اخباروگزارشات کارگری۱۲مرداد۱۳۹۵

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

پرونده قضایی کارگران معترض مختومه باید گردد

– اعتصاب کارگران ایران ترانسفو زنجان ادامه دارد!

خارج شدن کانال تلگرام -کمپین حمایت مردمی از ایران ترانسفو-ازدست کارگران معترض ودرج اخبارجعلی منجمله خبرپایان اعتصاب!

– هشدار!

زمینه چینی برای سرکوب کارگران معترض ایران ترانسفو

– حدود ۴۰۰تن از کارگران و رانندگان شرکت واحد در مقابل شهرداری تهران و شورای شهر دست به تجمع اعتراضی زدند

– تجمع بازنشستگان هما مقابل دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی دراعتراض به عدم پرداخت کامل حقوق و مطالباتشان!

– اعتصاب چند روزه کارگران شهرداری آزادشهردراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق!

– وعده پرداخت یک ماه حقوق عقب مانده به کارگران اعتصابی سد حوضیان الیگودرز!

– پرداخت دستمزد زیرحداقل حقوق رسمی به کارگران کشتارگاه سیمرغ !

عدم پرداخت2ماه حقوق وحق بیمه کامل این کارگران!

– ادامه بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی کارگران کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز!

– توقف خط تولید کارخانه ایرانیت وبازنشسته شدن 250کارگر رسمی!

– توقف تولید 2 کارخانه آب‌ معدنی یاسوج به دلیل قطع برق توسط وزارت نیرو!

– وزیر بهداشت به جای اصرار بر خصوصی سازی به مطالبات پرستاران توجه کند/ سپردن سلامت مردم به بخش خصوصی خطرناک است

– تجمع جمعی از فرهنگیان گیلان بر سر زمینی که بعد از ۱۳سال خانه نشد/ آموزش و پروش به جای شعار کمی هم عمل کند

– تجمع دوباره خانواده ها در آموزش و پرورش گرگان!

– تجمع دانشجویان معترض به بخشنامه وزارت راه مقابل دیوان عدالت اداری

– فراخوان تجمع اعتراضی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت!

– مرگ دلخراش کارگر کارخانه بتن سازی شهرک صنعتی شماره ۲نجف آباد!

– جان باختن یک کارگر40ساله بدنبال گیر کردن سرش در بین کابین آسانسور باری!

اعتصاب کارگران ایران ترانسفو زنجان ادامه دارد!

خارج شدن کانال تلگرام -کمپین حمایت مردمی از ایران ترانسفو-ازدست کارگران معترض ودرج اخبارجعلی منجمله خبرپایان اعتصاب!

یکی از کارگران ایران ترانسفو گفت: تحصن کارگران و کارمندان بزرگترین کارخانه ترانسفورماتور سازی خاورمیانه همچنان ادامه دارد. کانال ما را گرفته اند و اخبار خودشان را می گذارند. امروز هم بیش از 1000 نفر در تحصن شرکت کردند. نمی گذاریم ایران ترانسفو قربانی منافع شخص یا اشخاص خاصی شود.

یکی دیگراز کارگران ایران ترانسفو افزود: علیرغم بداخلاقی ها و رفتارهای نادرستی که در برابر این اعتراض صورت گرفته است اما ما همچنان به اعتراض خود ادامه می دهیم و در صورتیکه همچنان بی توجهی ها ادامه داشته باشد شنبه اعتراض گسترده تری را شکل خواهیم داد.

12-05-95-112-05-95-212-05-95-2

پس از انتشار خبری در برق نیوز مبنی بر پایان تحصن در شرکت ایران ترانسفو، یکی از کارگران این شرکت که ده روز است دست به تحصن و اعتراض زده اند در تماس تلفنی اعلام کردند که اعتراض همچنان پابرجاست و تحصن تا حصول نتیجه نهایی ادامه دارد.

وی اظهار داشت: متاسفانه کانال تلگرامی کمپین که بنام حمایت مردمی از گروه ایران ترانسفو فعالیت داشت از دو روز گذشته از دست معترضان خارج شده است و توسط عده ای دیگر به روز می شود. در اقدامی عجیب در کانال اعلام شد که تحصن پایان یافته است و به همین خاطر هم 2000 نفر از آن خارج شدند.

وی گفت: هرگونه اخباری که در این کانال منتشر می شود از سوی معترضان نیست و تحصن طبق روال روزهای گذشته خود ادامه دارد و ما تا وقتی که به حقمان نرسیم همچنان ادامه خواهیم داد.

این فعال کارگری با اشاره به شرایط  و  وضعیت نامناسب تحصن کنندگان گفت: سرویس های ما را حذف کرده اند و متحصنین برای آمدن به شرکت با پای پیاده و با ماشین های شخصی و آژانس و … این مسیر را طی می کنند. درب توالت ها، سلف غذاخوری، سالن های مختلف کارخانه و… را نیز قفل کرده اند و ما فقط در محوطه باز کارخانه و در محل پارکنیگ ها تجمع می کنیم.

یکی دیگرازکارگران ایران ترانسفو گفت: با اینکه کانال کمپین را از ما گرفتند و اخبار جعلی در آن قرارداده اند ولی این کار روی تجمع تاثیری نداشته و ما هچنان بر خواسته قبلی خود اصرار داریم.

وی تاکید کرد: به جز آقای فرجی که با نماینده مجلس به میان تجمع کنندگان آمده دیگر هیچ مسئولی از شرکت برای شندیدن سخنان ما در بین اعتراض کنندگان حاضر نشد که جای تاسف دارد.

این فعال کارگری صنعت برق بیان داشت: خصوصی سازی ایران ترانسفو که یکی از بزرگترین شرکت های صنعت برق و ایران است باعث شده تا میزان تولید ما در یکی دو سال گذشته به شدت افت کند و حتی به کمتر از 20 درصد میزان قبلی برسد و این زنگ خطری برای حیات این مجموعه بزرگ است.

وی گفت: با نحوه تقسیم سهام و بازی های بورسی می خواهند بدهی های قسطی خود را پرداخت کرده و صاحب شرکتی با این سرمایه هزار میلیاردی شوند این درحالی است که صرفا به سود کوتاه مدت خود فکر کرده و حاضرند به قیمت تعطیلی و فروش شرکت های اقماری ایران ترانسفو هم که شده است منافع فردی خود را حفظ نمایند و با این شرایط اگر فکر عاجلی برای آن نشود احتمال تعطیلی آن در کوتاه مدت وجود دارد. قرا نیست برای حفظ منافع یک شخص یا گروه خاص این همه کارگر بیکارشوند و سرمایه های ملی ما یک شبه که به قیمتی کمتر از ارزش واقعی آن به آنها رسیده است بر باد رود.

این فعال کارگری در پایان گفت: علیرغم این بداخلاقی ها و رفتارهای نادرستی که در برابر این اعتراض صورت گرفته است اما ما همچنان به اعتراض خود ادامه می دهیم و در صورتیکه همچنان بی توجهی ها ادامه داشته باشد شنبه اعتراض گسترده تری را شکل خواهیم داد.

درهمین رابطه:

هشدار!

جهت اطلاع:زمینه چینی برای سرکوب کارگران معترض ایران ترانسفو

*استاندار زنجان با اشاره به ردپای برخی از عوامل ضدانقلاب برای به انحراف کشیدن تجمعات کارگران و پرسنل ایران ترانسفو گفت: ما باید در این گونه موارد کاملا هوشیارانه عمل کنیم چرا که که گاهی اوقات شروع کار با ما است اما تمام کار با ما نیست.

به گزارش 12مرداد تسنیم ، جمشید انصاری عصر امروز در جلسه شورای استانی گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه شرکت ایران ترانسفو یکی از 50 بنگاه بزرگ صنعتی کشور محسوب می‌شود، اظهار داشت: این واحد نه تنها برای استان زنجان بلکه برای صنعت برق کشور اهمیت ویژه‌ای دارد.

وی با اعلام اینکه “وضعیت شرکت ایران ترانسفو به صورت دقیق رصد می‌شود” تصریح کرد: پرسنل و کارگران این شرکت و مردم مطمئن باشند که هیچ اتفاق نگران‌کننده در این باره وجود ندارد.

استاندار زنجان تجمع و تحصن چند روزه کارگران و پرسنل شرکت ایران ترانسفو و دست کشیدن از کار و تولید را قابل قبول ندانست و افزود: چنین اقداماتی با خط مشی‌های مدنظر رهبری و دولت برای سال 95 و شعار “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” به هیچ عنوان همخوانی ندارد.

وی عنوان کرد: به طور قطع تعطیلی روند تولید شرکت ایران ترانسفو در راستای هر مصلحتی که باشد در راستای منویات مقام معظم رهبری نبوده است.

انصاری با بیان اینکه از روز دوم آغاز تجمعات و تحصن کارگران و پرسنل شرکت ایران ترانسفو جلسات مستمر با حضور اعضای شورای اسلامی مجموعه و دستگاه‌های مرتبط در شورای تامین برگزار شد، خاطرنشان کرد: در این جلسات دغدغه‌های کارگران توسط شورای اسلامی کار شرکت ایران ترانسفو مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه عمده خواسته‌های معترضان به جز مطالبات صنفی که البته مطالبات صنفی برجسته‌ای هم نبودند دارای 3 محور بود، ابراز کرد: با توجه به نگرانی‌های مطرح شده از سوی کارگران مقرر شد تا از طریق شورای عالی نظارت بورس، سازمان بازرسی کل کشور، دادستانی و سایر دستگاه‌های مسئول به طور دقیق مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه آن حداکثر تا چند ماه آینده اعلام شود.

استاندار زنجان افزود: بررسی چگونگی واگذاری سهام ایران ترانسفو به شرکت آداک از سوی سازمان خصوصی‌سازی و انطباق آن با فرآیندهای قانونی و لغو آن بر اساس قانون در صورت عدم رعایت مقررات از جمله تصمیمات اتخاذ شده در خصوص شرکت ایران ترانسفو بوده است.

وی با اشاره به تنظیم نامه‌ای به مسئولان کشوری از جمله طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان دبیر شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی و رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: تمامی موارد و مطالبات کارگران شرکت ایران ترانسفو که در جلسات برگزار شده با مسئولان مربوطه احصا شده است با همکاری دستگاه‌های ذیربط کشوری مورد بررسی قرار می‌گیرد.

انصاری از پرسنل و کارگران ایران ترانسفوی زنجان خواست تا برای حفظ اشتغال و رونق تولید پس از پایان تعطیلات تابستانی با انگیزه مضاعف، پشتکار و حضور جدی در محل کار خود حاضر شوند.

وی با اشاره به ردپای برخی از عوامل ضدانقلاب برای به انحراف کشیدن تجمعات کارگران و پرسنل ایران ترانسفو ابراز کرد: ما باید در این گونه موارد کاملا هوشیارانه عمل کنیم چرا که که گاهی اوقات شروع کار با ما است اما تمام کار با ما نیست.

استاندار زنجان با اشاره به تمایل سرمایه‌گذاران آلمانی و کره‌ای برای همکاری با شرکت‌های ایران ترانسفو و پارس سوئیچ زنجان عنوان کرد: متاسفانه این اتفاق سبب شد تا این سرمایه‌گذاران دچار تردیدهایی شوند که برای برطرف کردن این موارد تمامی تلاش خود را خواهیم کرد.

* رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان زنجان گفت: ضمن تاکید بر مطالبات به حق کارگران ایران ترانسفو، اما باید موضوعات مطرح شده از مجاری قانونی خود پیگیری شود.

به گزارش 12مرداد فارس ، غلامحسین جمیلی سه‌شنبه شب در جلسه شورای گفت‌وگوی استان زنجان گفت:در هفته گذشته شاهد بروز برخی مشکلات در کارخانه ایران ترانسفو بودیم که تعدادی از کارگران در این واحد تولیدی تحصن کردند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان زنجان ابراز کرد: بنگاه‌های صنعتی تاب این مشکلات را ندارند و این قبیل مشکلات چرخه تولید را دچار مشکلات کرده است.

جمیلی با تاکید بر اینکه واحدهای تولیدی در ایران تابع قوانین کشور است، افزود: راه حل این قبیل مشکلات نیز مشخص شده است و فشار در این راستا بر مدیریت کار شایسته‌ای نیست.

 

وی ادامه داد: این قبیل اقدامات واحدهای تولیدی را دچار خسارت‌های زیادی می‌کند و نگرشی منفی در ایجاد سرمایه‌گذاری ایجاد می‎‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان زنجان بیان کرد: ضمن تاکید بر مطالبات به حق کارگران ایران ترانسفو، اما باید موضوعات مطرح شده از مجاری قانونی خود پیگیری شود.

جمیلی خاطرنشان کرد: این موضوع شایسته است که رفتاری حرفه‎‌ای و مطابق به قانون صورت بگیرد تا مشکلات نیز حل شود.

وی در پایان سخنان خود تبیین کرد: بدون شک هیچ واحد تولیدی بدون پرسنل خود قادر به حیات نیست و امید است تا شرایط شرکت ایران ترانسفو به روال قبلی خود بازگردد.

حدود ۴۰۰تن از کارگران و رانندگان شرکت واحد در مقابل شهرداری تهران و شورای شهر دست به تجمع اعتراضی زدند

امروز دوازدهم مرداد نودوپنج نزدیک به ۴۰۰تن از رانندگان شرکت واحد با هماهنگی سندیکای کارگران شرکت واحد برای مطالبات معوقه مسکن در مقابل شهرداری و شورای شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

12-05-95-3

این تجمع اعتراضی که تعدادی از خانواده ها هم حضور داشتند از ساعت ده صبح شروع شد و معترضین با پلاکادرهایی که در دست داشتند خواسته های بحق خود را فریاد میزدند و با شعارهای همچون مدیر بی کفایت نمی خواهیم و مدیر خیانت می کند ،شهردار حمایت می کند ،قالیباف اعتصاب یادت نره ،وعده های دروغین ،حقوق های نجومی و در پلاکادرها هم شعارهای همچون بی خانمانی ،گرانی ،تورم ،سهم ما کارگران از انقلاب ،حقوق های نجومی سهم شما؟و سهم مدیران از انقلاب حقوق های چند صد میلیونی ! سهم کارگران بی خانمانی،گرانی نوشته شده بود که توسط خانواده ها و رانندگان در دست گرفته بودند و فریاد میزدند.در ساعت دو سی به دعوت یکی از نمایندگان شورای شهر بنام خانم دکتر آبایی سه تن از نمایندگان سندیکایی به شورای شهر دعوت شدند که نمایندگان منتخب معترضین اقایان داود رضوی و حسن سعیدی و محمد رمضانی به دفتر خانم آبایی رفتند و در آنجا با توجه به مستندات و گزارش های نمایندگان قرار شد در کوتاهترین مدت به خواسته های بحق این کارگران رسیدگی شودو نمایندگان تاکید داشتند که تا پایان حل مشکل مسکن همچنان به اعتراضات خودشان ادامه خواهند داد این اعتراضات در ساعت سه عصر بدون دخالت نیروهای لباس شخصی و پلیس بپایان رسید .

سندیکای کارگران شذرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

دوازده مرداد نودپنج

تصاویردیگر:

12-05-95-412-05-95-5

تجمع بازنشستگان هما مقابل دفتر مرکزی شرکت هواپیمایی دراعتراض به عدم پرداخت کامل حقوق و مطالباتشان!

صبح امروز12مردادماه، حدود 700 نفر از بازنشستگان ایران ایر در اعتراض به معوقات مزدی تجمع کردند.

بازنشستگان هما می گویند تا زمان پرداخت مطالبات و توجه مسئولین صندوق بازنشستگی هواپیمایی به خواسته های آنها، به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.

12-05-95-6

به گزارش12مردادایلنا،جمعی از بازنشستگان شرکت هواپیمایی  جمهوری اسلامی ایران از تجمع امروز صبح خود خبر دادند.

از قرار معلوم در تجمع امروز صبح حدود 700 نفر از بازنشستگان حضور دارند.

این تجمع که از ساعت 9 صبح مقابل دفتر مرکزی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران واقع در منطقه مهرآباد برگزار شده بود تا ظهر امروز ادامه داشته است.

تجمع کنندگان می‌گویند از سال 94 مطالبات پرداخت نشده داریم و علاوه بر این، به علت کمبود نقدینگی صندوق بازنشستگی هواپیمایی، تا این لحظه  تنها نصف مستمری تیرماه به بازنشستگان پرداخت شده‌است.

بازنشستگان هما می گویند تا زمان پرداخت مطالبات و توجه مسئولین صندوق بازنشستگی هواپیمایی به خواسته های آنها، به اعتراضات خود ادامه خواهند داد.

اعتصاب چند روزه کارگران شهرداری آزادشهردراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق!

“پیمانکار قبلی به بعضی از کارگران بدهکار است و کارگران برای وصل طلب خود اعتصاب کرده بودند”

 

به گزارش12مرداد تیتر آزاد، سید منصور باقری شهردار آزادشهر امروز سه شنبه مورخ 12 مرداد 1395  در پاسخ به علت جمع آوری نشدن زباله ها در چند روز گذشته اظهار کرد: پیمانکار قبلی به بعضی از کارگران بدهکار است و کارگران برای وصل طلب خود اعتصاب کرده بودند.

باقری بیان کرد: شهرداری از لحاظ مالی حدود 97 درصد طلب پیمانکار را بصورت تحویل زمین در ازای طلب به وی پرداخت کرده است اما پیمانکار نتوانسته این زمین را بفروشد و به تعهداتش نسبت به کارگران جامه عمل بپوشاند.

شهردار آزادشهر ادامه داد: مشکل از آنجا آغاز شد که از سال 1389 این پیمانکار مفاصا حساب نگرفته و قرار داد با وی تمدید شده و حال که قرار داد به اتمام رسیده این زخم سر باز کرده است. در 5 سال همکاری، این پیمانکار به بعضی از کارگران در پرداخت عیدی،سنوات و به برخی حقوق یک ماه را بدهکار است. (مفاصا: سندی که پس از رسیدگی به حساب شخصی یا مالیات مؤدی مبنی بر تصفیه حساب او به وی دهند. )

وی افزود: ما حدود 10 ماه است با این موضوع درگیریم. شهرداری و برخی از مسئولین شهر با پیمانکار و کارگران صحبت کرده ایم و بخشی از مشکل حل شده است. قرار است پیمانکار به سرعت زمین را بفروشد و مطالبات کارگران را پرداخت نماید.

وی ادامه داد: از روز یک شنبه حدود 90 درصد کارگران به محل کار خود برگشته اند اما آن چند روز رکود در جمع آوری زباله مردم را خیلی اذیت کرد. در حال حاضر وضعیت دارد به سوی عادی شدن جمع آوری زباله پیش می رود.

درهمین رابطه:

اعتصاب وتجمع کارگران شهرداری آزاد شهردراعتراض به عدم پرداخت3ماه حقوق!

روزگذشته13تیرماه،جمعی از کارگران خدماتی وفضای سبز شهرداری آزادشهر استان گلستان در اعتراض به بی‌توجه‌ای کارفرما در وصول مطالباتشان دست از کارکشیده و مقابل ساختمان شهرداری این شهر تجمع کردند.

به گزارش14تیرایلنا،این کارگران در خصوص علت برپایی این تجمع گفتند: حدود ۱۲۰ نفر هستیم که تحت مسئولیت یک شرکت پیمانکاری در سطح شهر آزاد شهر به جمع آوری زباله ورسیدگی به فضای سبز مشغولیم اما در نتیجه بی‌توجه‌ای مدیران این شرکت بابت ۳ماه مزد از کارفرما طلبکاریم.

به ادعای کارگران معترض شهرداری آزاد شهر مسئولان شهرداری آزاد شهر در پاسخ به اعتراض کارگران گفته اند که همه صورت وضعیت‌های مالی شرکت پیمانکاری را به موقع پرداخت می‌کنند واین پیمانکار است که در پرداخت مطالبات مزدی کارگران قصور می‌کند.

در همین رابطه یک فعال کارگری دراستان گلستان می‌گویند: اعتراض یک روز کارگران خدماتی وفضای سبز شهرداری آزاد شهر باعث کند شدن روند جمع آوری زباله‌ها در برخی معابر سطح شهر آزاد شهر شده است.

به گفته این منابع جمع نشدن این زباله چهره بدی به شهر داده و بوی تعفن زباله‌ها در برخی معابربه سبب گرم بودن هوا به استشمام عابران می‌رسد.

وعده پرداخت یک ماه حقوق عقب مانده به کارگران اعتصابی سد حوضیان الیگودرز!

معاون فرماندار الیگودرز گفت:ظرف 15 روز آینده یک ماه از حقوق عقب مانده کارگران سد حوضیان پرداخت خواهد شد تا با تهیه اوراق مشارکت سایر مطالباتشان نیز  پرداخت شود.

به گزارش12مرداد هیجار ،بدنبال اعتصاب کارگران سد حوضیان الیگودرزدراعتراض به عدم پرداخت 6ماه حقوق و2سال حق سنوات،دیروز طی جلسه ای که با حضور معاون فرماندار، رئیس اداره کارشهرستان ،مجری سد حوضیان ،مدیران وجمعی از  کارگران اعتصاب کننده در سالن سد کارگاه سد حوضیان برای حل مشکلات  برگزار شد .

علی محمد ملک محمودی معاون فرماندار الیگودرز در این جلسه اظهار داشت: ظرف 15روز آینده یک ماه حقوق  به کارگران پرداخت می شود تا متعاقبا با تهیه اوراق مشارکت سایر مطالبات وحقوقهای عقب مانده  آنها نیز  پرداخت شود .

در ادامه کارگران نیز با طرح سوالاتی از این قبیل که چرا اقدامات لازم در این خصوص از سوی مسئولین ومجریان سد زودتر انجام نشده ؟ویا آیا امکان اینکه حقوق چند ماه بصورت یکجا  و زودتر پرداخت شود وجود دارد ؟ که مسئولین در این خصوص به سوالات آنها پاسخ دادند .

لازم بذکر است کارگران سدحوضیان از شنبه دوم  مرداد ماه   بدلیل عدم پرداخت حقوق 6 ماهه خود و 2سال سنوات گذشته  دست به اعتصاب زده و در برابر دفتر نماینده مجلس ،فرمانداری و اداره کار نیز تجمع نمودند .

درهمین رابطه:

ششمین روزاعتصاب کارگران سد حوضیان الیگودرز دراعتراض به عدم پرداخت6ماه حقوق و2سال حق سنوات!

از روزشنبه دوم مردادماه،کارگران سدحوضیان الیگودرز دراعتراض به عدم پرداخت6ماه حقوق و2سال حق سنوات خود دست به اعتصاب زدند وتجمعاتی رامقابل فرمانداری واداره کار برپاکردند.

به گزارش7مرداد هیجار ، امسال سد حوضیان الیگودرز پس از گذشت 12 سال با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور وهیئت همراه در 14 اردیبهشت ماه  افتتاح شد ومردم شهرستان پس از سالها چشم انتظاری به امید اینکه از این ظرفیت برای اشتغال جوانان شهرستان استفاده شود.

ولی پس از گذشت بیش از دو ماه از زمان افتتاح این سدکارگران وکارکنان سد حوضیان بدلیل عدم پرداخت مطالبات 6ماه خوددر سایه بی توجهی مسئولین و مدیران این شرکت دست به اعتصاب زدند .

کارگران سد اجازه حضور در مراسم افتتاحیه سد را نداشتند

یکی از کارگران این سد گفت :همه کارگران وکارکنان  سد 6ماه  حقوق عقب افتاده دارند و سنوات دوسال خودرا نیز دریافت ننموده اند .

وی ادامه داد : آخرین حقوقی که به آنها پرداخت شده  چند روز قبل از سفر معاون اول رئیس جمهور برای افتتاح بود که آن نیز حقوق آذر ماه و دی ماه سال گذشته بوده است که در حقیقت نوعی حق سکوت مدیرن حوضیان به کارگران بود.

وی با اشاره به اینکه به کارگران اجازه شرکت در مراسم افتتاحیه سد حوضیان داده نشد بیان کرد : زمان افتتاح سد به هیچکدام از کارگران حتی اجازه حضور درمراسم را نداده و گفتند هیچ کس حق صحبت در مورد عدم واریز حقوق را ندارند ودر غیر این صورت اخراج می شود.

سفره مدیران دولت رنگین تر از سفره کارگران

یکی دیگر از کارگران این شرکت با اشاره به اینکه کارگران حدود دوماه که با پول یارانه زندگی می کنند افزود : سفره مسئولین نظام از سفره مردم وکارگران رنگین تر است چرا که دولت حقوق میلیاردی به مدیران خود  پرداخت می کند ولی زمان پرداخت حقوق کارگران ساده صحبت از کمبود بودجه وخزانه خالی می کند.

وی اضافه کرد: سال گذشته حدود 150 نفر در این سد مشغول بکار بودند که  در اسفند ماه بسیاری از آنها بدون پرداخت مطالباتشان  از کار اخراج شدند و از یکایک آنها نیز امضاء گرفته شده که حقوقشان پرداخت شده و حق شکایت نیز ندارند.

این کارگر که خواست نامش فاش نشود بیان کرد : هم اکنون حدود  45 نفر در سد حوضیان مشغول بکار هستند و بیشتر آنها غیر بومی بوده و تنها نیروهای بومی را از کار بیکار کرده اند .

مسئولین شهرستان به وضعیت کارگران بی توجه هستند

احمد یکی دیگر از کارگران سد در این باره گفت :کارگران سدحوضیان از شنبه دوم  مرداد ماه بدلیل عدم پرداخت حقوقشان دست به اعتصاب زده و در برابر دفتر نماینده ،فرمانداری و اداره کار نیز تجمع نموده که مسئولین قول همکاری وحل مشکل آنها را داده اند .

وی ادامه داد:مسئول اداره کار الیگودرز با بیان این جمله که باید همه کارگران اعتراض خود را کتبا اعلام نموده تا وی با مسئولین استان وشهرستان جلسه ای برگزار نموده با اعطای وام به شرکت مشکل حقوق ها را حل نمایند که بعد از گذشت پنج روز هنوز هیچ اقدامی نشده است من سوالی که دارم آیا واقعا نماینده ومسئولین شهرستان بی اطلاع بوده یا اصلا نمی خواهند اقدامی انجام دهند .

این کارگرمعترض سد حوضیان الیگودرز یادآور شد:چگونه در این اوضاع بی پولی مسئولین شرکت تجهیزات وماشین آلات  تازه  برای کارگاه خریداری می کنند ولی نمی توانند حقوق کارگران پول  را پرداخت نمایند .

وی همچنین یاد آور شد : شرکت با کارگران قرارداد ماهیانه منعقد می نمود تا  قادر به شکایت در مراجع قضایی جهت  مطالبه حقوقشان نباشند.

بسیاری از کارگران سد حوضیان در ادامه با  ابراز گلایه مندی نسبت به این مسئله که مسئولین در کشور اصلا به  فکر کارگران نیستند در حالی که کارگران بیشترین زحمت رادر زمینه اقتصاد وصنعت تحمل می کنند ولی کمترین دستمزد را دریافت می کنند .

هم اکنون کارگران سد حوضیان الیگودرز نه تنها حقوشان پرداخت نشده بلکه به خیل عظیم بیکاران در شهرستان پیوسته و حاضرند برای تامین معاش خانواده خود حتی با کمترین میزان حقوق دریافتی مشغول بکار شوند .

پرداخت دستمزد زیرحداقل حقوق رسمی به کارگران کشتارگاه سیمرغ !

عدم پرداخت2ماه حقوق وحق بیمه کامل این کارگران!

کارگران کشتارگاه سیمرغ در نیشابور علاوه بر آنکه دستمزدی مطابق آنچه قانون کار وشورای عالی کار مصوب می‌کند دریافت نمی‌کنند، حق بیمه آن‌ها نیز به طور کامل به سازمان تامین اجتماعی واریز نمی‌شود.

به گزارش12مرداد ایلنا،منابع کارگری در این و احد تولیدی گفتند: در این  واحد کشتارگاهی 80 کارگر مشغول کار هستند که بین8 تا 10 ساله سابقه کاری دارند.

 

برپایه این اظهارات کارگران مورد نظر مدت زمان بیشتری از آنچه که در قوانین کار و تامین اجتماعی تعیین شده است کار می‌کنند اما مزایایی چون حق اضافه کاری، عائله‌مندی و مسکن به آنها تعلق نمی‌گیرد.

به گفته کارگران این واحد ظاهرا کارفرمای آنها نسبت به مصوبه مزدی شورای عالی کار بی‌اعتناست، و علاوه بر آن نه‌تنها پرداخت مزد کارگران در ماه های خرداد و تیر ماه هنوز صورت نگرفته است، بلکه به تازگی دستمزد اردیبهشت ماه هر کارگر مبلغی در حدود 660هزار تومان بوده است که دست کم دویست هزار تومان از حداقل مزد قانونی کمتر است.

بر اساس گزارش کارگران کشتار گاه سیمرغ، کارفرمای این کارخانه سال جاری به  حقوق کارگران حدود 20 هزار تومان اضافه کرده  و تازه این افزایش 20با پرداختی روز گذشته بابت دستمزد اردیبهشت ماه صورت گرفت اعمال شده است.

به گفته کارگران این واحد کشتارگاهی، پیش از این مشکلات کارگران و کارخانه بار‌ها به صورت کتبی و حضوری به مسئولان کارفرمایی  ونهاد های مختلف دولتی واداره کار نیشابور انتقال داده‌ شده بود که درعمل تا این لحظه هیچ کدام از مقامات کشتارگاه سیمرغ و یا اداره کار در این خصوص پاسخ قانع کننده‌ای نداده‌اند.

ادامه بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی کارگران کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز!

حدود 41 نفر از کارگران شاغل در کارخانه قند وتصفیه شکر اهواز بعد از تعطیلی این واحد با ابراز نگرانی از وضعیت موجود، از معوقات مزدی خود و بی توجهی مسئولان خبر دادند.

آنها افزودند: اگر شرکا و سهامداران  کارخانه قند اهواز به مشکلات  کارگران همچنان بی توجهی نشان دهند، ناچاریم برای پیگیری خواسته‌های خود همانند دو سال قبل به تهران بیاییم.

به گزارش12مردادایلنا،منابع خبری درکارخانه قند اهواز گزارش دادند بعد از اعلام تعطیلی این کارخانه در تیر ماه سال 87، هنوز 41 نفر از کارگران شاغل در این کارخانه بلاتکلیف اند وهیچ یک از مسئولان پاسخگوی مطالبات آنها نیستند.

این کارگران که سوابق کار 17 تا 30 سال دارند در ادامه می‌گویند: بدنبال تجمع روز 29 تیر ماه آنها در مقابل ساختمان استانداری خوزستان، مسئولان مربوطه جلسه‌ای را به صورت حضوری با نمایندگان آنها ترتیب دادند که در نهایت این جلسه با ساعتها معطلی  به صورت رسمی برگزار نشد.

به گفته آنان برخی مسئولان استانداری خوزستان  روز تجمع  به صورت شفاهی به کارگران ونمایندگانشان وعده رسیدگی به وضعیت کارخانه ومشکلات کارگران را در جلسه هفته بعدی کمسیون کارگری استان را دادند که هنوز این اتفاق صورت نگرفته است.

بر اساس این گزارش، کارگران این کارخانه که نگران امنیت شغلی خود  ووضعیت کارخانه هستند، می‌ترسند که مشکلات واحد قند اهواز که درسالهای گذشته معطل مانده در سال جاری رفع نشود و با طولانی شدن این وضعیت آنها شغلشان را از دست بدهند.

 

کارگران با بیان این که مطالبات‌شان تنها محدود به وضعیت کارخانه وموضع بلاتکلیفی شغلیشان نمی‌شود، افزودند: علاوه بر همه اینها  ،کارگران این کارخانه از اسفند ماه سال 94 دستمزد نگرفته اند.همچنین عیدی سال ۹۴ کارگران هنوز پرداخت نشده است.

بصورت مشخص کارگران قند اهواز می گویند؛ بانک‌های ملی و ملت بعنوان مالکین اصلی، بیش از 4 سال است کارخانه را‌‌ به همراه کارگرانش رها کرده و هم اکنون 41 کارگر باقی مانده  فقط حضور غیاب می شوند.

کارگران تصریح کردند: خواسته ما پرداخت مطالبات معوقه مزدی و مشخص شدن وضعیت  کارخانه است که  مالکان  آن(بانک ملی وملت) تا به امروز به این موضوع بی اعتنا بوده اند.

آنان در خاتمه تاکید کردند: اگر شرکا و سهامداران  کارخانه قند اهواز به مشکلات  کارگران همچنان بی توجهی نشان دهند، ناچاریم برای پیگیری خواسته‌های خود همانند دو سال قبل به تهران بیاییم.

درهمین رابطه:

تجمع کارگران کارخانه قند و تصفیه شکر اهوازدراعتراض به وضعیت نامعلوم شغلی وعدم پرداخت ماه ها حقوق،حق بیمه ودیگرمطالباتشان مقابل استانداری خوزستان!

صبح امروز29تیرماه، جمعی از کارگران کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز در اعتراض به وضعیت نامعلوم شغلی و تعویق مطالبات مزدی مقابل ساختمان استانداری اهواز تجمع کردند.

به گزارش 29تیرایلنا، جمعی از کارگران کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز صبح امروز سه شنبه (۲۹ تیر ماه) در اعتراض به وضعیت نامعلوم شغلی وبلاتکلیفی در دریافت مطالبات معوقه خود مقابل ساختمان استانداری اهواز تجمع کردند.

به نقل از کارگرانی که در این اجتماع اعتراضی شرکت داشته‌اند گفته می‌شود، در کارخانه قند وتصفیه شکر اهواز ۴۱ نفر کارگر رسمی فعالیت دارند که از اسفند ماه حقوق نگرفته‌اند. علاوه بر آن عیدی سال ۹۴ کارگران هنوز پرداخت نشده است.

طبق اظهارات کارگران شاغل در قند اهواز، علاوه بر دستمزدشان، حق بیمه کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده است، همچنین دفترچه های درمانی کارگران فاقد اعتبار است.

به گفته آنان پیش از این حدود ۸۰ نفر بودیم که نیمی از این جمعیت طی چند سال گذشته بازنشسته وباز خرید شده‌اند و در این میان کارگران غیر شاغلی هم هستند که از سال ۹۱ تاکنون به دلیل پرداخت نشدن هزینه سختی کار خود سرگردان صدور احکام بازنشستگی خود هستند.

طبق گفته کارگران کارخانه قند اهوازچهار سال است بانک‌های ملی و ملت بعنوان مالکین اصلی، کارخانه را‌‌ رها کرده و هم اکنون حدود ۳۳ کارگران باقی مانده آن به عنوان نگهبان و کارکنان بخش اداری تنها در محل کار خود حضور دارند.

آنان با اشاره به اینکه از چند سال پیش تا به امروز کارگران این کارخانه چندین بار در خصوص بلاتکلیفی در وضعیت شغلیشان وجهت دریافت مطالبات قانونی خود مقابل دفتر مقامات مسئول در تهران و استان خوزستان دست به تجمع زده‌اند، اظهار داشتند: با اینکه تجمع و اعتراضاتی در خصوص حل مسائلمان انجام داده‌ایم، اما متاسفانه تاکنون با بی‌توجه‌ای مسئولان مواجه شده‌ایم.

به گفته کارگران معترض مالکیت این کارخانه بر عهده بانک ملی و ملت است واین دوبانک به سبب افزایش مشکلات این واحد تولیدی برای پرداخت مطالبات کارگران آنان را بین خود پاس کاری می‌کنند.

توقف خط تولید کارخانه ایرانیت وبازنشسته شدن 250کارگر رسمی!

مدیرعامل کارخانه ایرانیت از توقف خط تولید ایرانیت خبر داده وافزود با اعلام اینکه تمامی ۲۵۰ کارگر این کارخانه بازنشست شده اند.

به گزارش12مردادتسنیم،محمد وفایی گفت:تأکید می کنم توقف خط تولید با تعطیلی کارخانه فرق می‌کند و این کارخانه هنوز تعطیل نشده است.

مدیرعامل ایرانیت با اشاره به اینکه تمام نیروی انسانی این کارخانه بازنشسته شده‌اند، گفت: حدود 250 نفر کارگر رسمی داشتیم که  متوسط حقوق ماهانه آنها در مجموع حدود 500 میلیون تومان بود ولی در حال حاضر همه براساس قانون بازنشسته شدند.

وفایی با اعلام اینکه از محل فروش اموال کارخانه حق سنوات کارگران پرداخت شد، اظهار داشت: خط تولید این کارخانه قدمتی 50 ساله دارد و برای ایجاد فعالیت مجدد نیازمند کمک مالی هستیم.

مدیرعامل کارخانه ایرانیت اضافه کرد: امروز این کارخانه برای آغاز فعالیت و تجهیز ماشین آلات نیازمند 24 میلیارد تومان نقدینگی است.

توقف تولید 2 کارخانه آب‌ معدنی یاسوج به دلیل قطع برق توسط وزارت نیرو!

دبیر انجمن آب‌های معدنی و آشامیدنی از توقف تولید 2 کارخانه تولید آب معدنی در صبح امروز به دلیل قطع برق توسط وزارت نیرو خبر داد و گفت: طبق مصوبه دولت بهای آب برای کارخانه‌های آب معدنی بیش از 10 برابر رشد داشته است.

به گزارش12مردادفارس،پیمان فروهر اظهار داشت: وزیر نیرو دی ماه سال گذشته درخواستی را به شورای اقتصاد ارائه کرد که بر اساس آن، قیمت آب خام مصرفی کارخانه‌های آب معدنی بیش از 10 برابر گران شود.

وی افزود: بر این اساس، افزایش قیمت آب خام کارخانه‌های آب معدنی به تصویب شورای اقتصاد رسید و قیمت هر متر مکعب آب که بین هزار تا 2500 تومان بود به 12 تا 15 هزار تومان افزایش یافت.

وی با بیان اینکه برای حل این مشکل با نوبخت رئیس سازمان مدیریت مکاتبه کردیم، گفت: کارشناسان سازمان مدیریت به ما اعلام کردند که باید این نامه را برای وزیر نیرو ارسال کنیم و ما نیز با وجود اینکه رونوشت نامه را برای وزیر نیرو فرستاده بودیم، باز هم نامه کامل‌تری با تغییرات فنی‌تر به وزیر نیرو ارسال کردیم.

فروهر با بیان اینکه وزارت نیرو هیچ پاسخی به نامه ما نداده است، گفت: برای ملاقات با وزیر نیرو درخواست داده بودیم که تاکنون جوابی به ما داده نشده است.

 

وی تصریح کرد: پس از ابلاغ مصوبه شورای اقتصاد به شرکت‌های آب منطقه‌ای، قبوض جدید آب مصرفی کارخانه‌ها بر اساس نرخ‌های جدید صادر شد که کارخانه‌های آب معدنی از پرداخت آن تا زمان تعیین تکلیف موضوع خودداری کرده‌اند.

وی ادامه داد: در حالی که این موضوع برای تولیدکنندگان هنوز تعیین تکلیف نشده است، صبح امروز ماموران آب منطقه‌ای یاسوج به 2 کارخانه مستقر در این منطقه مراجعه کرده و برق این کارخانه‌ها را قطع کردند.

دبیر انجمن آب‌های معدنی با اشاره به توقف تولید این دو کارخانه آب معدنی، گفت: کارگران زیادی در این کارخانه‌ها مشغول به کار بودند و با توجه به اینکه در استان کهکیلویه و بویراحمد کارخانه زیادی ایجاد نشده است، بخش قابل توجهی از اشتغال‌زایی در این استان به کارخانه‌های آب معدنی اختصاص دارد.

به گفته وی، در حال حاضر حدود 140 کارخانه آب معدنی و آشامیدنی در کشور وجود دارد.

وزیر بهداشت به جای اصرار بر خصوصی سازی به مطالبات پرستاران توجه کند/ سپردن سلامت مردم به بخش خصوصی خطرناک است

دبیرکل خانه پرستار با اشاره به وضعیت نابسامان پرستاران در بخش خصوصی می‌گوید: غیرحاکمیتی خواندن بخش درمان در شرایطی که آحاد مردم توان پرداخت خدمات گران بخش خصوصی را ندارند، خطرناک است.

وی در ادامه به مشکلات کادر درمان در بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: پرستاران بخش خصوصی تمام مشکلات و مطالبات برآورده نشده پرستاران بخش دولتی را دارند و علاوه بر آن از مشکلات علیحده‌ای مانند فقدان امنیت شغلی نیز رنج می‌برند، چرا که در بخش خصوصی اخراج پرستاران و بیکار نمودن آنها به مراتب آسانتر است.

به گزارش12مردادایلنا،محمد شریفی مقدم در ارتباط با اظهارات وزیر بهداشت مبنی بر سوسیالیستی خواندن مخالفت با خصوصی سازی درمان و تاکید بر غیر حاکمیتی بودن این حوزه گفت: ایرادات بسیاری به این اظهارات وارد است.

وی افزود: بنای توسعه کشورها، بخش سلامت و درمان است و حتی در کشورهای سرمایه داری دنیا مانند انگلستان نیز که اکثریت مردم جامعه از سطح دستمزد بالاتری نسبت به ایران برخوردارند، حداقل های بهداشتی و درمانی را به صورت رایگان برای مردم فراهم می کنند و این دقیقا به معنای حاکمیتی بودن حوزه درمان است.

شریفی مقدم ادامه داد: از طرف دیگر اصل 29 قانون اساسی صراحتا تامین بهداشت، درمان و بیمه رایگان را بر عهده دولت گذاشته است و ترویج خصوصی سازی و سپردن خدمات اساسی و پایه ای درمان به بخش خصوصی به معنای تخطی از این اصل قانونی است.

تاکید کرد: با توجه به مشکلات متعدد در ساختار بهداشت کشور و استیلای جریانات خاص که به صورت مافیایی عمل می‌کنند، سپردن سلامت مردم به بخش خصوصی خطرناک است.

وی در ادامه به مشکلات کادر درمان در بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: پرستاران بخش خصوصی تمام مشکلات و مطالبات برآورده نشده پرستاران بخش دولتی را دارند و علاوه بر آن از مشکلات علیحده‌ای مانند فقدان امنیت شغلی نیز رنج می‌برند، چرا که در بخش خصوصی اخراج پرستاران و بیکار نمودن آنها به مراتب آسانتر است.

شریفی مقدم با بیان این مطلب که وزیر بهداشت به جای کوبیدن بر طبل خصوصی سازی بهتر است نیم نگاهی نیز به وضعیت شغلی و معیشتی پرستاران بخش خصوصی بیندازد، افزود: کارفرمایان حوزه درمان در بخش خصوصی از قوانین لازم الاجرا نیز تمکین نمی‌کنند.

وی به عنوان نمونه به قانون ارتقاء بهره وری پرستاران اشاره کرد وگفت: این قانون که در سال 89 در هیات دولت تصویب شده برای همه پرستاران در همه بخش‌ها لازم الاجراست ولی کارفرمایان بخش خصوصی، اغلب این قانون را اجرا نمی‌کنند و همین مساله بر وخامت اوضاع شغلی پرستاران این بخش می افزاید.

وی در پایان تصریح کرد: وزارت بهداشت بهتر است به وظایف قانونی خود باز گردد و وزیر نیز با فرافکنی و برچسب زدن، ارائه خدمات پایه ای به مردم را به دست فراموشی نسپارد.

تجمع جمعی از فرهنگیان گیلان بر سر زمینی که بعد از ۱۳سال خانه نشد/ آموزش و پروش به جای شعار کمی هم عمل کند

امروز12مردادماه،جمعی از معلمان آموزش و پرورش گیلان که اینک بیشتر آن ها بازنشسته شده اند بر سر زمینی که قرار بود روزی محل آرامش خود و خانواده شان باشد تجمع کردند.

۲۲۵ فرهنگی بعد از ۱۳ سال نه تنها خانه دار نشدند بلکه سرمایه اصلی خود که جان و آرامش خاطر است با عدم مسئولیت پذیری مسئولانی که صرفا در شعار، فریاد حمایت از قشر فرهنگی را سر می دهند از دست رفته می بینند و هنوز هیچ مسئولی از آموزش و پروش گیلان پاسخگو نیست و جز امیدی تهی از تدبیر حرفی برای گفتن ندارند!

به گزارش 12مرداد کاسپین از رشت، موضوع داستان قطعه زمینی است که قرار بود سرپناه ۲۲۵ فرهنگی باشد؛ خانه ای که تا به امروز ۱۳ سال است صاحبانش جز قطعه زمین هایی فرضی چیزی از آن ندیده اند.

امروز جمعی از معلمان آموزش و پرورش گیلان که اینک بیشتر آن ها بازنشسته شده اند بر سر زمینی که قرار بود روزی محل آرامش خود و خانواده شان باشد تجمع کردند.

ماجرا از سال ۸۱  شروع شد، آموزش و پرورش گیلان طبق بخشنامه ای مبنی بر اینکه  این اداره درصدد خرید زمین و احداث خانه ویژه فرهنگیان است از معلمین  و کارکنان خود در خواست کرد که در ازای مبلغی در این پروژه سهیم شوند.

معلمان و فرهنگیان گیلانی هم به امید خانه دار شدن در آن سال جمعا نزدیک به یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان برای خرید زمین به حساب سه نفر که از طریق آموزش و پرورش معرفی شد بود واریز کردند؛ از آن سال زمین خریداری در ازای مبلغ یک میلیارد و ۹۰۰هزارتومان از پس انداز ۲۲۵ فرهنگی خریداری شده است اما بعد از گذشته ۱۳ سال هنوز سرمایه گذاران این پروژه قطعات زمینشان را فقط بر روی نقشه می تواند ببیند و تاکنون هیچ پیشرفتی نداشته است.

تجمع دوباره خانواده ها در آموزش و پرورش گرگان!

در حالی که مهلت هدایت تحصیلی روز گذشته به پایان رسید از اولین ساعات وقت اداری امروز12مردادماه، آموزش و پرورش گرگان شاهد تجمع دوباره خانواده بودند.

به گزارش 12مرداد کلاس بیست، یکی از خانواده ها گفت: با توجه به اینکه سه هفته ازصدور برگه هدایت تحصیلی در مدارس گذشته است اما معدل فرزندم 19/45 است و نمی تواند در رشته تجربی شرکت کند.

وی افزود: تا سال گذشته تراز ملاک نبوده وامروز ترازی را علم کردن که حتی اطلاعی به خانواده ها درباره آن نداده اند.

پدر دانش آموز گرگانی بیان کرد: من بعنوان پدر دانش آموز می دانم که فرزندم کششی در ریاضی ندارد و نمی تواند در آن موفق باشد اما بالجبار باید در ریاضی ثبت نام کند.

وی ادامه داد: ما در مدرسه ثبت نام کردیم 2میلیون  و 700 هم شهریه دادیم اما الان می گویند که نمی توانید ثبت نام کنید.

این پدر گرگانی خاطرنشان کرد: آیا آموزش و پرورش  پاسخگوی عدم موفقیت فرزندان خواهند بود.

اما فرهنگی بازنشسته ای که برای ثبت نام نوه خودبه آموزش و پرورش  مراجعه کرده  است می گوید:  دانش آموز من با تراز 6هزار 600 است که می خواهد در علوم تجربی ثبت نام کند اما می گویند که فقط تراز بالای 7 هزار ثبت نام می شوند.

وی افزود: علاقه  دانش آموز من به  کجای  انتخاب رشته وجود دارد.

مادر یک از دانش آموزان که به همراه فرزند خود در اداره حضور یافت گفت:  معدل دختر من 19 است و نمره ریاضی 18:30 و نمره علوم تجربی 19:50  است اما درتجربی نمی توانیم ثبت نام کنیم و کسی هم پاسخگو  نیست.

محمود آذرخش، کارشناس مشاوره با سابقه و کشوری آموزش و پرورش گرگان در این باره گفت: با تغییر نظام آموزش و پرورش واستقرار پایه نهم  شیوه انتخاب رشته  نسبت به سال های گذشته  تغییر کرد.

وی افزود: آزمون ها  توسط  یک موسسه خصوصی از تهران خدمات دهی شده است اما آزمون ها  مانند سال قبل بدون تغییر انجام شده بود.

این مقام مسئول افزود: پرسشنامه و پاسخنامه ها  به تعداد دانش آموزان نبوده و مدرسه به مدرسه انجام شده است که به کندی انجام شده است.

آذرخش ادامه داد: تکمیل پرونده  هدایت تحصیلی که باید بهمن ماه به پایان می رسید درخردادماه بسته شده است.

وی با بیان اینکه در  هدایت تحصیلی جدید کسانی که نمره 10 از درسی مانند ریاضی  هم می توانند  به این رشته  ورود پیداکنند که همین مسئله یک بهم ریختگی ایجاد کرده است.

این مقام مسئول با بیان ابلاغ آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر اولیت ثبت نام برحسب تراز رشته تعیین  و طبق ظرفیت در مدارس ثبت نام می شوند.

گفتنی است، درحالی که عکاس این پایگاه خبری به عکس گرفتن از حضور خانواده و پاسخگویی کارشناس مشاوره این اداره پرداخت، مسئولان ازگرفتن عکس جلوگیری کرده وبا گفتگوهای فراوان با حراست آموزش و پرورش  گرگان از پوشش تصویری در این اداره خودداری شد.

تجمع دانشجویان معترض به بخشنامه وزارت راه مقابل دیوان عدالت اداری

جمعی از کارشناسان ناپیوسته رشته‌های مهندسی که با مصوبه وزارت راه و شهرسازی امکان عضویت در سازمان نظام مهندسی را از دست داده‌اند در برابر دیوان عدالت اداری تجمع کردند.

به گزارش12مردادخبرگزاری دانشجو، جمعی از دانشجویان مهندسی که با مصوبه وزارت وزارت راه وشهرسازی امکان عضویت در سازمان نظام مهندسی را از دست داده‌اند در برابر دیوان عدالت اداری تجمع کردند.

کارشناسان ناپیوسته رشته‌های مهندسی که کاردانی آنها غیر مرتبط با رشته های مهندسی می‌باشد در اعتراض به بخشنامه وزارت راه و شهرسازی در مقابل دیوان عدالت اداری تهران تجمع کردند. این دانشجویان که از دوره کارشناسی وارد رشته‌های مهندسی مرتبط با سازمان نظام مهندسی شده‌اند خواستار لغو مصوبه وزارت‌خانه هستند. گفته می‌شود با اجرایی شدن این مصوبه 50 هزار نفر از مهندسان ناظر بی‌کار می‌شوند.

فراخوان تجمع اعتراضی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت!

زمان: 17 مرداد1395

مکان: مقابل مجلس

به گزارش 12مرداد خبرنامه دانشجویان ایران، دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه صنعت نفت در اعتراض به آنچه بدعهدی های مجدد وزارت نفت می دانند، روز 17 مرداد مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع برگزار خواهند کرد.

گفته شده 1000 نفر از دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه صنعت نفت برای این تجمع اعلام آمادگی کرده اند.

مرگ دلخراش کارگر کارخانه بتن سازی شهرک صنعتی شماره ۲نجف آباد!

روز دهم مردادماه یک کارگر کارخانه بتن سازی در شهرک صنعتی شماره ۲ نجف آباد، در بین ده ها تن دپو شن و ماسه مدفون وجان باخت.

به گزارش11مرداد روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری نجف آباد،احمد هادی مدیرعامل سازمان در این باره گفت: پس از رسیدن آتش نشانان به محل مشخص شد به علت فشار و حجم بسیار زیاد دپو شن و ماسه به یکباره دستگاه شن کش سقوط کرده و با ایستگاه بتن ساز داخل کارخانه برخورد میکند که این برخورد باعث بهم خوردن تعادل اتاقک فرمان ایستگاه بتن ساز می شود و در نتیجه افتادن فرد از اتاقک و سقوط وی به چاله شن و ماسه و مدفون شدن بین ده ها تن شن و ماسه می گردد.

هادی در ادامه افزود: در همان لحظات اولیه آتش نشانان این سازمان و همچنین آتش نشانی شهرک صنعتی و کارگران کارخانه و سایر امکانات موجود شروع به خاکبرداری از محل مذکور گردید و همچنین با توجه به حساسیت موضوع و احتمال زنده بودن فرد بلافاصله از نیروی های امدادی هلال احمر هم درخواست کمک شد که پس از حضور نیروی های هلال احمر همراه با سگ های زنده یاب به جستجوی شخص پرداخته شد. که به علت مدفون شدن فرد در بین ده ها تن شن و ماسه سگ های زنده یاب موفق به کشف فرد نشدند به همین علت عملیات خاکبرداری ادامه پیدا کرد و پس از ۷ ساعت تلاش متاسفانه جسد فرد از بین ده ها تن شن و ماسه خارج گردید.

جان باختن یک کارگر40ساله بدنبال گیر کردن سرش در بین کابین آسانسور باری!

روز11مردادماه،یک کارگر40ساله بدنبال گیر کردن سرش در بین کابین آسانسور باری در خیابان ملت، کوچه نورایی جان باخت.

به گزارش 12مردادپایگاه خبری 125، علیرضا صفی زاده افسرآماده منطقه 5 عملیات در این باره گفت: در محل حادثه کارگر 40 ساله ای دیده می شد که سرش بر اثر حرکت ناگهانی آسانسور بین کابین گیر کرده بود.

وی افزود: آتش نشانان بی درنگ با استفاده از تجهیزات امداد و نجات، سر کارگر را آزاد کرده و وی را تحویل عوامل اورژانس دادند که متاسفانه مرگ ایشان توسط عوامل اورژانس تایید شد.

دوازدهم مردادماه1395

akhbarkargari2468@gmail.com

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.