اخبار و گزارش های کارگری یکم اسفند ماه ۱۴۰۲

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

– ازسرگیری اعتراض کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران با اعتصاب،تجمع و راهپیمایی با شعارهای«کارگرمی میرد ذلت نمی پذیرد»،«تهدید زندان دیگر اثر ندارد»و….

– سه شنبه های اعتراضی بازنشستگان کشوری نسبت به عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان(اجرا نشدن ماده 30 قانون برنامه ششم توسعه)با تجمع در استان های

خوزستان تجمع مشترک بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی مقابل استانداری در شهر اهواز

(تجمع اعتراضی همزمان جمعی از اهالی کوی غدیر منطقه کیانشهرنسبت به نداشتن امکانات رفاهی  مبنی بر آب، برق، گاز و سیستم دفع فاضلاب شهرک مسکونی و وعده های توخالی مسئولان

همبستگی بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی با سردادن شعارهای«امکانات رفاهی حق مسلم ماست» و«برق آب فاضلاب حق مسلم ماست»)

و

کرمانشاه مقابل صندوق بازنشستگی کشوری در شهرکرمانشاه با حضور تعدادی از کارگران بازنشسته تامین اجتماعی ومخابرات

– هفتمین سه شنبه اعتراضی جمعی از اهالی اراک نسبت به مازوت سوزی نیروگاه شازند با شعار«مازوت سوزی خیانته سکوت کنی جنایته »

– ادامه اعتصاب کارگران سایت 5 مارون رامشیردراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق و حق بیمه

– تحریم غذای کارگران کارخانه فولاد قزوین دراعتراض به غذای ناسالم

– تجمع اعتراضی کارکنان انتشارات علمی و فرهنگی نسبت به بلاتکلیفی شغلی معیشتی مقابل سازمان تأمین اجتماعی

– ادامه اعتراضات مال باختگان شرکت رضایت خودروی طراوت نوین باتجمع مقابل ساختمان دادگستری  کل کشوردر تهران با شعارهای«غفاری دزدی کرده دولت حمایت کرده»،«دادبزن حق تو فریاد بزن»،«مسئول بی کفایت نمی نمی خوایم»،«مسئول بی کفایت استعفا استعفا»،«غفاری دروغگو حاصل وعده هات کو» و…

– تجمع اعتراضی جمعی از اهالی منطقه رمین چابهارنسبت به بی آبی مقابل مجتمع مخابرات

– تجمع اعتراضی جمعی از اهالی زابل نسبت به صدور قبض های نجومی مقابل اداره برق

– تجمع اعتراضی دوباره خریداران خودروهای مونتاژی شرکت‌های مدیران خودرو و کرمان موتورنسبت به گرانفروشی مقابل سازمان تعزیرات کل کشور

– تجمع اعتراضی جمعی از پیمانکاران نسبت به عدم پرداخت مطالبات مقابل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

– تایید حکم اخراج سارا سیاهپور

– ممانعت مجدد از اعزام داود رضوی کارگر زندانی به بیمارستان به دلیل خودداری از پوشیدن لباس زندان

– کانون نویسندگان ایران:

برگزاری دادگاه جولیان آسانژ

*******

*ازسرگیری اعتراض کارگران گروه ملی صنعتی فولاد ایران با اعتصاب،تجمع و راهپیمایی با شعارهای«کارگرمی میرد ذلت نمی پذیرد»،«تهدید زندان دیگر اثر ندارد»و….

صدای مستقل کارگران گروه ملی فولاد:

1- اعتصابی دیگر در گروه ملی صنعتی فولاد

سه شنبه اول اسفند ماه ۱۴۰۲, کارگران همه بخشهای گروه ملی صنعتی فولاد ایران – اهواز، دست به اعتصاب زدند.

این دور از اعتصاب در اعتراض به دستور مدیریت مبنی بر اخراج شماری از کارگران صورت گرفته است.

در چند روزه گذشته و به دنبال اعتراضات کارگران به نحوه اجرای طرح طبقه بندی مشاغل، تعدادی از کارگران به دستور مدیرعامل و مدیرحراست شرکت، ممنوع الورود و دستور اخراج آنها صادر شده است.

کارگران اخراجی نیز از روز گذشته با برپایی چادر، مقابل ورودی شرکت تحصن کرده اند.

گفته بودیم با موجی سهمگین‌تر باز می‌گردیم تا یک بار برای همیشه بساط ظلم و ستم را از سفره زحمت‌کشان شرکت جمع کنیم.

2- گفته بودیم که خط قرمز ما اخراج همکاران است. امروز فولادگران شجاع و تاریخ‌ساز نشان دادند که گروه ملی فولاد کانون اعتصاب و دستاورد کارگری است و قصد دارد دست مافیای فولاد را در این شرکت قطع کند.

آقایان فاسد در مدیریت و حراست لازم است دوربین‌ها و چشم‌ها و مخبرهای دیگری قرض کرده تا متوجه شوند که مطالبات اعتصابی را سه هزار کارگر مبارز طلب می‌کنند و یاوری که اطلاعیه‌های تهدیدآمیز در کانال مدیریت درج می‌کند و بنی‌نعمه که خبرچین نهاد امنیتی در نیروی انسانی شده است، جایگاه واقعی‌شان پشت درهای شرکت است. علی محمدی دیگر جایی در این شرکت ندارد و فسادهای مالی و اخلاقی و ماهیت ضدکارگری‌اش مثل روز روشن است. مدیر رانده شده که جرات حضور در جمع اعتصابی را از ترس خردشدن استخوان‌هایش ندارد، حاجی‌پور نوکر مواجب بگیر خود را به برنامه سه ساعته جلوی دوربین خبرنگاران امنیتی فرستاده تا با توجیه دروغین بدهکاری و زیان شرکت، نیم نگاهی هم به تجدید رانت‌های حاکمیت و وام‌های کلان بانک داشته باشد.

حاشا و کلا ما حیرت زده‌ایم از حجم بی‌شرمی آقایان که بدون پشت گرمی به بالاترین لایه از قدرت امکان پذیر نیست و اگر مانند پرسنل زحمتکش به فکر شرکت و تولید بودند با تحقق مطالبات جلوی اعتصاب و توقف خطوط را می‌گرفتند.

آمده‌ایم تا بساط استثمار و ستم بر کارگر گروه ملی را جمع کنیم و همکاران مطالبه‌گر را به شرکت بازگردانیم و مدیران نالایق و زیان‌آور را اخراج کنیم.

نشان داده‌ایم که بر سر مطالبات خود با احدی سازش نخواهیم کرد چون ما کارگران آهنیم ریشه ظلمو می‌کنیم.

اهم مطالبات:

بازگشت به‌کار همکاران تعلیقی

اجرای همسان‌سازی بدون حقه‌بازی

اخراج مدیران فاسد و مشارکت کارگری

تبدیل وضعیت همکاران شفق

اصلاح آیتم‌های طبقه‌بندی مشاغل

حق بدی آب و هوا

کارگران گروه ملی فولادایران:

1- امروز کارگران گروه ملی با حضور در کنار همکاران تعلیقی از کار خود ثابت کردند که در این شرکت اگر لازم باشد همه برای یک نفر و یک نفر برای همه خود را فدا کرده و هرگز در مقابل حرف زور سر تعظیم فرود نخواهند آورد. متاسفانه افراط در  حسن نیت به خرج دادن برخی همکاران این پیام ترسیدن کارگر به محمدی را مخابره کرده بود. بارها اعلام کرده بودیم که ترس در قاموس کارگر جایگاهی ندارد و محمدی اینبار مطمئن باشد درسی را دریافت خواهد کرد که در تاریخ ثبت شود و تا آخر عمر کابوس این درس خواب شب را بر وی حرام کند.

نیامدیم که شعار دهیم ، برای عمل آمدیم. ظرف همین امروز و فردا تمام همکاران باید رفع تعلیق شوند و طرح طبقه بندی و همسان سازی به درستی اجرا شود در غیر این صورت جواب باد ، طوفانی خواهد بود که ریشه های ظلم را از این شرکت برای همیشه خواهد کند.

محمدی،نصیر نیا، بنی نغمه و حاجتی پور ، جای شما دیگر در این شرکت نیست.

2- به پشتیبانی از همکاران تعلیقی و برای نمایش اتحاد و انسجام مثال زدنی کارگران شرکت گروه ملی فولاد اهواز ، فردا چهارشنبه مورخ ۲ اسفند ماه ۱۴۰۲ راس ساعت ۹/۳۰ با حضور در کنار همکاران روبروی درب فولاد سازی اعتراض خود را نسبت به شرایط فعلی گروه ملی اعلام میداریم و خواهان باز شدن کارت تردد همکاران و همچنین عدم رضایت از طرح ناعادلانه طبقه بندی مشاغل تجمع خواهیم کرد .

درهمین رابطه:تجمع اعتراضی کارگران حق طلب ممنوع الورود گروه ملی صنعتی فولاد ایران مقابل درب ورودی مجتمع

روزدوشنبه 30 بهمن، کارگران حق طلب ممنوع الورود گروه ملی صنعتی فولاد ایران برای اعتراض دست به تجمع وبرپا کردن چادر مقابل درب ورودی مجتمع زدند و خواهان بازشدن کارت ترددشان شدند.

*سه شنبه های اعتراضی بازنشستگان کشوری نسبت به عدم اجرای قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان(اجرا نشدن ماده 30 قانون برنامه ششم توسعه)با تجمع در استان های

خوزستان تجمع مشترک بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی مقابل استانداری در شهر اهواز

(تجمع اعتراضی همزمان جمعی از اهالی کوی غدیر منطقه کیانشهرنسبت به نداشتن امکانات رفاهی  مبنی بر آب، برق، گاز و سیستم دفع فاضلاب شهرک مسکونی و وعده های توخالی مسئولان

همبستگی بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی با سردادن شعارهای«امکانات رفاهی حق مسلم ماست» و«برق آب فاضلاب حق مسلم ماست»)

و

کرمانشاه مقابل صندوق بازنشستگی کشوری در شهرکرمانشاه با حضور تعدادی از کارگران بازنشسته تامین اجتماعی ومخابرات

شعارها:

«بس که دروغ شنیدیم ما دیگه رای نمی دیم»

«اتحاد اتحاد علیه ظلم و فساد»

« تجمع   اعتراض حق مسلم ماست»

«تاحق خودنگیریم ازپا نمی نشنیم»

«مابجزحق نمی خوایم صدقه دولت نمی خوایم»

«آموزش رایگان حق مسلم ماست»

«نه مجلس نه دولت نیستند بفکر ملت»

«عامل فقر ایران بخشش پول ایران»

«عامل زجر ملت بخشش پول ملت»

«کشورغارت کردند مارو بیچاره کردند»

«مجلس انقلابی گندزده حسابی»

«حاصل کاردولت غارت جیب ملت»

«رئیسی درئغگو دولت عادلت کو»

«دولت سرسپرده گرانی رو آورده»

«معلم زندانی آزاد باید گردد»

««کارگر زندانی آزاد باید گردد»

«فقر وفساد همینجاست آقا زاده آمریکاست»

«فقر وفساد همینجاست آقا زاده کاناداست»

«مشکل ما این زمان معیشت است ودرمان»

«امکانات رفاهی حق مسلم ماست»

«معیشت منزلت سلامت درمان رایگان حق مسلم ماست»

«هزینه های دلاریه حقوق ماریالیه»

«برق آب فاضلاب حق مسلم ماست»

«مکرو دروغ کافیه سفره ما خالیه»

*هفتمین سه شنبه اعتراضی جمعی از اهالی اراک نسبت به مازوت سوزی نیروگاه شازند با شعار«مازوت سوزی خیانته سکوت کنی جنایته »

روز یکم اسفند برای هفتمین سه شنبه با یک هفته وقفه،جمعی از اهالی اراک برای انعکاس هرچه بیشتر صدای اعتراضشان نسبت به مازوت سوزی نیروگاه شازند دست به  راهپیمایی در خیابان و تجمع در سطح این شهرستان در استان مرکزی با شعار« مازوت سوزی خیانته سکوت کنی جنایته » زدند.

