یا سایر تصمیمات مشخص می شود.

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان با اشاره به اینکه شرکت پارسیلون سال 1382 به بخش خصوصی واگذار شده افزود: مدیر عامل این شرکت از سهامداران اصلی این کارخانه است.

آشتاب تاکید کرد: اگر کارگران این کارخانه شکایتی بابت طلب و بیمه بیکاری خود از این شرکت دارند باید با مراجعه به مراجع تشخیص کارگری مشکل خود را حل کنند.

یادآوری: شرکت پارسیلون خرم آباد (سهامی عام) به عنوان بزرگترین تولید کننده الیاف فیلامنت نایلون و گرانول پلی آمید 6 در سال 1353 تاسیس شد که در دهه 80 به دلیل واگذاری به بخش خصوصی دچار رکود و بحران شد.

این شرکت در سال 1363 به بهره برداری رسید و ظرفیت تولید سالانه آن 14 هزار تن انواع نخ نایلون خام و استرچ و یک هزار تن گرانول پلی آمید 6 اعلام شده است.

محصولات پارسیلون در صنایع تکسچر ایزینگ، بافندگی کتن و راشل، گردباف، تولید نخ تور ماهیگیری، جوراب بافی، شلنگ و لاستیک مصلح و انواع قطعات پلاستیکی مهندسی مورد استفاده قرار گرفته است.

پارسیلون در سال های گذشته یکی از بزرگترین واحدهای تولیدی و صنعتی استان لرستان بوده و حجم بسیاری از بار اقتصاد استان را به دوش می کشید.

در سال های پس از خصوصی سازی، این کارخانه که با سابقه حدود 40 سال پیشکسوت صنعت لرستان به شمار می رفت، دوام نیاورد و در دهه گذشته تعطیلی و نیمه تعطیلی های پی در پی رمقی برای این واحد و البته کارگران دل نگران آن به جا نگذاشته است.

در چهار سال اخیر اخبار مختلفی در خصوص وضعیت این کارخانه و تجمع های اعتراض آمیز کارکنان آن منتشر شده است.

گفتنی است،اسفند سال گذشته وسه روز متوالی درماه جاری کارگران این واحد تولیدی با تجمع در مقابل استانداری لرستان خواستار پرداخت حقوق معوقه و مطالبات خود شدند.

500کارگر کارخانه تولید لوازم خانگی جهان افروزبیکارشدند!

مدیرعامل کارخانه جهان افروز مشهد با بیان اینکه سابق بر این تعداد کارگران واحد تولیدی جهان افروز حدودا 650 نفر بوده‌اند، خاطرنشان کرد: هم اکنون حدود 150 کارگر در این شرکت فعالیت دارند و این 500 نفر به مرور به علت مشکلات بازار شغل خود را از دست داده‌اند.

به گزارش25فروردین تسنیم،محمد مظاهری اظهار داشت: رکود از سال‌های گذشته سبب به وجود آمدن مشکلات زیادی در واحد تولیدی جهان افروز شده است.شرکت جهان افروز حدود 40 سال سابقه فعالیت دارد و از 10 خط تولید آن تنها یک عدد کار می‌کند.

وی با بیان اینکه رکود بازار به ویژه حوزه مسکن سبب به وجود آمدن مشکل برای بازار لوازم خانگی شده است، خاطرنشان کرد: مسلم است که به ازای هر خانه‌ای که ساخته می‌شود افراد برای آن لوازم تهیه می‌کنند و سهم واحدهای تولید این محصولات افزایش می‌یابد که هم اکنون این بخش دچار بحران است.

مدیرعامل شرکت جهان افروز مشهد افزود: مشکلات نقدینگی و مسائل مربوط به رکود مهم‌ترین علل تعطیل شدن خطوط تولید در جهان افروز شده‌ و برخی از محصولات این گروه تولیدی از جمله اجاق گاز هم اکنون دیگر تولید نمی‌شود.

مظاهری با بیان اینکه سابق بر این تعداد کارگران واحد تولیدی جهان افروز حدودا 650 نفر بوده‌اند، خاطرنشان کرد: هم اکنون حدود 150 کارگر در این شرکت فعالیت دارند و این 500 نفر به مرور به علت مشکلات بازار شغل خود را از دست داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون بین 2 تا 3 میلیون  بخاری جهان افروز در خانه‌های مردم کار می‌کند، بیان کرد: برای به این نقطه رسیدن جهان افروز تلاش بسیار زیادی شده و از دست دادن این واحد در واقع از دست دادن یک اعتبار در تولید است.

یادآوری:کارخانه  جهان افروز درشهرک صنعتی توس مشهد واقع شده است.

شرکت جهان افروز تواید کننده کولر آبی، بخاری گازی، اجاق گاز، آبگرمکن های گازی طبق استاندارد های ملی در سال 1354 در شهر مشهد تحت عنوان شرکت وسترمان تاسیس گردید. در تیر ماه 1362به موجب رای مجمع عمومی نام شرکت به جهان افروز تغییر یافت. این شرکت شامل قسمتهای برشکاری، پرسکاری، طراحی، قالبسازی، بازرگانی، آموزشی، اداری، انبارها (مواد اولیهو کالاهای نیمه ساخته، محصولات تمام شده) کنترل کیفیت، نقاشی، لعاب، مونتاژ، جوشکاری، بلور سازی، برنزکاری، تحقیق و توسعه، تضمین کیفیت آزمایشگاه می باشد.

عدم پرداخت 5ماه حقوق،عیدی ودیگرمطالبات کارگران شهرداری امیدیه!

بیش از 5 ماه دستمزد حدود 260کارگرشهرداری امیدیه واقع در استان خوزستان، به تعویق افتاده است.

به گزارش25فروردین ایلنا،این کارگران که در شهرداری امیدیه و سازمان‌های وابسطه به آن  به صورت پیمانی وقرار دادی مشغول کارند؛ 5 ماه حقوق معوقه طلب دارند. علاوه بر این  عیدی سال 95 حدود 200 نفر از کارگران پرداخت نشده است.

به نقل از این کارگران که در دارای سوابق 8تا10ساله هستند، گفته می‌شود که  هر ماه آنان حقوق می گیرند اما آنچه دریافت می کنند مربوط به معوقات مزدی پنج ماه گذشته است .به عنوان مثال آخرین حقوقی که کارگران شهرداری امیدیه دریافت کرده اند حقوق آذر ماه بوده که اسفند ماه سال 94 پرداخت شد.

همچنین از قرار معلوم علاوه بر تاخیر 5 ماهه در پرداخت دستمزد 260 کارگر ، پیمانکار  سابق بخش خدماتی وفضای سبز شهرداری امیدیه  در پرداخت حق سنوات سال 92به همراه حق مرخصی ویک  یک ماه حقوق فروردین ماه سال 93 به 64 کارگر بدهکار است وکارگران در این زمینه به مراجع قضایی شکایت کرده اند.

به گفته کارگران با وجود آنکه مراجع قضایی خوزستان حکم به پرداخت مطالبات کارگران از سوی کارفرمای شرکت پیمانکاری (شمس گستر جنوب)کرده است اما پیمانکار  سابق توجه ای به این موضوع ندارد.

تجمع  اعتراضی کارمندان ارشاد گلستان در بیمه آرمان دراعتراض به عدم خدمات دهی!

عدم پرداخت حق بیمه کارکنان از طرف اداره کل ارشاد گلستان!

صبح امروز25فروردین، جمعی ازکارکنان اداره کل ارشاد گلستان در اعتراض به عدم دریافت خدمات از بیمه آرمان برای اعتراض و روشن تر شدن موضوع به دفتر این بیمه در گرگان مراجعه کردند.

طبق قرار دادی که بین ارشاد و بیمه آرمان وجود دارد این سازمان موظف است ماهیانه مبلغ مشخص شده در قرار داد را به حساب بیمه واریز نمایند ولی مبلغ 200 میلیون تومان بدهی ارشاد به بیمه آرمان است که تاکنون پرداخت نشده است.

به گزارش25فروردین گلستان ما،صبح امروز جمعی از کارمندان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با تجمع در مقابل بیمه آرمان در گرگان نسبت به عدم خدمات دهی این مجموعه اعتراض داشتند .

