نامه سرگشاده به وزیر امور خارجه سوئد به حمایت از مردم ایران برخیزید!

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

خانم وزیر امور خارجه عزیز، آنا لینده
هچنان که می دانید خیزش برخاسته از اعتراض به افزایش قیمت بنزین که در چند روز اخیر آغاز و به سرعت به اعتراض علیه کل نظام جمهوری اسلامی بدل شد، تا کنون بنا بر اطلاعات منابع متفاوت حدود 200 قربانی گرفته و هزاران تن نیز بازدداشت شدند. علاوه بر آن، حکومت برای مهار این خیزش، اینترنت را در کل کشور قطع و به پائین درجه رسانده است.
در حالی که مردم ایران از فشار اقتصادی رنج می برند، میلیاردها دلار از منابع کشور در دیگر کشورهای خاورمیانه به قصد تقویت مداخلات و نفوذ منطقه ای و بین المللی جمهوری اسلامی هدر می رود. امری که خشم و نارضایتی مردم ایران را دو چندان کرده است، اما صاحبان قدرت با بی اعتنایی کامل به آن می نگرند. سرکوب خشن، وحشیانه و لجام گسیخته اعتراضات مسالمت آمیز مردم تنها پاسخ جمهوری اسلامی ایران به خواست مردم است. بهت انگیز است که در چنین شرایطی، واکنش های بین المللی از سوی سوئد و اتحادیه اروپا آنچنان که باید قدرتمند نبوده است.
بخش بزرگی از ایرانی تباران سوئد، احساس نگرانی گسترده ای از این روند می کنند. از زمانی که روحانی در ژوئن 2013 به ریاست جمهوری رسید هرگز حقوق انسانی مردم ایران این گونه گسترده همچون روزهای اخیر نقض نشده بود.
در اعتراض به خشونت تبکهارانه جمهوری اسلامی ایران علیه مردم روز شنبه 23 نوامبر، تظاهراتی در استکهلم همراه با دهها شهر دیگر در جهان برای همبستگی با مردم ایران برگزارمی شود. در تظاهرات ما در ساعت 4 بعد ازظهر روز شنبه 23 نوامبر در میدان مرکزی شهر استکهلم، نمایندگان احزاب پارلمانی سوسیال دمکرات، حزب سبز، حزب چپ و حزب مرکز در محکوم کردن خشونت حکومت اسلامی و همبستگی با مردم سخنرانی خواهند کرد.
بدین وسیله ما از شخص شما نیز دعوت می کنیم تا در تظاهرات مان شرکت کرده و با سخنرانی خود نشان دهید که دولت سوئد با مردم ایران همبسته است. ما همچنان خواهان دیداری با وزارت امور خارجه سوئد هستیم تا درباره این که سوئد و اتحادیه اروپا چگونه می توانند به گونه ای موثر از تداوم خشونت رژیم ایران علیه مردم جلوگیری کرده و ازمردم ایران حمایت کنند، گفتگو کنیم.
ما وزیر امور خارجه سوئد را فرامی خوانیم تا سوئد و اتحادیه اروپا را ترغیب کنند تا با تمام قدرت جمهوری اسلامی ایران را تحت فشار قرار داده و :
-از مبارزات مسالمت آمیز مردم ایران برای دستیابی به حقوق خود حمایت کنند

  • برای پایان بخشیدن به قطع اینترنت در کل کشور تلاش کنند
  • با فراخواندن سفرای خود در اعتراض به جنایت هولناک حکومت علیه مردم ایران اعتراض کنند
  • جلوی دستگیری های دسته جمعی مردم را گرفته و برای آزادی دستگیر شدگان و تمام زندانیان سیاسی اقدام کنند
    با درودهای دوستانه
    مهرداد درویش پور از طرف جمعیت پشتیانی از مبارزات مردم ایران
    22 نوامبر 2019

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.