تحصن سراسری معلمان در صدر اخبار امروز

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

– اولین روز تحصن سه روزه معلمان سراسر کشور

– از تجمع سندیکای کارگران شرکت واحد حمایت می کنیم!

– تجمعات اعتراضی کارگران بازنشسته استان های خوزستان واصفهان نسبت به عدم پرداخت مطالبات:

1- تجمعات اعتراضی وراهپیمایی کارگران بازنشسته فولاد خوزستان نسبت به عدم پرداخت حقوق ،عیدی ومطالبات دیگر با شعار: سفره ما خالیه/وعده ها پوشالیه

2- تجمع کارگران بازنشسته فولاد اصفهان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق وعیدی مقابل استانداری اصفهان

– تجمع اعتراضی کارکنان سهام عدالت سراسرکشور  نسبت به توزرد درآمدن وعده ها مقابل سازمان خصوصی‌سازی

– دومین روز تجمع کارگران کارخانه بلبرینگ سازی تبریزدراعتراض به عدم پرداخت 7ماه حقوق

– ادامه تجمعات اعتراضی کارگران کارخانه روغن نباتی گلناز نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی استانداری کرمان

– تجمع کارگران عضو تعاونی مسکن شرکت واحد در مقابل وزارت تعاون در اعتراض فساد سیستماتیک اداری و پایمال کردن حق کارگران

– اعتراض رسانه ای کارگران فازهای 20و21عسلویه نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق

– درباره تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی خوارزمی نسبت به بیکارشدن

– پنچ فعال کارگری ومدنی به دادگاه انقلاب احضار شدند

– اعتراض دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر رجایی تهران نسبت به وضعیت نامناسب غذای سلف سرویس

– بازهم جان باختن 2 کارگر میهمان براثر حوادث کاری

*اولین روز تحصن سه روزه معلمان سراسر کشور

روز یکشنبه دوازدهم اسفندماه،معلمان استان های کردستان،همدان،قزوین،یزد،خراسان رضوی،آذربایجان شرقی وغربی، زنجان ،مازندران ،خوزستان ،کرمانشاه،اصفهان،فارس،البرز،تهران و….به فراخوان شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران پاسخ مثبت دادند و ضمن خود داری از رفتن سرکلاس در دفاتر اجتماع کردند.

برای اطلاعات بیشتر ومشاهده تصاویر به کانال تلگرام شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران،مراجعه کنید.

درهمین رابطه:

همبستگی با معلمان زندانی با حضور در منزل محمد حبیبی دریک ساله شدن حبسش

روز شنبه جمعی از فعالان صنفی به مناسبت یک ساله شدن حبس محمد حبیبی در منزل وی گرد آمدند و با معلمان زندانی اعلام همبستگی نمودند. محبوبه فرحزادی فرهنگی بازنشسته در این ویدیو از نحوه بازداشت آقای حبیبی می گوید و از تحصن معلمان شاغل حمایت می کند.

گوش کنید:

https://t.me/kashowra/574

منبع: کانال تلگرام شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران

*از تجمع سندیکای کارگران شرکت واحد حمایت می کنیم!

سندیکای کارگران فلز کار مکانیک ایران با حمایت قاطع خود در تجمع اعلامی که از سوی سندیکای برادر ، سندیکای کارگران شرکت واحد برای دستمزدی بالاتر از خط فقر حمایت نموده و در این تجمع فعالانه شرکت می کند.

امیدواریم که همه کارگران وتشکل های کارگری مستقل با اتحاد خود و شرکت در این تجمع در ١٣ اسفند ساعت ١٠ در جلوی وزارت کار، اعتراض خود را به دستمزد زیر خط فقر به گوش مسئولان برسانند . ما خواهان دستمزدی مناسب برای گذران یک خانواده ۴ نفره می باشیم .

سندیکای کارگران فلز کار مکانیک ایران

١١ اسفند ١٣٩٧

*تجمعات اعتراضی کارگران بازنشسته استان های خوزستان واصفهان نسبت به عدم پرداخت مطالبات:

1- تجمعات اعتراضی وراهپیمایی کارگران بازنشسته فولاد خوزستان نسبت به عدم پرداخت حقوق ،عیدی ومطالبات دیگر با شعار: سفره ما خالیه/وعده ها پوشالیه

صبح روز یکشنبه دوازدهم اسفند ماه، کارگران بازنشسته فولاد خوزستان دراعتراض به عدم پرداخت حقوق بهمن ماه ،عیدی سال نو ومطالبات دیگر دست به تجمع مقابل استانداری خوزستان زدند وسپس با شعار «سفره ما خالیه/وعده ها پوشالیه» وبرافراشتن پلاکاردهایی بسمت فرمانداری اهواز راهپیمایی کردند وبه تجمعشان ادامه دادند.

یکی از این تجمع‌کنندگان به خبرنگار رسانه ای گفت: با گذشت 12 روز از ابتدای ماه، هنوز حقوق ماه گذشته خود و عیدی را دریافت نکرده‌ایم و در این شرایط بد اقتصادی، این وضعیت زندگی ما را با مشکل جدی مواجه کرده است.

یکی دیگر از کارگران بازنشسته بیان داشت: بعد از یک عمر کار و تلاش در شرایط سخت محیطی، الآن برای گرفتن حق خود باید بیآییم در خیابان فریاد بزنیم، مگر برای گرفتن حق بیمه که هرماه از حقوق ما کسر می‌کردند، تجمع داشتند که حالا برای پس دادنش باید دست به دامان استانداری و فرمانداری بشویم؟

یکی ازکارگران بازنشسته معترض گفت: دولت باید اراده جدی برای حل مشکل بازنشستگان شرکت فولاد خوزستان داشته باشد. وی بیان داشت:بازنشستگان شرکت فولاد علاوه بر این که هر ماه مستمری بازنشستگی خود را با تاخیر دریافت می ‌کنند، در 6سال گذشته مطالبات خود را دریافت نکرده اند.

این بازنشسته شرکت صنایع فولاد با بیان این که جمعی از بازنشستگان شرکت فولاد خوزستان که از سال 91 بازنشسته شده اند ، تاکنون حق سنوات خود را به طور کامل دریافت نکرده اند گفت: در چند سال اخیر تاکنون وعده های زیادی برای پرداخت این مطالبات داده شده اما هنوز هیچ کاری صورت نگرفته است.

2- تجمع کارگران بازنشسته فولاد اصفهان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق وعیدی مقابل استانداری اصفهان

روز شنبه یازدهم اسفند ماه، کارگران بازنشسته فولاد وذوب آهن اصفهان دراعتراض با عدم پرداخت حقوق ماه های بهمن واسفند وعیدی سال جدید مقابل استانداری اصفهان تجمع کردند .

به گزارش12اسفند یک منبع خبری محلی،تعدادی از این بازنشستگان با اشاره به اینکه دو ماه است حقوق خود را دریافت نکرده اند، گفتند: قرار بود مطالبات بازنشستگان فولاد به همراه عیدی آنها تا قبل از 22 بهمن پرداخت شود اما عملی نشد.

آنها همچنین اعمال ماده 109 قانون سختی کار برای بازنشستگان فولاد را از دیگر خواسته های خود بیان کردند.

*تجمع اعتراضی کارکنان سهام عدالت سراسرکشور  نسبت به توزرد درآمدن وعده ها مقابل سازمان خصوصی‌سازی

کارکنان سهام عدالت سراسرکشوربرای باری دیگر به تهران آمدند و روز یکشنبه دوازدهم اسفند ماه با تجمع  مقابل سازمان خصوصی‌سازی اعتراضشان را نسبت به توزرد در آمدن وعده های رئیس سازمان خصوصی سازی مبنی بر پرداخت بخشی از مطالباتشان ورسیدگی به وضعیت شغلییشان،بنمایش گذاشتند.

قابل یاد آوری است که روز دوشنبه بیست ونهم بهمن ماه پس از دوروز تجمع کارکنان سهام عدالت سراسرکشوردرتهران مقابل وزارت اقتصاد ودارایی ،علی اشرف عبدالله پوری حسینی (رئیس سازمان خصوصی سازی) با دعوت از نمایندگان کارکنان معترضان وعده داد که تا طی یک هفته36ماه از مطالبات مزدی 48 ماهه آنها را بر اساس بودجه 25 میلیارد تومانی که از سوی هیات وزیران برای جبران خدمات کارکنان شرکت‌های تعاونی شهرستانی سهام عدالت تخصیص یافته، پرداخت خواهد کرد.

«پوری حسینی» در خصوص امنیت شغلی کارکنان دفاتر سهام عدالت خطاب به نمایندگان کارگران نیز گفت: در این ارتباط منتظر لایحه آزادسازی سهام عدالت در صحن علنی مجلس هستیم.

*دومین روز تجمع کارگران کارخانه بلبرینگ سازی تبریزدراعتراض به عدم پرداخت 7ماه حقوق

روزیکشنبه دوازدهم اسفند ماه، کارگران کارخانه بلبرینگ سازی تبریزدراعتراض به عدم پرداخت 7ماه حقوقشان دست به تجمع تجمع مقابل فرمانداری تبریزو استانداری آذربایجان شرقی،زدند.

براساس گزارشات رسانه ای شده پس از تجمع دوروزه این کارگران سه ماه از هفت ماه حقوق عقب افتاده شان،پرداخت شد.

*ادامه تجمعات اعتراضی کارگران کارخانه روغن نباتی گلناز نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی استانداری کرمان

روزیکشنبه دوازدهم اسفند ماه، کارگران کارخانه روغن نباتی گلنازدرادامه اعتراضاتشان نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی برای باری دیگر دست به تجمع مقابل استانداری کرمان زدند.

دور جدیداعتراضات کارگران کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان نسبت به بلاتکلیفی شغلی ومعیشتی ازروزشنبه چهارم اسفندماه، باتجمع مقابل استانداری کرمان آغاز وکماکان ادامه دارد.

براساس گزارش رسانه ای شده،یکی از کارگران حاضر درتجمع امروز گفت: مسئولان کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان نداشتن مواد اولیه، همکاری نکردن برخی دستگاه ها و پرداخت نشدن تسهیلات بانکی را علت خارج شدن این کارخانه از خط تولید عنوان می کنند.

وی افزود: برای دریافت مطالبات 6 ماهه خود مقابل استانداری جمع شده ایم و پس از چند روز مراجعه به مسئولان تاکنون پاسخی دریافت نکردیم.

این کارگرمعترض با بیان اینکه قسط و بدهی داریم و در شرایط دشوار اقتصادی کنونی عرصه زندگی بر ما تنگ شده است بیان کرد: برخی بدهی های این کارخانه از سال 93 معوق شده است.

وی با بیان اینکه مدیران از مشکلات ما آگاهی دارند تاکید کرد: به امید شب عید کار کردیم اکنون نیز زیر صفر هستیم و اگر دریافتی نداشته باشیم، خانواده و زندگی ما از هم می پاشد.

یکی دیگر از کارگران معترض کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان گفت: کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان سه ماه هیچ تولیدی ندارد اما ما در کارخانه به صورت آماده به کار حضور داریم و در این شرایط حدود 6 ماه حقوق و عیدی دریافت نکردیم.

این کارگر تصریح کرد: مسئولان کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان برای بار نخست اعلام کردند که پنج میلیارد تومان تسهیلات دریافت کردیم و معوقات و بدهی ها پرداخت می شود و بار دیگر به جای بدهی می خواستند روغن نباتی بدهند اما تاکنون هیچ اقدامی در راستای رفع مطالبات کارگران انجام نشده است.

*تجمع کارگران عضو تعاونی مسکن شرکت واحد در مقابل وزارت تعاون در اعتراض فساد سیستماتیک اداری و پایمال کردن حق کارگران

روزیکشنبه دوازدهم اسفندماه، کارگران عضو تعاونی مسکن شرکت واحد در اعتراض فساد سیستماتیک اداری و پایمال کردن حق کارگران دست به تجمع مقابل وزارت تعاون زدند.

براساس گزارش رسانه ای شده،مجمع عمومی تعاونی مسکن کارکنان شرکت واحد اتوبوسرانی که قرار بود امروز (یکشنبه، ۱۲ اسفند) با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شود، برگزار نشد. در جلسه امروز مجمع عمومی اعضای جدید هیات مدیره و بازرسان توسط اعضا انتخاب می‌شدند.

به همین خاطر کارکنان شرکت واحد اتوبوسرانی مقابل تالار محل برگزاری مجمع عمومی و سپس وزارت تعاون تجمع کردند.

حاضران در تجمع گفتند: بیش از ۹ سال تعاونی کارکنان به صورت خصوصی اداره می‌‌شود. پرسش ما این است که وزارت تعاون که باید دستورالعمل بند ۱۷ ماده ۶۶ قانون بخش تعاونی‌ را اجرایی کند چرا اجرا نمی‌کند؟

*اعتراض رسانه ای کارگران فازهای 20و21عسلویه نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق

کارگران فازهای 20و21عسلویه اعتراضشان را نسبت به عدم پرداخت ماه ها حقوق،رسانه ای کردند.

بنابه گزارش رسانه ای شده بتاریخ 12اسفند،این کارگران که به صورت پیمانکاری برای یکی از شرکت‌های زیرمجموعه‌ی دست چندمِ شرکت نفت و گاز پارس کار می‌کنند، می‌گویند از مهر ماه حقوق آنها که تعدادشان بیش از 100 نفر است، پرداخت نشده است.

کارگران از مراجعات مکرر خود به دفتر پیمانکار و کارفرما خبر می‌دهند اما علی‌القاعده تاکنون هیچ نتیجه روشنی از این مراجعات حاصل نشده است.

این کارگران می‌گویند: تاخیر یکی، دو ماهه در پرداخت حقوق کارگران پیمانکاری در عسلویه، یک عرف معمول است اما این بار تاخیر خیلی به درازا کشیده و در این اوضاع و احوال که تورم و گرانی بیداد می‌کند، نمی‌توانیم بدون دریافت دستمزدهایمان، روزگار بگذرانیم.

آنها معتقدند؛ فشار شرایط بر دوش کارگران عسلویه نسبت به همیشه سنگین‌تر شده است و بهتر است شرکت‌های اصلی یا همان کارفرمایان مادر، بر عملکرد شرکت‌های پیمانکاری نظارت داشته باشند تا این شرکت‌ها مجبور شوند حق و حقوق کارگران را به موقع پرداخت کنند. از سوی دیگر بایستی صورت وضعیت پیمانکاران را به موقع پرداخت کنند تا آنها بتوانند سروقت دستمزد کارگران خود را واریز نمایند.

 *درباره تجمع اعتراضی کارگران پتروشیمی خوارزمی نسبت به بیکارشدن

دراخبار وگزارشات کارگری 11اسفند ماه نوشتیم:

کارگران پتروشیمی خوارزمی واقع در بندر امام درپی بیکارشدن به دلیل پایان یک پروژه تجمع اعتراضی برپا داشتند.

برپایه گزارش رسانه ای شده بتاریخ12اسفندماه،روزشنبه یازدهم اسفند ماه، شرکت سنگین کاران اراک در شرکت خوارزمی زیر مجموعه پتروشیمی بندر امام تصمیم به اخراج 20کارگر گرفت.

