امروز سه شنبه ۰۷ تیر ۱۴۰۱

ساعت ۱۳:۰۱

 
اجتماعی

حادثه تروریستی برخورد یک ون با عابران در اسپانیا

5 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

حادثه تروریستی برخورد یک ون با عابران در اسپانیا
https://rangin-kaman.net/?p=102528

لینک کوتاه

به گزارش بی بی سی: چندین نفر در برخورد یک ون به جمعیت در بارسلون کشته شدند …

یک خودرو ون در مرکز شهر بارسلون (بارسلونا اسپانیا) در محله پرجمعیت و گردشگری رامبلا به جمعیت زده و دست‎کم ۱۳ نفر کشته و بیش از ۳۰ نفر مجروح شده‌اند. اما هنوز تعداد نهایی تلفات مشخص نشده است. به گفته بعضی از مقامات پلیس این “حمله با انگیزه تروریستی” انجام شده است. طبق گزارش‌ها راننده خودرو بعد از آنکه به سرعت در میان جمعیت رفت، پیاده شد و فرار کرد. ماموران امنیتی در حال جستجو برای پیدا کردن این فرد هستند. همزمان گزارش شده است که دو نفر مرد مسلح وارد رستورانی در این محل شده و چند نفر را گروگان گرفته‌اند. ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا در توییتر خود نوشت رسیدگی به مجروحین در اولویت قرار دارد. از مردم خواسته شده تا به میدان کاتالونیا نزدیک نشوند.

جزئیات حادثه هنوز مشخص نیست اما پلیس می‌گوید که احتمالا با انگیزه تروریستی انجام شده است. اسپانیا تاکنون از حملات تروریستی در امان بوده است اما مورد اخیر یادآور حمله‌هایی است که از ژوئیه سال پیش در سراسر اروپا انجام شده است. خبرگزاری رویترز از بسته شدن ایستگاه متروی محل و سایر ایستگاه‌ها خبر داده است. طبق گزارش ها مردم در کافه‌ها و مغازه‌های اطراف پناه گرفته‌اند.

 

استیون ترنر که در این محله کار می کند به بی بی سی گفت: “کارمندان ما دیدند که یک ون به میان جمعیت رفت. من سه نفر را دیدم که پخش زمین شدند.”

او در ادامه گفت: ” تعداد زیادی آمبولانس و پلیس مسلح در این محل مستقر شده اند.”

عمار انوار که در زمان حمله در رامبلا در حال قدم زدن بود به اسکای نیوز گفت که ناگهان صدای اصابت محکمی به گوشش رسید. “ناگهان همه شروع به دویدن کردند و یک زن که در کنار من بود برای نجات بچه هایش فریاد کشید.” مارک اسپارسیا، یک دانشجوی ۲۰ ساله که در بارسلون زندگی می‎کند به بی‌بی‌سی گفت: “یک صدای بلند آمد و همه فرار کردند. جمعیت زیاد بود، خانواده‌های زیادی بودند. خیلی‎ها برای بازدید از این محله می‌آیند.”

او گفت که در حال حاضر کافه استارباکس پناه گرفته است. بلوار رامبلا از پر ازدحام ترین مناطق بارسلون است و در سراسر روز و در طول شب مملو از شهروندان، جمعیت گردشگر، هنرمندان خیابانی است و مغازه و رستوران‌های فراوانی در آن قرار دارند.

 

حادثه تروریستی برخورد یک ون با عابران در اسپانیا

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما