اخباروگزارشات کارگری12آبان1394

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

idjadi 02– کارگران معدن ذغال سنگ البرز شرقی فردا دست به تجمع خواهند زد!

– تجمع اعتراضی کارگران معدن ذغال سنگ البرز غربی مقابل ساختمان سازمان تهیه وتولید مواد معدنی ایران برای دومین روز متوالی!

– درپی اعتصاب 32روزه کارگران قطار شهری اهوازبخشی ازحقوق عقب مانده شان پرداخت شد!

احتمال اخراج 360 نفرازکارگران پیمانکاری شرکت کیسون!

– پایان موفقیت آمیز اعتصاب 12روزه کارگران فازهای 21 و 22 عسلویه!

– بلاتکلیفی کارگران شرکت ریسندگی پرریس سنندج

– تجمع کارگران شهرداری گلستان و نسیم شهردراعتراض به عدم پرداخت3ماه حقوق!

– اخراج 80کارگر کارخانه گاز کنترل قزوین!

– قرارداد سفید امضا وسرانجام دردناک محمد کارگر کارگاه نساجی !

– کشته وزخمی شدن 4کارگردرآتش‌سوزی یک کارگاه تولیدی روکش صندلی در شهر پاکدشت!

– احتمال اعتصاب یک هفته ای کارکنان لوفت هانزا !

کارگران معدن ذغال سنگ البرز شرقی فردا دست به تجمع خواهند زد!

اعتراض کارگران به سخنان تفرقه اندازانه مسئول دفترنماینده مجلس ازشاهرود!

اعتراض کارگران به رئیس شورای کار شرکت ذغال سنگ البرز شرقی شاهرود و معاون سیاسی و امنیتی فرماندار شاهرود!

روز گذشته11آبان،حدود1000نفراز کارگران معدن البرز شرقی وخانواده هایشان،با تجمع در مقابل دفتر نماینده مجلس از شاهرود،خواستشان مبنی بر توقف واگذاری زمین‌های این واحد معدنی به شهرداری شاهرود رابنمایش گذاشتند.

در پایان قرار بر این شد تا صبح چهارشنبه 13 آبان ماه کارگران مجموعه ذغال سنگ البرز شرقی در مسجد شرکت تجمع نمایند و کاظم جلالی نماینده مجلس از شاهرود نیز بری پاسخگویی به مسائل، مشکلات و سوالات مطرح شده در جمع کارگران حاضر شود.

کارگران معترض شاهرودی، دامغانی و آزادشهری شرکت ذغال سنگ البرز شرقی مسیر خیابان 17 شهریور تا دفتر نماینده شاهرود رابا شعارهایی از جمله “معدنچی می میرد، ذلت نمی پذیرد”، “جلالی حیا کن، ذوب آهن را رها کن” و … پیاده طی کردند و پلاکاردهایی را که بر روی آن جملاتی مانند “چه کسی پاسخگوی بیکارشدن 2000 نفر است”، “مسئولان شهر چرا سکوت کرده اند”، “جوابگوی انحلال البرز شرقی چه شخصی خواهد بود”و … نوشته شده بود در دست داشتند.

کارگران معترض پس از رسیدن به محدوده کوچه ای که دفتر نماینده شاهرود در آن قرار دارد توقف کردند و وارد کوچه نشده و خواستار حضور مسئولان در جمع خود برای پاسخگویی شدند. نماینده تجمع کنندگان بر روی صندوق عقب پژو آر- دی که در آن نزدیکی قرار داشت رفت و از کارگران خواست شعار ندهند تا جامعی مسئول دفتر نماینده شاهرود صحبت های خود را بیان کند.

اعتراض کارگران به سخنان تفرقه اندازانه مسئول دفترنماینده مجلس از شاهرود!

وحید جامعی مسئول دفتر کاظم جلالی در شاهرود سعی در آرام کردن تجمع کنندگان داشت. وی در قسمتی از صحبت های خود گفت: ما با کارگران دامغانی و آزادشهری مجموعه البرز شرقی کاری نداشته و مسئولیتی در قبال آنها نداریم و به دنبال حل مشکل کارگران شاهرودی هستیم.

این صحبت جامعی باعث اعتراض جمع زیادی از کارگران شد تا جایی که وی از روی پژو پایین آمد و به دفتر جلالی بازگشت.

پس از مدتی تعدادی از نمایندگان کارگران معترض برای گفتگو به دفتر جلالی نماینده شاهرود دعوت شدند، خبرنگاران حاضر در محل نیز قصد ورود به دفتر نماینده را داشتند که توسط بعضی از اعضای دفتر از ورود آنها جلوگیری شد که این موضوع با مداخله جامعی مسئول دفتر نماینده حل شد و خبرنگاران نیز به همراه نمایندهای کارگران به داخل دفتر رفتند.

پس از گفتگوی تلفنی با کاظم جلالی نماینده شاهرود و گفتگوی نمایندگان کارگران با جامعی مسئول دفتر نماینده شاهرود قرار بر این شد تا نماینده شاهرود تا قبل از سفر هیات دولت در جمع کارگران شرکت ذوب آهن البرز شرقی حاضر شده و پاسخگوی مسائل و مشکلات باشد.

پس از این موضوع از کارگران معترض دعوت شد تا در دفتر نماینده حضور یافته و نتیجه به اطلاع آنها نیز برسد.

احمد خرم معاون سیاسی و امنیتی فرماندار شاهرود گفت: به دستور فرماندار شاهرود قبل از سفر هیات دولت باید این دیدار برگزار شود و شهرداری نیز در حال حاضر به هیچ عنوانی حق ندارد در شرکت ذغالسنگ البرز شرقی ورود پیدا کند تا تعیین تکلیف شود.

در این بین تعدادی از کارگران با اعتراض گفتند: تکلیف این موضوع را مشخص کنید. درحال حاضر نه بلکه شهرداری به هیچ عنوانی حق ورود به شرکت البرز شرقی را ندارد.

جامعی مسئول دفتر نماینده شاهرود نیز در ادامه اظهار کرد: ما در نهایت مدافع حق کارگریم.

در این بین یکی از کارگران حاضر در جمع با اعتراض گفت: شما اگر قرار بود مدافع حق کارگران باشید این وضعیت اتفاق نمی افتاد، دو سال است که داریم اعتراض می کنیم اما کسی گوش نمی دهد.

در ادامه یکی دیگر از کارگران حاضر در جمع نیز معترضانه گفت: در حال حاضر حدود 1300 تا 1400 نفر در این شرکت مشغول به کار هستند، بازنشسته ها هم هستند، شرکت دارد منحل می شود چه کسی جوابگواست؟ تمام کارگرانی که اینجا جمع شده اند بر اثر کار کردن در معادنی که 1500 متر زیر زمین است دچار مشکلات تنفسی شده اند و سالم نیستند، چه کسی باید جواب بدهد؟

اعتراض کارگران به رئیس شورای کار شرکت ذغال سنگ البرز شرقی شاهرود و معاون سیاسی و امنیتی فرماندار شاهرود!

سید محمد علی حسینی رئیس شورای کار شرکت زغال سنگ البرز شرقی شاهرود در ادامه صحبت های کارگران معترض خطاب به آنها بیان کرد: تنها سرمایه شرکت زمین و ستاد است ما می خواهیم ستاد و زمین تبدیل به سرمایه ای جهت حفظ معادن، اشتغال و تولید شود و این موضوع راهکاری قانونی می خواهد که باید راهکار آن پیدا شود.

در این بین یکی از بازنشستگان شرکت ذغال سنگ البرز شرقی خطاب به حسینی رئیس شورای کار این مجموعه گفت: آقای مهندس، مطالبات مردم را می خواهید چه کنید؟ 20 هزار تن ذغال جلوی سکوهاست، یک ساله به ما حقوق ندادند، آشپزخانه را تعطیل کرده اند.

کارگران معترض خطاب به خرم معاون سیاسی و امنیتی فرماندار شاهرود و جامعی مسئول دفتر جلالی نماینده شاهرود گفتند: کارگران چه گناهی دارند؟؟ چطور پشتیبان کارگران هستید؟؟

و طرح این مسائل و موضوعات ادامه داشت تا اینکه در پایان قرار بر این شد تا صبح چهارشنبه 13 آبان ماه کارگران مجموعه ذغال سنگ البرز شرقی در مسجد شرکت تجمع نمایند و کاظم جلالی نماینده شاهرود نیز بری پاسخگویی به مسائل، مشکلات و سوالات مطرح شده در جمع کارگران حاضر شود.

بخشی ازیک گزارش نسل شاهواربتاریخ12آبان

تجمع اعتراضی کارگران معدن ذغال سنگ البرز غربی مقابل ساختمان سازمان تهیه وتولید مواد معدنی ایران برای دومین روز متوالی!

کارگران معدن ذغال سنگ البرز غربی برای دومین روز متوالی مقابل ساختمان سازمان تهیه وتولید مواد معدنی ایران تجمع کردند.

شب گذشته شمار دیگری ازهمکارانش به تهران آمده و به جمع آنها ملحق شده‌اند.

کارگران سنگرودی حاضر در تهران تصمیم دارند تا زمانی که به نتیجه قطعی نرسیده وپاسخ قاطعانه ای از مسئولان دریافت نکرده اند به محل سکونت خود باز نگردند.

به گزارش12آبان ایلنا،یکی از کارگران با اعلام این خبر گفت: تجمع اعتراضی کارگران ذغال سنگ سنگرود در تهران در حالی وارد دومین روز شده است که روز گذشته نیز این تعداد کارگر برای تحقق خواسته‌هایشان مقابل ساختمان «سازمان تهیه و تولید» از زیر مجموعه‌های وزارت صنعت تجمع کرده بودند.

این کارگر بابیان اینکه شب گذشته شمار دیگری ازهمکارانش به تهران آمده و به جمع آنها ملحق شده‌اند افزود: بدون شک همه ما منتظر پاسخ موافق مسئولان هستیم.

وی با تاکید بر مطالبات کارگران در طول مدت اقامت در تهران، گفت: در حال حاضر 128 نفر هستیم که منتظریم تا براساس مصوبه هیات وزیران مطابق مقررات مشاغل سخت و زیان آور بازنشسته شویم اما چون شرکت تهیه و تولید در مقام کارفرما مطالبات سازمان تامین اجتماعی را بصورت کامل پرداخت نکرده‌اند هیچ حکم بازنشستگی برای ما صادر نشده است.

به گفته وی یازده ماه از زمان تنظیم مصوبه  ای که از سوی هیئت دولت می‌گذرد و در این مدت برای اجرای آن با مقامات مسئول مکاتباتی صورت گرفته است اما طولانی شدن این انتظار باعث ایجاد نگرانی در آنها شده است.

این کارگر با بیان اینکه ما خواهان پیگیری برای وصول مطالبات خود هستیم، افزود: کارگران سنگرودی حاضر در تهران تصمیم دارند تا زمانی که به نتیجه قطعی نرسیده وپاسخ قاطعانه ای از مسئولان دریافت نکرده اند به محل سکونت خود باز نگردند.

درپی اعتصاب 32روزه کارگران قطار شهری اهوازبخشی ازحقوق عقب مانده شان پرداخت شد!

احتمال اخراج 360 نفرازکارگران پیمانکاری شرکت کیسون!

کارگران پیمانکاری قطار شهری اهواز روز گذشته همزمان با دریافت 6 ماه مزد معوقه، از احتمال اخراج 360 نفر از همکاران خود باخبر شدند.

به گزارش12آبان ایلنا، روز گذشته11آبان، معادل 6 ماه از دستمزد کارگران پیمانکاری پروژه قطار شهری اهواز به دنبال اعتصابشان از روز دهم مهرماه در اعتراض به پرداخت نشدن هشت ماه مزد معوقه ، پرداخت شد.

از قرار معلوم این مطالبات از سوی شهرداری اهواز و از محل مطالبات پیمانکار پروژه قطار شهری پرداخت شده است.

برپایه این گزارش،پس از پرداخت این مطالبات به کارگران قطار شهری اهواز گفته شده است که ممکن است در روزهای آینده 360 نفر از همکاران آنها اخراج شوند.

کارگران قطار شهری اهواز که شمار آنها تا حدود هزار نفر هم گزارش شده است می‌گویند از آنجا که همه ما به صورت قرارداد موقت کارمی‌کنیم نگرانیم  که پس از خاتمه قرارداد در لیست اخراجی‌ها قرار بگیریم.

در این باره «عباس هلاکویی» مدیر عامل قطار شهری اهواز ضمن ابراز بی اطلاعی از موضوع اخراج کارگران پیمانکاری کیسون گفت:علارغم اینکه شرکت قطار شهری اهواز در نهایت روز گذشته توانست از محل اعتبارات پیمانکارخود 6 ماه از معوقات مزدی حدود هزار و100 کارگر را بپردازد اما اخراج نیروی کار به پروژه قطار شهری اهواز لطمه خواهد زد.

او با بیان اینکه بیش از یکماه است که شرکت پیمانکاری کیسون فعالیت خودرا در پروژه قطار شهری متوقف کرده است افزود:در طول یک ماه گذشته کارگران برای دریافت مطالبات مزدی خود کار در کارگاه را تعطیل کرده بودند حال که این مطالبات مزدی از سوی قطار شهری برای ادامه کار به کارگران پرداخت شده و کارگران با خاتمه اعتصاب آماده کارشده اند الان پیمانکار راضی به ادامه کار نیست وقصد تعطیلی کارگاه را دارد.

او درباره بدعهدی شرکت کیسون در اتمام پروژه قطار شهری اهوازگفت: طبق قرار داد شرکت کیسون  موظف بود ظرف مدت 4 سال کل پروژه قطار شهری را به شرکت قطار شهری اهواز تحویل دهد اما هم اکنون 5سال از موعد مقرر گذشته است  واین پروژه 27 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است  با این حال همین 27 درصد هم قابل استفاده وبهره برداری نیست.

پایان موفقیت آمیز اعتصاب 12روزه کارگران فازهای 21 و 22 عسلویه!

دهم آبان، اعتصاب کارگران پیمانکاری فازهای 21 و 22 عسلویه در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات مزدی با موفقیت خاتمه یافت.

به گزارش12آبان ایلنا،اعتصاب کارگران فازهای 21 و 22 عسلویه در اعتراض به پرداخت نشدن 4 ماه مطالبات مزدی که از بیست و هشتم مهرماه آغاز شده بود، دهم آبان ماه با موفقیت خاتمه یافت.

از قرار معلوم، مشکل مالی پیمانکاران این فازها و علی الخصوص پیمانکار شرکت پایپینگ از طرف کارفرما حل شده است و  دهم آبان، معوقات کارگران بر طبق روال  پرداخت شده است.

بلاتکلیفی کارگران شرکت ریسندگی پرریس سنندج

گزارشهای منتشره از سنندج حاکی است پرونده کارگران اخراجی شرکت ریسندگی پرریس پس از گذشت یکسال همچنان از سوی کمیته رسیدگی به شکایت کارگران این شرکت در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان سنندج در بلاتکلیفی مانده و وضعیت این کارگران که تعدادشان به 40 نفر می رسد، نامشخص می باشد. این کارگران در حالی از سوی کارفرما اخراج گشته بودند که سابقه کاری آنها از 3 تا 17 سال بوده و در هنگام اخراج، کارگران از 4 ماه تا یک سال دستمزد معوقعه از کارفرما طلب داشتند.

