جامعه سوسیال دموکرات های لائیک ایران سدلا
 
ویژه رنگین کمان

مراسم خاکسپاری مهندس عباس امیرانتظام

2 ماه گذشته
439 بازدید

مشاهده تصویر

Loading

+ لیست علاقه

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=118872

لینک کوتاه

QR Code For: مراسم خاکسپاری مهندس عباس امیرانتظام

مراسم خاکسپاری مهندس عباس امیرانتظام جمعه ۲۲ تیرماه ۱۳۹۷ در بهشت زهرا برگزار شد.

مراسم خاکسپاری مهندس عباس امیرانتظام

مراسم خاکسپاری مهندس عباس امیرانتظام

Publiée par ‎Rangin Kaman بنیاد آزادی اندیشه و بیان‎ sur Vendredi 13 juillet 2018

Facebook Comments

فایل های پیوست این مطلب

نظرات
 1. ۲۲ تیر, ۱۳۹۷
  پاسخ

  «قضاوت»‌های ناجوانمردانه راه به جایی نخواهد برد
  پاییز سال ۵۸ ، با های‌و‌هویِ گروگانگیری در سفارت آمریکا، و «جبر جّوِ» آن ایام، وقتی عباس امیر انتظام از همه سو زیر ضرب رفت، مهندس بازرگان فریاد کشید که کلیه دیدارهای نامبرده با مقامات آمریکایی با مُجّوز دولت و با اطلاع مقامات بوده‌است، اما آخوند محمدی‌گیلانی در بیدادگاهش امیرانتظام را به اتهام جاسوسی برای آمریکا به حبس ابد محکوم کرد و سازمانهای سیاسی و تک‌تک ما عملاً بر آن شریعت‌بازی و بیعدالتی صحه گذاشتیم.
  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  داوری نادرست عباس امیرانتظام در مورد سیدمحمدرضا سعادتی که از او بعنوان «جاسوس شوروی» نام برد و در کتاب خاطراتش، از مجاهدین با عنوان منافقین یاد کرد، امتناع انصاف و واقع‌بینی را در مورد آن انسان رنجدیده و شریف توجیه نمی‌کند. همان ایام چریکهای فدائی با اشاره به وی، در نشریه کار مقاله «لیبرالیسم قبای امپریالیسم» را منتشر کردند و از «سرمایه‌های امیرانتظام و وابستگی او به آمریکا» نوشتند. راه کارگر «شورای انقلاب و جاسوسی امیر انتظام»، و حزب توده(نامه مردم) مقاله «امیر انتظام جاسوس و خرابکار» را منتشر نمود.
  حبیب‌الله پیمان و عزت‌الله سحابی هم پا روی خرد و انصاف گذاشتند. مهندس سحابی گفت اگر او کیفرخواست بنویسد حداقل برای امیرانتظام ۱۵ سال حبس تقاضا می‌‌کند. نشریه مجاهد هم با نظر مسعود رجوی و رضایت موسی، مقاله‌‌ای انتشار داد با عنوان: «مار در آستین انقلاب…» و با گوشه‌زدن به مهندس بازرگان، عباس امیرانتظام را وابسته و خودفروخته نامید.
  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  اکنون نه محمدی گیلانی زنده است، نه سعادتی، نه کیانوری، نه عطا الله نوریان، نه چنگیز احمدی، نه مهندس سحابی و نه امیرانتظام… فردا پس فردا من و تو نیز، و مسعود رجوی هم، سر بر خاک می‌نهیم و غبار می‌شویم. نفرین‌ها و آفرین‌ها همه بی ثمر است و «قضاوت»‌های ناجوانمردانه راه به جایی نبرده و نخواهد برد. همنشین بهار

ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما