«مذهب» و داستان «ظهور امام زمان»؟! (بخش ششم)

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

بهرام رحمانی

دیواری که عکس احمدی نژاد بر آن الصاق شده خراب نشده است…
سال گذشته، شبی که احمدی نژاد خبر استارت یارانه ها را اعلام می کرد، مدعی شد که این پول (یارانه) برکت دارد و پول امام الزمان و از مملکت امام الزمان است. آن طور که نام برده مدعی است حکایت از یک عهد و پیمان بین خدا و امام الزمان و احمدی نژاد دارد که شب دوم پس از سخنان احمدی نژاد، اولی بر عهد خود نمانده کرمان را با زلزله ای ۵/۶ ریش تری لرزاند،

چندین روستا از مملکت امام الزمان را خراب و عده زیادی را کشته و زخمی و بی خانمان کرد! و بنا به گفته استاندار کرمان، در مناطق زلزله زده فقط دیواری که عکس احمدی نژاد بر آن الصاق شده خراب نشده است…
به این واقعه می گویند که امام الزمان و خدا نسبت به احمدی نژاد پارتی بازی کرده اند. در حالی که آدم ها زیر آوار جان می دهند ولی دیواری که عکس احمدی نژاد را دارد خراب نمی شود به این می گویند «معجزه امام زمانی»؟!

«خداوند» آیت الله علی خامنه ای را تایید کرده است؟!
محمدرضا مهدوی کنی، رییس مجلس خبرگان رهبری، چهارشنبه هفته گدشته گفته است، «خداوند آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران را تایید کرده است.»
به گزارش خبرگزاری دانش جویان ایران «ایسنا»، محمدرضا مهدوی کنی، که پیش از برگزاری جلسه هیات رییسه خبرگان، در جمع خبرنگاران صحبت می کرد، در خصوص نحوه انتخاب آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر پس از مرگ آیت الله خمینی، چنین ادعا کرد: «خدا خواست و ایشان به رهبری رسید. در طول این سال ‌ها حوادث سختی در انقلاب اتفاق افتاده است و مقام معظم رهبری این اتفاقات را به خوبی اداره کرده‌اند و مواضع خوبی اتخاذ کرده ‌اند.»
رییس مجلس خبرگان رهبری، اضافه کرده است: «خداوند ایشان را تایید کرده است و امیدوارم ایشان سال‌ های سال زنده باشند، حتی مخالفان هم بر توانایی‌ های ایشان اذعان دارند و این‌ که کسی نمی‌تواند جایگزین او باشد.»
اخیرا و با بالا گرفتن اختلافات درون جناح حاکم، برخی روحانیون نزدیک به حکومت در تلاش هستند تا «هاله تقدسی» پیرامون خامنه ای خلق کنند.
در همین زمینه، فیلم سخن رانی آیت الله محمد سعیدی، امام جمعه شهر قم، در خصوص «یاعلی گفتن» رهبر ایران به هنگام تولد باعث واکنش هایی شد.
محمدرضا مهدوی کنی، در ادامه به وظایف مجلس خبرگان رهبری پرداخت و گفت: «مجلس خبرگان دو تکلیف دارد که یکی تعیین رهبری یا در حقیقت کشف رهبری است. وظیفه دیگر نظارت است که برخی می‌گویند این نظارت استصوابی است و برخی می گویند استطلاعی است.» تاکید محمدرضا مهدوی کنی، بر نقش مجلس خبرگان در «کشف رهبری»، بیانگر نزدیکی دیدگاه های وی با محمد یزدی، عضو خبرگان رهبری،  احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، و محمدتقی مصباح یزدی است که معتقدند مشروعیت ولی فقیه به رای مردم بستگی ندارد. از منظر این گروه از اعضای مجلس خبرگان، «ولی فقیه» از جانب خدا نصب می شود و تنها وظیفه مجلس خبرگان کشف این فرد و اعلام آن به مردم است.
در انتخابات هیات رییس مجلس خبرگان در ۱۷ اسفند ماه سال گذشته و پس از  انصراف اکبر هاشمی رفسنجانی از این انتخابات، محمدرضا مهدوی کنی با کسب شصت و سه رای از هشتاد و چهار نماینده عضو این مجلس، و بدون رقابت نامزد دیگری، به مدت دو سال به ریاست این نهاد برگزیده شد.

«راه های ارتباط نزدیک تر و صمیمی تر با امام زمان»
رجانیوز، ارگان ویژه رسانه ای دولت احمدی نژاد، با طرح این پرسش که «چگونه می‌ شود با امام زمان رابطه نزدیک تر و صمیمی ‌تری برقرار کرد؟»، نوشته است: «ساده‌ ترین زبان، زبان حال خود شماست. به سایر روابط، علایق و صمیمیت‌ های خود توجه کنید و ببینید که چگونه ایجاد شده است؟ با امام زمان نیز به همین سادگی و راحتی است و شاید بیش تر. چرا که شناخت، توجه و مهر و محبت از آن طرف به صورت مستمر است، اگر چه ما در حال غفلت و بی ‌وفایی باشیم.»
رجانیوز، افزوده بود: «حضرت مهدی که سلام خدا بر او باد نیز همین ‌طور است. افراد به نسبت شناخت‌شان باورش می‌ کنند و به تناسب باورشان به او محبت پیدا می‌ کنند و به تناسب محبت ‌شان به او نزدیک ‌تر و نزدیک‌ تر و صمیمی‌ تر می‌ گردند. نزدیکی، صمیمت، محبت و ارتباط باید دو سویه باشد. در این ارتباط یک سویش امام زمان است که امام رحمت است و مهر و محبت‌ و توجه ‌اش به ما قابل وصف نیست، هر چند که ما بد باشیم. اما سوی دیگر خود ما هستیم.»
این سایت دولت، در ادامه آورده بود: «به راحتی می‌ توان به امام نزدیک شد، محبت و صمیمت را تشدید نمود و با او ارتباطی تنگاتنگ برقرار نمود. و کوتاهی از خود ماست. فقط کافیست که باور و توجه کنیم. راه کاملاً باز است و دعوت مستمر.»
رجانیوز، در پایان «آموزش راه ارتباط صمیمی با امام زمان»، به علاقه مندان این موضوع توصیه کرده است: «اینک هر کجا که هستی، رو به قبله، به احترام و به نشانه‌ انتظار برای قیام او بایست، دست راست بر سر بگذار و از ته دل توجه کن و بگو: السلام علیک یا قائم آل محمد خداوند کریم ظهورت را نزدیک‌ تر گرداند. مرا نیز ببخش و بپذیر و دست ولایت و پدری بر سرم بکش و به رغم تمامی گناهانم، از زمره‌ شیعیان و دوستدارانت قرار بده. آمین.»
 
نیل به جامعه امام زمانی…
محمدعلی رامین، معاون مطبوعاتی وقت وزارت ارشاد و از نزدیکان احمدی نژاد در گفتگو با خبرگزاری آفتاب، درباره راه های نیل به جامعه امام زمانی گفت است: «کافی است ما آموزه‌ های پیامبر (ص) و اهل بیت (ع) را ملاک اندیشه، انگیزه، گفتار و رفتار خود در تمام امور فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و روابط بین ‌الملل قرار دهیم، آن گاه به طور طبیعی به زمینه ‌های مساعد برای ظهور امام زمان (عج) نزدیک خواهیم شد.»
او، افزوده بود: «حتی فلسفه وجودی ولی‌ فقیه در جایگاه نایب امام زمان و نیز مشارکت روحانیت عظیم ‌الشان در تمام امور حکومتی فقط و فقط برای تحقق اسلام و آرمان‌ های اسلامی و در نهایت کمک و هدایت امت اسلامی در راستای زمینه ‌سازی برای ظهور امام زمان است.»
شایان ذکر است که محمدعلی رامین، دوره ای در آلمان تحصیل می کرد سابقه همکاری با گروه های فاشیستی داشته و به همین دلیل، ورود او به این کشور ممنوع شده است. رامین، سال گذشته و هنگامی که معاون مطبوعاتی ورازت ارشاد بود به یک سایت فاشیستی ایرانی، رسما اجازه فعالیت داده بود که در لگوی اصلی آن، تصویر هیلتر و رژه نظامی در مقابل او به چشم می خورد.

دعوا بر سر تعیین میزان دیه اسلامی
اکنون حکومت اسلامی، تمام مشکلات جامعه ایران را حل کرده و تنها مشکل اصلی بر سر تعیین دیه اسلامی است که شدیدا مشغله سران حکومت و  قوه قضائیه و مقننه و اجرائیه آن را گرفته است؟!
اکنون افزایش بهای تعیین شده برای جان انسان یا عضوی از بدن انسان، به اختلاف میان قوه قضائیه و دولت ایران انجامیده است شرم بشریت است.
قوه قضائیه با استناد به گران شدن شتر، میزان دیه را افزایش داده است. در حالی که مقامات قضایی و پلیس گفته اند افزایش بهای دیه یا جان بها، میزان جرایم را کاهش می دهد، شرکت های بیمه خواهان کاهش بهای دیه شده اند.
دستگاه قضائیه آدم کشی حکومت اسلامی، میزان دیه یک انسان کامل را برای سال ۱۳۹۰ معادل ۹۰ میلیون تومان تعیین کرده است در حالی که میزان دیه در سال گذشته به طور میانگین ۴۵ میلیون تومان بوده است.
«دیه» چیست؟ در فقه شیعه که مبنای قوانین غیرانسانی مجازات اسلامی در حکومت اسلامی است، دیه یا پولی است که به سبب کشتن انسان یا نقص عضو به کسی که صدمه دیده است یا بازماندگان او پرداخت می شود.
بر اساس نظر فقهای مرتجع شیعه، میزان دیه بر اساس یکی از این شش معیار تعیین می شود: ۱۰۰۰ گوسفند، ۲۰۰ گاو، ۱۰۰ شتر،۲۰۰ دست لباس یمنی، ۱۰۰۰ دینار طلا، یا ۱۰۰۰۰ درهم نقره.
مقامات قوه قضائیه گفته اند که میزان دیه را بر اساس بهای صد شتر به ازای هر شتر ۹۰۰ هزار تومان برآورد کرده اند. میزان دیه، هر سال توسط کمیسیونی زیر نظر وزیر دادگستری حکومت اسلامی اعلام می شود.
اسکندر مومنی، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی روز دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۰ از افزایش دیه دفاع کرده و گفته است که «دیه ۹۰ میلیون تومانی منجر به ایجاد بازدارندگی در تصادفات می شود.»
مومنی، مدعی است با توجه به این که بعضی از افرادی که در تصادفات جان خود را از دست می دهند سرپرست یک خانوار هستند تصمیم قوه قضائیه در افزایش میزان دیه «منطقی و صحیح» است.
اما افزایش بهای دیه، با مخالفت مسئولین «بیمه» روبرو شده است. محمد جواد فرشباف ماهریان، رییس کل بیمه مرکزی گفته است «ما پیگیری می کنیم تا این اتفاق رخ ندهد چون دلیلی برای افزایش نرخ دیه وجود ندارد.»
فرشباف ماهریان، نحوه محاسبه دیه در قوه قضائیه را رد کرده و گفته است «براساس نظر وزارت کشاورزی قیمت ۱۰۰ شتر که معیار محاسبه دیه است ۵۰ میلیون تومان» است.
روزنامه ایران که روزنامه دولت است نوشته است که رییس جمهوری هم با افزایش قیمت دیه مخالف است و قصد دارد برای درخواست تجدید نظر «موضوع دیه ۹۰ میلیونی را با رهبری در میان بگذارد.»
به گزارش روزنامه ایران، «قوه قضائیه به مسئولین خود در تمام کشور اعلام کرده که از ۱۶ خرداد ماه سال جاری در احکام خود میزان دیه کامل نفس را ۹۰ میلیون تومان محاسبه کنند.»
فلسفه قراردادن شهر برای دیه چیست؟ فلسفه قراردادن شتر برای دیه چیست؟ فلسفه این که در صدر اسلام شتر به عنوان دیه قرار داده شده بود، چیست؟ فقهای مرتجع جواب می دهند: در پاسخ به این سؤال باید بگوییم معیار محاسبه دیه در اسلام علاوه بر صد شتر، موارد دیگری را هم شامل می شود که عبارتند از: صد گاو، هزار گوسفند، دویست حله، هزار دینار و ده هزار درهم. فرد جانی، که دیه را پرداخت می کند، اختیار دارد که هر یک از این موارد را انتخاب نماید، هم چنین اگر طرفین با هم توافق کنند، می تواند قیمت مورد انتخاب شده را بپردازد.
طنز تلخ تاریخ در این است که در هزاره سوم کسانی که حاکمیت جامعه ایران را در سلطه مطلق خود دارند؛ در کاخ ها آن چنانی زندگی می کنند؛ هلیکوپتر و هواپیمای شخصی دارند؛ ماشین ضدگلوله سوار می شوند؛ صاحب میلیاردها دلار ثروت هستند و…، آن گاه قوه قضائیه، مقننه و اجرایی آن با بسیج ارگان های سرکوب و با اتکا به قوانین ارتجاعی ۱۴۰۰ سال پیش حکومت اسلامی محمد و علی، قانون می رتاشند که در واقع قانون جنگل است و در این قانون هر کس زور و قدرت و پول دارد دیگران را بیش تر لت و پار می کند. بر اساس قوانین حکومت صدر اسلام، دختر بچه ها را تشویق به ازدواج می کنند؛ چند همسری و بی نهایت صیغه را برای مردان مجاز می شمارند در حالی که اگر زنی با مردی «نامحرمی» سخنی بگوید حکم زندان و شلاق و حتی سنگسار در انتظارش است؛ با اتکا به قوانین ارتجاعی حکومت محمد که در کتابی به نام «قرآن» جمع آوری شده و روحانیون مفت خور و کلاه بردار نیز در جهت منافع خودشان صدها فتوا، حدیث و روایات به آن افزوده اند؛ براساس هیمن قوانین قرآن و اسلامی دست و پا می برند و چشم درمی آورند؛ شکنجه گران شان در زندان ها حتی زندانی را در زیر تجاوز به قتل می رسانند؛ به دختران «باکره» ای که حکم اعدام گرفته اند نخست تجاوز می کنند و سپس به جوخه های مرگ می سپارند؛ در کوچه و خیابان به زنان و دختران به بهانه «بدحجابی» توهین می نمایند و زندانی و جریمه می کنند و… حقیقتا این است ماهیت اسلامی واقعی! ماهیتی جنایت کارانه و تبه کارانه و مافیایی که جانیان حکومت اسلامی در این سی و سه سال حاکمیت خونین و ارتجاعی و تروریستی شان به جامعه ایران تحمیل کرده اند.

«ظهور صغیر»
هم زمان با انتشار خبر سایت های خبری نزدیک به اسفندیار رحیم مشایی از «در پیش بودن حوادث بزرگ در نیمه دوم خرداد»، شایعاتی هم چون «ظهور صغیر» و یا ترور یک مقام عالی رتبه در سطح وسیعی در جامعه منتشر شده است.
این شایعات اگر چه به صفحات خبرگزاری ها و سایت های حکومتی راه نیافته اما، مهدی خزعلی، فرزند آیت الله خزعلی و سایت خبری آینده، آن ها را تایید کرده و سخنان بی سابقه «یک چهره شناخته شده جریان انحرافی» را در این راستا گزارش کرده اند.
مهدی خزعلی، پس از اوج گرفتن شایعاتی درباره «ظهور مخفیانه امام زمان در عربستان در نیمه دوم خرداد»، در پایگاه اینترنتی خود نوشت: «نیمه دوم خرداد نوزادی متولد خواهد شد که رشدی سریع و خارق العاده خواهد داشت، تنها نگرانی من این است که «این پدیده که چون لوبیای سحرآمیز رشد می کند و چون گودزیلا می بلعد» از کنترل خارج شود و همه چیز را نابود کند، من نگران تامین غذای این مولودم، این مولود همه چیز را خواهد بلعید، به صغیر و کبیر رحم نخواهد کرد، چپ و راست نمی شناسد، اصلاح طلب و اصول گرا نمی داند چیست، او گرسنه است، او تشنه است، تمام سیلوهایتان او را سیر و آب سدهایتان او را سیراب نخواهد کرد، از امروز به فکر چاره باشید، هر چند بسیار دیر شده است و برایتان تدبیری نمانده است، فقط می توانم بگویم برایتان متاسفم! و برای ملتی بزرگ که باید شاهد بلعیده شدن همه دار و ندار و هستی اش باشد! مردم برای میهن تان دعا کنید.»
مهدی خزعلی، این متن به اصطلاح هشدارآمیز را تنها ساعتی پس از انتشار گزارشی در پایگاه خبری آینده نیوز منتشر کرد که طی آن آمده بود: «براساس اظهار نظر یکی از سران جریان انحرافی، حادثه ای بزرگ در چند هفته آینده، شرایط کشور را به سود این جریان تغییر خواهد داد. طی هفته های اخیر تغییر موضع مکرر برخی مسئولان نسبت به موضوعات مختلف، این پرسش را ایجاد کرده که هدف این جریان از وقت کشی چیست؟ و چرا جریان مذکور با تغییر موضع مکرر و عقب نشینی، هزینه های سنگینی را بدون به دست آوردن دستاوردی مشخص پرداخت می کند؟ در این شرایط اطلاع از خبری موجب رمزگشایی از علت این رفتارها شد.»
سایت حکومتی آینده، در تشریح این رمزگشایی می نویسد: «یکی از سران جریان انحرافی به برخی نزدیکان خود گفته است به زودی اتفاق مهمی رخ خواهد داد که روند حوادث را در کشور به سود این جریان تغییر خواهد داد، ظاهرا وی این خبر را از منابع خاص و متصل به غیب خود به دست آورده است. اما این که از نظر این جریان چه اتفاقی قرار است طی چند هفته آینده رخ بدهد، محل پرسش است. یکی از پاسخ ها می تواند وقوع حادثه ای برای یکی از مسئولان ارشد باشد که توازن قوا را برای این جریان بر هم زند و پاسخ دوم به موضوع ظهور خفی باز می گردد که چند ماهی است توسط این جریان مطرح می شود. بر اساس برخی روایات -که هم چون بسیاری از اخبار و احادیث مرتبط با ظهور چندان قابل اتکا نیستند-  قبل از ظهور امام زمان، ایشان به صورت مخفیانه در مدینه ظهور کرده و بین یک تا سه سال مقدمات خروج خود و اعلام علنی ظهور را فراهم خواهند کرد. بر این اساس، ظهور خفی در مدینه رخ داده و تنها اصحاب خاص حضرت از آن مطلع و به بهانه حج به حجاز رفته، با حضرت بیعت می کنند. حاکم حجاز نیز از ظهور خفی آگاه شده و برای تضعیف آثار آن، تعداد زیادی (بیش از ۲۰ نفر) را به عنوان مهدی جعلی مطرح می کند. فارغ از صحت و سقم این روایات، گویا سران جریان انحرافی معتقدند که ظهور خفی در حال انجام است و در ماه رجب امسال (۱۴ خرداد امسال) شاهد ظهور خفی خواهیم بود. براساس نظر این جریان، ظهور امام زمان های دروغین در ماه های اخیر، در همین راستا انجام شده است.»
آینده نیوز، می افزاید: «مطابق با دیدگاه جریان انحرافی، پس از ظهور خفی، نواب امام زمان (از جمله ولی فقیه) از نیابت ساقط می شوند. برخی شعر مشهور امام خمینی «سال ها می گذرد حادثه ها می آید/ انتظار فرج از نیمه خرداد کشم» را هم در این راستا ارزیابی می کند.»
خبرگزاری حکومتی فارس، آن را با عنوان «مشایی: شعیب منم و ماه رجب خروج خواهم کرد» منتشر کرده بود، نوشت: «در روز سه شنبه ۳۰ فروردین و پیش از ماجرای قهر ده روزه احمدی‌ نژاد، خبری در سایت خبرگزاری فارس کار شد که پس از دقایقی از دسترس عموم خارج گشت. در این خبر، به نقل از مشایی نوشته شده بود که او در ماه رجب (که از ۱۴ خرداد امسال شروع می شود) خروج خواهد کرد! انتشار این خبر در زمانی که هنوز اختلاف تیم خامنه‌ای و تیم احمدی ‌نژاد تا این حد آشکار نشده بود، جدی گرفته نشد، به خصوص آن که فارس بنا به ملاحظاتی بلافاصله مبادرت به حذف این خبر کرده بود.‏ اما با توجه به شایعاتی که دیروز و امروز در مورد احتمال وقوع رخدادهایی غیرمنتظره در ماه رجب امسال پخش شده است توجه به آن خبر ضروری است.»
در ادامه گفتگوهای پی ‌در پی خبرگزاری حکومتی «فارس» با مقام ‌های سیاسی، امنیتی درباره جریان حامی محمود احمدی ‌نژاد، علی فلاحیان وزیر اسبق اطلاعات ایران نیز به پرسش این خبرگزاری پاسخ داد و آن ها را «جریان انحرافی» خواند.
فلاحیان، گفت: «این جریان، اطلاعات خود را از ارواح خبیثه می ‌گیرد و در این زمینه از کشور هند بهره می ‌برد.» او، تاکید کرد: «قطعا باید برای جلوگیری از ترویج این افکار در جامعه با آن ها قاطعانه برخورد کرد.»
این عضو مجلس خبرگان رهبری، با تاکید بر گرفتاری «بسیاری از کشورهای توسعه یافته در توسل به خرافات و اجنه» مدعی شد «در پایتخت فرانسه ۲۰۰ هزار جادوگر وجود دارد و بحث‌ های خرافی از بلایای امروز جهان است.»
محمدرضا مهدوی کنی، رییس مجلس خبرگان رهبری نیز در پاسخی کوتاه به پرسش «فارس» درباره اطرافیان احمدی نژاد گفت: «جریان انحرافی اقدامات ایذایی انجام می ‌دهد ولی موفق نخواهد شد.»
در این میان، داود احمدی‌ نژاد، برادر محمود احمدی نژاد و دبیر کمیته دائمی پدافند غیرعامل نیز تهدید کرد که «اسناد زیادی درباره گروه انحرافی» در دست دارد و این گروه می‌ خواهد «نظام ولایی را در این کشور» حذف کند. به گزارش فارس، این مسئول سابق بازرسی ویژه نهاد ریاست جمهوری گفته است: «من اسم نمی ‌برم، اما هم ‌اکنون سردمدار فساد کلان در جامعه همین گروه انحرافی است و بهتر از این نمی‌ توان تعبیری داشت و انواع فساد اعم از سیاسی و اقتصادی را دارند.»
برادر رییس ‌جمهور، افزود: «در عین حال بخشی از این اسناد را ‌که سری نبوده ‌اند در سخن رانی‌ هایم افشا کرده ‌ام.»
داود احمدی‌ نژاد، در پاسخ به این سئوال «فارس» که رییس ‌جمهور چه زمانی از گروه انحرافی اعلام برائت می ‌کند، گفت: «الله اعلم.»
 هم زمان با اظهارات برادر احمدی نژاد، داماد او که اینک دبیر شورای مشاوران رییس دولت است، از تلاش‌ ها و فشارهای سرپرست نهاد ریاست جمهوری برای استعفای خود از مسئولیت دبیرخانه شورای مشاوران دولت پرده برداشت. او، گفت: «متاسفانه جریان انحرافی تلاش می‌ کند با بهره ‌مندی از منابع دولت که در اختیار آن ها قرار دارد، دامنه قدرت و نفوذ خود را در جامعه گسترش داده و برای خود پایگاه اجتماعی درست کند که نمونه بارز آن توزیع ثروت ملی بین افراد خاص مساله ‌دار و هنرپیشه‌ هاست.» به گفته‌ او، «جریان انحرافی جریانی است که از ابتدای تشکیل دولت نهم در عرصه اجرایی خود را سازمان دهی کرد و به مرور با طرح مسائل مختلف خود را بروز داد.»
نهایتا به باور روحانیان، از آن جا که در قرآن بر وجود جن تاکید شده، خرافات خواندن آن نفی کتاب آسمانی مسلمانان و شرک محسوب می‌ شود. در قرآن سوره ۷۲ سوره‌ جن نام دارد و آیه‌ های بسیاری به توصیف ویژ‌گی ‌های این «مخلوقات» اختصاص داده شده است.
مطابق آموزه ‌های قرآن، جن مانند شیطان از آتش آفریده شده، اما مصداق «شر» به شمار نمی‌ آید. در سوره حجر، تاکید می ‌شود که خلقت جن پیش از آفرینش انسان انجام شد. در سوره انعام آمده است که برای جن و انس رسولانی از جنس خودشان فرستاده شده تا احکام الهی را به آن ها ابلاغ کند.
برخی از علمای مسلمانان، از جمله محمدحسین طباطبایی و ناصر مکارم شیرازی (در کتاب‌ های تفسیر «المیزان» و «نمونه») معتقدند که منظور از رسول در این آیه پیامبری از جنس جن نیست.
مکارم شیرازی، اعتقاد دارد که «‌از خود جن پیامبر نبوده، بلکه انبیای الهی برای تبلیغ رسولانی از جن‎ ها را مامور تبلیغ می‎ کردند و این از آیات اول سوره جن به خوبی روشن است.»
به روایت قرآن، جن‌ ها مانند انسان خوب و بد و مومن و کافر دارند. افزون بر این جن توانایی‌ های خارق ‌العاده ‌ای دارد که از انسان دریغ شده. برخی مفسران معتقدند که شیطان گونه‌ پلید جن است. اعتقاد به وجود جن در بسیاری دیگر از دین ‌ها نیز وجود دارد، اما بر خلاف اسلام اغلب فقط شرور تلقی می‌ شوند.
به گزارش خبرگزاری فارس، مرتضی نبوی عضو شورای مرکزی جامعه اسلامی مهندسین و یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام، در نشست هفتگی انصار حزب ‌الله ۱۱ اردیبهشت ۹۰، گفت: «اجنه امروز نیز در دنیا زندگی می ‌کنند که داستان آن ها در قرآن مفصل آمده است و سخن از توانایی آن ها بسیار است.» او معتقد است: «شاید این جریان انحرافی با توسل به بعضی از افرادی که از طریق راه باطل، فسادانگیز و انحرافی به برخی توانمندی ‌های ماورائی رسیدند، سوء استفاده می‌ کنند و جاذبه‌ های این گروه توانسته است، تاثیری روی برخی افراد بگذارد و حمایت ایشان را جلب کند.»
به گزارش فارس مصباح یزدی نیز هشتم اردیبهشت اظهار داشت: «شیاطین انسی مانند مرتاض ‌ها از قدرتی برخوردارند که می‌ توانند به کمک آن دیگران را بفریبند؛ اما مردم باید با انتخاب صحیح سعی کنند از دام شیاطین ‌رها شوند.»
فردی را به عنوان جن گیر احمدی نژاد بازداشت کرده اند روزنامه سپاه به نام روزنامه «جوان» مدعی شده است که «این فرد با آغشته کردن قران به نجاست به قدرت شیطانی دست یافته، روزانه از مدفوع خشک خود تناول می کرده و به ۳۶۰ زن تجاوز کرده و دارای رمزی بوده که با ترکیب با دو رمز دیگر فرعی می توانسته است قلب، هوش و چشم افراد را بی اثر کرده و به تعبیر عوامانه کر و کور کند.»؟!
بنابراین، اگر سران و مقامات حکومت اسلامی از این منظر در چارچوب اعتقادات مذهبی شان، به «جن» نگاه کنند قاعدتا نباید آن را محکوم کنند و برخلاف آن چه در ادبیات سیاسی خود در ماه‌ های اخیر رایج کرده اند، «جن ‌گیری» را نباید مترادف با «شیادی و کلاهبرداری» بنامند؟!