لازم به ذکر است که شرکت ریسندگی پرریس در کمربندی بهشت محمدی سنندج واقع گردیده است.

برگرفته از سایت کمیته دفاع از محمودصالحی

تجمع کارگران شهرداری گلستان و نسیم شهردراعتراض به عدم پرداخت3ماه حقوق!

بخشی از کارگران شهرداری های گلستان و نسیم شهر با تاخیر ۳ ماهه برای دریافت حقوق خود روبرو شده اند.

کارگران فضای سبز شهرداری نسیم شهر چندی پیش برای اعتراض به نحوه مدیریت این بخش در مقابل شهرداری نسیم شهر تجمع کردند.

به گزارش 12آبان بهارستانه، چند مدتی است که کارگران مشغول در بخش فضای سبز شهرداری گلستان و نسیم شهر از نحوه پرداخت حقوق خود ناراضی هستند.

بر اساس شنیده ها برخی ازکارگران فضای سبز شهرداری نسیم شهر چندی پیش برای اعتراض به نحوه مدیریت این بخش در مقابل شهرداری نسیم شهر تجمع کردند.

یکی از کارگران فضای سبز شهرداری گلستان با اشاره به اینکه حقوق بیش از ۴۰ نفر از همکارانش در این بخش مدت ۳ ماه است که پرداخت نشده، گفت: برای پیگیری این موضوع به سراغ مسئولان شهرداری رفتیم ولی آنها ما را به پیمانکار اجرای پروژه فضای سبز ارجاع دادند.

وی اظهار کرد: پیمانکار این بخش فضای سبز شهرداری گلستان نیز فقط وعده می دهد و در حال حاضر ۳ ماه است که هیچ حقوقی دریافت نکرده ایم و با مشکل جدی اقتصادی روبرو شده ایم.

وی با بیان اینکه همکارانش در قسمت های قلعه میر، پارک الهیه، پارک شورا و حدود میدان قائم مشغول بکار هستند و در این مدت هیچ کوتاهی در کار خود نداشته اند ولی با این بی مهری مواجه شدند، افزود: حقوق کارگران این بخش از شهرداری حدود ۸۰۰ هزار تومان است؛ با توجه به این شرایط زندگی برای خانواده های کارگران سخت شده  و متاسفانه کسی پاسخگو نیست.

اخراج 80کارگر کارخانه گاز کنترل قزوین!

کارخانه گازکنترل، تولید کننده شیرآلات گاز شهر صنعتی البرز در استان قزوین، 80 نفر از کارگران خود را اخراج کرد.

به گزارش12آبان واحدمرکزی خبر،شرکت گاز کنترل، تولید کننده شیرآلات گاز، در یک اقدام، نیمی از کارگران خود را از کار برکنار کرده است.

براساس این گزارش،این اخراج کارگران ناشی از سوء مدیریت، واردات کالاهای مشابه خارجی به صورت قانونی و قاچاق و همچنین کمبود نقدینگی است.

شهر صنعتی البرز به عنوان اولین شهر صنعتی استان قزوین در 10 کیلومتری این شهر قرار دارد.

قرارداد سفید امضا وسرانجام دردناک محمد کارگر کارگاه نساجی !

«محمد.م» کارگر روزمزدی است که این روزها زندگی خود را پشت میله‌های زندان سپری می کند، کارگری که برای تامین معاش خانواده اش مجبور به بستن قرارداد کار با یک کارگاه نساجی می شود.

