«مذهب» و داستان «ظهور امام زمان»؟! (بخش پنجم)

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

بهرام رحمانی

احمدی ‌نژاد هدیه‌ خداست؟!
پیش از علنی شدن اختلاف بین احمدی نژاد و خامنه ای، استاندار سمنان، احمدی نژاد را چنین توصیف کرده بود: «احمدی ‌نژاد هدیه خداست و با تمام وجود، پشتیبان ولایت ‌فقیه و رهبری است…»

بنا به گزارش خبرگزاری حکومتی «ایسنا»، جمعه ۲۶ فروردین ماه ۱۳۹۰، استاندار سمنان گفت: «منافق از درون خانه، بیخ گوش و از کنار دست انسان بلند می شود و منافقین همان شیاطین زمان هستند.»
عباس رهی، در مراسم برگزاری نمایشگاه «بصیرت» در فرهنگ سرای کومش سمنان، با بیان این که منافق در مقابل خدا ایستاده و خواهد ایستاد، افزود: «منافقین زمانی جلوه ‌های عملیات شان آشکار می ‌شود که دین خدا جلوه‌ گر شود و اوج بگیرد. هرگاه اسلام ناب و پیامبر (ص) درخشش پیدا می کنند، منافقین نیز ظاهر می ‌شوند…»
او، با بیان این ادعا که احمدی ‌نژاد معصوم نیست اما پیرو معصوم است، گفت: «خداوند، راه را بر این منافقان بست و انسانی را وارد صحنه کرد که این انسان با شعار عدالت ‌محوری، مهرورزی و خدمت گزاری وارد صحنه می ‌شود و در رکاب رهبر قرار می ‌گیرد.»

ولی فقیه جانشین امام زمان
هم زمان با انتشار سخنان رهبر حکومت ‌اسلامی، در دیداری که او چندی پیش با آیت ‌الله مصباح یزدی در شهر قم داشته و ادعای خامنه ای، مبنی بر کمک ‌های «خداوند»، احمد خاتمی امام جمعه تهران و از اعضای مجلس خبرگان، برای چندمین بار اعلام کرد که «آیت‌ الله خامنه‌ ای امام عادل است و میرحسین موسوی و مهدی کروبی بر وی خروج کرده ‌اند.» او، «خروج کنندگان بر امام عادل» را  محارب و مفسد فی‌ الارض نامید که مستحق اعدام هستند.
امام جمعه موقت تهران، پیش از این نیز، چنین درباره رهبر حکومت ‌اسلامی اظهارنظر کرده بود: «ما ولی فقیه خود را جانشین امام زمان می دانیم.»
از سوی دیگر، حجت ‌الاسلام مهدی طائب نیز با ادعای این که «امام جانشین خود را می ‌شناخت و می ‌دانست که پرچم انقلاب باید به دست چه کسی برسد اما سخنی نمی گفت تا رهبر معظم انقلاب در معرض خطر قرار نگیرد» و اضافه کردن این نکته که «تقوا و بصیرت رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بالادست تمام افراد بود و اطرافیان به همین خاطر به ایشان حسودی می کردند… باید دانست که رهبر انقلاب، دومی ندارد و کس دیگری جای ولی امر مسلمین جهان را نمی گیرد»، اعلام کرد: «مردم نیز در برهه کنونی و پس از رهبر انقلاب، به کسی جز امام زمان (عج) برای زمامداری امت اسلام قانع نیستند.»
پیش از این نیز عبد‌النبی نمازی، امام جمعه کاشان و عضو مجلس خبرگان رهبری نیز در سخنانی درباره خامنه ای چنین گفته بود: «دنیا در نظر ولی‌ فقیه حقیر است و تمام رهبران جهان به غیر از آیت ‌الله خامنه ‌ای دارای پرونده‌ های اخلاقی و اقتصادی هستند. کارنامه ۲۱ ساله مقام معظم رهبری کارنامه کاملا درخشانی است که در آینده کشف خواهد شد. از آن‌ جا که ولی ‌فقیه نایب امام دوازدهم شیعیان است، نمی‌ توان برای آن حدود زمانی و مکانی تعیین کرد. همان‌ طور که حکومت امام، زمان‌ بردار نیست، حکومت ولی فقیه نیز زمان ‌بردار نیست.»
پیش از این و طی اعتراضات رخ داده در کشورهایی چون تونس و مصر نیز، بسیاری از چهره‌ های اصول‌ گرا تلاش کرده بودند خامنه ای را در جایگاه ولی ‌امر مسلمین جهان قرار دهند و از مردم مصر و تونس خواسته بودند که از او تبعیت کنند؟!
گفتنی است پیش از این، سایت دفتر آیت‌ الله خامنه‌ ای، پاسخ او به استفتایی پیرامون «التزام به ولایت فقیه» را منتشر کرده بود که خامنه ای، التزام به این اصل را «واجب شرعی» دانسته و «ولی فقیه» را «مجتهد جامع ‌الشرایط»، «جانشین امام زمان در زمان غیبت» و هم چنین «شعبه ‌ای از ولایت ائمه‌ اطهار» و «رسول‌ خدا» نامیده و خاطرنشان ساخته بود که اطاعت از دستورات حکومتی، نشان گر «التزام کامل به ولایت فقیه» است.
 پاسخ خامنه ای، به طور گسترده در رسانه ‌های داخل و خارج از کشور منعکس شد و برخی  آن را به عنوان نظر آیت ‌الله خامنه ‌ای درباره اختیارات نامحدود خود در عرصه حکومتی و نفی اراده و خواست مردم در تاثیرگذاری بر سرنوشت خود مورد انتقاد قرار دادند. در حالی که رسانه ‌های طرفدار حکومت نوشتند محور اصلی این پاسخ، لازم ندانستن اعتقاد قلبی و شرعی به ولایت ‌فقیه به عنوان شرط التزام به این اصل بوده است.
پس از این که سخنان آیت‌ الله خامنه ‌ای، در دیدار با علما و مراجع ‌تقلید در قم منتشر شد، یک وب ‌سایت اصول‌ گرای متعلق به شاگردان آیت ‌الله مصباح‌ یزدی، دست به انتشار جزییاتی از دیدار اخیر رهبر حکومت ‌اسلامی با آیت ‌الله مصباح یزدی زد.
خامنه ای، طی چند ماه بیش از ۵ بار به قم سفر کرده و با برخی مراجع تقلید، دیدار و گفتگو داشته است. متن و محور بسیاری از دیدار‌های وی با مراجع تقلید تاکنون منتشر نشده و برای نخستین ‌بار، بخش‌ هایی از دیدار‌های او با روحانیون قم به صورت گزینشی منتشر می شود.
یکی از مهم‌ ترین نکات مطرح شده در این دیدار که توسط سایت «بی‌ باک نیوز»، نقل شده، این است که: «این را  الحمدلله من می ‌دانم و خداوند متعال نگذاشته من اشتباه کنم و تصور کنم که این مربوط به شخص من است.»
او، هم چنین اضافه کرده است: «توقع ما از این مجموعه محترم و عزیز این است که دعا کنند تا منشا این محبت ‌ها که توجه به خدا و پیمودن راه خداست در ما استمرار پیدا کند و باقی بماند.»
خامنه ای، هم چنین در این دیدار، درباره مصباح‌ یزدی هم چنین سخن گفته است: «بنده هم به سهم خودم قدر آقای مصباح را می ‌دانم. واقعا می‌ دانم که ایشان در کشور و برای اسلام چه وزنه ‌ای هستند و حقا و انصافا ما امروز نظیر ایشان را – حالا به این تعبیر بگوییم – خیلی نادر نظیر آقای مصباح ممکن است وجود داشته باشد با این وزانت علمی و عمق علمی و احاطه و وسعت و با این آگاهی و بینش و صفا.»
او، پیش از این نیز، در زمانی که بحث‌ های مصباح در نماز جمع با انتقادات جناح اصلاح‎ طلبان حکومتی مواجه شده بود، او را «مطهری زمان» نام داده بود.
پیش از این عبد‌النبی نمازی، امام جمعه کاشان و عضو مجلس خبرگان رهبری در سخنانی درباره رهبرشان چنین گفته بود: «دنیا در نظر ولی‌ فقیه حقیر است و تمام رهبران جهان به غیر از آیت الله خامنه ‌ای دارای پرونده‌ های اخلاقی و اقتصادی هستند. کارنامه ۲۱ ساله مقام معظم رهبری کارنامه کاملا درخشانی است که در آینده کشف خواهد شد. از آن‌ جا که ولی‌ فقیه نایب امام دوازدهم شیعیان است، نمی‌ توان برای آن حدود زمانی و مکانی تعیین کرد. همان‌ طور که حکومت امام، زمان‌ بردار نیست، حکومت ولی فقیه نیز زمان‌ بردار نیست.»
احمد خاتمی، دیگر عضو مجلس خبرگان نیز در نماز جمعه تهران، گفته بود: «ما ولی فقیه خود را جانشین امام زمان می ‌دانیم.»
رهبر، در قانون اساسی حکومت ‌اسلامی، بالاترین مقام رسمی کشور است که توسط مجلس خبرگان برگزیده می ‌شود. براساس اصل ۱۱۰ قانون اساسی، او دارای اختیارات مشخصی است که باید در چارچوب آن عمل کند.
اما در حکومت اسلامی ایران، علاوه بر تبلیغات گسترده خرافات مذهبی، حتی قوانین نیز به حدی فرمایشی و کاغذی هستند به طوری که هیچ مقام و مسئول دولتی و در راس همه رهبر، به آن ها تره خورد نمی کنند.
رهبر مافوق قانون و بالاترین مرجع و قدرت مطلق در کشور است که فرمان هایش باید بدون چرا و چرا اجرا شوند و هر کسی نیز کوچک ترین انتقادی و یا مخالفتی با اوامر و فرمان های او داشته باشد بلافاصله مهر دشمن بر پیشانی او می خورد و راهی جز انزوا و کناره گیری از مسئولیت هایش ندارد. رهبر، علاوه بر نیروهای مسلح – سپاه، وزارت اطلاعات، ارتش و نیروی انتظامی – و مجمع تشخیص مصلحت نظام که اعضای آن را مقام رهبری تعیین می‌ کند، دادگاه ویژه روحانیت، صدا و سیما، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، شورای عالی انقلاب فرهنگی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی فرمان امام، کمیته امداد امام خمینی، شورای سیاست گذاری ائمه جمعه، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان حج و زیارت و آستان قدس رضوی از دیگر نهادهایی هستند که به طور مستقیم زیر نظر رهبر حکومت ‌اسلامی فعالیت دارند و هیچ مقام و نهادی نیز حق تحقیق و تفحص در مورد عملکرد آن ها را ندارد. بنابراین، رهبر در حکومت اسلامی، قدرت مطلق است و بقیه نهادها و ارگان های حکومتی و قوانین آن چون قانون اساسی، تشریفاتی و مجری نظریات و سیاست های مطلق رهبری هستند.
بعلاوه آیت ‌الله خامنه‌ ای، پای خود را از جامعه ایران فراتر گذاشته و خود را در جایگاه «ولی‌ امر مسلمین جهان» قرار داده و به نوعی از مردم منطقه و مسلمانان جهان خواسته است از سیاست های او تبعیت کنند؟!

مردم مصر… باید از آیت ‌الله خامنه‌ ای تبعیت کنند ؟!
برخی از مسئولان حکومت اسلامی، نخست مدعی شده بودند که حرکت مردم مصر – و دیگر کشورهای عرب منطقه – ناشی از انقلاب اسلامی در سال ۵۷ است، اما سپس سخن از آن می‌ رود که مردم مصر، برای پیروزی در مبارزات خود، باید از آیت ‌الله خامنه‌ ای تبعیت کنند.
در همین راستا محمد سعیدی، امام جمعه قم، در یک سخن رانی در شهر قم، با اشاره به این که «معترضان در تونس و مصر رهبر ندارند» اضافه کرد: «مردم این دو کشور باید بدانند آیت ‌الله خامنه‌ ای رهبر مسلمانان جهان است و باید مطیع وی باشند.»
او، هم چنین اضافه کرد: «این کشورها از داشتن یک رهبری مقتدر چون رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی رنج می برند و باید بدانند که رهبر مسلمین جهان امام خامنه ‌ای است و همواره همه مسلمانان باید مطیع ایشان باشند.»
این البته نخستین بار نیست که برخی مقامات حکومت ‌اسلامی، از تاثیر رهبرشان بر حوادث جهان عرب سخن می‌ گویند. پیش از این سایت رسمی آیت ‌الله خامنه‌ ای، با انتشار ویژه نامه ای، نقل از آیت‌ الله خامنه ‌ای نوشته بود: «شکى نیست که بر اساس حقایقى که خداى متعال تقدیر کرده است، خاورمیانه‌ جدید شکل خواهد گرفت و این خاورمیانه، خاورمیانه‌ اسلام خواهد بود.»
 سیداحمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران و عضو مجلس خبرگان نیز گفته بود: «پس از گذشت ۳۱ سال از انقلاب اسلامی این پدیده‌ ها بدیع است و منصفانه باید گفت این تحرکات پس لرزه انقلاب اسلامی است که ملت ایران آن را به راه انداختند.»
آیت ‌الله نوری ‌همدانی، از مراجع تقلید هم اعتراضات در مصر و تونس را چنین تحلیل کرده بود: «موج هایی از نور انقلاب اسلامی به کشورهایی هم چون تونس، مصر، اردن و یمن رسیده و مردم بیدار شده ‌اند. به برکت انقلاب اسلامی در تونس بعد از ۵۰ سال صدای اذان شنیده شد و بعد از ۲۵ سال نماز جمعه بر پا شد.» او، هم چنین در سخنان دیگری، این  حرکت ‌ها را از «نشانه‌ های ظهور» دانسته بود.
از سوی دیگر، علی سعیدی، نماینده ولی‌ فقیه در سپاه پاسداران نیز درباره اتفاقات رخ داده در مصر و تونس، گفت: «هم‌ اکنون در کشور شاهد شکل‌ گیری انقلاب چهارم هستیم، این انقلاب از نوع توحیدی و خداگونه مانند گذشته است.»
او، با اشاره به اتفاقات اخیر سیاسی در کشورهای منطقه و به ویژه کشور تونس، اظهار کرد: «این امر و برخاستن مردم علیه حکومت ظلم و جور از دلایل وقوع انقلاب چهارم است. این جا یک سئوال پیش می ‌آید که چرا مردم تونس با توان اخراج کردن یک حاکم فاسق و زورگو از کشور خود، تاکنون این کار را نکرده ‌اند. علت استواری، شادابی و نشاط انقلاب اسلامی ایران، درک درست مردم از واقعیت‌ های زمان خود و لبیک به امام حق ‌گو بود.» او، هم چنین وقایع تونس و مصر را «خداگونه» نامید.
از سوی دیگر، علی ‌اکبر صالحی، وزیر جدید امور خارجه در سخنانی، ضمن اعلام حمایت از «نهضت بزرگ مردم مصر»، گفت: «با شناختی که از مردم بزرگ، انقلابی و تاریخ ساز مصر داریم، مطمئن هستیم که آنان نقش خود را در ایجاد خاورمیانه ‌ای اسلامی که متعلق به تمامی آحاد مردم آزاده، عدالت خواه و استقلال طلب منطقه است به خوبی ایفا خواهند کرد.»
در همین حال، رامین مهمان ‌پرست، سخن گوی وزارت امور خارجه نیز با اشاره به موج اعتراضات در خاورمیانه، ضمن ابراز امیدواری از تشکیل «خاورمیانه اسلامی»، درباره اعتراضات مردم مصر چنین اظهارنظر کرد: «به کار بردن کلمه اغتشاش برای حرکت‌ های بزرگ مردمی درست نیست. آن چه که کشورهای غربی دنبال می ‌کنند این است که حرکت‌ های مردم را برای دسترسی به خواسته‌ های خود اغتشاش معرفی کنند و این واقعیت را به شکل دیگری نشان دهند. حرکت‌ های بزرگی در سطح خاورمیانه و شمال آفریقا شاهد هستیم.»
۲۱۴ تن از نمایندگان مجلس نیز با صدور بیانیه ‌ای در حمایت از مبارزات مردم مصر، نوشتند: «همان گونه که مسئولیت بیش از سه دهه دیکتاتوری در سرزمین نیل برعهده آمریکا و برخی قدرت‌ های غربی است، اکنون نیز مسئولیت خون شهدا و مجروحان قیام مصر برعهده آن قدرت است، قدرتی که تلاش می کند به هر قیمت ممکن، مانع خروج مصر از درون قلمرو استراتژیکی خود شود. در نهایت ضمن تبریک به ملت عزیز مصر، امیدواریم با هوش و ذکاوت همیشگی خود، مانع اجرای سیاست‌ های غربی – صهیونیستی در تحلیل و افت فرسایشی قیام و یا انحراف آن از معیارهای اسلامی انتفاضه شود.»
در واقع پس از آن که آیت الله خامنه ای در نماز جمعه تهران، مدعی ماهیت اسلامی تحولات مصر و تاثیرپذیری آن از «الگوی انقلاب اسلامی» شد و دیکتاتورهای تونس و مصر را به محمد رضا پهلوی تشبیه کرد، اخوان المسلمین هرگونه تشابه تحولات این کشور با انقلاب اسلامی را رد کرد و هم زمان وزیر خارجه این کشور سخنان خامنه ای را نفرت انگیز و خصمانه خواند.
با این وجود مقامات ریز و درشت حکومت راه افتادند و هر کدام از زبانش خود به تشریح شخنان امام خامنه ای برخاستند. محمدصادق کوشکی که از او به عنوان کارشناس مسایل سیاسی در صدا و سیما نام برده می شود، در یادداشتی با عنوان «آیا انقلاب اسلامی در مصر و کشورهای عربی تکرار می ‌شود؟»، نوشت: «هرچند نگرش احساسی به حوادث مصر، تونس، اردن و یمن برای ما حالت خوشایندی فراهم آورده تا آن جا که خیال می کنیم میوه انقلاب اسلامی در این کشورها رسیده و ما بایستی صبر کنیم تا میوه‌ های رسیده به دامان ما بیافتند، اما واقعیت حکایت از امور دیگری دارد… بعید نیست مردم مصر با حذف مبارک و تشکیل یک حکومت دموکراتیک ساکت شوند (چون گزینه‌ ای دیگر در دسترس خود نمی‌ بینند) و همین‌ گونه مردم تونس! شاه اردن هم بلافاصله پس از اولین راه پیمایی تمام تلاش خود را برای جلب رضایت مردم به کار بسته است و حتی دولت علی عبدالله صالح در یمن با صدور مجوز راه پیمایی و عدم سرکوب نظامی مردم معترض تلاش می کند بر غضب مردم فائق آید.»
 ابوالحسن نواب، رییس دانشگاه‌ ادیان و مذاهب هم در گفتگویی درباره مردم مصر، ادعا کرد: «تمام مصری ها به نوعی شیعه هستند، منتهی شیعه محبتی نه شیعه ولایتی و این یعنی اینکه آن‌ها مانند ما شیعیان دستورپذیر و امرپذیر از ولایت نیستند.»
او، هم چنین اضافه کرد: «مصر غوغا و محشری از محبت و دوست داشتن اهل بیت پیامبر اسلام (ص) است و اگر این بال تشیع، به بال دیگر تشیع که همان تشیع ولایتی است، بپیوندد، یک تاریخ عجیب و غریب در جهان اسلام رقم خواهد خورد.»
علیرضا پناهیان، از رهبر حکومت اسلامی، با عنوان «قدرت مند‌ترین فرد خاورمیانه» یاد کرد. پناهیان که مسئول اتاق فکر نهاد رهبری در دانشگاه ‌ها است، در سخنان خود، هم چنین گفت: «وقتی سیدحسن نصرالله بر دست ایشان بوسه می‌ زند در واقع راه را به دیگران نشان می‌ دهد و حضرت آیت‌ الله سیستانی نیز همیشه پشتیان ایشان بوده‌اند.»
او، پیش از این نیز در سخنانی اعلام کرده بود که در زندگی خامنه ای، حتی یک نقطه تاریک وجود ندارد و همین مساله هم باعث شد تا او، به رهبری حکومت اسلامی برسد.
همین سخنان پناهیان را به نوعی مهاجرانی، وزیر ارشاد دولت «اصلاح طلب» محمد خاتمی که اکنون در لندن زندگی می کند نیز در نشستی تکرار کرده بود و خامنه ای را «پاک ترین» نامیده بود.

امام زمان (عج) به ‏طور منطقی صاحب پرچم انقلاب است
حجت‌ الاسلام مهدی طائب، گفت: باید دانست که امام زمان عجل الله تعالی فرجه به طور منطقی صاحب پرچم انقلاب است و این مساله را باید با منطق و استدلال پذیرفت.
طائب، ادامه داد: به طور یقین، صاحب اصلی پرچم عدالت ‌خواهی کسی جز مهدی موعود (عج) نیست چرا که از زمان آدم تا خاتم و آخرین امام همه کسی را وعده داده‌ اند که می ‌آید و عدالت را به ‏روی زمین برپا می کند و همه مردم نیز در همه ادیان اعتقاد به فردی داشته ‌اند که می ‌آید و عدالت گستری می کند.
او، افزود: همه پیامبران و حتی پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله نیز به دنبال این بودند که فرزندی از آن ها می ‌آید و عدالت را در جهان برپا می ‌کند و این نشان می ‌دهد که امام زمان (عج) به طور منطقی صاحب پرچم انقلاب است.
طائب، ادامه داد: این پرچم متاسفانه در برهه ‌ای از زمان به ‏روی زمین افتاده بود اما امام راحل آن را بلند کردند تا به دستان مبارک صاحب اصلی ‌اش داده شود.
او، تصریح کرد: انقلاب اسلامی در حقیقت انقلاب عدالت‌ خواهی بوده و به همین خاطر امروز در حال صادرشدن به نقاط مختلف جهان است.
او، اضافه کرد: طبیعی است زمانی که همه ملت‌ ها این پرچم را بخواهند، خیلی زودتر به دست صاحب اصلی ‌اش می رسد و عدالت‌ خواهی در سراسر جهان باید علنی شود تا امام ظهور کنند.
طائب، افزود: امروز اگر در مصر، تونس، یمن، بحرین، کویت، عمان و سایر کشورها نهضت ‌های آزادی ‌خواهی به راه افتاده است، این نشانه این است که همه خواستار عدالت هستند و این زمینه ظهور حضرت ولی ‌عصر (عج) را فراهم می ‌کند.
او، در رابطه با مساله ظهور نیز گفت که با آموزه ‌های مسیحیت و اهل سنت منافاتی ندارد، گفت: برخی ‌ها دائم این را مطرح می کنند که در باب ظهور حضرت ولی ‌عصر (عج) مشکل ما با جهان مسیحیت و اهل سنت چگونه برطرف می شود، و ما می گوییم که اصلا مشکلی وجود ندارد.
طائب، ادامه داد: جهان مسیحیت منتظر منجی ‌ای هستند و اعتقاد دارند که حضرت عیسی (ع) دوباره بازمی گردد و ایشان منجی مسیحیت هستند و این طبیعی است که پس از ظهور حضرت ولی ‌عصر (عج)، حضرت عیسی (ع) امام را مورد تایید قرار می دهند و به این ترتیب تمام مسیحیان از پیروان امام دوازدهم هستند.
او، افزود: درباره اهل سنت نیز طبق کتب آن ها، حضرت ولی عصر (عج) بین شیعه و سنی مشترک است و اهل سنت نیز منتظر همان کسی است که شیعیان در انتظار ظهورش هستند.
طائب، ادامه داد: این امر مساله چندانی نیست که بخواهد سبب اختلاف شود چرا که پس از ظهور حضرت ولی ‌عصر (عج) همه چیز تمام می ‌شود و همه از پیروان ایشان هستند.
به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، مهدی طائب ‌در همایش بصیرت سیاسی که در سمنان برگزار شد، این سخنان را در میان صدها بسیجی اظهار داشت.

«ولایت فقیه» مترقی ‌ترین نظام سیاسی است
آیت ‌الله نمازی، عضو مجلس خبرگان رهبری در مراسم عزاداری دهه آخر صفر حزب موتلفه اسلامی گفت: بهترین و مترقی ‌ترین نظام سیاسی، نظام سیاسی ولایت فقیه است.
او، اضافه کرد: معصومین (ع) در احادیث و روایات می ‌گویند، در عصر غیبت که امت اسلامی از دست ‌یابی به وجود حضرت مهدی (عج) محرومند، به شاگردان ما و کسانی که در مکتب ما رشد کرده ‌اند و فقیه و مجتهدند مراجعه کنید.
آیت الله نمازی، گفت: فقیه درباره همه مسائل جامعه آگاهی و بصیرت دارد و اولویت در رهبری جامعه با کسی است که اعلم از همه باشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری، با بیان این که بسیاری از فقها می گویند در موضوع ولی فقیه احتیاجی به اثبات نیست، چراکه حکم عقل است تاکید کرد: برهان حکومت فقیه عادل نیازی به آیه و روایت ندارد بلکه برهان عقلی است.
او، افزود: در عصر غیبت اداره جامعه اسلامی به ولی فقیه واگذار شده است و این حکم خداست و ولایت فقیه در طول ولایت امام زمان (عج) قرار دارد.
آیت الله نمازی، سلسله مراتب ولایت را ولایت خدا، ولایت پیامبر (س)، ولایت ائمه معصومین (ع) و ولایت فقیه دانست و گفت: ولایت فقیه عادل حکم خداست و تولید فکر بشر نیست.
عضو مجلس خبرگان رهبری در خصوص انتخابی و یا انتصابی بودن ولایت فقیه عنوان کرد: مجلس خبرگان، ولی فقیه واجدالشرایط رهبری را از بین کسانی که هستند انتخاب می ‌کند نه نصب، چرا که حق نصب ندارد، نصب ولی فقیه از سوی خداست.
عضو مجلس خبرگان رهبری، با هدف تبرئه خامنه ای از انبوه جنایت هایی که در راس حکومت علیه بشریت مرتکب شده است، گفت: من به عنوان عضو کمیسیون تحقیق در مجلس خبرگان که وظیفه آن نظارت بر عملکرد رهبری است و مهم ترین کمیسیون نیز هست می ‌گویم، یکی از وظایف خبرگان تعیین کارنامه ۲۱ ساله مقام معظم رهبری است که کارنامه کاملا درخشانی است، زهد و سادگی، شجاعت، پاکی و قدرت روح از ویژگی ‌های ایشان است و همه این ها در آینده کشف خواهد شد.
آیت ‌الله نمازی، با اشاره به کلمه مطلقه گفت: برای مجتهد عادل واجد شرایط سه منصب وجود دارد؛ یک ولایت تشریعی یعنی شخص مجتهد مجاز است درباره شریعت فتوا بدهد، دوم منصب قضاء یعنی رای شخص در منازعات و اختلاف ‌ها نافذ است و سوم حکومت یعنی اداره امور عامه است.
او، تاکید کرد: کسانی دنبال این هستند که برای ولایت فقیه زمان تعیین کنند، نمی دانند که ولایت فقیه با ریاست جمهوری فرق دارد. فقیه عادل منتخب مردم، واسطه و نایب امام زمان (عج) است.
عضو مجلس خبرگان رهبری، در پایان اظهار داشت: مگر می ‌شود گفت امامت امام (عج) تاریخ دارد فقیه عادل نایب امام است و همان طور که حکومت امام، زمان بردار نیست حکومت ولی فقیه نیز زمان‌ بردار نیست. ولایت فقیه مکان ‌بردار هم نبوده و مرزهای جغرافیایی مانع نیست و امام همه مومنین در تمام دنیا بوده و حکم ولی فقیه لازم ‌الاطاعه است.

ما ولی فقیه خود را جانشین امام زمان (عج) می ‌دانیم
آیت ‌الله خاتمی، در خطبه‌ های یکی از نماز جمعه ها اخیر تهران، ادعا کرد: «حوادث امروز جهان عرب پس ‌لرزه‌ های انقلاب اسلامی است.»
خبرگزاری فارس، در این مورد نوشت: «خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به حوادث اخیر دنیای عرب، این حوادث را از پس ‌لرزه‌ های انقلاب اسلامی مردم ایران دانست.»
عضو هیئت رییسه مجلس خبرگان رهبری، خاطرنشان کرد: «یکی دیگر از عناصر مهم در داشتن آینده ‌ای درخشان برای انقلاب اسلامی، رهبری است. انقلاب اسلامی ایران خلا رهبری را نداشته و همواره فقیهی عالم ۳۲ سال انقلاب اسلامی را به پیش برده است.»
این استاد حوزه علمیه قم، ادعا کرد که «ما ولی فقیه خود را جانشین امام زمان (عج) می ‌دانیم»، تصریح کرد: «جریان فتنه در طول ۸ ماه تلاش خود سعی داشت قداست رهبری را بشکند. اما دیدیم که خودشان شکسته شدند.»
او، افزود: «در فتنه سال گذشته آن چه مطرح بود، شکستن قداست ولایت بود اما ملت ایران با بصیرت خود به محبوبیت رهبری اضافه کردند.»
خاتمی، در ادامه گفت: «ملت ایران در طول انقلاب اسلامی بصیرت داشتند که همراه امام خمینی (ره) بودند و ۸ سال جنگ را اداره کرده و کشور را بیمه کردند. بصیرت ملت ایران حماسه ۹ دی را آفرید و کشور را در مقابل ضدانقلاب داخلی بیمه کرد.»
امام جمعه موقت تهران، تاکید کرد: «اطاعت از ولایت فقیه واجب است اما این اطاعت برای مسئولان کشور اوجب است و از جهت اصل ۵۷ قانون اساسی سه قوه باید شنونده سخنان ولایت فقیه باشند و در این عرصه تخطی از هیچ‎ کسی پذیرفته نیست…»

به یاد داریم هنگامی که سیدعلی خامنه ای، در رابطه با تحولات تونس و مصر، ادعا کرد که این تحولات تحت تاثیر «انقلاب اسلامی» بوده و اسلامی است بلافاصله هم رهبر حزب اسلامی تونس و هم اخوان المسلمین مصر، به طور جداگانه اطلاعیه دادند و اعلام کردند که تحولات منطقه نه تحت تاثیر انقلاب اسلامی است و نه آن ها در پی ایجاد حکومت اسلامی هستند. حتی رهبر حرکت اسلامی تونس، در گفتگویی با رسانه ها، در جواب سئوال خبرنگاری گفت که چرا مرا با خمینی و خامنه ای مقایسه می کنید ما حکومت اسلامی نمی خواهیم و حتی قصد نداریم در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنیم. البته این مواضع گروه های اسلامی، خواست قلبی شان نبوده و تحولات سیاسی – اجتماعی جاری در شمال آفریقا و خاورمیانه و بی آبرویی و جنایت کاری های بی شمار گروه های اسلامی و در راس همه ورشکستگی اقتصادی و سیاسی و دیپلماتیک حکومت اسلامی و جنایت های بی شمار این حکومت، هم فکران آن ها را مجبور به عقب نشینی از مواضع سیاسی قبلی شان کرده است.
بنابراین، بر خلاف ادعاهای کاذب و دروغین سران و مقامات حکومت اسلامی، تحولات منطقه برای نان و آزادی و عدالت بر علیه حکومت های مستبد ستم گر و استثمارگر منطقه در جریان است نه برای تحقق سیاست های غیرانسانی و ارتجاعی گروه های اسلامی و خرافی و جنایت کار. تحولاتی که دیر یا زود در ایران نیز با خیزش تازه مردم آزادی خواه و برابری طلب، چپ و سکولار، با هدف سرنگونی حکومت جهل و جنایت و ترور اسلامی و برپایی یک جامعه آزاد و برابر و انسانی، اوج خواهد گرفت!

جلوگیری از ورود ابرهای باران زا به آسمان ایران
در حالی که سران حکومت اسلامی خود را نمایندگان خدا در زمین می نامند و با امام زمان و نیروهای مافوق بشر نیز رابطه دارند پس چطور غربی های بی خدا و بی اطلاع از امام زمان، مانع حرکت ابرهای باران زا به آسمان ایران می شوند؟!
محمود احمدی نژاد، رییس حکومت اسلامی ایران که به بزرگ ترین دروغگو نه تنها در ایران، بلکه ختی در جهان نیز معروف است روز بروز ادعاهای سفیحانه و حیرت آورتری، به زبان می آورد. او، طی سخن رانی در مراسم گشایش سد «کمال صالح» در استان مرکزی ایرن، واقع در نزدیکی اراک، دولت های غربی را متهم کرد که به منظور تحمیل خشک سالی به ایران شرایط جوی و آب و هوایی ایران را تغییر داده اند.
طبق ادعای محمود احمدی نژاد، براساس اطلاعات تایید شده و اخبار موثقی که او در دست دارد، اوپایی ها تجهیزات خاصی را اختراع نموده و به مرحله عمل گذاشته اند که جلوی ورود ابرهای باران زا، به آسمان ایران را می گیرند و نمی گذارند در ایران باران ببارد.
به گزارش خبرگزاری ایرنا، محمود احمدی نژاد که برای افتتاح سد و سامانه انتقال آب کمال صالح به اراک سفر کرده است، با اشاره به مقاله یک سیاست مدار غربی که از بحران آب در ۳۰ سال آینده خبر داده و در آن از خشک شدن مناطقی از کره زمین از سمت ترکیه و ایران تا شرق آسیا سخن گفته است، افزود: محدوده ترسیم شده در مقاله این سیاست مدار غربی بخش هایی را شامل می شود که آن ها از تمدن سازی و فرهنگ آفرینی کشورهای این محدوده در هراسند.
احمدی نژاد، با بررسی وضعیت بارش و تغییرات آب و هوایی در یک سال اخیر در منطقه آسیا و اروپا، ادعاکرد: بر اساس اخباری که صحت آن در مورد وضعیت آب و هوا مورد تایید قرار گرفته است، کشورهای اروپایی با استفاده از تجهیزاتی خاص، به گونه ای عمل کرده اند که ابرها تخلیه شده و ابرهای بارش زا به کشوری های منطقه از جمله ایران نرسد. او، با بیان این که این یک حادثه طراحی شده است، گفت: این موضوع از طریق مراجع حقوقی کشورمان پیگیری خواهد شد و این کار زشت نباید ادامه پیدا کند.
او، هدف کشورهای اروپایی را از انجام این اقدامات، ایجاد تنش و تخاصم در آب های مرزی کشورها عنوان کرد و افزود: اعتقاد دارم همان طور که پیش از این نیز اعلام شده بود، جنگ آینده جنگ آب است.
البته احمدی نژاد، برای اثبات ادعای خود، هیچ اشاره ای به «اطلاعات تایید شده و اخبار موثقی که او در دست دارد»، نکرد.

ادامه اختلافات سران حکومت اسلامی
برپایه اخبار و گزارشات در جریان بازجویی از یکی از این جن گیرها به نام «عباس غفاری» بازجوی او به طور مشکوکی کشته شده است.
یا این که روزنامه جوان (سپاه پاسداران)، یک شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۰، نوشت: «یکی از بازداشت شدگان اخیر که مرتبط با جریان انحرافی بوده اقدام به خودکشی نافرجام کرده است. «ع.تبر» که از اعضای حلقه یک جریان انحرافی بوده و وظیفه انشقاق در برخی تشکل های ارزشی را برعهده داشت چندی پیش به اتهاماتی چند دستگیر شده بود که اخیرا در زندان پارچ پلاستیکی را به صورت چاقو درآورده و اقدام به خودکشی کرده بود که با هوشیاری ماموران نجات پیدا کرده است. گفته می شود دلیل این اقدام وی، عملی نشدن وعده های عناصر موثر جریان انحرافی برای آزادی وی بوده است.
با ادامه حملات سیستماتیک طرفداران خامنه ای به طرفداران احمدی نژاد و دستگیری جن گیر و معلم اخلاق دولت، در روزهای آخر اردیبهشت ماه ۹۰، سایت نزدیک به تیم محمود احمدی نژاد – اسفندیار رحیم مشایی، در مطلبی با استناد به قرآن و روایات اسلامی از وجود «جن بد» و «جن خوب» خبر داد. به نوشته «محرمانه آنلاین»، بعضی «افراد» قادرند جن بد را طرد کنند و جن خوب را «به خدمت» بگیرند.
این مطلب پس از آن نوشته شد که در هفته های گذشته اخبار و گزارش های فراوانی درباره ارتباط میان تعدادی «جن گیر» با مقامات دولت احمدی نژاد، به ویژه مشایی، رییس دفتر ریاست جمهوری و محمدرضا رحیمی، معاون اول رییس جمهور منتشر شد.
اگرچه احمدی نژاد در گفتگوی تلویزیونی خود و هم چنین جلسات اخیر هیات دولت این مسائل را رد کرد و گفت که بیان آن ها باعث «انبساط خاطر» شده اما سایت های نزدیک به خامنه ای و اصول گرایان منتقد دولت، با انتشار گزارش هایی مدعی وجود ارتباط دولت با «جن گیران» هستند.
استناد آن ها، به سخنان امام جمعه ها و و روحانیون بلندپایه حکومتی و فرماندهان سپاه و غیره است که در هفته های گذشته از ارتباط میان «جریان انحرافی» در دولت اصول گرا با «مسائل شیطانی و اجنه»، مطرح شده است.
آیت الله محمدتقی مصباح یزدی، غلامعلی حدادعادل و حسین فدایی، از جمله این افراد هستند که به عنوان چهره های شاخص اصول گرا مدعی «تسخیر» دولت احمدی نژاد، توسط اجنه شده اند.
«محرمانه آنلاین» که پس از حذف سایت «محرمانه نیوز» جایگزین این سایت نزدیک به رحیم مشایی شده، هم چنین افزوده است که به باور مسلمانان جن به «عالم نامحسوس» تعلق دارد و اعتقاد به وجود آن نیازمند «استدلال عقلی و علمی» نیست.
این سایت، نوشته است که به باور مسلمانان، باید این امکان را پذیرفت که افرادی قادرند «جن بد» را طرد کنند و «جن خوب» را به خدمت بگیرند.
رسانه نزدیک به رحیم مشایی، در اثبات این مساله به «علمای اسلام» استناد کرده است که می گویند: «چون جن می‌ تواند فاصله ‌های زمانی و مکانی را در چشم برهم زدنی طی کند، امکان آگاهی از خبرهایی را دارد که انسان از آن بی ‌اطلاع است.»
محرمانه آنلاین، می نویسد جن، هم می‌ تواند انسان را تسخیر کند هم ممکن است توسط او تسخیر شده و به خدمت گرفته شود بنابراین، «در چارچوب اعتقادات مذهبی مسلمانان» و «برخلاف آن چه در ادبیات سیاسی ماه‌ های اخیر رایج شده»، «جن‌ گیری» الزاما مترادف «شیادی و کلاهبرداری» نیست.
به نظر می آید این بخش از مطلب در پاسخ به آن دسته از اصول گرایان و چهره های وابسته به جریان حاکم باشد که در روزهای اخیر با اشاره به ارتباطات میان دولت با جن گیرها، این کارهای منصوبان احمدی نژاد و شخص او را شیادی و کلاهبرداری معرفی کرده اند.
سایت حامی مشایی، پس از ذکر برخی خصوصیات اجنه مانند این که این مخلوق از آتش آفریده شده، به نقل از اساتید دین آورده اند که «از آن جا که در قرآن بر وجود جن تاکید شده، خرافات خواندن آن نفی قرآن و شرک محسوب می ‌شود.»

