بیانیه ۱۴ تن از زنان داخل کشور

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

 باعث خوشحالیست که امضاء یکی از هموندان جبهه ملی ایران، سامان ششم، گیتی پورفاضل، را (با مسئولیت فردی) در میان 14 امضاء ها مشاهده نمودیم. پشتیبانان جبهه ملی ایان، سامان ششم. خارج کشور

هموطنان شریف؛ چهار دهه حکومتِ ولایت مطلقه فقیه منجر به حذف ضدانسانی نیمی از جمعیت کشور، «با همه ظرفیت‌ها و توانایی‌های‌شان» از حیث حقوق شهروندی برابر و کرامت انسانی شده است.

هموطنان آزاده؛ پس از انقلاب و برقراری رژیم جمهوری‌ اسلامی، بسیاری از حقوق اولیه و انسانی ما زنان ایران سلب شد و جنسیت و هویت زنانه ما تحت قیمومیت ولایت مطلقه و جنسیت مردانه و فرهنگ مردسالارانه در آمد، و هر کس علیه این تبعیض جنسیتی لب به اعتراض گشود به توهین و تحقیر، ضرب و شتم و حبس و حتی در مواردی به شکنجه و اعدام گرفتار گردید!

در دنیائی که زنان بسیاری از کشورها در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی پابه‌پای مردان به پیش می‌روند، در جمهوری‌ اسلامی زنان همچنان برای حقوق اولیه انسانی تلاش می‌کنند!

هموطنان همدرد؛ ما ۱۴ تن از زنان داخل کشور، از فعالان حوزه جنبش زنان ایران در اعتراض به این «آپارتاید جنسی» که حاصل نگاه مردسالارانه نظام فقاهتی است، علیه این نظام ضد زن که ارزش‌های انسانی ما را محو نموده است، به پاخاسته و خواستار گذار کامل از نظام جمهوری‌اسلامی و تدوین قانون اساسی جدیدی هستیم، نظام و قانونی که در آن کرامت و هویت و حقوق برابر زنان در تمامی عرصه‌ها به رسمیت شناخته شود.

با احترام به میثاق ۱۴ تن از مبارزان این کشور که با شجاعت پرچم اتحاد و #همبستگی_ملی ایرانیان داخل و خارج از کشور را برافراشته‌اند؛ ما فعالان جنبش زنان اعلام می‌داریم که طی ۴۰ سال حکومت جمهوری‌ اسلامی، با زور و سرکوب و تصویب قوانین غیرانسانی و ضد زن از متن جامعه به حاشیه رانده شده‌ایم و ادامه این وضعیت برای ما قابل تحمل نیست.

لذا با اعتقاد به تساوی حقوق زن و مرد در تمامی عرصه‌ها مبتنی بر اعلامیه جهانی حقوق بشر، خواستار حکومتی سکولار دموکرات با حفظ تمامیت ارضی ایران عزیز هستیم که بتواند تضمین کننده حقوق زنان جامعه باشد.

ما ۱۴ تن از کنشگران مدنی و فعالین حوزه حقوق زنان مصمم هستیم با شیوه‌ای مدنی و بدون خشونت، مبارزه خود را همچون پیش‌قراولان آزادی وطن با گفتن «نه به جمهوری اسلامی» تا رسیدن به خواسته‌های کامل خود ادامه دهیم. خواسته‌های ما یک مطالبه ملی و حقوق بشری‌ست که با پیوستن شما هموطنان به ما و حمایت از خواسته‌های ما می‌تواند به جنبشی فراگیر و سراسری تبدیل شود…

▪️(اسامی به ترتیب حروف الفبا):

۱- شهلا انتصاری (فعال سیاسی، کارگری و حقوق زنان)،

۲- نصرت بهشتی (فعال مدنی و حقوق زنان، معلم بازنشسته)،

۳- فرشته تصویبی (فعال مدنی و حقوق زنان)،

۴- پروا (سکینه) پاچیده (فعال مدنی و حقوق زنان، نویسنده و شاعر)،

۵- گیتی پورفاضل (فعال مدنی و حقوق زنان، وکیل دادگستری و عضو کانون نویسندگان)،

۶- زهرا جمالی (فعال مدنی و حقوق زنان)،

۷- شهلا جهان‌بین (فعال مدنی و حقوق زنان، حامی حقوق زندانیان بی‌گناه سیاسی)،

۸- عزت جوادی‌حصار (فعال مدنی و حقوق زنان)،

۹- فاطمه سپهری (فعال مدنی و حقوق زنان، همسر شهید)،

۱۰- مریم سلیمانی (فعال مدنی و حقوق زنان)،

۱۱- سوسن طاهرخانی (فعال مدنی و حقوق زنان، دبیر بازنشسته)،

۱۲- فرنگیسِ مظلوم (فعال مدنی و حقوق زنان و زندانی سیاسی، مادر سهیل عربی)،

۱۳- نرگس منصوری (فعال مدنی و کارگری و حقوق زنان، عضو سندیکای شرکت واحد، فرزند جانباز شهید)،

۱۴- کیمیا نوروزی‌صابر (فعال مدنی و حقوق زنان).

مطالب مرتبط با این موضوع :

یک پاسخ

  1. خانمها و آقایان خارج نشین شماها چها که می توانید بکنید و نمی کنید! شما را چه رسیده؟ این زنان و مرزدان را یکی بعد از دیگری دارند دستگیر می کنند. واقعا این خاموشی مرگبار شماها و عدم همبستگیتان با مردم در بند و خصوصا زنان شرماور است. شما ها می توانید حرکتی بزرگ را به جنبش آورید. اما گویی همگیتان در تعطیلات ذهنی و هوشی و خردی و ملی هستید. آری همگی تعطیلید. آنهایی که کاری انجام میدهند مثل نقره کار و رحمانی مرا ببخشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.