امروز شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

ساعت ۰۷:۱۴

 
آخرین اخبار

حزب کمونیست فرانسه حمله ترکیه به کردهای سوریه را محکوم کرد

5 ماه گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=123163

لینک کوتاه

حزب کمونیست فرانسه در بیانیه ای درباره حمله ارتش ترکیه و دستیاران جهادی آن به مبارزان آزادیخواه روژاوا یادآور شد هدف بمباران ارتش ترکیه بیش از همه مردم غیرنظامی اند که هزاران تن از آنان ناگزیر به ترک خانه هایشان شده اند. در این بیانیه با استناد به آمار ارائه شده از سوی ناظران بین المللی به ده ها غیرنظامی کشته شده در این عملیات اشاره شده است.

بیانیه حزب کمونیست فرانسه خاطرنشان می کند که هدف اردوغان از این حمله، قتل عام کردها، پاکسازی قومی، به کار گرفتن مجدد اعضای زندانی شده داعش و نیز پیشبرد سیاست توسعه طلبی ارضی و فرار به جلو در ابعاد فراملی است. این بیانیه می افزاید ترکیه جنگ در سوریه را دوباره شدت بخشیده و چشم انداز صلح را تیره می کند.

در بیانیه حزب کمونیست فرانسه به نقش کردها به عنوان نیروهای مبارز علیه داعش و یکی از نیروهای اصلی صلح دمکراتیک در منطقه اشاره شده و آمده است اینک کردها تنها مانده اند و ائتلاف بین المللی به آنان در مقابله با توحش و تاریک اندیشی خیانت کرده است.

حزب کمونیست فرانسه عملیات ارتش ترکیه را جنایت بار خوانده و از دولت فرانسه و اتحادیه اروپا خواسته است دیکتاتوری آنکارا را به هر طریق ممکن هدف تحریم قرار دهند. این بیانیه می افزاید شورای امنیت ملل متحد باید کردها را تحت حمایت بین المللی قرار دهد.

حزب کمونیست فرانسه از همه نیروهای دمکرات خواسته است برای پایان دادن به تجاوز ترکیه و‌ وادار کردن اردوغان مستبد به عقب نشینی از اراضی تحت اشغال غیرقانونی در کردستان ترکیه، هر جا می توانند نیروهای خود را یکپارچه کنند.

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما