کشور ایران تجزیه‌شدنی نیست

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

بیانیه جبهه ملی ایراناروپا و سازمان‌های جبهه ملی ایران در خارج از کشور

کشور ایران تجزیه‌شدنی نیست

هموطنان آزاده،

حکومت جمهوری اسلامی منافع ملی ایران و آینده ایرانیان را بر باد میدهد. از اینرو ما خواهان برکناری این حکومت و گذار از آن هستیم، اما هدف نهائی ما استقرار ازادی و دمکراسی و رفاه برای ملت ایران است. ما اعتقاد راسخ به رای هموطنانمان داریم که نوع حکومت آینده ایران را در مجلس موسسان آتی تعیین خواهند کرد.

ملیون ایران معتقدند آینده ایرانِ دموکراتیک با همکاری گروهها و نحله‌های مختلف سیاسی و اجتماعی، همراه با رفع تبعیض‌ها و تمرکز زدایی و واگذاری امور محلی از سطح روستا تا استان به منتخبین مردم سپرده می شود. ما به خشونت پرهیزی و مبارزه سیاسی اعتقاد داریم و اینکه اختلافات گرایش های مختلف سیاسی در چارچوب ایران متحد و غیر قابل تجزیه با گفتگو و در آخر توسط صندوق و داوری مردم تعیین شود.

متاسفانه در روزهای اخیر گفته‌هایی از دبیرکل حزب کومله کردستان ایران شنیده شده‌ که نمیتوان و نباید در برابر آن سکوت کرد. ایشان بیان داشته‌اند که چون اکنون توان جدا شدن از ایران را ندارند صحبت از فدرالیسم میکنند تا بتوانند در آینده‌ جدایی و تجزیه را رقم برنند(نقل به مضمون).

ما با صراحت اعلام میکنیم که از دید ما، تمامیت ارضی ایران موضوع غیر قابل بحثی است و حضور اقوام ایران نیز در جنبش زن زندگی آزادی همواره بر تمامیت ارضی کشور تاکید داشته‌ است. چنانکه در جنبش مهسا بارها شنیدیم که مردم فریاد میزدند از «کردستان تا زاهدان جانم فدای ایران». تجزیه ایران رویای خامی بیش نیست و اکثریت بزرگ ایرانی ها آن را مردود می شمارند. چنین کابوسی هیچگاه رخ نخواهد داد. هیچ کشوری در منطقه قادر به تحمل جدایی بخشی از خود نیست و هرگونه کوشش برای تجزیه ایران جز جنگ، کشتار، ویرانی، عقب ماندگی، تقویت اقتدارگرایان و ممانعت از تحقق آزادی و دموکراسی نتیجه ای ببار نخواهد آورد.

سازمان‌های جبهه ملی ایران در خارج از کشور

جبهه‌ ملی ایران اروپا

شنبه، ۸ مهر 1402 برابر 30 سپتامبر 2023

مطالب مرتبط با این موضوع :

یک پاسخ

  1. خانمها و آقایان جبهه ملی با درود بفرمائید شماها کی هستید! چند نفرید؟ مرمنامه چیست؟! چرا کسی در ایران اصلا و ابدا از شما حرف نمی زند!؟ آیا همچنان سیاهپوش ۲۸ مرداد هستید!؟ آیا همچنان فکر میکنید همکاریتان با خمینی کار خوبی بوده!؟ فکر نمی کنید باید یک انتقاد از خود بکنید و بدون تفرقه بدون اینکه یکی بگوید شعبه اروپا ست دیگری شعبه آمریکا و سومی شعبه ایران است و…آیا هنوز هم قادرید به روحانیون همصدا شوید!؟ آنها ایرذانی بدانید!؟ آیا هنوز هم مسلمانید؟ آیت هنوز هم پیامبر بچه باز و تفخیذ کار اسلام را و علی قصاب پیامبر دوست پسر پیامبر را امیر مومنان میدانید؟ کسی که قرار است روز محشر دستتان را بگیرد و ببردتان به بهشت؟! آیا قرآن این دستورالعمل قتل و جنایت و غنیمت گیری را مجید و کریمش می نامید؟ آیا فکر میکنید که نهج البلاغه را واقعا علی نوشته!؟ لطفا در همین صفحه به این پرسشها پاسخ دهیدپ و. خصوصا در اعلامیه ای و بیانیه ای این تاریکی ها را روشن نمائید! چرا این سایت، چرا شماها ، چرا کسانیکه ما را با فریادهای ۲۸ مردادی و مصدقی و لاسیدن با اسلام و تشیع به این روز سیاه نشاندند اینک ساکتند! مگر اصلا تقصیر حکومت اسلامی و خمینی بوده. آنها که شیادی و قتل و کشتار و ضدیت با انسان را ۱۳ و نیم قرن برامان گفته بودند و شماها که پدران ما هستید مکیدانمستید. پس چرا تن به چنین ذلتی بی همتا دادید!؟؟؟ چرا ما را دادید بدست آخوند و ملا و مداح و طلبه و حالا دلتان خوش است که بیانیه ای میدهید که ده نفر هم نمی خواند. اصلا بفرمائید شماها کجائید!؟ آیا همتان افسردگی گرفته اید و یا دچار پیری شده اید! خب بلاشد اما تقصیر ما چیست ما چهل ساله ها ها ما پنجاه ساله ها! چرا ما را گول زدید!؟ چرا چرا چرا چرا چرا چرا چرا چرا چرا چرا چرا چرا چرا چرا چرا. و چرا ساکتید. شماها مقصرید! بله مقصرید بله
    با احترام فراوان اما دردناک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.