*ادامه اعتصاب کارگران سایت 5 مارون رامشیردراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق و حق بیمه

آخرین خبرهای منتشره در شبکه های اجتماعی بتاریخ یکم اسفند حاکی از ادامه اعتصاب کارگران سایت 5 مارون رامشیردراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق و حق بیمه می باشد.

یادآوری:

/اعتصاب کارگران سایت 5 مارون رامشیردراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق و حق بیمه دوهفته را پشت سرگذاشت

براساس خبرهای منتشره درشبکه های اجتماعی روزپنج شنبه 26 بهمن، اعتصاب کارگران سایت 5 مارون رامشیر(شرکت پیمانکاری دانش بنیان پترو نیرو صبا) دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق و حق بیمه دوهفته را پشت سرگذاشت.

/هشتمین روز اعتصاب کارگران واحدهای نمزدایی،نمک زدایی وفشارافزایی مارون پالایشگاه بید بلند در اعتراض به  قراردادهای ضدکارگری و عدم پرداخت 4 ماه حقوق و 2 ماه حق بیمه

روز جمعه 22 دی ماه برای هشتمین روز متوالی، کارگران واحدهای نمزدایی،نمک زدایی وفشارافزایی مارون پالایشگاه بید بلند(شرکت پیمانکاری دانش بنیان پترو نیرو صبا) در اعتراض به  قراردادهای ضدکارگری و عدم پرداخت 4 ماه حقوق و 2 ماه حق بیمه به اعتصابشان ادامه دادند.

براساس گزارش منتشره درشبکه های اجتماعی مدیریت شرکت پترو نیرو صبا هم به تلاش های مذبوحانه خود برای شکستن اعتصاب منجمله تهدید کارگران به اخراج از کار ادامه داد.

/اعتصاب کارگران واحدهای نمزدایی،نمک زدایی وفشارافزایی مارون پالایشگاه بید بلند در اعتراض به عدم پرداخت 4 ماه حقوق و 2 ماه حق بیمه یک هفته را پشت سر گذاشت

کارگران واحدهای نمزدایی،نمک زدایی وفشارافزایی مارون پالایشگاه بید بلند(شرکت پیمانکاری دانش بنیان پترو نیرو صبا) واقع در جنوب شرقی شهرستان اهوازیک هفته است که برای انعکاس صدای اعتراضشان نسبت به عدم پرداخت 4 ماه حقوق و 2 ماه حق بیمه در اعتصاب بسر می برند.

 برپایه گزارش منتشره درشبکه های اجتماعی شرکت پیمانکاری دانش بنیان پترو نیرو صبا از حربه های دخالت نیروی انتظامی وتهدید کارگران به تشکیل پرونده قضایی برای شکستن استفاده کرده ولی تابه امروز به نتیجه نرسیده است واعتصاب کارگران کماکان ادامه دارد.

*تحریم غذای کارگران کارخانه فولاد قزوین دراعتراض به غذای ناسالم

روزدوشنبه 30 بهمن، کارگران کارخانه فولاد قزوین برای اعتراض به غذای ناسالم این واحد تولیدی واقع در تاکستان ازخوردنش خودداری کردند.

یکی از این کارگران با بیان اینکه روز گذشته (30بهمن ) در وعده غذایی نهار به آن‌ها «قیمه نثار» داده شد، گفت: پس از آنکه بر اثر خوردن این غذا برخی کارگران دچار عوارض شدند، آنها از خوردن غذا خودداری کردند.

وی گفت: کارگران در نتیجه گوشت فاسد استفاده شده در غذا دچار دل درد و تهوع شدند و کارفرما بعد از اعتراض کارگران و امتناع آن‌ها از خوردن وعده غذایی نهار، اقدام به تهیه کره و مربا کرده و بین کارگران توزیع کرد.

این کارگر با بیان اینکه کارفرما توجهی به خواسته‌ی کارگران برای بهبود کیفی غذا ندارد، مسئولان هیچ نظارتی بر عملکرد کارفرمایان ندارند. ما بارها به وضعیت بد غذایی کارخانه انتقاد کرده و آن را به مسئولان نیز اطلاع‌رسانی کرده‌ایم اما پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

این کارگر با بیان اینکه توزیع غذای بی‌کیفیت در میان کارگران شاغل کارخانه فولاد قزوین مسبوق به سابقه است، گفت: بر فعالیت مسئولان پخت غذا آنطور که باید نظارت نمی‌شود.

