امروز یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸

ساعت ۱۳:۲۲

 
اعتصابات و اعتراضات

گویی آب در خوابگه فقها افتاده است

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=117478

لینک کوتاه

بیانیه جبهه ملی ایراناروپا درباره سرکوب وحشیانه دراویش گنابادی

هممیهنان آزاده،

۱۲ سال است که حاکمیت جمهوری اسلامی به طرق گوناگون، از تخریب خانقاه‌ها تا دستگیری و ضربُ شتم و دشمنی آشکار با دراویشی پیشه کرده است، که اگر کسی مزاحم آنان نشود و حقوق شهروندی آنان را رعایت نماید جمعیتی صلحدوست، متین، نیکوکار و میهندوست می‌باشند. علل این دشمنی کمابیش روشن است. از سویی ادعاهای سنتی به ویژه آن بخش از روحانیت تنگ نظر و ارتجاعی شیعه مبنی بر صاحب منحصر به فرد حقیقت و حقانیت و قدرت در امور مذهبی و اجتماعی است، تا جایی که این امر باید حتی دراویش گنابادی را هم در برگیرد که شیعه دوازده امامی هستند و این آزادی را حق خود بشمار می آورند که به جای فقه و شریعت،‌ عشق و آزادگی را ارج نهند؛ «زنهارتا گمان نبری که اسماء الهی در آنچه شنیده ای و میپنداری منحصراست!». و بنا براین چون دستگاه حاکمه درصدد پاکسازی عقیدتی ایران از هر گونه قرائت دیگری ازاسلام به غیر از قرائت حاکم است، دراویش گنابادی که چون معتقد به اسلام سکولار هستند، به شدت مورد سرکوب قرار می گیرند.

از سوی دیگر قطب کنونی دراویش گنابادی، آقای دکتر نورعلی تابنده که عضو جبهه ملی ایران و نهضت آزادی ایران و پس از انقلاب مدت کوتاهی در دولت مهندس مهدی بازرگان به سمت معاونت وزارت ارشاد و معاون وزیر دادگستری بوده و مطالبی نیز در نشریه «جمعیت دفاع از آزادی و حاکمیت ملت ایران» نوشته که در رد نظریه ولایت فقیه است، اینک نه تنها وی که همه دراویش گنابادی باید جبران آنچه گذشته را بدهند، افزون بر اینکه این‌ها«جاسوسان» انگلیس نیز می‌باشند و باید شکرِاللهِ رحمان و رحیم هم بکنند که مقرشان در گلستان هفتم تهران با آر پی جی با خاک یکسان نشده است! این خزعبلات از تراوشات مغز معیوب مشتی «ارازل و اوباش» است که در پی آنچه که به انقلاب اسلامی معروف شده به قدرت رسیده‌اند و حال امر بر آن‌ها مشتبه شده و می‌خواهند هر جنبنده ای را که نمی‌توانند بربتابند، از روی زمین بردارند تا مملکت مفتوحشان را برسم قدیم غارت کنند.

هموطنان،

جبهه ملی ایراناروپا سرکوب دراویش گنابادی را شدیداً محکوم می‌کند و خواهان آزادی همه زندانیان سیاسیعقیدتی و رعایت حقوق شهروندی همه مردم ایرانمی‌باشد. با سرکوب کنشگران مدنی مانند میهندوستانی که برای نگهداری از آنچه هنوز از زیست‌بوم ایران باقی مانده است جان و زندگی خود را به خطر می اندازند و دیگر آزادیخواهانی که برای ایرانی آباد، آزاد و پیشرو پیکار میکنند، جنایتگران حاکم شاید بتوانند چند صباحی به عمر نکتبار خود بیافزایند. بدرستی که «ماجرای» این فسیلهای ۱۴۰۰ ساله مدتهاست که «تموم» شده است. این‌ها و اعوان و انصار «اصلاحطبشان» نفس‌های آخر را میکشند. این برگ اندوهناک تاریخ بزودی ورق خواهد خورد.

استقلال، آزادی، جمهوری ایرانی

جبهه ملی ایراناروپا

آدینه پنجم اسفند ۱۳۹۶

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما