اخباروگزارشات کارگری1دی1394

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

parastaran1

– احضارمجدد تعدادی از کارگران معترض معدن سنگ آهن بافق به دادگاه!

جعفر عظیم زاده : جان باختن مرتضی فرج نیا جنبش کارگری ایران را طوفنده تر از هر زمانی پیش خواهد راند

– تجمع اعتراضی کارگران قرارداد مستقیم پالایشگاه پارسیان دراعتراض به بدترشدن شرایط کاریشان!

– گزارشی ازاعتراض رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به تاخیر 4 روزه پرداخت حقوقشان!

– تجمع کارگران فضای سبز شهرداری یاسوج مقابل فرمانداری بویراحمد دراعتراض به عدم پرداخت 24ماه حقوق!

– تجمع دوباره کارگران کارخانه آردل در اعتراض به عدم واریز ۴درصد حق بیمه برای بازنشستگی پیش از موعد!

– تجمع کارگران ورزشگاه آزادی مقابل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شمال‌غرب تهران دراعتراض به عدم پرداخت 3ماه حقوق وحق بیمه!

– خطربیکاری بیخ گوش1200کارگرکارخانه سیمان سپاهان اصفهان!

کاهش ساعت کار ومزایای این کارگران به دنبال تعطیلی کوره ها بدلیل قطعی گاز!

– تعدادی ازکارگران خودروسازی دیار خودروگلپایگان بمدت نامعلومی به مرخصی اجباری فرستاده شدند!

عدم پرداخت 4ماه حقوق کلیه کارگران خودروسازی دیار خودروگلپایگان!

– بلاتکلیفی کارگران کارخانه ابر صنعتی ایران پنج ساله شد

– کمبود پرستار بهانه‌ وزارت بهداشت برای افزایش ساعت کاری پرستاران!

– چهل و دومین شماره پیام سندیکا(آذر ماه) منتشر شد

– سقوط مرگبار یک کارگر جوان درپونک!

توشیبا 6800 نفرازکارکنانش را اخراج می کند!

احضارمجدد تعدادی از کارگران معترض معدن سنگ آهن بافق به دادگاه!

تعدادی از کارگران معترض معدن سنگ آهن بافق برای تاریخ  بیست و ششم ماه جاری به دادگاه احضار شدند.

به گزارش1دی ایلنا بنقل ازکارگران معدن سنگ آهن بافق ،در حالی که آخرین جلسه شورای تامین استان یزد برای رسیدگی به وضعیت مطالبات کارگران این واحد معدنی در نهم شهریور ماه برگزار شده است اما هنوز از اجرای این مصوبات هیچ خبری نیست.

برپایه این اطلاعات در زمان برپایی اعتصاب سال گذشته یکی از خواسته‌های کارگران معدن بافق یکی از مصوبات شورای تامین استان یزد توقف لغو پیگیری قضایی ۱۱ نفر از کارگران معترض، این واحد معدنی بوده و در عین حال نیز مدیریت شرکت سنگ آهن بافق شکایت طرح شده علیه این کارگران را پس گرفته است اما تعدادی از این کارگران برای تاریخ  بیست و ششم ماه جاری به دادگاه احضار شده‌اند.

برپایه این اطلاعات حتی در آخرین جلسه پیگیری مطالبات کارگران بافق که در تاریخ بیست و یکم آذر، نماینده کارگران از فرماندار علت احضار مجدد کارگران را جویا شده که این پرسش در آن جلسه، بی‌پاسخ مانده است.

توقف واگذاری ۵. ۲۸ درصد سهام این شرکت به بخش خصوصی ب و انتقال حدود ۱۵ درصد این سهام به شهر بافق ازدیگرمصوبات شورای تامین استان یزد بود و از قرار معلوم با وجود آنکه در جلسه شورای تامین با این خواسته کارگران موافقت شده است اما هنوز اثری از اجرای آن به چشم نمی خورد.

در این باره «یونس الستی»، ریاست هیات مدیره سنگ آهن مرکزی بافق در رابطه با برآورده نشدن مطالبات کارگران این شرکت گفت: پیگیری وضعیت۵. ۲۸ درصد همچنان ادامه دارد.

وی افزود: در جلساتی که در این رابطه با سازمان خصوصی سازی کشوربرگزار شده است، مدیریت سازمان اعلام کرد که تعیین تکلیف این سهام از حیطه سازمان خصوصی سازی خارج است و دولت باید در این مساله ورود کند.

الستی ادامه داد: در این خصوص هم اکنون وزیر دادگستری در حال بررسی مساله است و امیدواریم تا آخر سال جاری با پیگیری‌های در دست اقدام، مصوبات شورای تامین استان اجرایی شود.

ریاست هیات مدیره سنگ آهن مرکزی بافق در رابطه با احضار مجدد کارگران علیرغم وعده هاو مصوبات قبلی مبنی بر لغو پیگیری قضایی گفت: شرکت سنگ آهن مرکزی بافق، شکایت خود را پس گرفته است ولی با این وجود، این کارگران ماه آینده به دادگاه احضار شده اند.

وی ادامه داد: مساله  تداوم پیگیری قضایی کارگران نیز توسط هیات مدیره شرکت سنگ آهن در حال پیگیری است.

جعفر عظیم زاده : جان باختن مرتضی فرج نیا جنبش کارگری ایران را طوفنده تر از هر زمانی پیش خواهد راند

من از کنج اسارت گاه اوین، همچون دیگر هم طبقه ای هایم در سرتاسر کشور در غم جان باختن مرتضی فرج نیای عزیز،سوگوارم و از همین جا مراتب همدردی عمیق و همیشگی ام را به خانواده،یاران مرتضی و کارگران شهرویی اعلام می دارم و با تاکید بر محاکمه ی فوری عاملان و آمران این جنایت و آزادی کارگران دستگیر شده، اطمینان دارم که جنبش کارگری ایران علی رقم اعمال هرگونه سیاست سرکوب گرانه ای ،طوفنده تر از هر زمانی برای دستیابی به مطالبات انسانی اش به پیش خواهد رفت و مرتضی برای همیشه ی تاریخ بر تارک جنبش عظیم اجتماعی خواهد درخشید.

جعفر عظیم زاده : جان باختن مرتضی فرج نیا جنبش کارگری ایران را طوفنده تر از هر زمانی پیش خواهد راند

صبح امروز یکم دیماه خبر بسیار تکان دهنده ای شنیدم که از وقوع آن نزدیک یکهفته میگذرد.

کارگران بیکار روستای شهرویی که خواهان کار در پالایشگاه بید بلند 2بودند به گلوله بسته شدند.

در این تعرض وحشیانه مرتضی فرج نیا جان باخت،ابراهیم شهرویی کارگر بیکار دیگر این روستا به شدت زخمی شد و سه نفر از کارگران شاغل در پالایشگاه بیدبلند 2دستگیر شدند.

با این تعرض سبعانه به تجمع کارگران بیکار شهرویی که خواستی جز اشتغال نداشتند،سرمایه داری حاکم بر ایران به مثابه آخرین حربه اش برای بقا، متوسل به سرکوب خونین کارگران شد و صحنه هایی از شقاوت و درنده خویی را به نمایش گذاشت.

این جنایات قطعا یک  اتفاق نیست بلکه در ادامه ی سیاست سرکوب سیستماتیک که اعتراضات کارگری از سوی دولت تدبیر و امید سرمایه داران و بازوی قضاییش است ، که حدود یکماه پیش با ممنوع کردن هرگونه تجمع و اعتصاب کارگری در استان خوزستان ، جواز تعرض قهرآمیز به اعتراضات کارگری و وقوع جنایتی همچون جان باختن مرتضی فرج نیا را صادر کرد.

من از کنج اسارت گاه اوین، همچون دیگر هم طبقه ای هایم در سرتاسر کشور در غم جان باختن مرتضی فرج نیای عزیز،سوگوارم و از همین جا مراتب همدردی عمیق و همیشگی ام را به خانواده،یاران مرتضی و کارگران شهرویی اعلام می دارم و با تاکید بر محاکمه ی فوری عاملان و آمران این جنایت و آزادی کارگران دستگیر شده، اطمینان دارم که جنبش کارگری ایران علی رقم اعمال هرگونه سیاست سرکوب گرانه ای ،طوفنده تر از هر زمانی برای دستیابی به مطالبات انسانی اش به پیش خواهد رفت و مرتضی برای همیشه ی تاریخ بر تارک جنبش عظیم اجتماعی خواهد درخشید

جعفر عظیم زاده سالن 8بند 8 زندان اوین

1 دی 94

تجمع اعتراضی کارگران قرارداد مستقیم پالایشگاه پارسیان دراعتراض به بدترشدن شرایط کاریشان!

صبح امروز1دی،جمعی از کارگران پالایشگاه پارسیان در اعتراض نسبت به مشخص نبودن وضعیت شغلی خود حدود یک ساعت تجمع کردند.

این کارگران که جمعا ۱۳۰ نفر هستند گفتند که پس از تغییر وضعیت در شرایطی بد‌تر از قبل قرار گرفتند و در شرایط کنونی نه از شرایط کارکنان قرار داد مستقیم و نه از مزایا و پاداش آخر سال کارگران خدماتی برخوردار نیستند.

به گزارش1دیایلنا،کارگران معترض از نامشخص بودن وضعیت شغلی خود خبر دادند و افزودند: این تجمع اعتراضی که حدود یکساعت به طول انجامید با حضور یکی از مسئولان پالایشگاه در جمع نیروهای معترض و دادن وعده رسیدگی به مشکلات کارگران قرارداد مستقیم پایان یافت.

کارگران معترض گفتند: این کارگران ۴سال پیش در راستای اجرای مصوبه دولت قبل از حالت پیمانکاری به قراردادی تبدیل وضعیت شدند اما از آن زمان تاکنون وضعیت پرداخت برخی از مزایای مزدی آنها بصورت نامعلوم باقیمانده است.

کارگران معترض افزودند: در حالی که قراردادهای کاری همگی آنها براساس مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر و شرایطی بد آب و هوایی محل کارگاه تنظیم شده است، اما در مقابل مزایای مزدی آنها از کارگران دیگری که با مدارک تحصیلی پایین‌تر و زیر نظر پیمانکار در مشاغل خدماتی کار می‌کنند کمتر است.

شایان ذکر است شهرستان مهر در ۲۵ کیلومتری عسلویه قرار دارد و مانند عسلویه از هوای گرم و طاقت فرسایی برخوردار است کارکنان این پالایشگاه از کمترین مزایایی برخوردارند.

این کارگران که جمعا ۱۳۰ نفر هستند گفتند که پس از تغییر وضعیت در شرایطی بد‌تر از قبل قرار گرفتند و در شرایط کنونی نه از شرایط کارکنان قرار داد مستقیم و نه از مزایا و پاداش آخر سال کارگران خدماتی برخوردار نیستند.

کارگران افزودند: حدود ۲ سال است که درخصوص مشکلاتمان با مسئولین شهرستان و نماینده شهر در مجلس و فرماندار و مسئولین و مدیران پالایشگاه گرفته دیدارهایی داشتیم که هیچ نتیجه‌ای در برنداشته است.

گزارشی ازاعتراض رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به تاخیر 4 روزه پرداخت حقوقشان!

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از شرکت واحد:

به گزارش خبرنگار پیام سندیکا رانندگان سامانه 4 شرکت واحد اتوبوسرانی تهران به دلیل تاخیر 4 روزه پرداخت حقوقشان از صبح امروز با روشن نمودن چراغ های اتوبوس های خود در سطح شهر تهران ، اعتراض خود را به تاخیر اعلام کرده اند.

با اطلاع رسانی سریع و دقیق ما از اعتراض رانندگان شرکت واحد سامانه 4 خط 7 بی آر تی  به دلیل عقب افتادن 3 روزه حقوقشان در ساعت 9 بامداد امروز 30 آذر  در تلگرام سندیکای کارگران فلزکارمکانیک و پوشش خبری آن که باعث شد رانندگان در سایر نقاط هم به این اعتراض بپیوندند. این اعتراض با روشن نمودن چراغها در شیفت بعدی هم اتفاق افتاد. هر چند آقای نیستانی مدیر این سامانه در سر چهارراهها از رانندگان می خواست که به اعتراض خود خاتمه بدهند و امروز او سعی خواهد کرد که حقوق ها پرداخت شود، ولی تا ساعت مخابره این خبر در ساعت 8 شامگاه هنوز حقوقی پرداخت نشده و فردا هم این اعتراض کماکان ادامه خواهد داشت. این در حالی است که حقوق پرداخت نشده به آبان تعلق دارد و رانندگان و زحمتکشان شرکت واحد حقوق هرماهه خود را با یک ماه تاخیر دریافت می کنند.

نکته جالب این جاست که در طی سه روزی که تهران مدارسش را به دلیل آلودگی تعطیل کرده ، مدیران شرکت واحد به فکرشان نرسیده به رانندگانی که در مرکز آلودگی قرار دارند حتا یک ماسک بدهد. به این مدیریت باید  ….. گفت.

تجمع کارگران فضای سبز شهرداری یاسوج مقابل فرمانداری بویراحمد دراعتراض به عدم پرداخت 24ماه حقوق!

صبح امروز1دی، کارگران فضای سبز شهرداری یاسوج در اعتراض به عدم پرداخت 24ماه حقوق خود مقابل فرمانداری بویراحمد تجمع کردند.

به گزارش1دی سایت استان کهگیلویه وبویراحمد، این کارگران دراعتراض به عدم دریافت حقوق خود در 24 ماه گذشته با تجمع در فرمانداری بویراحمد خواستار دریافت مطالبات خود شدند.

این کارگران نامه ای هم به استانداری نوشته بودند اما به نظر می رسد هیچ پیگیری از طرف این سازمان برای پیگیری مطالبات این کارگران انجام نشد و الان به فرمانداری بویراحمد روی آورده اند.

تجمع دوباره کارگران کارخانه آردل در اعتراض به عدم واریز ۴درصد حق بیمه برای بازنشستگی پیش از موعد!

صبح امروزاول دی ماه، ۳۴ کارگرشاغل در کارخانه آردل در واکنش به آنچه بی‌توجه‌ای کارفرما در بازنشستگی پیش از موعد می‌خوانند برای دومین بار تجمع کردند.

به گزارش1دی ایلنا،یکی از تجمع کنندگان گفت: این تجمع در مقابل دفتر یکی از سهامداران کارخانه در خیابان مطهری تهران برگزار شد و علت آن اعتراض به عدم واریز ۴درصد حق بیمه توسط کارفرما بود.

وی گفت: نزدیک به ۳۴ نفر از کارگران کارخانهٔ آردل که دارای مشاغل سخت و زیان آور هستند در مرحلهٔ بازنشستگی قرار دارند اما به دلیل پرداخت نشدن ۴ درصد حق بیمهٔ‌ ‌ای که کارفرما ملزم به پرداخت آن است هنوز تکلیف آن‌ها مشخص نیست.

به گفته کارگران در تجمع نخست (۱۴ شهریور ماه) قرار بود کارفرما علاوه بر معوقات مزدی وبیمه‌ای، سهم ۴ درصدی در بازنشستگی پیش از موعد در قانون مشاغل سخت وزیان آور کارگران را به تامین اجتماعی پرداخت کنداما به این موضوع اعتنایی ندارد و در نتیجه کارگران ناچار شدندبرای دومین بار دست به تجمع بزنند.

این کارگران در توضیح ماجرا گفتند: از ابتدای سال جاری فعالیت تولیدی کارخانه متوقف شدو ۳۴ نفر از کارگران رسمی کارخانه آردل مشمول بازنشستگی با مشاغل سخت وزیان آور شده اند.

معترضان می‌گویند: حالا با گذشت بیش از ۷ ماه از تعطیلی کارخانه آردل قصد داریم تا بازنشسته شویم اما کارفرما در این فاصله راضی به پرداخت سهم ۴ درصدی خود به تامین اجتماعی نمی‌شود و در عمل مانع بازنشستگی کارگران با سابقه شده است.

کارگران کارخانه آردل در ادامه سخنان خود می‌گویند در حال حاضرتنها بهانه کارفرما برای نگه داشتن ما ۳۴ کارگر در کارخانه فقط دادن خدمات پس از فروش به محصولاتی است که پیش از تعطیلی کارخانه به مشتریان تعهد داده  است.

