اجتماعی

دست‌کم ۱۰ نفر از زندانیان سنی مذهب در رجایی شهر کرج اعدام شدند

6 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=41886

لینک کوتاه

بر اساس اطلاع برخی از سازمان‌های حقوق بشری، دست‌کم ۱۰ نفر از زندانیان سنی مذهب که روز دوشنبه به سلول انفرادی منتقل شده بودند، روز سه شنبه ۱۲ مرداد اعدام شده و جسد آنان در حضور بستگانشان به خاک سپرده شد.

به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، روز دوشنبه ۱۱ مرداد ماه حدود ۳۰ تن از زندانیان محکوم به اعدام اهل‌سنت، در بندِ ۱۰ زندان رجایی شهر کرج توسط گارد ویژه سیاه‌پوش زندان باشیوه‌ای غیرمعمول با دستبند و پابند به سلول انفرادی منتقل شدند.

هویت “شهرام احمدی”، “خالد ملکی”، “مختار رحیمی”، “بهمن رحیمی”، “آرش شریفی”، “کاوه ویسی” و “کاوه شریفی”، تا این لحظه برای سازمان حقوق بشر ایران مشخص شده است.

یکی از بستگان شهرام احمدی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: «اعدام‌ها بیش از ۱۰ تن بوده، ولی چون هرکس را دارند در قطعه جداگانه‌ای دفن می‌کنند هنوز تعداد دقیق را نمی‌دانیم.»

سازمان حقوق بشر ایران این اعدام‌ها را شدیداً محکوم می‌کند و خواهان محکومیت این اعدام‌ها توسط جامعه جهانی است.

محمود امیری مقدم سخنگوی این سازمان گفته است: «اعدام این زندانیان که اغلب مورد دادرسی غیرعادلانه و اعتراف‌گیری زیر فشار قرار گرفته بودند یک جنایت محسوب می‌شود و رهبر جمهوری اسلامی ایران علی خامنه‌ای و دیگر مسئولین نظام باید پاسخگوی این جنایت باشند.»

rfi

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما