بیانیه جبهه ملی ایران- اروپا درباره اوضاع کنونی ایران

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

هم‌میهنان آزاده،

ایران، میهن ما اینک در یک دشواری و پیچ تاریخیِ سرنوشت سازی قرار گرفته است. ادامه رویدادهای کنونی یا این کشور را دستکم به ۴۰ سال پیش پرتاب خواهد کرد، یا از این تباهی کنونی با ترفندی ملی بیرون جسته و به سوی پیشرفت و گسترش در راستای آزادی، آبادی و بهبود زندگی ایرانیان گام برخواهد داشت و یا در آشوب و تکه پاره شدن فرو خواهد پاشید. خود گویاست که جبهه ملی ایران شایش دوم را برتر از آن‌دو دیگر می‌داند و در راه راست و درست شدن آن ایستاده و می‌پوید.

هموطنان، راست است، که دولت زورگوی کنونیِ آمریکا با تهدیدهایی که نمیتوان آن‌ها را جدی نگرفت، جمهوری اسلامی را دربرابر یک دوراهی سختی قرار داده است. یا باید این «جمهوری» جام شوکران را تا آخرین جرعه سر کشد و ایران را دست‌نشانده بلوک آمریکا و اسراییل گرداند و یا کشور را در جنگی نابرابر ویران نموده فروریزد. تا آنجاییکه ما «روحانیت» شیعه را میشناسیم، او پس از چند پُرگویی دروغ و بیشرمی، تا خط جنگ پیش می‌رود ولی در نهایت برای نجات خود هم که شده از امام حسن و زین العابدین بیمار مدد گرفته و جام شوکران را می نوشد.

ولیک اپوزیسیون آزادیخواه، ملی و دمکرات ایران نباید به حکام اسلامی اجازه دهد «که ایران ویران شود( و) کنام پلنگان و شیران شود». بویژه به «دولت در سایه و نظامیانش» باید فهماند که سرانجام روند کنونی حکومت جز یک ننگ و انگ تاریخی بر پیشانی آنان نخواهد نشاند. پیش از آنکه خیزشِ، این بار چندین میلونیِ، فرودستان گرسنه و بیکار، نظام فاسد و تبهکار حاکم را بزیر کشیده و کشور با خطر ویرانی مواجه شود، در چرخشی عاقلانه و متمدنانه حکومت را به صاحب اصلیش؛ مردم واگذار کند.

جبهه ملی ایران یقین دارد که تنها تظاهرات و دیگر اعتراضات و اعتصابات عمومی و مسالمت آمیز چندمیلیونی مردم با خواستهای زیر می‌تواند حاکمیت کنونی را «سر عقل» بیاورد:

آزادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی

آزادی تمام گردهمایی های مسالمت آمیز سیاسی

لغو حجاب اجباری

انحلال شورای نگهبان و مجلس خبرگان

انحلال اطلاعات سپاه

انحلال نیروهای سرکوب مانند بسیج

استعفای ولی فقیه و لغو قانون اساسی ٬ دوم٬ جمهوری اسلامی

بکارگرفتن موقت نخستین قانون اساسی مدون پس از انقلاب

انحلال مجلس شورای اسلامی

تشکیل یک کمیته تدارک انتخابات مجلس موسسان جمهوری ایران

تشکیل یک دولت ملی بدون «وزرای تحمیلی» و ناکارآمد کنونی

پاینده ایران

جبهه ملی ایراناروپا

چهارشنبه، ۹ خرداد ١٣٩٧

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.