به گفته معترضین یکی دیگر از موضوعاتی که باعث شده که کارفرما زیر بار مالی پرداخت سهم ۴ درصدی کارگران برای بازنشستگی نرود افزایش سهم کارفرمایان در مشاغل سخت و زیان‌آوراست که از تاریخ ۱۴ مهر ماه سال ۹۳ از ۴ درصد به ۸ درصد افزایش یافت.

طبق اظهارات کارگران کارخانه آردل با طولانی شدن موضوع بازنشستگیمان حتی به کارفرما پیشنهاد دادیم حاضر هستیم نیمی از سهم ۴ درصدی او را تقبل ‌کنیم اما کارفرما موافقت نکرد و در عمل از کارگران توقع دارد تا از دریافت سنوات پایان کار خودداری کنند.

تجمع کارگران ورزشگاه آزادی مقابل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شمال‌غرب تهران دراعتراض به عدم پرداخت 3ماه حقوق وحق بیمه!

تعدادی از کارگران ورزشگاه آزادی در اعتراض به شرایط چند ماه اخیرشان ازجمله عدم پرداخت 3ماه حقوق وحق بیمه مقابل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شمال‌غرب تهران تجمع کردند.

به گزارش 1دی تسنیم، تعدادی از کارگران استادیوم آزادی در اعتراض به شرایطی که طی چند ماه اخیر با آن مواجه شده‌اند، مقابل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شمال‌غرب تهران تجمع کردند.

این کارگران سه ماه است که حقوق و بیمه‌شان پرداخت نشده است.

کارگران ورزشگاه آزادی نزدیک به سه ماه قبل نیز مقابل وزارت ورزش و جوانان تجمع کرده بودند.

خطربیکاری بیخ گوش1200کارگرکارخانه سیمان سپاهان اصفهان!

کاهش ساعت کار ومزایای این کارگران به دنبال تعطیلی کوره ها بدلیل قطعی گاز!

از ۱۶ روز پیش به علت قطعی گاز، تولید درکارخانه سه کوره سیمان سپاهان متوقف شده است.

از قرار معلوم، به دنبال توقف تولید، ارائه غذای گرم به کارگران و اضافه کاری آن‌ها قطع شده و ساعات کاری۱۲۰۰ نفر پرسنل این شرکت یک ساعت و نیم کاهش یافته است.

علاوه بر این، کارگران شیفت عصر به دلیل توقف تولید، به شیفت یک یا‌‌‌ همان شیفت صبح منتقل شده‌اند.

به گزارش1دی ایلنا، به دلیل قطعی گازو تعطیلی کوره‌ها، از ۱۶ روز پیش تولید در سیمان سپاهان اصفهان به طور کامل متوقف شده است.

در همین رابطه «احسنی مقدم»، معاونت منابع انسانی شرکت سیمان سپاهان ضمن تایید این خبر در رابطه با علت قطعی گاز گفت: شرکت گاز علت اصلی قطع گاز را افت فشار اعلام کرده اما علاوه بر این، یکی از دلایل این قطعی، بدهی‌های معوقه کارخانه به شرکت گاز است.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی مدیریت این شرکت بین گزینه‌های بد و بد‌تر، بهترین گزینه را انتخاب کرده است افزود: خوشبختانه با وجود توقف تولید، تعدیل نیرو نداشته‌ایم اما ناچار شده‌ایم، ساعات کاری کارگران را کاهش داده و اضافه کاری‌ها را لغو کنیم.

وی در ادامه از دریافت نامه اخطار نهایی شرکت گاز در ۲۹ آذر خبرداد و گفت در این اخطاریه آمده است: در صورت عدم پرداخت بخشی از بدهی که بالغ بر دومیلیار تومان است، گاز گرمایشی کارخانه نیز به زودی قطع خواهد شد.

احسنی مقدم در پایان گفت: اگر دولت از کارخانه سیمان سپاهان حمایت نکند، در آینده نزدیک شاهد تعطیلی کامل این واحد تولیدی خواهیم بود.