باین ترتیب، حملات اصول‌ گرایان به احمدی ‌نژاد و اطرافیان او هم چنان ادامه دارد، و این در حالی است که فشارها بر قوه قضائیه برای بازداشت اسفندیار رحیم‌ مشایی، شدت یافته است به گونه‌ ای که حتی برخی نمایندگان حامی احمدی‌ نژاد در مجلس نیز خواستار برخورد با مشایی شده‌ اند.
موج برخورد با تیم احمدی نژاد – مشایی و به ویژه افشاگری درباره مشایی و اطرافیانش از زمان آغاز اختلافات میان محمود احمدی ‌نژاد و آیت ‌الله خامنه‌ ای بر سر عزل یا ابقای حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات، تشدید شده است. دخالت رهبر حکومت اسلامی و نامه او برای ابقای وزیر اطلاعات، باعث قهر یازده روزه احمدی‌ نژاد شد. مساله ‌ای که به اعتقاد اصول‌ گرایان با تحریک رحیم ‌مشایی صورت گرفته بود.
در چنین شرایطی، احمدی نژاد، با عجله وزارت خانه ها را در یکدیگر ادغام کرده و ۴ وزیر را عزل کرده است. هنگام افتتاح فاز سه پالایشگاه آبادان توسط احمدی نژاد انفجار مهیبی روی داد که در اثر آن، دست کم چهار کارگر جان خود را از دست دادند و ده ها نفر نیز زخمی گردیدند. سفر پنجم خرداد او به قم نیز هیچ شباهتی به سفرهای استانی او که با جار و جنجال همراه بود، نداشت. هنگام ورود او به قم، خبری از تجمع مردم و استقبال هوادارانش نبود و تنها مقامات استان از او استقبال کردند و او در ۵۰ کیلومتری قم، چند کارگاه را افتتاح کرد و به تهران برگشت به طوری که نماینده قم در مجلس شورای اسلامی، از این سفر او به قم، شدیدا انتقاد کرده است.
دستگاه ‌های متعدد امنیتی و اطلاعاتی که گفته می‌ شود برخی از آن ها مستقیما زیر نظر خامنه ‌ای فعالیت می‌ کنند منطقا در شش سال گذشته از چنین فعالیت‌ هایی بی‌ خبر نبوده‌ اند. ظاهرا یکی از ریشه ‌های اصلی اختلاف اعتقادات این «جریان انحرافی» در مورد نزدیکی ظهور امام غایب شیعیان است. رحیم‌ مشایی، از دولت انتظار سخن می ‌گوید و احمدی ‌نژاد برخی از تصمیم‌ های خود را ملهم از دستورات امام زمان عنوان می‌ کند.
در واقع شایع است اگر نزدیکان احمدی ‌نژاد بیش از این مدعی ارتباط با امام زمان باشند، اطاعت بی ‌چون و چرا از «ولایت فقیه» که نایب امام زمان خوانده می ‌شود، موضوعیت و خاصیت خود را از دست می‌ دهد. و اگر «ظهور آقا» آن قدر نزدیک باشد که به ادعای احمدی ‌نژاد لشکرکشی آمریکا به عراق برای مبارزه با آن انجام شد، روزهای قدرت «نایب امام غائب» نیز رو به پایان است.
به گزارش خبرگزاری فارس، او، می ‌افزاید این افراد ادعا دارند: «وقتی که مستقیم از ولی عصر دستور می ‌گیرید، چه نیازی به ولی فقیه‌ ولی امر دارید.»
از این رو، بی جهت نیست که حین فدایی، دبیرکل جمعیت ایثارگران و نماینده مجلس نهم اردیبهشت در جمع دانشگاهیان یزد گفته است که احمدی ‌نژاد و نزدیکانش «عصر غیبت را پایان‌ یافته و عصر حاضر را عصر حضور می ‌شمارند.»
حسین فدایی، جریان مورد اشاره را متهم می ‌کند که برای حفظ قدرت به «تسخیر اجنه» و استفاده از طلسم و شیطان روی آورده‌ اند. خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی «ایرنا» نیز روز ۲۳ اردیبهشت از قول رحیم‌ مشایی، نوشت: «ما زندگی در سایه ولایت فقیه را تمرین زندگی در حکومت جهانی امام زمان» می ‌دانیم.
در تاریخ معاصر ایران، این نخستین بار است که بحث جن و سحر و طلسم و غیره از ادبیات مذهبی و اعتقادات جاری بخشی از مردم، در چنین ابعادی به مباحث سیاسی و دعواهای قدرت مداران کشیده می‌ شود.
از سوی دیگر، در این بیش از سه دهه حکومت اسلامی به ویژه وزارت ارشاد آن به بسیاری از کتاب های خرافی – مذهبی که در آن ها به وفور به داستان های ظهور امام زمان و جن و پری و غیره نیز پرداخته شده است کمک کرده در سطح میلیونی چاپ و توزیع شوند. بنابراین، این پرسش مطرح است که چرا در حکومتی که وجود مثلا «جن» را از آموزه ‌های دینی و ایدئولوژیک خود می ‌داند، چرا اکنون بحث ارتباط دولت مردان با امام زمان و جن و جن‌ گیران به موضع رقابت میان جناح حاکم اصول گرایان تبدیل شده، در حالی که در سه دهه‌ گذشته، به شدت امروز مطرح نبوده است؟ ورود «جن ‌گیری» به ادبیات سیاسی از زمانی اوج گرفت که اختلافات خامنه ای و احمدی نژاد علنی شد و جنگ قدرت نیز در حاکمیت بالا گرفت. محمود احمدی‌ نژاد که رهبر حکومت اسلامی او را نزدیک ترین رییس جمهور به خودش و دولتش را کارآمدترین دولت تاریخ معاصر ایران می‌ نامید، اکنون طرفدارانش با لحن خشونت باری به او و همراهانش حمله می کنند؛ در حالی که در شش سال گذشته احمدی نژاد همین خرافات را مطرح می کرد و هم چنان از حمایت بی ‌دریغ آیت الله خامنه‌ ای برخوردار بود. هاله نور اطراف احمدی نژاد در سازمان ملل، هدف آمدن آمریکایی ها به عراق، برای جلوگیری از ظهور امام زمان، دولت امام زمانی و غیره را احمدی نژاد با صدای بلند مطرح می کرد و طرفداران رهبر نیز برایش هورا می کشیدند. طرفداران رهبر نیز می گویند «آقا» هر موقع مشکل پیدا می کند در چاه جمکران، بیابان های اطراف تهران و یا قم با امام زمان دیدار می کند و کلید حل مشکل را از او می گیرد.
در چینین وضعیتی، حتی متوهم ترین مسلمانان نیز می بینند که دعوا بر سر اجنه و امام زمان و غیره دروغای شاخداری بیش نیستند و دعوا اصلی سران حکومت اسلامی، بر سر تقسیم قدرت و ثروت در جامعه است و بس!
بدین ترتیب، همه شواهد و وقایع حاکی از این واقعیت است که دیگر حکومت اسلامی، هم چون سابق نمی تواند با ترویج و تبلیغ خرافات اسلامی، موقعیت فعلی خود را حفظ کند. مهم تر از همه، در این سی و سه سال مردم اعمال همه مدل های جناح های حکومت اسلامی را تجربه کرده اند و اکنون اهمیتی به این دعواها نمی دهند و دل شان می خواهد که سر به تن کلیت این حکومت نباشد.
عموما حکومت ها در طول تاریخ، همواره خرافات مذهبی را تبلیغ و ترویج کرده اند تا از آن، برای ثبات و بقای حاکمیت شان با تحریک احساسات مذهب باوران در جامعه، بهره برداری سیاسی کنند. بسیاری از روحانیون فسیل شده در حاکمیت جمهوری اسلامی نیز در حاکمیت سابق، دست به سینه در مقابل محمدرضا پهلوی و فرح پهلوی می ایستادند و در خدمت دربار بودند. بنابراین، آخوندها یک مشت مفت خور و تن پرور هستند که جنون قدرت و پول، ترور و وحشت، سرکوب و زندان، شکنجه و تجاوز، اعدام و سنگسار دارند!
bahram.rehmani@gmail.com
دوشنبه نهم خرداد ۱۳۹۰ – سی ام می ۲۰۱۱
 

«مذهب» و داستان «ظهور امام زمان»؟! (بخش پنجم)

«مذهب» و داستان «ظهور امام زمان»؟! (بخش چهارم)

«مذهب» و داستان «ظهور امام زمان»؟! (بخش سوم)

«مذهب» و داستان «ظهور امام زمان»؟! (بخش دوم)

«مذهب» و داستان «ظهور امام زمان»؟! (بخش اول)

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.