اقتصادی

فهرست وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم به ریاست حسن روحانی (دومین کابینه امنیتی)

5 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=101730

لینک کوتاه

مقدمه

فهرست وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم به ریاست شیخ حسن روحانی، به جز وزیر علوم روز سه‌شنبه 17 مرداد 1396، از سوی حسینعلی امیری، معاون پارلمانی حسن روحانی، به هیئت رییسه مجلس تحویل داده شد. همه این وزرا، همانند کابینه نخست روحانی، دارای سوابق امنیتی و سرکوبگری هستند!
به‌گزارش «مشرق نیوز»، حسن روحانی در حالی در دانشگاه‌ها و فضای سیاسی و انتخاباتی خود  را فارغ و جدای از فضای امنیتی تعریف می‌کند و سعی دارد با این شیوه یک چهره روشنفکر از خود بسازد و در همین راستا دوقطبی کاذب فضای امنیتی – آزاد در ذهن جامعه ترسیم کند که در میان اطرافیان و کابینه‌اش چندین نفر هستند که سابقه امنیتی داشته‌اند و سبب آشنایی او با این افراد نیز حضور روحانی در پست‌های امنیتی بوده است. حتی برخی مشاورانش نیز دارای سوابق امنیتی هستند.
در همین باب روحانی در دانشگاه تهران در مهرماه سال 93 می‌گوید:
«لااقل این رئیس جمهور در امنیت ملی متخصص است، اگر در چیز دیگری تخصص نداشته باشد. ما باید احتیاط و مراقبت کنیم ولی بگذاریم اساتید خارجی بیایند و اساتید ما بروند خارج و ارتباط داشته باشیم. ایرانیان بسیار فرهیخته‌ای در خارج داریم. یک ترم دانشجو را بفرستیم کشور خارج. لااقل یک دانشگاه درست کنیم که زبانش در کلاس انگلیسی باشد تا بتوانیم دانشجوی خارجی جذب کنیم.»
هم‌چنین روحانی در معرفی وزراء اولین کابینه خود به مجلس در سال 1392، از جمله به سوابق امنیتی حمید چیت‌چیان و صالحی امیری وزیر پیشنهادی نیرو و ورزش اشاره می‌کند و می‌گوید: ‌«البته این‌که کسانی می‌گویند کابینه امنیتی است، من به آن‌ها می‌گویم اگر کسی فهم امنیتی داشته باشد، حسن است و همه ما به آن افتخار می‌کنیم.»
با این حال، در حالی که حسن روحانی و برخی از وزراء او پیش از این در حوزه‌های امنیتی فعالیت داشته‌اند بعد از این‌که در دولت یازدهم قرار گرفتند، با ژست ضدامنیتی سعی کردند خود را فردی که طرفدار «آزادی» است نشان دهند که ویژگی بارزش مقابله با فضای امنیتی است.
در همین باب، صالحی امیری دو بار به مجلس معرفی شد و اولین‌بار رای نیاورد و در نوبت دوم به‌عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به جای علی جنتی از مجلس دهم تاییدیه گرفت یکی از این وزراء است که برای این منظور می‌گوید: «نگاه امنیتی به فرهنگ نتیجه ضد امنیتی دارد.»
جالب این‌جاست که تابش نماینده اصلاح‌طلب حامی صالحی امیری درباره سابقه امنیتی او و نتیجه حضور او در پست وزارت فرهنگ گفته است:‌ «سابقه امنیتی صالحی‌امیری سبب به‌وجود آمدن امنیت فرهنگی می‌شود.»

فهرست وزیران پیشنهادی روحانی به مجلس
به‌گزارش خبرگزاری ایسنا، مسعود پزشکیان، نایب رییس مجلس، اعلام کرد که محمدجواد آذری جهرمی برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات،‌ محمود علوی برای وزارت اطلاعات، مسعود کرباسیان برای وزارت امور اقتصاد و دارایی، محمد جواد ظریف برای وزارت امور خارجه، محمد بطحایی برای وزارت آموزش و پرورش و‌ حسن قاضی‌زاده‌ هاشمی برای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی معرفی شده‌اند.
هم‌چنین علی ربیعی برای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمود حجتی برای وزارت جهاد کشاورزی، علیرضا آوایی برای وزارت دادگستری، امیر حاتمی برای وزارت دفاع، پشتیبانی و نیروهای مسلح، عباس آخوندی برای وزارت راه و شهرسازی، محمد شریعتمداری برای وزارت صنعت، معدن و تجارت، عباس صالحی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالرضا رحمانی فضلی برای وزارت کشور، بیژن نامدار زنگنه برای وزارت نفت، حبیب‌الله بیطرف برای وزارت نیرو و مسعود سلطانی‌فر برای وزارت ورزش و جوانان معرفی شده‌اند.
به‌گزارش خبرگزاری مهر، مسعود پزشکیان که ریاست جلسه مجلس را در روز سه‌شنبه بر عهده داشت، ‌گفت: هفته آینده، رای اعتماد به وزرا در دستور کار صحن علنی مجلس قرار خواهد گرفت…

ادامه و نسخه کامل این مطلب را در فایل زیر می باشد (فرمت PDF):

دانلود فایل (دومین کابینه امنیتی شیخ حسن روحانی)

فهرست وزیران پیشنهادی دولت دوازدهم به ریاست حسن روحانی (دومین کابینه امنیتی)

Facebook Comments
نظرات
 1. رضایی از تهران
  23 آگوست, 2017
  پاسخ

  https://www.youtube.com/watch?v=YzHqP4FBJQE

  حتما گوش کنید و در آینه تف بروی خودتان بیندازید که چنین قاتلانی بر شما حکومت می کنند

 2. کیومرث یزدانی از تیپ بیست سه رزمندگان در زماند جنگ خمینی علیه صدام
  24 آگوست, 2017
  پاسخ

  زنی به آمد نیوز گفته: ما را در فرودگاه امام لخت کردند. ما ر ا چهار نفر چهار نفر و پنج نفر پنج نفر لباسها ما ر ا در می آوردند و لخت لخت می کردنمان! اگر چنین رفتار غیر اخلاقی، غیر شرعی و مغایر با حریم خصوصی و کرامت انسانی در فرودگاه عربستان و یا یک کشور اروپایی صورت می‌گرفت، بلندگوهای رسمی و رسانه ملی در کشور ما چه می‌کردند؟ چه فریادهایی که سر نمی‌دادند، افزود: «یادمان نرود چندسال پیش در برخی فرودگاه‌های آمریکا با دستگاه‌های خاصی بدن افراد اسکن می‌کردند به گونه‌ای که در مونیتور حجم بدن آنها به‌صورت کامل دیده می‌شد، برادران صداوسیما و مدافعان حقوق بشر ایرانی چه بلبشویی که نکردند، حالا چرا ساکت نشسته‌اند، چجرا رهبری این را هم مثل ماجرای لواط خودش جماعت لواطکاران در بیتش آنرا لای ریشش پیچیده؟ پایان نقل قول سانسور نشدهو
  خانمها بازهم بروید مکه تا شما را لخت لاخت بکنند. آنهم توپسط خواهران و برادرانی که با دوربین مخفی چیز بدست نشسته اند و صفا می کنند با هیکلهای بر آمده و چرب از دزدی شوهرانتان در بازار و در نفت و در صادرات و در بساز بفروشی و در غارت.

ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما