اخباروگزارشات کارگری19بهمن1394

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

20153301915430710161_تجمع-کارگران-شرکت-مس-خاتون-آباد-آرشیو

کارگران بازداشتی کارخانه مس خاتون آباد آزاد باید گردند

– آزادی5کارگربازداشتی کارخانه مس خاتون آباد با قیدوثیقه50میلیون تومانی!

رادیو بین المللی فرانسه:

فعالان کارگری و سیاسی خواستار آزادی کارگران زندانی مس خاتون آباد ایران شدند

– اعتصاب کارگران فرآورش در پتروشیمی بندرامام ماهشهر

– ادامه اعتصاب وتجمع کارگران شرکت ایران صدرا مقابل استانداری بوشهر!

– اعتصاب کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی آبادان دراعتراض به عدم پرداخت حقوق!

– اعتصاب کارگران پیمانکاری فاز ۱۹ عسلویه دراعتراض به عدم پرداخت 4ماه حقوق!

– تجمع کارگران بیکارشده کارخانه کاشی کویرمقابل استانداری یزد!

تاخیر مسابقه فوتبال بدلیل ورود کارگران ورزشگاه قدس همدان در زمین چمن  در اعتراض نسبت به عدم پرداخت حقوقشان ودخالت نیروی انتظامی!

– ازتبدیل وضعیت کارگران پست های فشار قوی برق چه خبر؟

– بلاتکلیفی6ماهه 150کارگربیکارشده کارخانه کاشی و سرامیک زمرد بافق!

– تهدید امنیت شغلی 250کارگر کارخانه سیمان دشتستان پس از تبدیل وضعیت از کار معین  به کار فصلی!

– مخالفت با تعیین دستمزد کارگران خباز بر اساس افزایش قیمت نان؟!

در پی ادامه اعتصاب کارکنان گمرک عراق صادرات کالا از مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین متوقف شد

آزادی5کارگربازداشتی کارخانه مس خاتون آباد با قیدوثیقه50میلیون تومانی!

گزارش دریافتی:

-امروزدوشنبه19بهمن از 28 کارگر دستگیر شده خاتون آباد پنج نفر با قید وثیقه 50 میلیونی آزاد شدند.

– مقامات قضایی اعلام کرده اند که هشت نفر از دستگیر شدگان را  آزاد نخواهند کرد.

– از سرنوشت 15کارگرمعترض بازداشتی دیگرهم اطلاعی در دست نیست.

درهمین رابطه:

5تن از کارگران بازداشتی خاتون آباد آزاد شدند

در سیزدهمین روز بازداشت ۵ نفر از ۲۸ کارگر بازداشتی مجتمع مس خاتون آباد با قرار وثیقه آزاد شدند.

به گزارش19بهمن ایلنا، امروز صبح ۵ نفر از ۲۸ کارگر بازداشتی مجتمع مس خاتون آباد با قرار وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شدند.

این کارگران سیزده روز پیش (۶ بهمن) پس از برگزاری چند هفته تجمع اعتراضی بازداشت شده بودند.

از قرار معلوم این کارگران در این مدت در زندان شهر بابک نگهداری می‌شدند و در این مدت با دادستان و مقامات قضایی دیدار داشته‌اند.

از وضعیت پرونده و زمان احتمالی آزادی باقی کارگران بازداشتی اطلاعی در دست نیست.

رادیو بین المللی فرانسه:

فعالان کارگری و سیاسی خواستار آزادی کارگران زندانی مس خاتون آباد ایران شدند

جمعی از فعالان سیاسی و کارگری خارج از کشور با امضای بیانیه ای خواستار آزادی ۲۸ تن از کارگران معترض مس خاتون آباد ایران شدند.

به گزارش8فوریه رادیو بین المللی فرانسه، این کارگران ماه گذشته به همراه ۱۴۰ تن دیگر از کارگران شرکت های اقماری مس خاتون آباد در پی یک تحصن از سوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی سرکوب و بازداشت و سپس زندانی شدند.

امضا کنندگان بیانیه نسبت به سرنوشت کارگران زندانی ابراز نگرانی کرده اند و از کلیه سازمان ها و نهادهای کارگری و مدافع حقوق بشر خواسته اند که برای آزادی آنان بکوشند.