تعدادی ازکارگران خودروسازی دیار خودروگلپایگان بمدت نامعلومی به مرخصی اجباری فرستاده شدند!

عدم پرداخت 4ماه حقوق کلیه کارگران خودروسازی دیار خودروگلپایگان!

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گلپایگان گفت: در سال جاری آمار کارگران اخراجی شهرستان نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی افزود،عدم نقدینگی سبب شده شرکت خودروسازی دیار خودرو با توان واقعی خود کار نکند و تعدادی از کارگران خود را بمدت نامعلومی به مرخصی بفرستد.

به گزارش 1دی ایسنا، میثم سلیمانی در جمع خبرنگاران در رابطه با اینکه کارگران این شرکت چه زمانی به محل کار خود برمی‌گردند، ادامه داد: باید دید که سرمایه در گردش را چه زمانی در اختیار آنها قرار خواهند داد و احتمال این موضوع نیز وجود دارد که تا زمانی که سرمایه در گردش تامین نشود کارگران به کار خود بازنگردند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان گلپایگان با بیان اینکه حقوق کارگران جز دیون ممتازه است، گفت: کارگران شرکت خودروسازی دیار خودرو چهار ماه حقوق معوقه دارند، هم‌چنین درک می‌کنیم که کارگری که حداقل حقوق قانون کار را دریافت می‌کند این شرایط سخت است و امیدواریم در آینده شرایط بهتر شود.

سلیمانی در خصوص سایر شرکت‌های موجود در شهرستان افزود: در سال هیچ شرکتی به صورت کامل تعطیل نشد، اما  شاهد اخراج کارگران خصوصا در شرکت‌های قطعه ساز خودرو بودیم.

وی خاطر نشان کرد: نمی‌توان آمار کارگران اخراج شده شهرستان را ارایه داد، اما نسبت به سال گذشته آمار کارگران اخراجی افزایش یافته است، به دلیل اینکه صنعت بیشتر شرکت‌های شهرستان قطعه سازی است متأسفانه این شرکت‌ها نیز به این معضل مبتلا شدند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان یادآورشد: کارگرانی که مشمول دریافت بیمه بیکاری هستند برای شکایت خود مراجعه می‌کنند و زمانی که کارفرما اعلام می‌کند نقدینگی ندارد رأی به اجرای احکام دادگستری می‌رود.

بلاتکلیفی کارگران کارخانه ابر صنعتی ایران پنج ساله شد

ما کارگران کارخانه ابر صنعتی ایران در شرایط بسیار سختی زندگی می‌کنیم و  پیش زن و بچه خود شرمنده‌ایم و نمی‌دانیم چکار کنیم. در عین گرفتاری کاری، درآمدی نداریم، تامین اجتماعی دفترچه‌های ما را اعتبار نمی‌زند.

با گذشت پنج سال از زمان تعطیلی کارخانه ابر صنعتی ایران در استان قزوین هنوز وضعیت بیمه‌ای و بازنشستگی ۲۴ کارگر بیکارشده این واحد تولیدی معلوم نیست.

به گزارش1دی ایلنا،یکی از کارگران این کارخانه صنعتی با اعلام این خبر گفت: از  سال ۹۰ فعالیت کارخانه ابر صنعتی متوقف شده و از آن زمان به بعد از ورود کارگران به کارخانه جلوگیری شد.

وی بابیان اینکه در میان بیکارشدگان تعدادی از کارگران دارای سابقه کاری بالایی بودند گفت: در حال حاضر علاوه بر معوقات مزدی که مربوط به سال ۹۰ می‌شود موضوع بازنشستگی و تعیین تکلیف کارگران بیکار شده از مشکلات اساسی است که عزم جدی برای رسیدگی به آن مشاهده نمی‌شود.

به گفتهٔ این کارگر در این پنج سال مدیران شرکت وعده رسیدگی به وضعیت بازنشستگی کارگران باسابقه را داده بودند و قرار بود تا در ازای پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی دست‌کم تعداد ۱۱ نفر ازکارگران باسابقه بازنشسته شوند که در عمل این اتفاق نیفتاده است.