قراردادی که هیچ جایگاه قانونی نداشت و محمد در حقیقت پای یک کاغذ سفید را امضا کرده بود، کاغذی که بعدها مهر زندگی در زندان را به پیشانی وی زد، بر اساس قرارداد سفیدی که محمد امضاء کرده بود می بایست 9 ساعت در کارگاه نساجی کار می کرد.

در پایان قراردادش همچنین آمده بود که محمد 5 میلیون وام ضروری دریافت کرده است که حتی روحش نیز از این جریان خبر نداشت و پس از اخراج نه تنها حق و حقوق یک ماهی را که کار کرده بود دریافت نکرد بلکه برای وامی که حتی دریافت نکرده اما امضای او پای قرارداد بود، راهی زندان شد.

و این سرنوشت هزاران محمد دیگری است که برای امرار معاش مجبور به بستن قراردادهای سفید می شوند.

یکی از مهمترین وعده های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال گذشته حذف قراردادهای سفید امضاء بود و این در حالی است که براساس آمار‌ها بیش از 55 درصد قراردادهای کارگران سفید امضاست.

براساس این گزارش، برخی از کارفرمایان با بستن قرارداد سفید امضاء با کارگران این امکان را به خود می‌دهند که افزون بر بیمه نکردن، هر زمان که خواستند آنان را اخراج کنند و این در حالی است که چنین قراردادهایی که هیچ پایه قانونی ندارد این روزها به کابوس ثانیه های زندگی کارگران بدل شده است.

دولت و وزارت کار قراردادهای سفید امضاء را غیر قانونی اعلام کردند چنانکه علی ربیعی وزیر تعاون در این باره گفت: اگر کارفرمایی در مورد کارگران خود از قرارداد سفید امضاء استفاده کند و گزارش آن به ما برسد طی هماهنگی با دستگاه قضایی با وی برخورد خواهد شد.

سفته و چک برای قرارداد کارگری؛

اگرچه دولت قراردادهای سفید امضاء را غیر قانونی اعلام کرده است اما کماکان برخی کارفرمایان با حقوق کمتر و بدون در نظر گرفتن مزایای قانونی مانند عائله مندی یا پاداش، نیروی کار استخدام می کنند و در ابتدای استخدام، قرارداد سفید امضاء می بندند و به بهانه حسن انجام کار، سفته و چک می گیرند تا کارگر را از طرح شکایت در مراجع قضایی بازدارند.

اخذ چک و سفته از کارگر غیر قانونی است؛

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: براساس قانون کار،‌کارفرمایی که بر خلاف توافق دو طرفه، برگ قرارداد سفید امضای کارگر را با مطالبی تکمیل کند که به ضرر کارگر است به اتهام سوء استفاده از سند، به حبس محکوم خواهد شد.

علی نجفی توانا افزود:‌ قانون کار جایگاه کارگر و کارفرما را به روشنی تبیین کرده و بر اساس این قانون حقوق دو طرف مدون شده است.

وی گفت:‌ بر اساس قانون کار، قراردادهای منعقده بین کارگر و کارفرما مبتنی بر اراده و توافق دو طرف است و قراردادهای سفید امضاء در این قانون هیچ جایگاهی ندارد.

نجفی توانا تصریح کرد: کارفرما باید بر اساس توافقی که با کارگر برای ساعات کاری ماهانه انجام گرفته،‌ حقوق و دستمزد وی را پرداخت کند.

وی با اشاره به انعقاد برخی قراردادهای سفید امضاء میان کارگر و کارفرما، گفت:‌ قانونگذار نگاه وی‍‍ژه ای به برخی اقشار دارد که بر اساس اجبار و مشکلات مالی تن به قراردادهای یک طرفه از جمله سفید امضاء می دهند.

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز افزود:‌ تنظیم قراردادهای سفید امضاء بر خلاف قانون است و آنچه طرفین مذاکره کننده توافق می کنند باید تنظیم شود و یک نسخه از قرارداد در اختیار کارگر قرار بگیرد.

نجفی توانا گفت:‌ در صورتی که توافق شفاهی باشد و برگه سفید برای امضاء در اختیار کارگر قرار بگیرد، کارفرما امضاء می گیرد و هر زمانی که کارگر را اخراج کرد جایی برای پیگیری باقی نمی ماند.

این حقوقدان در پاسخ به این سوال که قانون برای کارفرمایانی که از کارگر چک یا سفته می گیرند چه پیش‌بینی‌هایی دارد، گفت:‌ در تنظیم قراردادهای کارگری گرفتن چک و سفته غیر قانونی است و کارفرمایانی که از چک و سفته کارگر سوءاستفاده کنند اقدامشان به معنی خیانت در امانت است و جرم محسوب می شود.

راهکار قانونی جلوگیری از تنظیم قرادادهای سفید امضاء؛

نجفی توانا در ادامه به راهکارهای قانونی حل مشکل قراردادهای سفید امضاء اشاره و تصریح کرد:‌ دولت باید مکانیزم های جدی تری برای انعقاد قراردادهای کارگری تدوین کند.

وی تاکید کرد: در هنگام انعقاد قراردادهای کارگری حتما باید یکی از نمایندگان اتحادیه های کارگری به عنوان شخص ثالث ناظر حضور داشته باشد.

نجفی توانا نظارت دولت به عملکرد کارفرما و مکلف کردن وی به ارائه یک نسخه از قراردادی که با کارگر بسته به وزارت کار را نیز از جمله راهکارهای قانونی حذف قراردادهای سفید امضاء برشمرد.

بخشی ازیک گزارش واحد مرکزی خبر بتاریخ12آبان

کشته وزخمی شدن 4کارگردرآتش‌سوزی یک کارگاه تولیدی روکش صندلی در شهر پاکدشت!

حادثه آتش‌سوزی در یک کارگاه تولیدی روکش صندلی در شهر پاکدشت، سبب جان باختن دو کارگر و سوختگی و مصدومیت دو کارگر دیگر شد.

به گزارش 12آبان فارس به‌نقل از روابط‌عمومی فرماندهی انتظامی شهرستان پاکدشت، سلمان آدینه‌وند اظهار داشت: به‌دنبال وقوع حریق در یک کارگاه  واقع در خاتون‌آباد بلوار شهید باهنر بلافاصله نیروهای انتظامی، پلیس راهور و آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام و تمهیدات لازم را جهت مهار آتش و انتقال مصدومین به مراکز درمانی اتخاذ کردند.

وی گفت: در  این حادثه دو نفر از کارگران جان باختند و دو تن دیگر نیز دچار مصدومیت و سوختگی شدند.

احتمال اعتصاب یک هفته ای کارکنان لوفت هانزا !

کارکنان شرکت هواپیمایی لوفت هانزا در آلمان اعتصاب می کنند. اعضای سندیکای کارکنان لوفت هانزا اعلام کرده اند چنانچه مدیریت این شرکت هواپیمایی به خواسته های آنها ترتیب اثر ندهد، روزهای ششم تا سیزدهم نوامبر دست به اعتصاب عمومی می زنند.

به گزارش2نوامبریورونیوز،مذاکرات میان سندیکای کارکنان و مدیریت لوفت هانزا برای بهبود شرایط کاری از دسامبر ۲۰۱۳ آغاز شده که چندین اعتصاب را نیز در پی داشته است. افزایش دستمزد و اصلاح شرایط بازنشستگی و همچنین جلوگیری از تعدیل نیرو در این شرکت هواپیمایی از خواسته های کارکنان لوفت هانزاست.

در فاصلۀ آوریل ۲۰۱۴ تا سپتامبر ۲۰۱۵، خلبان های لوفت هانزا سیزده بار دست به اعتصاب زده اند.

دوازدهم آبان ماه1394

akhbarkargari2468@gmail.com

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.