اعتصاب کارگران فرآورش در پتروشیمی بندرامام ماهشهر

اتحادیه آزاد کارگران ایران: کارگران پیمانکاری شاغل در شرکت فرآورش پتروشیمی بندرامام، برای دستیابی به خواسته خود از صبح دیروز یکشنبه 18/11/94 دست از کارکشیدند.

طبق اخبار رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران ،از حدود دوماه پیش ، حقوق ومزایای کاران، درجریان نقل و انتقال های حقوقی-اداری وجایگزینی شرکت پیمانکاری “شاخص” بجای شرکت قبلی (رامپکو)،  توسط شرکت جدید نادیده گرفته و پرداخت نشده است.

بر پایه همین گزارش ،کارگران مراتب نارضایتی واعتراض خود را به مسئولین پتروشیمی فرآورش و حراست مجتمع منتقل کرده و آنان را برای پیگیری مطالباتشان مطلع نمودند. اما پس از نومیدی از اقدام موثر ازطرف آنان دست به اعتصاب زدند.

با شروع اعتصاب، رایزنی و مداخلات مسئولین شرکت و حراست برای پایان دادن به آن با قول وقرارهای مساعد و وعده پرداخت حقوق در روز آینده(دوشنبه 19 بهمن) آغاز شد .

اما کارگران اعلام کردند که نمیتوانند به وعده ها خوشبین باشند و تا واریز حقوق ومطالبات پرداخت نشده، همچنان به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران

19 بهمن 94

ادامه اعتصاب وتجمع کارگران شرکت ایران صدرا مقابل استانداری بوشهر!

امروز19بهمن ما،برای سومین روزمتوالی جمعی از کارگران و کارمندان شرکت صنایع دریایی ایران در استان بوشهر در اعتراض به عدم پرداخت هشت ماه حقوق مقابل استانداری تجمع کردند.

به گزارش 19بهمن ایلنا، ساعت ۹صبح امروز بیش از ۱۵۰ نفر از مجموع کارگران فنی و اداری شاغل در شرکت سکو سازی صنایع دریایی (ایران صدرای بوشهر) مقابل ساختمان استانداری بوشهر تجمع کردند.

تجمع کنندگان که از نیروهای قراردادی و پیمانکاری شاغل در پرروژه‌های ایران صدرای بوشهر هستند،گفتند: حدود ۱۵۰۰ نفر هستیم که بابت هشت ماه مزد معوقه از کارفرما طلب کاریم.

آنها می‌گویند:  جدا از معوقات مزدی کارفرما هنوز در خصوص پرداخت حق بیمه مربوط به ماه‌های مرداد، شهریور نیز اقدامی نکرده است و در نتیجه از این جمع کارگرانی که برای تمدید دفترچه‌ بیمه‌های خود اقدام کرده‌اند با مشکل مواجه شده‌اند.

اعتصاب کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی آبادان دراعتراض به عدم پرداخت حقوق!

امروزدوشنبه19بهمن ماه،جمعی از رانندگان اتوبوس شرکت واحد آبادان در اعتراض به آنچه پرداخت نشدن دوماهه حقوق خود عنوان می کردند، دست از کار کشیده و در محل کار حاضر نشدند.

به گزارش19بهمن ایرنا،85 راننده اتوبوس شرکت واحد آبادان روز دوشنبه به بهانه آنچه پرداخت نشدن حقوق خود می نامیدند دست از کار کشیده و هیچ مسافری را جابجا نکردند.

در حالی که خطوط مختلف اتوبوسرانی آبادان در روزهای گذشته حداکثر هر 15دقیقه یکبار در ایستگاه ها سوار اتوبوس مقصد می شدند، امروز اتوبوسی وارد ایستگاه ها نشد و تعداد بیشماری از شهروندان به ناچار از تاکسی و وسایط شخصی خود برای رسیدن به مقصد استفاده کردند.

یکی از مسافران در کوی ذوالفقاری گفت: هر روز از ایستگاه 7 کوی ذوالفقاری به مرکز شهر در لین 1احمد آباد می آیم، ولی امروز بر خلاف روزهای گذشته، نزدیک به ۴٠ دقیقه در انتظار اتوبوس ماندم و هنوز خبری از اتوبوس نشده ‏ است.

علی نصاری گفت:در حالی ‏که این مسیر یکی از پر ترددترین مسیرهای اتوبوسرانی است ولی صبح امروز، اتوبوسی نسبت به جابجایی مسافران اقدام نکرد.

یکی از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی آبادان نیز ، دلیل اصلی بروز این مشکل را پرداخت نشدن حقوق و معوقات این کارگران عنوان کرد.

وی که خواست نامش در گزارش برده نشود، افزود:با توجه به اینکه در ماه های پایانی سال قرار داریم، از مسئولان می خواهیم تا در خصوص پرداخت حقوق معوق کارکنان این بخش اقدام کنند.

50 سال پیش نخستین خط اتوبوسرانی آبادان کار خود را در شهر آغاز کرد.

اعتصاب کارگران پیمانکاری فاز ۱۹ عسلویه دراعتراض به عدم پرداخت 4ماه حقوق!

امروز دوشنبه (۱۹ بهمن)، کارگران فاز ۱۹ عسلویه در اعتراض به ۴ ماه معوقات مزدی در محوطه کارگاه تجمع کردند.

به گزارش19بهمن ایلنا،منابع خبری در عسلویه از تجمع امروز صبح حدود ۳۰۰ نفر از کارگران پیمانکاری فاز ۱۹ خبر می‌دهند.

به گفته این منابع، این کارگران حدود ۴ ماه معوقات مزدی پرداخت نشده دارند.

از قرار معلوم این کارگران که همه از نیروهای فنی متخصص هستند در شرکت‌های پیمانکاری دست سوم مشغول به کار هستند.

خواسته اصلی این کارگران پرداخت تمام مطالبات مزدی تا قبل از پنجم اسفندماه برطبق دستور کتبی ارسالی وزارت نفت به کارفرمایان شرکت‌های پیمانکاری است.

تجمع کارگران بیکارشده کارخانه کاشی کویرمقابل استانداری یزد!

کارگران کارخانه کاشی کویر یزد در تجمع امروزشان مقابل استانداری حرف صریح خود را در یک جمله نوشتند؛ «ما گرسنه ایم….»

به گزارش19بهمن یزد رسا، در پی تعطیلی همه خطوط کارخانه کاشی کویر یزد، تعدادی از کارگران این کارخانه با اعتصاب مقابل استانداری خواهان تحقق حقوق خود شدند.

با وضعیت اسفناک صنایع استان یزد به ویژه صنایع کاشی و سرامیک در ذیل عنایات دولت تدبیر در واردات بی رویه و در سایه سکوت مسئولان استان یزد، هر روز باید منتظر خبر ناخوشایندی از این صنایع بود!

بعد از تعطیلی کارخانه زمرد بافق و بیکار شدن قریب به 150 کارگر بافقی، هنوز چند صباحی از خبر ورشکستگی بزرگترین و نخستین کارخانه کاشی استان یزد یعنی کارخانه کاشی کویر نگذشته بود که خبر اعتصاب کارگران کارخانه ایفا سرام اردکان هم روی خط خبری رسانه ها قرار گرفت.

کارگران کارخانه کاشی کویر یزد در اعتصاب امروز در مقابل استانداری حرف صریح خود را در یک جمله نوشتند؛ «ما گرسنه ایم…»

در ولوای نابسامانی صنایع معلوم نیست باید یقه تقصیر چه کسی را گرفت! صاحبان صنایع یا مسئولان؟ اما مقصر هر کسی هم باشد چوب آن را کارگر بدبخت می خورد که نه راه پس دارد و نه راه پیش.

کارخانه کاشی کویر علیرغم سابقه بالا و فعالیت کم نظیر در بازار سرامیک و کاشی کشور! نزدیک به دو سال است که به صورت نامنظم و پراکنده دستمزد و مزایای کارگران خود را پرداخت کرده است و همین امر باعث بروز اعتراضات مکرر بی‌نتیجه این کارگران شده است. اکنون نیز باید برای دریافت دستمزدهای معوق خود منتظر فروش تولیدات کارخانه بمانند.

پس از گذشت ماه‌ها، مدیران این کارخانه با فروش دپوهای موجود در انبارهای خود حقوق کارگران را به صورت اقساطی و با مبالغی بسیار اندک به صورت هفتگی، ماهانه و هر زمانی که فروشی داشته باشند پرداخت می‌کنند که این شیوه پرداخت نیز نارضایتی کارگران را بیشتر کرده است.

با کارد به استخوان رسیدن و تمام شدن صبر، عده‌ای از کارگران شکایت خود را به اداره کار برده اند و آن جا به دنیال احقاق حقوق خود بوده اند که این اقدام آن‌ها نیز نتیجه‌ای در برنداشت و برایشان نه پول شد و نه کار.

با این حساب طبق گفته خود کارگران چاره دیگری ندارند و  امیدشان تنها به اعتصاب جلوی استانداری است که تجربه ثابت کرده این امید هم ناامید می شود و قرار نیست مسئولی به در کارگر بی پناه باشد.

تاخیر مسابقه فوتبال بدلیل ورود کارگران ورزشگاه قدس همدان در زمین چمن  در اعتراض نسبت به عدم پرداخت حقوقشان ودخالت نیروی انتظامی!

امروز 19بهمن،در ورزشگاه قدس همدان پیش از دیدار تیم های فوتبال پاس همدان ونساجی مازندران کارگرانی که حقوقشان پرداخت نشده بود وارد چمن بازی شدند که با دخالت ماموران انتظامی مواجه شدند.

به گزارش19بهمن مهر، کارگرانی که برای برف‌روبی ورزشگاه قدس همدان آمده بودند در زمان برگزاری بازی به دلیل عدم پرداخت حق‌الزحمه خود وارد چمن ورزشگاه شدند که با دخالت نیروی انتظامی به بیرون هدایت شدند.

به گزارش امروز ایسنا درهمین رابطه،این بازی به دلیل بارش برف با یک ساعت تاخیر برگزار شد و قبل از شروع مسابقه مزد کارگرانی که برای جمع آوری برف در زمین ورزشگاه بودند، داده نشد تا با شروع بازی، آنها نیز بی تفاوت از مسابقه به داخل زمین بیایند که البته با دخالت ماموران انتظامی مواجه شدند!

ازتبدیل وضعیت کارگران پست های فشار قوی برق چه خبر؟

به گفته اعضای شورای اپراتوری کارگران پست های فشار قوی، وزارت نیرو یک طرح توجیهی مبنی بر تبدیل قراردادهای این کارگران به سازمان مدیریت تحویل داده است

سازمان مدیریت با توجه به این طرح توجیهی، قرار است کارگر دائم شدن اپراتورها را در دستور کار قرار دهد.

به گزارش19بهمن ایلنا، سازمان مدیریت و برنامه قرار است طرح تبدیل قراردادهای اپراتورهای پست های فشار قوی برق را دنبال کند.

به گفته اعضای شورای اپراتوری کارگران پست های فشار قوی، وزارت نیرو یک طرح توجیهی مبنی بر تبدیل قراردادهای این کارگران به سازمان مدیریت تحویل داده است

سازمان مدیریت با توجه به این طرح توجیهی، قرار است کارگر دائم شدن اپراتورها را در دستور کار قرار دهد.

این تبدیل وضعیت قرار است توسط شورای عالی اداری سازمان مدیریت پیگیری شود.

این طرح به موازات طرح  یکسان سازی حقوق و مزایای اپراتورهای برق که در کمیسون اجتماعی مجلس در حال پیگیری است، دنبال خواهد شد.

بلاتکلیفی6ماهه 150کارگربیکارشده کارخانه کاشی و سرامیک زمرد بافق!

150کارگربدنبال تعطیلی کارخانه کاشی و سرامیک زمرد بافق از اول شهریورماه سال جاری از کار بیکار شدند.

به گزارش18بهمن بافق خبر،اصغر دشت آبادی سرپرست اداره کار شهرستان بافق در خصوص تعداد کارگرانی که به علت تعطیل شدن کارگاه ویا کارخانه ها در بافق بیکار شده اند گفت: در سال جاری بیکاری کارگران عمدتا در نتیجه تعطیلی شرکت صنایع کاشی و سرامیک زمرد بافق از اول شهریور ماه بوده است که تعداد حدودا ۱۵۰ نفر از کار بیکار شدند.

وی در مورد اقدامات اداره‌ کار درباره این کارگرها بیان داشت: اداره کار این کار گران را به فرصتهای شغلی جدید هدایت کرده است و در مورد شکایات کارگران با موضوع مطالبات معوقه و در نهایت پیگیری جهت برقراری بیمه بیکاری مشمولین خارج از نوبت اقداماتی انجام داده است.

تهدید امنیت شغلی 250کارگر کارخانه سیمان دشتستان پس از تبدیل وضعیت از کار معین  به کار فصلی!

منابع کارگری  در کارخانه سیمان دشتستان می گویند سال جاری وضعیت استخدامی نزدیک به 250 نفر از کارگران پیمانی این واحد تولیدی از کار معین به کار فصلی تغییر کرده است.

از قرار معلوم کارگران پیمانی سیمان دشتستان تا پیش از این تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری «تکتاز کار جنوب » بودند اما از ابتدای سال جدید از طریق  شرکت پیمانکاری «دامون»  به کار سابق خود مشغولند.

به گزارش19بهمن ایلنا،کارگران این واحد تولیدی که شمار آنها در حدود 400 نفر است گفتند: پیمانکار جدید از ابتدای سال جاری قرار داد کار 250 نفر از همکاران با سابقه آنها را از کار معین  به کار فصلی  تغییر داده است.

به نقل از کارگرانی که قرارداد کاری آنها از ابتدای سال 94 تغییر کرده است، گفته می‌شود: این وضع در حالی است که کارفرمای اصلی با باقیمانده کارگران قرارداد کار معین منعقد کرده است.

از قرار معلوم کارگران پیمانی سیمان دشتستان تا پیش از این تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری «تکتاز کار جنوب » بودند اما از ابتدای سال جدید از طریق  شرکت پیمانکاری «دامون»  به کار سابق خود مشغولند.

به  گفته آنان پیمانکار مدعی است که به دلیل شرایط نامناسبی که در زمینه تولید سیمان  بوجود   آمده در نتیجه آن  ناچار شده است وضعیت استخدامی بیشتر کارگران  را به کار فصلی تبدیل  کند.

مخالفت با تعیین دستمزد کارگران خباز بر اساس افزایش قیمت نان؟!

یدالـله صمدی در ارتباط با دستمزد کارگران خباز گفت: یک میلیون و پانصد هزار کارگر خباز رسمی در سراسر کشور داریم که دولت برنامه مشخصی برای تعیین دستمزد آنها ندارد.

به گزارش19بهمن ایلنا،یدالـله صمدی دبیر انجمن صنفی کارگران خباز سنندج و حومه معتقد است: معضل شیوه تعیین دستمزد کارگران خباز تاکنون لاینحل مانده و دولت هیچ برنامه برنامه مشخصی برای قانونمند کردن این مساله ندارد.

وی با اشاره به عرف غلط افزایش دستمزد بر مبنای افزایش قیمت نان گفت: افزایش دستمزد خبازان بر اساس افزایش قیمت نان هم ناعادلانه است و هم مورد قبول جامعه خبازان نیست.

وی در تشریح این مطلب با بیان این که کارگران خبازمخالف صد درصدی افزایش قیمت نان هستند  گفت: با افزایش قیمت نان که کالای اساسی در سبد خانوارهای کارگری است،  از یک طرف قدرت خرید همه کارگران از جمله خبازان  کاهش می یابد و از طرف دیگر این شیوه ناعادلانه و غیرقانونمند  در تضاد با منافع جمعی و مطالبات کارگران خباز است.

صمدی با بیان این مطلب که در طول سالهای گذشته هرگز مزد خبازان عادلانه افزایش نیافته است، گفت: در بسیاری از استان ها ازجمله استان کردستان دستمزد کارگران از سال 91 تغییری نکرده است.

این فعال کارگری در ادامه گفت: مذاکرات و رایزنی های فعالان و انجمن های صنفی کارگران خباز با مقامات مسئول در دولت از جمله مسئولان وزارت کار در زمینه قانونمند نمودن تعیین دستمزد خبازان تا کنون بی نتیجه مانده است.

وی ادامه داد: مسئولان معتقدند که  عرف حاکم یعنی  تعیین دستمزد خبازان براساس افزایش قیمت نان به راحتی قابل تغییر نیست و این مساله نشان می دهد که اراده محکمی برای تغییر سطح معیشتی خبازان وجود ندارد.

در پی ادامه اعتصاب کارکنان گمرک عراق صادرات کالا از مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین متوقف شد

کارکنان گمرک عراق برای پیگیری مطالبات و دریافت چندین ماه حقوق معوقه خود از روز چهارشنبه هفته گذشته دست از کار کشیدند و اعتصاب کردند و همین امر باعث شد در چند روز گذشته روند صادرات و واردات کالا از مرز رسمی و بین المللی پرویزخان قصرشیرین با وقفه مواجه شود.

به گزارش19بهمن ایرنا،معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار قصرشیرین از توقف صادرات کالا از مرز رسمی پرویزخان این شهرستان به اقلیم کردستان عراق به علت تداوم اعتصاب کارکنان گمرک عراق خبر داد.

نعمت الله نازپرورده روز دوشنبه افزود: کالاهای صادراتی ایرانی که در چند روز گذشته وارد مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین شده اند به علت پای کار نبودن مجموعه گمرک طرف عراقی تخلیه و بارگیری نشد و همچنان در محدوده این مرز متوقف شده است.

وی با بیان اینکه اعتصاب کارکنان گمرک عراق باعث تعطیلی مرز رسمی پرویزخان شده است اظهارکرد: همچنین علاوه بر توقف کالاهای صادراتی ترانزیت سوخت نیز از این مرز رسمی و بین المللی متوقف شده بطوری که شب گذشته هیچ تریلر کشنده ای از مرز پرویزخان وارد کشورمان نشد و هم اکنون هیچ گونه مبادلات مرزی در این معبر رسمی انجام نمی شود.

وی بیان کرد: کارکنان گمرک عراق برای پیگیری مطالبات و دریافت چندین ماه حقوق معوقه خود از روز چهارشنبه هفته گذشته دست از کار کشیدند و اعتصاب کردند و همین امر باعث شد در چند روز گذشته روند صادرات و واردات کالا از مرز رسمی و بین المللی پرویزخان قصرشیرین با وقفه مواجه شود.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه این مشکل مربوط به بی نظمی مجموعه گمرک عراق است باید توسط مقامات عراقی و رایزنی آنها با گمرک انجام شود که در این خصوص پیگیری ها توسط مقامات اقلیم کردستان ادامه دارد تا با بازگشایی مرز پرویزخان روند واردات و صادرات کالا از این معبر رسمی از سرگرفته شود.

معاون فرماندار قصرشیرین اضافه کرد: کارکنان گمرک عراق که از پرداخت نشدن چند ماه حقوق و مزایای معوقه گله مند هستند با اعتصاب چندین باره مراتب اعتراض خود را به مسئولان اقلیم کردستان عراق اعلام کرده اند.

نازپرورده ادامه داد: با رایزنی صورت گرفته در ابتدای هفته جاری صادرات کالا از مرز رسمی پرویزخان که از فساد پذیری بالایی برخوردار بود انجام شد.

بخش زیادی از صادرات کالاهای کشورمان از طریق بازارچه مرزی پرویزخان قصرشیرین به سلیمانیه عراق انجام می شود اما بحران مالی اقلیم کردستان عراق و پرداخت نشدن حقوق معلمان و کارکنان گمرگ عراق در ماه های اخیر باعث شد این افراد برای پیگیری مطالبات خود چند بار دست به اعتصاب بزنند.

روزانه 400 تا 600 تانکر حامل سوخت مازوت از عراق وارد بازارچه مرزی پرویزخان شده و برای مصرف نیروگاه های کشور در بندر امام تخلیه می شود.

با متوقف شدن روند واردات و صادرات کالا بیش از یک هزار و 200 نفر از کارگران بازارچه پرویزخان که با حمل و تخلیه بارگیری کالا روزگار می گذرانند نیز بیکار شدند و همچنین بخش عمده کالاهای صادراتی کشورمان نیز از چهارشنبه هفته گذشته با اعتصاب کارکنان گمرک عراق در مرز مانده و صادر نشده است.

اکنون 54 درصد صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق از طریق مرز رسمی و بین المللی پرویزخان قصرشیرین انجام می شود.

روزانه به طور میانگین شاهد تردد 250 مسافر به اقلیم کردستان عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان هستیم و همچنین روزانه بیش از یک هزار دستگاه کامیون حامل کالاهای صادراتی از مرز بین المللی پرویزخان و 500 دستگاه کامیون نیز از مرز خسروی به کشور عراق صادر می شود.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه با بیش از 27 هزار نفر جمعیت بیش از 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد که در امتداد این مرز طولانی، دو مرز رسمی پرویزخان و خسروی فعال است که پرویزخان با اقلیم کردستان عراق و خسروی با حکومت مرکزی عراق و بخش عربی هم مرز است.

نوزدهم بهمن ماه1394

akhbarkargari2468@gmail.com

    

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.