این مطلب محرمانه آنلاین، با واکنش سریع سایت اصول گرای «جهان نیوز» مواجه شد که در  نوشته ای، آن را «دفاع سایت نزدیک به مشایی از جن گیری» عنوان کرد.
این سایت نزدیک به علیرضا زاکانی، نماینده تهران از جمله سایت های اصول گرا است که در ماجراهای اخیر اخبار و اطلاعات زیادی درباره ارتباط میان جن گیرها با دولت احمدی نژاد منتشر کرده است.
اما در واکنش به این گزارش سایت جهان، محرمانه آنلاین در مطلبی جداگانه نوشت که «سایت های ضددولتی و منتسب به جریان نفاق که این روزها برای تخریب و تضعیف دولت خدمت گزار گوی سبقت از رسانه های ضداتقلاب را ربوده اند این بار نیز با تاسی از مرام بی اخلاقی و دروغ پردازی های خود در عرصه رسانه پیرامون یک خبر علیه محرمانه آنلاین اقدام به انتشار اخبار دروغ و کذب کردند.»
«جریان نفاق» نیز عنوانی است که سایت های نزدیک به دولت و حامی رحیم مشایی در واکنش به «انحرافی» خوانده شدن خود به اصول گرایان منتقد اطلاق می کنند.
سایت نزدیک به مشایی، با اشاره به مطلبی در سایت فردا که نزدیک به محمدباقر قالیباف شهردار تهران شناخته می شود، نوشت: «جریان نفاق با این اقدام آماتوری خود نشان داد که از طرح مباحث تحلیلی و تفسیری و پر مغز فارغ از جنبه های سیاسی و جناحی به شدت عصبانی می شود.»
محرمانه آنلاین، در پایان از این که «زمینه ساز عصبانیت این جریان مشکوک» شده ابراز خوشحالی کرده است.
مطلب مورد اشاره سایت نزدیک به مشایی، در وب سایت فردا در واقع باز نشر بخشی از کتاب «معارف قرآن» نوشته مصباح یزدی است که در آن، او از «امکان تسخیر جن» برای «کسانی که به اذن الله ولایتی دارند» خبر داده است.
فردا، به نقل از مصباح یزدی نوشته است که این افراد می توانند «جنیان کافر را تحت فرمان خویش درآورند.»
این عضو مجلس خبرگان رهبری که نخست از حامیان اصلی و سرسخت محمود احمدی نژاد بود، اما در دعوای اخیر به مخالف او تبدیل شده است، پیش از این در ملاقات با تعدادی از اعضای سپاه پاسداران گفته بود: «دین را باید از علما و فقها یاد گرفت نه از مرتاض و جن گیر به استناد این که آن ها کارهایی انجام می دهند که دیگران از انجام آن عاجزند.»
او سپس در سخنانی با اشاره به بعضی از رفتارهای صورت گرفته با افراد، از «رفتارهای سبک» در عزل بعضی از وزیران توسط احمدی نژاد انتقاد کرد.
مصباح یزدی، با انتقاد از احمدی نژاد گفت: «این که آدم جوری رفتار کند که نزدیک‌ ترین دوستان و صمیمی ‌ترین همکارانش هم آزرده و با او مخالف شوند و توی روی او بایستند، این رفتار برای یک سیاست مدار در هیچ منطقی پذیرفته نیست.»
عضو مجلس خبرگان رهبری، با اشاره به نفوذ رحیم مشایی بر او پرسید: «پس چگونه (احمدی نژاد) شیفته یک شخص عادی می‌ شود؟ آن هم شیفتگی ‌ای که چنین حرکات نامعقولی از او سر بزند! یک وقتی به برخی از دوستان نزدیکم گفتم که بیش از ۹۰ درصد معتقدم که او سحر شده است.»
تا این جا غیره از این که تنی چند از نزدیکان احمدی نژاد را دستگیر و زندانی کرده اند و گفته می شود برای دومین بار از مشایی نیز بازجویی نموده اند؛ حمید بقایی، معاون اجرایی احمدی نژاد، دبیر شورای عالی مناطق آزاد و… با حکم دیوان عدالت اداری به چهار سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شد. به گزارش سایت «تابناک»، وی حکم دیوان عدالت اداری درباره خود، مبنی بر چهار سال انفصال از خدمات دولتی را تایید کرده و در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس، که پرسید: شنیده شده دیوان عدالت اداری، شما را به مدت چهار سال از خدمات دولتی محروم کرده است؛ آیا تایید می‌ کنید، گفت: درست است. بنا بر این گزارش، حمید بقایی به دنبال تخلفاتی که در دوره ای که ریاست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را بر عهده داشته، در دیوان عدالت اداری محکوم شده است، اما پس از صدور رای دیوان درباره تخلفات بقایی و صدور حکم قطعی، وی از اجرای آن خودداری می کند و همین موضوع، باعث می شود که او به چهار سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شود.
شکافی که بین احمدی نژاد و خامنه ای در هفته های اخیر بروز کرد، سپاه بیش تر طرف ولی فقیه را گرفته است. اما به این معنی نیست که احمدی نژاد و مشایی در بین نیروهای سپاه و بسیج طرفدار ندارند. گرایشاتی در این این ارگاه های سرکوب هستند که از این ها دفاع می‌ کنند، ولی در شرایط کنونی اظهارنظر نمی کنند. زیرا در سال های اخیر دولت احمد نژاد بسیاری از منابغ نفت و پتروشیمی و مخابرات و غیره را در اختیار سپاه قرار داده است.
به گزارش روز جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۰، سایت «خبر‌ آنلاین»، حسین همدانی فرمانده سپاه تهران گفته است که سپاه در واکنش به اختلاف‌ ها میان خامنه‌ ای و احمدی‌ نژاد اقدام به برگزاری رزمایشی به نام «فاطمیون» کرد که هدف از این رزمایش اعلام حمایت از علی خامنه ‌ای بود.
سپاه پاسداران در اختلاف ‌ها، طرف رهبر حکومت اسلامی را گرفته و بار‌ها نسبت به مقاومت احمدی ‌نژاد در برابر خامنه ای هشدار داده است.
فرمانده فرمانده سپاه تهران در تازه ‌ترین موضع‌ گیری خود در برابر تیم احمدی ‌نژاد گفته است: «۲۳ ناحیه بسیج در طول چند ماه آینده خود را آماده می ‌کنند تا یک اقدام پیشگیرانه انجام دهند.»
همدانی به این اقدام پیشگیرانه اشاره ‌ای نکرده٬ اما به نظر می ‌رسد فرماندهان سپاه خود را برای وقایع احتمالی انتخابات آینده مجلس، آماده می ‌کنند.
از یک سو، حیدر مصلحی وزیر اطلاعات در گفتگوی تازه ای با خبرنگاران اعلام کرده است که برخورد با جریانی که وی آن را «جریان انحرافی» نامیده است، در دستور کار وزارت اطلاعات قرار گرفته است. از سوی دیگر، علی اکبر جوانفکر، مشاور رییس جمهوری و مدیرعامل خبرگزاری ایرنا، اعلام داشته که جریانی که آنان از آن به عنوان «جریان انحرافی» یاد می کنند، به هیچ وجه واقعیت نداشته و تمامی قسمت های آن ساخته و پرداخته اقتدارگرایان است.
سخنان حیدر مصلحی در حالی بیان شده که خبرگزاری های داخلی گزارش داده اند که حمید بقایی، معاون اجرایی رییس جمهوری بر اساس رای دیوان عدالت اداری به چهار سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شده است.
در حکومت اسلامی، همگان فکر می کردند که محمود احمدی نژاد به عنوان فردی که مطیع خواسته های رهبری است، اکنون از فرمان های او سر باز زده است. این وضعیت در مجموع تعادل سیاسی در میان سران حکومت را به هم زده است و عملا حاکمیت خود را هر چه بیش تر رسوا شده می بیند.
یک روز پس از اعلام وزارت اطلاعات ایران مبنی بر دستگیری «۳۰ جاسوس وابسته به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا»، خبرگزاری فارس به نقل از یک منبع آگاه از این پرونده نوشته است که نام چندین مدیر دولتی در میان دستگیرشدگان است.
وزارت اطلاعات حکومت اسلامی، روز شنبه در بیانیه‌ ای ادعا کرد که موفق به انهدام یک شبکه جاسوسی وابسته به سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا شده است و تعداد ۳۰ تن از افراد مرتبط با این شبکه را بازداشت کرده است. اکنون این مقام آگاه از پرونده به خبرگزاری فارس گفته است که یک مدیر دولتی در یکی از وزارتخانه‌ های کشور که سابقه ۲۵ سال فعالیت برای این وزارتخانه را داشته، در میان دستگیرشدگان است. به گفته این منبع آگاه مهم‌ ترین انگیزه این مقام دولتی از تلاش برای جمع‌ آوری اطلاعات و انتقال آن را به خارج از کشور، «دریافت اقامت از آمریکا یا یک کشور اروپایی و سپری کردن ایام بازنشستگی در خارج کشور» بوده است. این منبع آگاه هم چنین فاش کرده است که نام چند مدیر نهادهای خدماتی کشور نیز در میان بازداشت شدگان است.
یک  از این افراد که گفته شده با هدف دریافت ویزا همکاری کرده است، متهم است که «بسته بسیار مهمی از ریز فعالیت ‌ها» در نهاد خدماتی حوزه فعالیت خود و نیز «شیوه‌ های خرابکاری در این نهاد» را آماده ارسال کرده بود که «دقایقی قبل از ارسال این بسته مهم به سرپل های اطلاعاتی، بازداشت شده است.»
ادعا شده که این مدیر خدماتی هم چنین در مورد «میزان نفوذ دستگاه ‌های ایکس‌ ری و چگونگی دریافت این تجهیزات از سوی ایران» اطلاعات جامعی را تهیه کرده بود. همین گزارش اضافه می‌ کند که یک مدیر بازداشت شده دیگر نیز که در حوزه پولی و مالی فعالیت داشته، اطلاعات جامعه را در مورد «شیوه دور زدن تحریم‌ ها» و «شیوه مبادلات اخیر» جمهوری اسلامی تهیه کرده است.
اعلام بازداشت ۳۰ متهم جاسوسی برای آمریکا، در حالی از سوی دستگاه امنیتی ایران صورت گرفت که پیش تر در اسفند ماه گذشته و اندکی پس از بازدید رهبر حکومت اسلامی از وزارت اطلاعات، حیدر مصلحی وزیر اطلاعات از برنامه تهاجمی دستگاه امنیتی ایران علیه سرویس‌ ها اطلاعاتی بیگانه خبر داده بود.
در بیانیه وزارت اطلاعات در این مورد، هم چنین ادعا شده که برای فریب سرویس اطلاعاتی آمریکا، ایران تعدادی جاسوس دوجانبه به کار گرفته است و با خنثی کردن تهاجم سنگین اطلاعاتی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا، ۴۲ تن از افسران اطلاعاتی و عملیاتی آن سازمان در کشورهای مختلف شناسایی کرده است.
جمهوری اسلامی هر از چندی بیانیه‌ های مشابهی را در مورد بازداشت عوامل مرتبط با سازمان‌ های جاسوسی بیگانه منتشر می‌ کند اما این نخستین بار است که از چنین بازداشت گسترده ‌ای در این زمینه خبر می‌ دهد.
روز ۱۹ اردیبهشت هیات وزیران اعلام کرد که انحلال وزارت نیرو و ادغام آن در وزارت نفت را تصویب کرده ‌است. ابتدا مجلس و سپس شورای نگهبان اعلام کردند که این ادغام قانونی نیست و باید ابتدا در مجلس تصویب می‌ شده است اما احمدی ‌نژاد بدون توجه به این مخالفت‌ ها وزیر نفت را با عنوان «پایان ماموریت» به خانه فرستاد. یک ‌شنبه ۲۵ اردیبهشت نیز در گفتگوی تلویزیونی خود در پاسخ به این که تکلیف وزارت جدیدالتاسیس نفت و نیرو چه خواهد شد پاسخ داد خودش به طور موقت سرپرست وزارت نفت خواهد بود.
خبرگزاری فارس، روز ۳۰ اردیبهشت گزارش داد تعدادی از اعضای شورای نگهبان استفساریه ‌ای را از اعضای این شورا درباره سرپرستی رییس ‌جمهور بر وزارت نفت مطرح کردند. در پاسخ به این سئوال، اعضای شورای نگهبان سرپرستی رییس‌ جمهور بر وزارت نفت را مغایر با اصل ۱۳۵ قانون اساسی تشخیص دادند. این اصل می‌ گوید وزرا تا زمانی که عزل نشده‌اند و یا بر اثر استیضاح یا درخواست رای اعتماد، مجلس به آنان رای عدم اعتماد نداده است در سمت خود باقی می ‌مانند.
ادغام شتاب ‌زده‌‌ وزرات ‌خانه‌ های نفت و نیرو و سپس نشستن بر صندلی سرپرستی وزرات نفت توسط احمدی ‌نژاد در حالی صورت می‌ گیرد که کم تر از یک ماه به تعیین ریاست جدید سازمان اوپک باقی مانده و ایران شانس بالایی برای ریاست یک‌ ساله این سازمان مهم را داراست.
برخی از اصول ‌گرایان می‌ گویند احمدی ‌نژاد قصد دارد زمان ریاست ایران بر اوپک خودش مسئول وزارت نفت باشد تا از این طریق بر ریاست اوپک نیز تکیه کند.
احمد توکلی نماینده منتقد دولت در گفتگو با خبرگزاری فارس گفته صبر گذشته‌ مجلس در برابر قانون‌ شکنی‌ ها تکرار نخواهد شد. او، ادامه داد: «هم آقای احمدی‌ نژاد دیگر آن احمدی ‌نژاد سابق نیست و هم کشور بیش از این تحمل برخی قانون ‌شکنی‌ ها را ندارد.»
قدرت مطلق خامنه ای، آیت الله های حکومتی و برخی از فرماندهان سپاه، امام جمعه ها و غیره هرگز تحمل انتقاد خودی هایشان را نیز ندارند تا چه برسد به تمرد از فرمان رهبری.
استاد اخلاق حوزه علمیه، آیت‌ الله سیدرحیم توکل، احمدی نژاد را تلویحا طبق منطق قرآنی با ابلیس مقایسه کرده است که پس از ۴۰۰۰ سال عبادات چون از فرمان الله مبنی بر سجده در برابر آدم سرباز زد، خدماتش زایل و از بهشت رانده شد. او، می گوید: «نمونه ابلیس می گوید انحراف، خدمات‌ افراد را محو می‌ کند.» یعنی مهم نیست که احمدی نژاد چه «خدماتی» برای بقای حکومت اسلامی انجام داده است. نافرمانی او از رهبر، هم چون «نافرمانی ابلیس تمام خدمات او را محو و ناپدید» می سازد.
خبرگزاری فارس گزارش داده است که: «یکی دیگر از استادان اخلاق، آیت الله قرهی، هشدار داده که «سرپیچی از امر خدا هم در این دنیا هلاکت دارد و هم در سرای دیگر…» او، می گوید: «یکی از هلکات بشری در دنیا که از عوامل هلاکت ابدی در آخرت است، یعنی مخالفت با فرمان خدا، هلاکت در دنیا را در پی دارد و انسان را از مقام رفیع انسانیت به زیر می‌ کشاند و طبیعی است که وقتی کسی این مقام را از دست داد، در عالم اخری چیزی عائد و نصیب او نمی ‌شود.» باین ترتیب، «استادان اخلاق»، هشدار می دهند که تخلف از امر ولایت، همه گونه هلاکتی در پی خواهد داشت.
تاکید بر اطاعت بی چون و چرای رییس جمهور از رهبر، این پیام را به مردم می دهد که عدم تسلیم و اطاعت و سکوت در مقابل رهبر، نافرمانی در مقابل خدا، پیامبر، امام زمان و قرآن است که حکم مرگ در پی دارد.
وقتی امام جمعه موقت تهران، حجت الاسلام کاظم صدیقی، در خطبه های نماز چمعه اش فریاد می زند: «کسی که در مقابل ولایت ‌فقیه بایستد در مقابل خدا ایستاده است…»
یا حجت الاسلام سعیدی، نماینده ولی رهبر در سپاه خاطرنشان می سازد که: «در حاکمیت اسلامی، هماهنگ کننده و سیاست گذار اصلی نظام طبق قانون اساسی، ولی‌ فقیه است و تخلف از فرمان او نیز در حکم تخلف از فرمان خدا و امام زمان (عج) محسوب می ‌شود.»
هم چنین در مجلس سوگواری فاطمیه که در بارگاه خلیفه مسلمین «جهان؟» امام خامنه ای، برگزار شده بود، رییس جمهور نیز در کنار ولی فقیه بر روی زمین زانو زده بود، هم چون علام حلقه به گوش حضور داشت حجت الاسلام سعیدی در حضور همگان به به ریاست جمهوری هشدار می دهد. به او، یادآوری می کند که: «عدالت بدون ولایت امکان پذیر نیست.» او، تاکید می کند که «ولایت بر عدالت مقدم است، و اول باید ولایت در جامعه تثبیت شود.» او، می گوید: «در صلح حدیبیه به بهانه عدالت مقابل پیامبر ایستادند.» بنابراین، هیچ کس نباید خداوند را در آسمان ها و در دنیای غیبی جستجو کند خداوند در روی زمان، جز خامنه ای کس دیگری نیست.
«آینده» می نویسد، طی هفته های اخیر تغییر موضع مکرر برخی مسئولان نسبت به موضوعات مختلف، این پرسش را ایجاد کرده که هدف این جریان از وقت کشی چیست؟ و چرا جریان مذکور با تغییر موضع مکرر و عقب نشینی، هزینه های سنگینی را بدون به دست آوردن دستاوردی مشخص پرداخت می کند؟ در این شرایط اطلاع از خبری موجب رمزگشایی از علت این رفتارها شد.
یکی از سران جریان انحرافی به برخی نزدیکان خود گفته است به زودی اتفاق مهمی رخ خواهد داد که روند حوادث را در کشور به سود این جریان تغییر خواهد داد، ظاهرا وی این خبر را از منابع خاص و متصل به غیب خود به دست آورده است. اما این که از نظر این جریان چه اتفاقی قرار است طی چند هفته آینده رخ بدهد، محل پرسش است.
یکی از پاسخ ها می تواند وقوع حادثه ای برای یکی از مسئولان ارشد باشد که توازن قوا را برای این جریان بر هم زند و پاسخ دوم به موضوع ظهور خفی باز می گردد که چند ماهی است توسط این جریان مطرح می شود.
آینده، ادامه می دهد: بر اساس برخی روایات -که هم چون بسیاری از اخبار و احادیث مرتبط با ظهور چندان قابل اتکا نیستند- قبل از ظهور امام زمان، ایشان به صورت مخفیانه در مدینه ظهور کرده و بین یک تا سه سال مقدمات خروج خود و اعلام علنی ظهور را فراهم خواهند کرد.
بر این اساس، «ظهور خفی در مدینه رخ داده و تنها اصحاب خاص حضرت از آن مطلع و به بهانه حج به حجاز رفته، با حضرت بیعت می کنند. حاکم حجاز نیز از ظهور خفی آگاه شده و برای تضعیف آثار آن، تعداد زیادی (بیش از ۲۰ نفر) را به عنوان مهدی جعلی مطرح می کند.»
فارغ از صحت و سقم این روایات، گویا سران جریان انحرافی معتقدند که ظهور خفی در حال انجام است و در ماه رجب امسال (۱۴ خرداد امسال) شاهد ظهور خفی خواهیم بود.
مطابق با دیدگاه جریان انحرافی، پس از ظهور خفی، نواب امام زمان (عج) (از جمله ولی فقیه) از نیابت ساقط می شوند.
 
در چنین وضعیتی، همگان می دانند که این حکومت سی و سه سال است با اتکا به قوانین وحشیانه الهی و قرآنی، جنایت پشت جنایت می آفریند و گروه گروه انسان ها بی گناه را به عنوان «محارب با خدا»، به خوجه های مرگ می سپارد. به عبارتی، رهبر خود خداست و سرپیچی از فرمان های او و اعتراض به او نیز اعتراض به خداست. از این رو، سربازان گمنام و با نام امام زمان موظفند مخالفین و معترضین را به وحشیانه ترین شکلی سرکوب کنند تا خدای «عادل و مهربان» شان با راه انداختن حمام خود در جامعه، آرامش بگیرد.
در چنین موقعیتی، حتی متوهم ترین و خرافی ترین انسان ها باید متوجه باشند که نه خدای در کار است و نه امام و پیامبری. پیامبران و امامان در تاریخ در و دوران قدرت قدرتی و حاکمیت شان کسانی چون امام خمینی، امام خامنه ای بودند که با تبلیغ خرافاتی چون امام زمان و بهشت و جهنم و اجنه و ابلیس و حوری و قلمان و خرافاتی از این قبیل، سعی می کردند مردم ر ابه اطاعت بی چون و چرا از خود وادار سازند.
باین ترتیب، فریب کاری در اسلام و همه مذاهب، اساسا در جهت بقای حاکمیت و حفظ منافع قشر مفت خور و متجاوز روحانیون و کشیش ها و خاخام ها و غیره بازتولید شده است. اما امروز بسیاری از مردم جهان و ایران نیز این خداوندگار مکار و دروغین و کتاب ها و پیامبران آدم کش او را خوب شناخته اند و به جای تمکین و اطلاعات دست به شورش زده اند و عزم و اراده کرده اند بهشت را در همین روی زمین از چنگ مشتی مفت خور سرمایه دار خارج کنند و آن را عمومیت دهند. چون که وعده بهشت و جهمنی که این مفتخورها در کلیساها، مساجد و امام زاده ها و دیگر مکان های به اصطلاح مقدس شان، در آن دنیا می دهند دروغی بیش نیست. آن ها در همین دنیای خاکی برای خودشان بهشت و برای اکثریت مردم مزدبگیر و فقیر جهنم سوزانی درست کرده اند. این همه کاخ ها، آپارتمان های لوکس و کلیساها و مساجد و ماشین های ضدگلوله و هواپیماها و هلیکوپترهای خصوصی و صروت های کلان در دست چه کسانی است؟ چرا بخش عظیم مردم دنیا در فقر و فلاکت زندگی می کنند؟
خوشبختانه انسان امروز به یمن تکنولوژی مدرن و دسترسی به اطلاعات آخرین دستاوردهای علمی در سطح جهانی، دیگر هیچ خدا و پیامبر و کتاب مقدسی را به رسمیت نمی شناسند. چرا که مردم آگاه می دانند که دنیای دیگری پس از مرگ وجود ندارد و به همین دلیل، در این دنیا جنگ طبقاتی بین فقیر و غنی در جریان است و خدا و پیامبر و مسجد و کلیسا و صومعه سرا و غیره نیز به عنوان ابزارهایی در خدمت سرمایه داران و حکومت های آن هاست تا هم از طریق تبلیغ خرافات و هم با نیروهای قهری خود، مردم حق طب و آزادی خواه را به سکوت و تمکین وادار سازند. از این رو، کارگران و مردم محروم و آزاده جهان و منطقه و ایران، برای بیرون کشیدن حق خود ار حلقوم سرمایه داران و دولت های سرمایه داری، جنبش های سیاسی – اجتماعی راه انداخته اند و آن ها را یکی پس از دیگری به سقوط می کشانند تا جهان دیگری بسازند. جهانی که در آن از جنگ و تروریسم دولتی و غیردولتی، سرکوب و کشتار، فقر و بی کاری خبری نباشد؛ دنیایی که در آن، هیچ انسانی بر انسان دیگر، برتر نباشد و همه شهروندان جهان بدون در نظر گفتن ملیت، جنسیت و باورهایشان، به طور برابر و یک سان و با فراغت و آزادی کامل از آخرین دستاوردهای بشری در همه زمینه های علمی، تکنولوژیکی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برخوردار گردند.
یک شنبه یکم خرداد ۱۳۹۰ – بیست و دوم می ۲۰۱۱
ادامه دارد
bahram.rehmani@gmail.com

«مذهب» و داستان «ظهور امام زمان»؟! (بخش چهارم)

«مذهب» و داستان «ظهور امام زمان»؟! (بخش سوم)

«مذهب» و داستان «ظهور امام زمان»؟! (بخش دوم)

«مذهب» و داستان «ظهور امام زمان»؟! (بخش اول)

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.