یکی از کارمندان این اداره کل می گوید به ازای هر نفر مبلغ 26 هزارتومان ماهانه هزینه بیمه تکمیلی از حقوق کارمندان برداشت می شود ولی چند ماهی است که خدماتی به کارمندان از طرف بیمه داده نمی شود .

یکی دیگر از معترضین عنوان کرد: می گوید سهم کارمندان از حقوق کارمندان این اداره کل برداشت می شود و به بیمه داده می شود ولی سهم دولت که باید واریز شود وزارت خانه واریز نکرده است .

وی ادامه داد:  نمی دانیم از دست چه کسی باید شاکی باشیم به بیمه اعتراض کنیم یا از دست ارشاد در این بین پرسنل این سازمان قطعا با مشکل مواجه خواهند شد که قرارداد پایان می یابد و آنها خدماتی که باید دریافت کنند دریافت نخواهند کرد .

کارمند اداره کل ارشاد اذعان داشت : بیمه آرمان در چند ماه ابتدای خدمات مناسبی را ارائه داده است ولی چند ماهی است که خدماتی را به کارکنان نمی دهد .

کارمند بیمه آرمان در همین رابطه گفت : پولی که از حقوق کارکنان کسر شده است به حساب بیمه واریز نشده است.

وی ادامه داد : طبق قرار دادی که بین ارشاد و بیمه آرمان وجود دارد این سازمان موظف است ماهیانه مبلغ مشخص شده در قرار داد را به حساب بیمه واریز نمایند ولی مبلغ 200 میلیون تومان بدهی ارشاد به بیمه آرمان است که تاکنون پرداخت نشده است .

کارمند بیمه آرمان افزود: طبق ماده 3 قرار داد پرداخت حق بیمه ، بیمه گر”بیمه آرمان ” می تواند تعهدات را به علت عدم پرداخت حق بیمه به صورت تعلیق در آورد یا اینکه از زمان عدم پرداخت قرارداد را فسخ نماید و تنفیذ اعتبار مجدد قرار داد نیز با موافقت بیمه گر است .

وی ادامه داد : چند بار پیگیری کرده ایم و ما به دلیل اینکه مجبور به اعمال این بند شده ایم چون این بیمه در بخش خصوصی در حال فعالیت است .

کارمندان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز بعد از ارائه مستندات از طرف بیمه آرمان متعاقد شده اند و به محل کار خود بازگشتند .

دومین تجمع خریداران تعاونی شماره ۲ مسکن کارکنان شهرداری قدس مقابل فرمانداری!

پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۲۵ فروردین ماه برای دومین بار تعدادی از خریداران تعاونی مسکن مهر خود مالکی شماره ۲  کارکنان شهرداری قدس به جهت پیگیری مشکلات خود مقابل فرمانداری شهرستان قدس تجمع کردند تا صدای خود را به مسئولان برسانند این افردا در گذشته در تاریخ ۲۵ آبان ماه سال گذشته نیز به جهت پیگیری خواسته های خود تجمع کرده بودند.

به گزارش 25فروردین قدس خبر،تعدادی از خریداران تعاونی مسکن شماره ۲ شهرداری قدس که به نام کوی فرزان نام گذاری شده است امروز در قابل فرمانداری شهرستان قدس صورت گرفت.

بر اساس این گزارش تعدادی از این افراد که با مشکلات متعددی روبرو شده و نتوانستند که تاب بیاورند اقدام  به تجمعی اعتراضی در مقابل فرمانداری قدس کردند تا بتوانند از نزدیک موضوعات مربوطه را به گوش مسئولان شهرستان برسانند .

در ادامه بعد از حضور این افراد مقابل فرمانداری معاون سیاسی انتظامی فرمانداری قدس با حضور در میان این افراد جلسه ای را تشکیل داد تا در مسیر موضوعات مربوطه به این تجمع اعتراضی که امروز برگزار شد قرار بگیرد .

این تجمع در پایان در محل سالن جلسات فرمانداری قدس به یک جلسه تبدیل شد تا از میان افرادی که با مشکلات عدیده ای که  در خصوص مسکن های خریداری شده . … روبرو شده اند تعدادی به عنوان نماینده انتخاب شده و پیگیر موارد مرتبط در ادامه موضوع باشند .