*تجمع اعتراضی کارکنان انتشارات علمی و فرهنگی نسبت به بلاتکلیفی شغلی معیشتی مقابل سازمان تأمین اجتماعی

روز دوشنبه 30 بهمن، کارکنان انتشارات علمی و فرهنگی برای اعتراض به بلاتکلیفی شغلی معیشتی مبنی برعدم اطمینان از ادامه کاری وپرداخت نشدن حقوق مقابل سازمان تأمین اجتماعی در تهران تجمع کردند.

براساس گزارش رسانه ای شده،کارکنان انتشارات علمی و فرهنگی اعلام کردند در اعتراض به حقوق معوقه و ناکارآمدی مدیر نشر خود دست به اعتراض زدند و همچنین خواستار اخراج مدیراین‌انتشارات شدند چون معتقدند مدیریت جدید این انتشارات آن را به تعطیلی کشانده است.

انتشارات علمی و فرهنگی از ادغام دو مؤسسۀ انتشاراتی پیشگام و سرآمد نشر در ایران به نام‌های «بنگاه ترجمه و نشر کتاب» و «مؤسسه انتشارات فرانکلین» پدید آمده است.

مؤسسه خصوصی «بنگاه ترجمه و نشر کتاب» در سال 1332 تأسیس شد.

مؤسسه فرانکلین ایران نیز در سال 1333 بنیان نهاده شد. فرانکلین ایران شعبه‌ای از مؤسسه فرانکلین بین‌المللی بود.

بنگاه ترجمه و نشر کتاب در اواخر سال 1360 به شرکت انتشارت علمی و فرهنگی تبدیل شد. مؤسسه فرانکلین نیز که در سال 1356 «سازمان آموزشی نومرز» نام گرفته بود، ابتدا به «شرکت انتشارات و آموزش انقلاب اسلامی» تغییر نام داد و سپس در سال 1372 در شرکت انتشارات علمی و فرهنگی ادغام شد.

انتشارات علمی و فرهنگی از سال 1380 تصمیم گرفت با هدف توسعه و گسترش فعالیت‌های اجرایی سه شرکت مجزا و وابسته را به نام‌های «شرکت چاپ و نشر کتبیه»، «شرکت بازرگانی کتاب گستر» و «شرکت فرهنگ‌فیلم تهران» در زیرمجموعه خود تعریف کند.

*ادامه اعتراضات مال باختگان شرکت رضایت خودروی طراوت نوین باتجمع مقابل ساختمان دادگستری  کل کشوردر تهران با شعارهای«غفاری دزدی کرده دولت حمایت کرده»،«دادبزن حق تو فریاد بزن»،«مسئول بی کفایت نمی نمی خوایم»،«مسئول بی کفایت استعفا استعفا»،«غفاری دروغگو حاصل وعده هات کو» و…

فیلم های وتصاویر منتشره در شبکه های اجتماعی حاکی از ادامه اعتراضات مال باختگان شرکت رضایت خودروی طراوت نوین باتجمع روزسه شنبه یکم اسفند مقابل ساختمان دادگستری  کل کشوردر تهران با شعارهای«غفاری دزدی کرده دولت حمایت کرده»،«دادبزن حق تو فریاد بزن»،«مسئول بی کفایت نمی نمی خوایم»،«مسئول بی کفایت استعفا استعفا»،«غفاری دروغگو حاصل وعده هات کو» و…می باشد.

*تجمع اعتراضی جمعی از اهالی منطقه رمین چابهارنسبت به بی آبی مقابل مجتمع مخابرات

روزسه شنبه یکم اسفند،جمعی از اهالی منطقه رمین چابهار در استان سیستان و بلوچستان برای اعتراض به بی آبی مقابل مجتمع مخابرات تجمع کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی یکی از تجمع کنندگان گفت: چند ماه است در منطقه رمین آب نداریم با تانکر آب میاریم مسئولین اداره آب چابهار تا الان جوابی بهمون ندادند و برای رفع مشکل بی آبی منطقه اقدامی صورت نگرفته است.

*تجمع اعتراضی جمعی از اهالی زابل نسبت به صدور قبض های نجومی مقابل اداره برق

روزسه شنبه یکم اسفند، جمعی از اهالی زابل برای اعتراض به صدور قبض های نجومی مقابل اداره برق این شهرستان در استان سیستان و بلوچستان تجمع کردند.

به گزارش یک منبع خبری محلی یکی ازتجمع کنندگان گفت:نفت ما را کم کردید چیزی نگفتیم، بنزین مردم را کم کردید ما حرفی نزدیم، اما الان صدور قبض های میلیونی واقعا ظلم است.

درهمین رابطه:تجمع اعتراضی جمعی از اهالی سراوان نسبت به صدور قبض‌های میلیونی برق مقابل ساختمان مدیریت اداره برق سراوان

روز شنبه 28 بهمن، جمعی از اهالی سراوان برای اعتراض به صدور قبض‌های میلیونی برق مقابل ساختمان مدیریت اداره برق این شهرستان در استان سیستان و بلوچستان زدند.

به گزارش منابع خبری محلی،در چند ماه اخیر برای مشترکین اداره برق استان سیستان و بلوچستان قبض‌های با مبالغ میلیونی تا سقف 1۵ میلیون و بصورت نادر تا 26میلیون نیز صادر شده است و این در حالیست که این مشترکین هیچ گونه وسایل برقی جدید یا افزایش در نحوی استفاده برق نداشته اند اما صرفا مبلغ قبض آنها افزایش پیدا کرده است.

*تجمع اعتراضی دوباره خریداران خودروهای مونتاژی شرکت‌های مدیران خودرو و کرمان موتورنسبت به گرانفروشی مقابل سازمان تعزیرات کل کشور

روزسه شنبه یکم اسفند، خریداران خودروهای مونتاژی شرکت‌های مدیران خودرو و کرمان موتوربرای اعتراض به گرانفروشی  دوباره مقابل سازمان تعزیرات کل کشورتجمع کردند و خواستار بازگشت وجوه اضافه دریافتی طبق قیمت‌های مصوبه‌های 543، 566 و 594 شورای رقابت شدند.

برپایه گزارش رسانه ای شده،بعد از گذشت ماه‌ها از صدور حکم محکومیت و تخلف شرکت مدیران خودرو مبنی بر گران‌فروشی و صحبت‌های چند باره سخنگوی تعزیرات در مورد رسیدگی، برخورد و گرفتن حق مردم از شرکت متخلف، اما متاسفانه تا به امروز هیچ حکمی اجرا نشده که موجب ناراحتی و سردرگمی مردم زیان دیده شده است.

*تجمع اعتراضی جمعی از پیمانکاران نسبت به عدم پرداخت مطالبات مقابل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران

روز دوشنبه 30 بهمن، جمعی از پیمانکاران که پروژه های عمرانی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران را اجرا کرده و تحویل داده اند برای اعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان پس از گذشت حدود 2 سال مقابل این سازمان درتهران تجمع کردند.

*تایید حکم اخراج سارا سیاهپور

تجدید نظر هیات تخلفات وزارت آموزش و پرورش حکم اخراج خانم سارا سیاهپور  از فعالین صنفی تهران و البرز را عینا تایید کرد.

پیش تر دادگاه انقلاب تهران حکم ۵ سال زندان تعزیری را برای این فعال صنفی صادر کرده‌است

اتهامات وارده در رای قطعی از جمله :

_فعالیت صنفی و مطالبه گری قانونی

_شرکت در اعتراضات قانونی معلمان

_انتشار عکس بی حجاب، شرکت و حمایت از کمپین #زن_زندگی_آزادی قید شده است.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی فرهنگیان ایران، ضمن محکوم کردن این حکم ظالمانه و اعلام حمایت قاطع از خانم سارا سیاهپور و دیگر فعالین صنفی، به آمرین و عاملین چنین احکامی هشدار می‌دهد که صدور این احکام نه تنها مانع مطالبه‌گری معلمان نخواهد شد بلکه این سرکوب‌ها خشم نهفته معلمان را شعله‌ورتر از هر زمانی خواهد کرد.

*ممانعت مجدد از اعزام داود رضوی کارگر زندانی به بیمارستان به دلیل خودداری از پوشیدن لباس زندان

امروز یکم اسفندماه مسئولان زندان اوین از اعزام داود رضوی کارگر زندانی و عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد به بیمارستان فارابی جهت معاینه چشم به دلیل نپوشیدن لباس زندان و اصرار ابشان به جهت اجرای قوانین داخلی و بین المللی برای  اعزام زندانیان به بیرون از زندان‌ جلوگیری بعمل آوردند.

داود رضوی بدلیل فعالیت های کارگری و سندیکایی در ۵ مهرماه سال ۴۰۱ توسط ماموران امنیتی بازداشت و به پنچ سال زندان ناعادلانه از طرف مسئولان قضائیه محکوم شد. ایشان از بیماری های متعددی از جمله خونریزی معده ، بیماری گوارشی، آرتروز و بیماری چشم در زندان رنج می‌برد ولی مسئولان زندان بدون هیچ اعتنایی به وضعیت جسمی و روحی ایشان و همچنین قوانین خودشان و استاندارد های بین‌المللی فقط به جهت آزار و اذیت روحی این کارگر زندانی و خانواده ایشان به طور عامدانه و از روی کینه ورزی دست به چنین اقدامات غیرانسانی می‌زنند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه این عمل بی شرمانه و غیرانسانی مسئولان زندان را به شدت محکوم می‌نماید و از قوه قضائیه و مسئولان زندان می‌خواهد هر چه سریعتر با اعزام داود رضوی به بیمارستان موافقت کنند. سندیکا همچنین خواهان آزادی بی قید و شرط اعضای زندانی خود داود رضوی، رضا شهابی، حسن سعیدی و سایر فعالین کارگری، معلمی، دانشجویی و ‌مدنی میباشد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

اول اسفند ۱۴۰۲

*کانون نویسندگان ایران:

برگزاری دادگاه جولیان آسانژ

دادگاه عالی انگلستان روز ۲۰ و ۲۱ فوریه ۲۰۲۴، در خصوص قبول یا رد تقاضای فرجام جولیان آسانژ تصمیم نهایی را می‌گیرد. آسانژ در صورت رد این تقاضا باید فورا به ایالات متحده مسترد و در آنجا طبق قانون «ضد جاسوسی»، در معرض خطر محکومیت به ۱۷۵ سال زندان قرار گیرد.

مبنای این اتهام افشای جنایات جنگی ایالات متحده در عراق و افغانستان توسط آسانژ در سال ۲۰۱۰ است. در پی این افشاگری، دولت آمریکا او را تحت تعقیب قرار داد و ۱۸ مورد اتهام دیگر به او وارد کرد.

آسانژ پس از آن که در ژوئن سال ۲۰۱۲ به سفارت‌خانه‌ی کوچک اکوادور در لندن پناه برد، جز در دقایق محدود جا‌به‌جایی زندانی هیچ‌گاه در فضای آزاد نبوده است. اکنون وضعیت جسمی آسانژ در شرایط نامناسبی قرار دارد و ادامه‌ی فشارها جان او را در معرض خطر قرار خواهد داد.

پیشتر دادگاه عالی انگلیس با این ادعا که در صورت انتقال، جان آسانژ در خطر نیست؛ حکم استرداد او به آمریکا را صادر کرد.

جولیان آسانژ روزنامه‌نگار و بنیانگذار ویکی‌لیکس است. هدف او از راه‌اندازی این رسانه‌ی اینترنتی درج اخبار سیاسی و اجتماعی و ایجاد شفافیت در عملکرد دولت‌هاست.

مدافعان آزادی بیان در سراسر جهان، بازگرداندن آسانژ به آمریکا را نقض آشکار آزادی بیان و نشر می‌دانند و همواره با اعتراض به روند دادگاه، با اعمال فشار بر دولت انگلیس خواهان آزادی او بوده‌اند.

akhbarkargari2468@gmail.com

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.