به گفته وی، ظاهرا کارفرما مدعی است که منابع کافی برای تامین پرداخت معوقات مزدی وبیمه‌ای کارگران ندارد و این در حالیست که به فاصله چند ماه بعد  بعد از تعطیلی کارخانه تمامی فضای کارخانه توسط کارفرما تفکیک و به اشخاص مختلف اجاره داده شده است.

طبق گفته وی، حتی  در ۲۰ تیر ۹۱ کارفرما در شعبه ۱۰۲ کیفری شهرستان حاضر شد و به کارگران قول داد تا مبلغی از طلب کارگران را پرداخت کند و پس از این وعده تا تاریخ نهم اردیبهشت سال 94 کارگران هیچ خبری از کارفرما نداشتند.

به گفته وی پیش از این در اول مهر ۹۱ در اداره کار شهرستان البرز طی مذاکراتی توافق کرده بودزمینه بازنشستگی 11 نفر از کارگران بالای ۲۰ سال دارای مشاغل سخت و زیان آور را با هماهنگی بیمه فراهم کند که بازهم این اتفاق نیفتاد و در عمل کارگران تاریخ نهم اردیبهشت سال جاری (۹۴) از کارفرما هیچ اطلاعاتی در دست نداشتیم.

در ادامه این کارگر افزود: بعد ازتقریبا سه سال آخرین دیدار کارگران با کارفرما در اردیبهشت ماه سال جاری مجددا فراهم شد ومجدداوی وعده پرداخت مطالبات و تعیین تکلیف کارگران بازنشسته را داد و از کارگران وقت سه ماهه گرفت وبرای تضمین یک فقره سفته به مبلغ یک میلیارد تومان به سر رسید –نهم مرداد ماه سال ۹۴ برای پرداخت کلیه مطالبات کارگران داد اما این وعده نیز تا هم اکنون عملی نشده وهمه ما کارگران را با این وعده‌ها سرگرم کرده است و به هیچکدام از تعهداتش پایبند نیست.

اودر بخش دیگری از سخنان خود درباره مشکلاتی که به دنبال پرداخت نشدن حقوق وبیمه کارگران ایجاد شده، گفت: ما کارگران کارخانه ابر صنعتی ایران در شرایط بسیار سختی زندگی می‌کنیم و  پیش زن و بچه خود شرمنده‌ایم و نمی‌دانیم چکار کنیم. در عین گرفتاری کاری، درآمدی نداریم، تامین اجتماعی دفترچه‌های ما را اعتبار نمی‌زند به همین دلیل از مسوولان می‌خواهیم تا فکری به حال ما و خانواده‌هایمان بکنند.

کمبود پرستار بهانه‌ وزارت بهداشت برای افزایش ساعت کاری پرستاران!

قائم مقام سازمان نظام پرستاری گفت: اخیرا وزارت بهداشت به بهانه‌ی کمبود نیرو و جبران آن ساعات کاری پرستاران را اضافه کرده است.

به گزارش1دی جوان،محمد شریفی مقدم قائم مقام سازمان نظام پرستاری گفت: طبق قانون ارتقای بهره ‌وری که مصوب دولت است شغل پرستاری به دلیل سختی و زیان آور بودن باید ساعات کاری کمتری داشته باشد.

وی افزود: سنوات، سختی بخش و شیفت غیر متعارف از جمله معیارهایی بود که در کاهش ساعت کاری پرستاران مد نظر قرار می‌گیرد .

شریفی مقدم گفت: اخیرا وزارت بهداشت نامه‌ای را به بیمارستان‌ها ابلاغ کرده که طبق آن جدولی درست کرده‌اند که پرستارها باید مانند بقیه‌ی کارمندها ساعت کاری داشته باشند.

قائم مقام سازمان نظام پرستاری ادامه داد: به عنوان مثال اگر یک کارمند در ماه 180 ساعت کار کند، پرستاران هم 180 ساعت باید کار کنند اما طبق 3 شاخصی که ذکر شد، پرستاران 50 ساعت باید کمتر کار کنند که وزارت بهداشت ابلاغ کرده پرستاران 180 ساعت کاری را دارند و آن 50 ساعت در قالب اضافه کاری شان محسوب می‌شود.

