امروز چهارشنبه ۰۸ تیر ۱۴۰۱

ساعت ۰۶:۰۲

 
سیاسی

واکنش روحانی به برنامه موشکی موضع کاخ سفید

5 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

واکنش روحانی به برنامه موشکی موضع کاخ سفید
https://rangin-kaman.net/?p=105663

لینک کوتاه

به گزارش خبرگزاری فرانسه از تهران، روحانی امروز در مراسم رژه نیروهای مسلح بمناسبت آغاز جنگ ایران و عراق در واکنش به درخواست آمریکا و فرانسه که خواستار توقف برنامه موشکی رژیم ایران شده اند، گفت: جمهوری اسلامی توان نظامی و موشک های خود را تقویت می کند و از کسی بابت این کار اجازه نخواهد گرفت.

روحانی همچنین در واکنش به اعتراض برخی کشورهای غربی بویژه آمریکا در باره دخالت رژیم ایران در اامور کشورهای منطقه نیز گفت: چه شما بخواهید و چه نخواهید ما از مردم مظلوم سوریه، یمن و فلسطین دفاع می کنیم. هیچ قدرتی قادر نیست ما را از راه ایستادگی بازدارد و مطمئنیم که پیروزی نهایی از آن ماست.

این در حالیست که معاون رئیس‌ جمهور آمریکا گفته: جامعه جهانی باید علیه فعالیت‌های بی‌ثبات کننده رژیم ایران متحد شود.

مایک پنس گفت: در ایرا و دیگر حکومت های مستبد، حقیقت تاریخ را می‌بینیم که یک بار دیگر ثابت می‌شود، کسانی که حقوق و آزادی مردم خود را زیر پا می‌گذارند، به حاکمیت و امنیت در خارج از کشورشان هم آسیب می‌رسانند.

مفاون رئیس جمهور آمریکا گفت: رئیس‌ جمهور گفته که تصمیم خود را در باره برجام گرفته است و آن را بر اساس انتخاب خود در زمان مقتضی اعلام می‌ کند.

از سوی دیگر مشاور امنیت ملی کاخ سفید نیز با دفاع از سخنان رئیس جمهور آمریکا در سازمان ملل، برنامه موشکی رژیم ایران را تهدید آمیز خواند و گفت: برجام از اساس ناقص است، تاثیرات توافق هسته ای برعکس انتظارات بوده و رژیم ایران فرصت یافته تا به توسعه برنامه موشکی خود ادامه دهد.

ژنرال مک مستر که با سی.ان ان مصاحبه می کرد، گفت:‌ پرداختن به سایر توانمندی های رژیم ایران مانند برنامه موشکی ضروری است. این حکومت استبداد مذهبی می‌تواند جهان را تهدید کند..

تهدید موشکی پاسدار ابله علیه آمریکا

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این که ترامپ می‌تواند تحریمها را برگرداند، شدنی است و راه در این زمینه باز است.

به گزارش تسنیم، محسن رضایی در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با اشاره به سخنرانی ترامپ در سازمان ملل گفت: متاسفانه ساز و کاز خوبی در برجام تعبیه نشده و وی می‌تواند ادعا کند که جمهوری اسلامی برجام را نقض کرده است. با این شکایت هر چند کشورهای دیگر از جمله، روسیه، فرانسه و چین بگویند که تهران تعهداتش را نقض نکرده، اما همین که ترامپ بگوید من قانع نشدم، می‌تواند با تقاضای برگشت قطعنامه‌های شورای امنیت، آنها را دوباره برگرداند و اگر کشوری مخالفت کند، آمریکا می‌تواند وتو کند.

وی افزود: ترامپ به دنبال این است که اگر برجام میوه‌ای هم داشته بردارد و ببرد و اگر این منافع را بگیرد، برجام برای ما سراسر زیان خواهد بود. در چنین شرایطی هر نوع انفعال و عقب نشینی جمهوری اسلامی باعث می‌شود آنها جلوتر بیایند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: این احتمال هست که آمریکایی‌ها بخواهند برای جمهوری اسلامی تهدیداتی به وجود آورند، در این صورت توصیه ما به آمریکایی‌ها این است اگر کشوری امنیت ما را مخدوش کند، با موشک‌هایمان جنگ را زود پایان می‌‌دهیم.

واکنش روحانی به برنامه موشکی موضع کاخ سفید

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما