بیانیه; پشتیبانی از اعتصاب آموزگاران 

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

آزادی آموزش و پرورش همان لائیسیته است 

 

آموزگاران، پروردگاران فرزندان و آموزندگان پیشرفت دانش و فن و سیاست و اجتماع و هنر و فرهنگ و بالاخره بنیانگذاران آینده یک کشور و یک ملت هستند. آنان به راستی مشعل داران جامعه مدرن و دانش بنیاد هستند.

از آنجا که معیشت آموزگاران در رژیم جمهوری اسلامی تأمین نیست آنان ناچارند کارهای جنبی نیز داشته باشند تا بیشتر نیازمند رژیم ضد بشری جمهوری اسلامی نشوند. در نتیجه و به ناچار، تا حدودی به کیفیت آموزشی کشور آسیب وارد می شود.

بر کسی پوشیده نیست که جمهوری اسلامی با آزادی اندیشه و بیان و آموزش و پرورش دشمنی دارد و  همچنین بر کسی پوشیده نیست که حاکمیت ورشکسته اسلامی قادر به تأمین بودجه آموزشی و صندوق بازنشستگی آموزگاران نیست. اما همین رژیم فاسد آقازاده های حکومتی را به آمریکا، کانادا، انگلیس و … می‌فرستد تا ثروت ملت ایران را در آن کشورها حیف و میل کنند.

چهل سال است که رژیم دارائی مردم ایران را برای جنگ افروزی و آدمکشی در لبنان، سوریه، عراق ، یمن و …  بکار می گیرد.

در یک چنین شرایطی اتحادیه ها و سندیکاهای مستقل معلمان در ایران کاملا ممنوع هستند و کسانی که در ایجاد آن ها تلاش کنند، اخراج، دستگیر و شکنجه می شوند. برای همین رهبران اتحادیه ها در زندان ها بسر می برند.

امروز دیگر جان آموزش دهندگان به لبشان رسیده است. برای همین روز پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰ خورشیدی آموزگاران در بیشتر شهرهای ایران به خیابان ها آمدند تا حقوق از دست رفته خود را فریاد کنند. رژیم اسلامی پس از تلاش ۴۰ ساله شستشوی مغزی دانش آموزان و پاکسازی هزاران آموزگار، در اهداف خود ورشکسته شده است و به ناتوانی در برابر آموزگاران شرافتمند اذعان می‌کند. حکومت از روی ترس و ناچاری و برای سرکوب آموزگاران و آموزندگان به شیوه چین و کره  “دموکراتیک” که اعضای حزب “کمونیست” را در مؤسسات آموزشی به عنوان جاسوس و تصمیم گیرنده نهائی کاشته‌اند، قصد دارد شماری طلبه و آخوند تهی از منطق و دانش را برای امور جاسوسی و  امنیتی، به مدارس گسیل دارد.‌

ما، حزب جمهوری خواه سوسیال دموکرات و لائیک ایران- همسازی ملی جمهوری خواهان ایران- به باور خود بر آزادی آموزش و پرورش و استقلال آموزگاران و استادان در چارچوب قوانین مترقی و حقوق مندرج در منشور جهانی حقوق بشر و ملحقات آن پای بند و استوار می‌مانیم.

ما در برنامه سیاسی و اجتماعی و فرهنگی خود آزادی و تشویق پژوهش‌ها، ارائه مقالات و رساله های علمی و تاریخی را در سرلوحه اقدامات خود قرار داده‌ایم.

ما هرگونه خشک اندیشی تعصب دینی، ایدئولوژیک، نژادی و قومی را به روشنی رد می‌کنیم.

از نظر ما به عنوان یک حزب جمهوریخواه و لائیک جای آخوند و دین و مذهب به هیچ‌وجه در مؤسسات آموزشی، فنی، هنری، علمی و پرورشی، به ویژه در مدرسه و دانشگاه نیست.

ما، به عنوان حزب جمهوریخواه سوسیال دموکرات و لائیک ایران- امر بی‌توجهی به خواست های صنفی و سیاسی آموزگاران را نه تنها بی‌توجهی به آینده یک کشور بلکه بی‌توجهی به آینده انسانیت می دانیم.

ما باور داریم که جای آموزگاران در زندان نیست، رفاه آنان کمک به گسترش خرد و خردمندی، فرهنگ و فناوری و سرافرازی فرزندان کشورمان در ایران و در گستره جهان است.

حزب ما، حزب جمهوریخواه سوسیال دموکرات و لائیک ایران از خواست‌های آموزگاران پشتیبانی می کند و باور دارد، رژیمی که به خواست‌های آنها بی توجه باشد و آنها را در تنگنا قرار دهد نه تنها انسان ستیز بلکه دانش ستیز  نیز هست. ما خود را با چنین رژیمی در نبرد و در تقابل می‌بینیم

ما امیدواریم هرچه زودتر آموزگاران و استادان، شاگردان و دانشجویان و خانواده های آنان و جامعه به طور یکپارچه علیه بی‌عدالتی‌های جمهوری اسلامی بپا خیزند و این رژیم ضد بشری و واپس مانده را از میان بردارند.

ما، حزب جمهوری خواه سوسیال دموکرات و لائیک ایران خواهان آزادی همه معلمان زندانی و بازگشت آنان بر سرکار خود هستیم.

ما،حزب جمهوری خواه سوسیال دموکرات و لائیک ایران  به جدایی کامل دولت به ویژه مؤسسات آموزش و پرورشی از دین باور داریم.‌

حزب سوسیال دموکرات و لائیک ایران

همسازی ملی جمهوری خواهان ایران.

۱۴ آذر ۱۴۰۰ خورشیدی برابر با ۵ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.