تجمع اعتراضی اعضای سازمان نظام مهندسی در برابر ساختمان شورای شهر تهران

صبح امروز25فروردین،اعضای واحد خدمات فنی، آزمایشگاهی و ژئوتکنیک سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران در دفتر شورای شهر تهران تجمع کردند.

به گزارش 25فروردین تسنیم، تجمع کنندگان که شمار آنها به حدود 40 تن می‌رسید با در دست داشتن پلاکاردهایی اعتراض خود را نسبت به لغو تفاهمنامه سازمان نظام مهندسی ساختمان و شهرداری تهران اعلام کردند.

محمد اسکندری رئیس هیئت مدیره انجمن شرکت‌های خدمات فنی، آزمایشگاهی و ژئوتکنیک استان تهران در این رابطه گفت: شهرداری تهران از 9 فروردین توافق خودرا با سازمان نظام مهندسی لغو کرده و دیگر ماده 33 را اجرا نمی‌کند.

پیرو این تصمیم کنترل‌های نظام مهندسی از جمله خدمات فنی آزمایشگاهی و ژئوتکنیک ملغی شده است.

وی با بیان اینکه این خدمات از سال 92 توسط سازمان نظام مهندسی انجام می‌شد، افزود: کیفیت مطالعات مذکور ارتقا یافته بود و این در حالی است که اکنون قرار است همان روال گذشته که گزارش‌های کنترل کیفیت عمدتاً صوری بود دوباره پیاده شود.

به‌گفته وی با لغو این تفاهمنامه عملاً آزمایش‌های کنترل کیفیت انجام نمی‌شود و فروریزش گودها و نشست ساختمان‌ها که در سال‌های گذشته بسیار رخ می‌داد تکرار می‌شود.

اسکندری مدعی شد شهرداری تهران با لغو تفاهمنامه کیفیت ساختمان‌سازی را فدای سرعت صدور پروانه ساختمانی و وصول پول خودش می‌کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: علاوه بر این آزمایش بتن و جوش نیز هم‌اکنون در ساخت‌وسازها انجام نمی‌شود و کنترل‌ها کاملاً صوری است که در این رابطه علاوه بر شهرداری تهران به سازمان مهندسی ساختمان نیز انتقاد داریم.

برپایه این گزارش، اقبال شاکری رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران در جمع تجمع کنندگان حاضر شد و به آنها وعده داد موضوع را پیگیری خواهد کرد.

مصدومیت معلم  فداکارگنبدی برای رهایی دانش آموزی  از حادثه !

مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس از فداکاری معلم یکی از مدارس این شهرستان خبر داد و گفت: با فداکاری این معلم، یک دانش آموز از حادثه رانندگی نجات پیدا کرد.

به گزارش25فروردین ایرنا،علی رضا حسین زاده روز چهارشنبه اظهار داشت: صبح امروز علیرضا یعقوبی معلم پایه ششم دبستان شاهد پسران گنبدکاووس هنگام حضور درمحل کار، مشاهده می کند یکی از دانش آموزان این دبستان قصد عبور از عرض خیابان را دارد و از طرف دیگر خودرویی نیز با سرعت درحرکت است و احتمال برخورد با دانش آموز وجود دارد.

وی گفت: این معلم فداکار با دیدن این صحنه بلافاصله به سمت دانش آموز حرکت و از برخورد خودرو با وی جلوگیری می کند اما خود دچار حادثه می شود.

حسین زاده اضافه کرد: براثر برخورد این خودرو با معلم فداکار، وی از ناحیه مچ و آرنج پا دچار مصدومیت شده و بلافاصله با حضور اورژانس 115 درمحل حادثه ،به بیمارستان مطهری این شهر منتقل می شود.

وی تصریح کرد: با اطلاع خانواده دانش آموز از این حادثه، مادر خانواده به همراه فرزند دانش آموز خود با دسته گل و شیرینی به عیادت معلم فداکار و قدردانی از او می روند.

فداکاری و ایثار معلمان ایرانی طی سال های اخیر بارها در گوشه و کنار کشور مشاهده شده است که آخرین بار آن چندی پیش توسط معلم سیستان و بلوچستانی زنده ‌یاد ‘حمیدرضا گنگوزهی’ اتفاق افتاد، اگرچه در آن حادثه، معلم فداکار جان خویش را از دست داد اما ایثار و فداکاری او برای همیشه در یاد و خاطره ملت ایران بالاخص مردم آن دیار باقی می ماند.

آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس با 360 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان حدود 60 هزار دانش آموز دارد.

کشته وزخمی شدن 10فرهنگی بدنبال واژگونی مینی بوس حاملشان!

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: در اثر واژگون شدن مینی بوس حامل دانش آموزان و فرهنگیان شهرستان ازنا که عصر سه شنبه به وقوع پیوست 9 نفر از معلمان آسیب دیدند و خانم منصوره یاری مدیر هنرستان عصمت ازنا جان خود را از دست داد.

به گزارش25فروردین ایرنا،گودرز کریمی فر روز چهارشنبه افزود: حادثه واژگونی مینی بوس به هنگام برگشت فرهنگیان و دانش آموزان شهرستان ازنا از جشنواره نوجوان سالم در خرم آباد رخ داده است.

وی اظهار کرد: در این حادثه که عصر سه شنبه به وقوع پیوست 9 نفر از معلمان آسیب دیدند.

وی بیان کرد: متاسفانه در این حادثه خانم منصوره یاری مدیر هنرستان عصمت ازنا جان خود را از دست داد.

اواضافه کرد: هیچ دانش آموزی آسیب ندیده است.

به گفته سرهنگ مرتضی چغلوند رئیس پلیس راه لرستان حادثه واژگونی مینی بوس در عصرسه شنبه در کیلومتر 15 جاده دورود – ازنا در روستای ترشاب رخ داد که بر اثر این حادثه یک نفر در صحنه تصادف جان خود را از دست می دهد و مصدومان حادثه نیز توسط مرکز اورژانس شهرستان دورود به بیمارستان هفت ‌تیر این شهر منتقل ‌شدند.

وی با بیان اینکه این مینی بوس حامل 12نفر از دانش آموزان و فرهنگیان شهرستان ازنا بود، گفت: علت واژگونی این مینی بوس بارندگی و لغزندگی شدید جاده و همچنین مشکل فنی این وسیله نقلیه بوده است.

چغلوند یادآور شد: لاستیک های این مینی بوس مشکل فنی داشته است که راننده نیز بر اثر لغزندگی شدید جاده نتواسته این وسیله نقلیه را کنترل کند و همین امر واژگونی این مینی بوس را در پی داشته است.

جان باختن3کارگرمعدن تخت گنبد براثرتصادف!

عصر امروز در کیلومتر 57 محور سیرجان به جاده روستایی معدن مس تخت‌گنبد بخش چهارگنبد شهرستان سیرجان برخورد کامیون با سواری پژو، سه کارگر این معدن در دم جان باختند و دو نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش25فروردین فارس،اسماعیل جهانشاهی فرمانده پلیس راه سیرجان اظهار داشت: در این حادثه که به علت انحراف به چپ کامیون رخ داد و تصادف به صورت رخ به رخ حادث شد، سه سرنشین پژو که از کارگران معدن تخت‌گنبد بخش چهارگنبد شهرستان سیرجان بودند در دم جان باختند و دو نفر دیگر زخمی شدند.

مرگ کارگر 40 ساله بر اثر سقوط در چاه 60 متری در کاشمر

عصرروزگذشته24فروردین،کارگر 40 ساله یک واحد شن شویی در شهر کاشمر در نزدیکی محل کارش براثر سقوط در چاه قنات کشاورزی به عمق 60 متر جان باخت.

به گزارش24فروردین فارس ، مسئول آتش‌نشانی و خدمات ایمنی کاشمر که در محل حادثه حضور داشت گفت: با دریافت خبر سقوط، بلافاصله گروه امداد و نجات به محل اعزام شد که با توجه به وضعیت چاه نیز دو گروه امداد و نجات که در شیفت استراحت بودند به محل اعزام شدند.

رضا بوژمهرانی با تأکید بر این‌که چاه موردنظر از چاه‌های قنات مربوط به روستای سرحوضک از توابع بخش مرکزی است که سال‌ها به دلیل خشک شدن آب فرسوده شده است خاطرنشان کرد: به جهت خاص بودن وضعیت چاه و احتمال ریزش بدنه چاه در زمان امدادرسانی، 2 نفر از عوامل امداد و نجات به‌وسیله دو دستگاه جرثقیل به داخل چاه رفتند و موفق به بیرون کشیدن جسد کارگر شدند که با حضور نیروهای اورژانس 115 و انجام معاینه مرگ وی تأیید شد.

وی با اشاره به اینکه تعدد چاه‌های قنات در حاشیه شهر و حتی داخل شهر کاشمر منجر به بروز حوادثی می‌شود یادآور شد: در حال حاضر چاه‌های قنات کشاورزی به دلیل خشک شدن بدون متولی رهاشده است .

سقوط از ارتفاع جان کارگر 37 ساله را گرفت

مسئول روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی آذربایجان‌شرقی گفت: بعد از ظهر امروز، سقوط از ارتفاع کارگر 37 ساله‌ای، موجب مرگش شد.

به گزارش25فروردین فارس،حبیب حسینقلی‌زاده امروز در تبریز اظهار داشت: بعد از ظهر امروز ساعت 15:17 چهارشنبه بیست و پنجم فروردین به دنبال سقوط کارگر 37 ساله‌ای در حین کار ساختمان نیمه کاره‌ای در باسمنج، پایگاه 202 به محل حادثه اعزام شد.

وی در ادامه گفت: با اعزام تکنسین‌های پایگاه 202 به محل حادثه و انجام اقدامات پیش بیمارستانی، مصدوم را به بیمارستان انتقال دادند.

حسینقلی‌زاده گفت: با توجه به وخامت حال این کارگر 37 ساله، مصدوم رو به نزدیک‌ترین مرکز درمانی، بیمارستان شهدا تبریز انتقال داده شد و متاسفانه تلاش تیم درمانی مثمرثمر واقع نشد و این کارگر ساختمانی به علت شدت آسیب جان خود را از دست داد.

کشته وزخمی شدن 2کارگرمعدن محلات درپی سقوط بیل لودر!

روزگذشته24فرودین،درپی سقوط لودر در یکی از معادن محلات 2کارگر کشته وزخمی شدند.

به گزارش25فروردین ایسنا،سیداحمد سجادی فرماندار شهرستان محلات با تایید این خبر گفت: این حادثه روز گذشته اتفاق افتاد و یک کشته و مجروح بر جای گذاشت.

وی افزود: در این حادثه یکی از کارگران معدن جان خود را از دست داد و یک نفر دیگر نیز دچار جراحت شده و به مرکز درمانی اعزام شده که حال وی مساعد است.

مرگ کارگر 35 ساله در بابل به علت سقوط از ساختمان

صبح امروز25فروردین،یک کارگر ساله35 از ساختمانی دربابل سقوط و به علت شدت جراحات و خونریزی در دم جان سپرد.

به گزارش25فروردین آریا،مهدی غلام نیا روشن سخنگوی اورژانس 115 بابل بیان داشت: صبح امروز در ساعت 8:34 طی گزارش کارگران ساختمان درخیابان مدرس روبروی کوچه ماکان خوابگاه کوثر سقوط کارگر35 ساله از ساختمان به مرکز فرماندهی اورژانس 115بابل اعلام داشت که پس از دریافت مرکز فرماندهی اورژانس 115بابل تکنسین های رضی کلارارا به محل حادثه اعزام ،وتکنسین های اورژانس 115در مدت زمان 5دقیقه بربالین مصدومان حاضر شدند.

وی ادامه داد: متاسفانه  این کارگر 35 به علت شدت جراحات و خونریزی در دم جان سپرد و تلاشهای تکنسین های اورژانس 115برای احیاهبچ ثمری نداشت.

بیست وپنجم فروردین ماه1395

akhbarkargari2468@gmail.com

.

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.