وی در پایان خاطر نشان کرد: این کار با ماهیت قانون ارتقای بهره‌وری در تضاد است و وزارت بهداشت به بهانه‌ی کمبود پرستار و جبران آن از این طریق می‌خواهد از پرستاران اضافه کار بکشد.

چهل و دومین شماره پیام سندیکا(آذر ماه) منتشر شد

نشریه پیام سندیکا،پیام آور سندیکاهای کارگری ایران بصورت چاپی و الکترونیکی شماره 42 آذر 1394 منتشر شد.

در این شماره می خوانیم:

سر پیام

نامه سرگشاده به ریاست قوه قضاییه

5 آذر روز جهانی لغو خشونت علیه زنان پر طنین باد!

بسته پیشنهادی دولت و مشکلات پیش رو

پرونده سازی و آزار و اذیت و زندانی کردن کارگران محکوم است

حمله مسلحانه به خوابگاه کارگران در نخل تقی

در دفاع از صلح در خاورمیانه

گزارش های خبرنگاران پیام سندیکا

در پارس جنوبی

بدترین بیسواد، بیسواد سیاسی است!

نامه رضا فراهانی کنگرانی به پیام سندیکا

کوشندگان کارگری و زندگی در روزهای رکود

مشکلات کارگران نقاش

علیپور با کفش های پاره هم قهرمان جام جهانی سنگنوردی شد

مصاحبه عبداله وطنخواه کارگر فلزکار

تشکیل طبقات اجتماعی به زبان ساده بخش دوم

فعالیت های سندیکایی را چگونه شروع کنیم!

ویژه نامه 5 آذر روزجهانی برای محو خشونت علیه زنان

گزارشی از کمپین حمایت از کودکان کار در برابر سرما

” هیئت تحریریه ” و ” روابط عمومی ” سندیکای کارگران فلزکارمکانیک

لینک شماره42پیام سندیکا: http://sfelezkar.com/wp-content/payam42kam.pdf

سقوط مرگبار یک کارگر جوان درپونک!

صبح امروزاول دی،کارگر جوانی از طبقه ششم مجتمع در حال ساخت در پونک، بلوار عدل به طبقه منفی یک این ساختمان سقوط کرد و جان باخت.

به گزارش1دی پایگاه خبری 125،بنا به اظهار رضا وفایی رئیس ایستگاه 55، یک کارگر ساختمانی در طبقه ششم یک مجتمع مسکونی در حال احداث، مشغول کار بود که از طبقه ششم به منفی یک سقوط کرد.

وی افزود: آتش نشانان بلافاصله پس از ایمن سازی محل حادثه با استفاده از برانکارد ویژه در حضور عوامل اورژانس این کارگر 22 ساله را به سطح زمین انتقال و تحویل عوامل اورژانس دادند.

این رئیس ایستگاه آتش نشانی تصریح کرد: متاسفانه بر اثر سقوط بر روی داربست های فلزی و آسیب دیدگی شدید، این کارگر بنا به اعلام عوامل اورژانس جان خود را از دست داد.

وی در ادامه گفت: پیکر این شخص جهت انتقال به پزشکی قانونی و انجام تحقیقات لازم به عوامل انتظامی تحویل شد.

توشیبا 6800 نفرازکارکنانش را اخراج می کند!

شرکت ژاپنی توشیبا یک سوم کل نیروی کار خود معادل ۶ هزار و ۸۰۰ نفر در بخش ساخت دستگاههای الکترونیکی را حذف می کند. پیش از این نیز این کمپانی یک هزار و یکصد نفر از کارکنان خود را به شرکت سونی انتقال داده بود.

به گزارش21دسامبریورونیوز،هزینه بالای اجرای این برنامه اخراج کارکنان موجب شده است که توشیبا میزان ضرر و زیان خود بین ماههای آوریل سال ۲۰۱۵ تا مارس ۲۰۱۶ را ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو پیش بینی کند.

پیش از این مدیران توشیبا با رسوایی دستکاری در حسابهای این شرکت و اتهام اظهار غیرواقعی میزان سود خالص این کمپانی بین سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ مواجه بوده اند.

اول دی ماه1394

akhbarkargari2468@gmail.com

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.