یکی از این کارگران گفت: ما حدود یک تا دو سال در شرکت سنگین کاران اراک در شرکت خوارزمی زیر مجموعه پتروشیمی بندر امام به‌صورت پروژه در حال کار هستیم که از روز گذشته ما را به حالت تعلیق درآوردند تا به بهانه‌  پایان پروژه، اخراج شویم.

این کارگران افزودند که در این شرکت، 25نیروی جدید که معلوم نیست از کجا آمده‌اند، استخدام شده‌اند، درحالی‌که ما در حال اخراج در آستانه‌ عید نوروز هستیم.

بر اساس آخرین شنیده‌ها، با رایزنی اداره کار منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، فعلاً مقرر شده که این کارگران تا پایان فروردین‌ماه 97 اخراج نشوند.

*پنچ فعال کارگری ومدنی به دادگاه انقلاب احضار شدند

 شعبه چهارم دادگاه انقلاب 5 فعال کارگری و مدنی به نامهای مظفر صالح نیا، شریف ساعد پناه، سید غالب حسینی، سید خالد حسینی، حیب الله کریمی را برای روز دوشنبه هفته جاری مورخ ۱۴ اسفندماه احضار کرده است.

گفتنی است که پیش‌تر در آذرماه سال جاری دست‌کم نوزده فعال کارگری در شهر سنندج بازداشت و بازجویی شده اند که علت بازداشت و بازجویی برخی از آنها فعالیت‌هایی در دفاع از حقوق کارگران و برخی دیگر هم در رابطه با برگزاری جشن نوروز 97 در سنندج بوده است .

 «حیدر آخته»، «مسعود محمدی»، «اکبر گویلی»، «علی عبداللهی»، «احمد عزیزی»، «جمال یوسفی»، «احمد قمری»، «مظفر صالح‌نیا»، «فرهاد چتانی»، «حبیب چتانی»، «لطف‌الله احمدی»، «احمد کرباسچی»، «خالد حسینی»، «غالب حسینی»، «شریف ساعد‌پناه»، «افشین ادب» و «حبیب‌الله کریمی» در رابطه با فعالیتهای کارگری و نیز برگزاری مراسم نوروز ۹۶ در سالن پردیس سنندج از جمله بازداشت شدگان بوده اند.

برگرفته از کانال تلگرام اتحادیه آزاد کارگران ایران

*اعتراض دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر رجایی تهران نسبت به وضعیت نامناسب غذای سلف سرویس

روز شنبه یازدهم اسفند ماه، دانشجویان دانشگاه تربیت دبیر رجایی تهران با چیدن سینی غذایشان از سلف سرویس تا دفتر رئیس دانشگاه، وتجمع  اعتراضشان را نسبت به وضعیت نامناسب غذای سلف سرویس بنمایش گذاشتند.

کانال تلگرام شوراهای صنفی دانشجویان کشوربادرج خبربالا نوشت:دانشگاهی که توان تهیه و توزیع غذای مناسب برای دانشجو را ندارد چگونه می تواند معلم تربیت کند.

*بازهم جان باختن 2 کارگر میهمان براثر حوادث کاری

مسئول روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد از جان باختن 2 کارگر میهمان(تبعه افغانستان) بر اثر گاز گرفتگی در چاه فاضلاب،خبرداد.

حمیدرضا عسکری نیا، شامگاه یکشنبه12اسفند افرود: این حادثه عصر امروز اتفاق افتاد که ماموران آتش نشانی بعد از اطلاع بلافاصله به محل حادثه اعزام شدند.

وی با بیان اینکه آتش نشانان با استفاده از تجهیزات لازم، جسم بی جان این کارگران را از درون چاه خارج کردند اظهار داشت: علت اصلی بروز اینگونه حوادث دلخراش بی احتیاطی و رعایت نکردن نکات ایمنی و نداشتن تجهیزات لازم به هنگام حفر چاه است.

akhbarkargari2468@gmail.com

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.