در سوگ بانو اردلان, شیرزنی از تبار پاک باختگان آزادی ایران و ایرانیان

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

خبر کوتاه بود؛
شیر زن جامعه ایرانی و کنشگر فرزانه جبهه ملی ایران جهان را بدرود گفت و ما را در غم فقدانش سوگوار کرد۔
با تآسف و دریغ خبر درگذشت خانم دکتر مه لقا اردلان، استاد دانشگاه و مسئول سازمان استادان و پژوهشگران جبهه ملی ایران هم اکنون دریافت شد.
خانم اردلان عضو شورای مرکزی جبهه ملی ایران بودند. ایشان که تا سال گذشته معاونت هیئت اجرایی جبهه ملی ایران بودند,  همواره بر آرمان ها و سیاست های پایان دادن به استبداد و دیکتاتوری تاکید جدی داشته و لحظه ای از روشنگری برای اهداف آزادیخواهانه, ملی, دمکراتیک و کنار گذاشتن حکومت اسلامی کوتاهی نکرد۔
بانو مه لقا اردلان همواره در کنار بزرگمرد حزب ایران و جبهه ملی ایران علی اردلان در سنگر دفاع از آزادی و سکولاریسم در جدال با دیکتاتوری‌های نظامی و ایدولوژیک یک دم فروگذار نبود. ایشان در روزهای ملاقات چه در زندان قزل قلعه دیکتاتوری نظامی شاه و همچنین در زندانهای استبداد مذهبی – ایدولوژیک اسلامی اوین و قزل حصار مشوق و قوت قلب ما و  دیگر خانواده های زندانیان سیاسی بود و در سختترین شرایط یکدم از دفاع از آرمان‌های مصدق بزرگ پا پس نگذاشت.
مه لقا اردلان همرزم راستین شادروان علی اردلان بود و این خانواده داغ های دو نظام شاه و شیخ را تمام عمر با خود حمل کرده و گرچه سقوط رژیم پهلوی را دیدند, اما ایکاش سقوط حکومت اسلامی را هم می دیدند و در جشن شادی ملت ایران برای رهائی از  این نظام جنایتکار شرکت می کردند۔ 
بانو اردلان هنگامی چشم فروبست, که پرچم آرزوها و آرمان های سوسیال دمکراسی لائیک، و آزادیخواهانه اش در میان مردم برافراشته تر شده و فریادهای ایشان از حنجره های هزاران مه لقا دیگر در ایران طنین انداز شده است‌۔

یادشان گرامی و راهشان پر رهرو باد۔
فریبا قاسمی

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.