اخباروگزارشات کارگری24دی1394

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

Capture d’écran 2016-01-03 à 12.56.46

– داود رضوی از اعضای سندیکای شرکت واحد در دادگاه انقلاب شعبه ۲۶ محاکمه شد

– کارگران بیکارشده  کارخانه سیمان درود درچهارمین روز تجمعشان برای بازگشت بکارخواهان آزادی همکارانشان شدند!

– تجمع کارگران کارخانه سبلان پارچه مقابل استانداری اردبیل دراعتراض به عدم پرداخت حقوق ومطالباتشان!

– تجمع کارگران راوری معدن پابدانا و خانواده هایشان مقابل فرمانداری راوردراعتراض به جابجایی!

– اعتصاب دانشجویان دانشگاه صنعت نفت وارد نهمین روز شد!

– کشته وزخمی شدن 16کارگر در حادثه واژگونی سرویس حامل کارگران واحد صنعتی مورچه خورت!

– کشته وزخمی شدن 3کارگربدنبال سقوط از ارتفاع در پروژه فولاد زرند ایرانیان!

فراخوان برای شرکت در دومین مجمع عمومی صندوق کمک و همیاری به کارگران ایران – دانمارک

داود رضوی از اعضای سندیکای شرکت واحد در دادگاه انقلاب شعبه ۲۶ محاکمه شد

داود رضوی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد چهارشنبه ۲۳دی ماه در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب محاکمه شد .

داود رضوی  در نیمه های شب ۸اردیبهشت ماه ۹۴ در منزلش توسط مامورین وزارت اطلاعات دستگیر شد و پس از ۲۲روز از بند ۲۰۹ اوین با قرار صد میلیون تومانی آزاد شد اتهامات این عضو سندیکای کارگران شرکت واحد عبارتند از الف- اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور ب- ایجاداخلال در نظم و آرامش عمومی از طریق حضور در تجمعات غیر قانونی  ، رضوی از سال ۸۴ تا کنون به علت شرکت در اعتراضات و اعتصابات رانندگان و کارگران شرکت واحد چندین بار دستگیر و زندانی شده است وکلای رضوی آقایان صالح نیکبخت و پرویز خورشید می باشند که از سال ۸۴ تا کنون در نوبت های مختلف از اعضای زندانی سندیکای کارگران شرکت در دادگاه انقلاب دفاع کرده اند ، در این پرونده آقای صالح نکیبخت از اتهامات وارده به داود رضوی عضو هیئت مدیره سندیکا دفاع کرد .آقای صالح نیکبخت ضمن دفاع از خواسته های به حق سندیکای کارگران شرکت واحد ،با استناد به مدارک موجود،سندیکای کارگران شرکت واحد را قانونی دانسته و اتهامات وارده را غیر حقوقی و بدون مستندات قانونی دانسته و در خواست تبرئه آقای رضوی را از دادگاه کرده اند.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

۲۴ دی ۱۳۹۴

کارگران بیکارشده  کارخانه سیمان درود درچهارمین روز تجمعشان برای بازگشت بکارخواهان آزادی همکارانشان شدند!

کارگران کارخانه سیمان درود در چهارمین روز تجمع خود علاوه بر پیگیری مطالباتشان مبنی بر بازگشت بکار،خواهان آزادی همکاران بازداشت‌شده خود شدند.

به گزارش24 ایلنا، در چهارمین روز تجمع کارگران کارخانه سیمان درود که در محوطه این واحد صنعتی برگزار شد، کارگران شرکت کننده در کنار پیگیری برای آغاز به کار دوباره این کارخانه تعطیل شده خواهان آزادی همکاران بازداشت شده خود شدند.

درهمین رابطه:

درسومین روز تجمع اعتراضی کارگران بیکارشده سیمان دورود12کارگردرپی شکایت کارفرما بازداشت شدند!

در سومین روز از آغاز اعتراض کارگران سیمان درود ۱۲ نفر از کارگران با شکایت کارفرما بازداشت شدند.

به گزارش23دی ایلنا،  کارگران سیمان درود که از سه روز پیش برای در اعتراض به متوقف شدن فعالیت تولیدی کارخانه وتامین امنیت شغلی خود در اعتراض هستند و از قرار معلوم در میان کارگران بازداشت هشت عضو شورای اسلامی کار کارگران قراردادی و پیمانکاری این کارخانه حضور دارند.

تجمع کارگران بیکارشده سیمان درود مقابل کارخانه دراعتراض به تعطیلی کارخانه وبرای بازگشت بکار!

جمعی از کارگران سیمان درود در استان لرستان، صبح امروز (۲۱ دی ماه) در اعتراض به بلاتکلیفی ۷۵۰نفر از همکارانشان در نتیجه تعطیلی این واحد تولیدی، مقابل درب ورودی این کارخانه تجمع کردند.

به گزارش21دی ایلنا،یکی از کارگرانی که در این تجمع اعتراضی حضور یافته، گفت: بی توجهی اعضای هیت مدیره  سیمان درود به درخواستهای مکرر آنها درخصوص بهبود وضعیت  شغلی کارگران   در نهایت منجر  شد تا این اجتماع اعتراضی را برپا کنند.

او گفت: مشکلات کارگران سیمان درود  تقریبا از حدود چهار ماه پیش که کارفرما با متوقف کردن خطوط تولیدی این کارخانه کارگران را بلاتکلیف وبیکار کرد آغاز شده است.

این کارگر با بیان اینکه  همکاران وی در کارخانه کاری برای انجام دادن ندارند، افزود: کارفرما سیمان درود تعمیرات کارخانه را بهانه  کرده تا آنها را اخراج کند.

این کارگر معترض سیمان درود در بخش دیگری از سخنان خود درباره پی گیری های همکارانش برای از سر گیری فعالیت کارخانه گفت: آنها  از چهار ماه پیش برای از سر گیری فعالیت کارخانه ، پی گیری های زیادی از نهادهای مختلف دولتی در استان لرستان انجام داده اند که نتیجه ای در بر نداشته‌است.

این کارگر معترض درباره معوقات  حقوقی کارگران افزود: این وضعیت در حالی است که آنها هنوز بابت مزایای مربوط به حق افزایش تولید، آکورد، حق پاداش و پرداختی‌های ویژه اعیاد سال‌های قبل طلبکارند.

تجمع کارگران کارخانه سبلان پارچه مقابل استانداری اردبیل دراعتراض به عدم پرداخت حقوق ومطالباتشان!

صبح امروز24دی، بیش از 100 نفر از کارگران کارخانه سبلان پارچه اردبیل دراعتراض به عدم پرداخت حقوق ومطالباتشان،دست به تجمع اعتراضی مقابل استانداری زدند.

به گزارش24دی فارس ، در تداوم اعتراض‌های کارگری در اردبیل این بار کارگران کارخانه سبلان پارچه در جلوی استانداری به نشانه اعتراض در عدم پرداخت سنوات سختی کار و عدم دریافت برخی از حقوق و مزایای خود گرد هم آمدند.

صبح امروز بیش از 100 نفر از کارگران کارخانه سبلان پارچه اردبیل با حضور ‌در جلوی استانداری اردبیل با اعتراض به مالک قبلی کارخانه در عدم پرداخت حقوق، مزایا و سنوات سختی کار ‌اعلام کردند که با واگذاری کارخانه به آرتا تجارت سبلان از سال‌های گذشته این مستاجر کارخانه گرفتاری‌ها و بلاهای متعددی را سر کارگران آورده به طوری که به رغم انجام کار در شرایط سخت و زیان‌آور و ارتباط مستقیم با مواد شیمیایی در هنگام تسویه، صاحب قبلی کارخانه حاضر نشد تا حق و حقوق واقعی کارگران به ویژه سنوات کار و زیان‌آور بودن آن را پرداخت کند و حتی در برخی موارد حق و حقوق واقعی کارگران را پرداخت نکرد.

این کارگران اعلام کردند که حتی بانک تجارت که صاحب قبلی این کارخانه بوده حاضر نشد سخنان کارگران را در این ارتباط بشود و بخواهد در این زمینه تصمیم‌گیری کند در حالی که همچنان بدهی‌های قبلی ادامه دارد و هیچ‌کس نیز در این زمینه جوابگو نیست.

کارخانه سبلان پارچه اردبیل بعد از افتتاح در حدود هشت سال پیش در همان اوایل کار دچار بحران شده و به دلیل بدهی سنگین به بانک تجارت، این کارخانه بزرگ نساجی در کشور و خاورمیانه به بانک تجارت واگذار شد تا این بانک با عنوان آرتا تجارت زرین، سبلان پارچه سابق را مدیریت کند.

بعد از گذشت 6 سال از اجاره این کارخانه توسط بانک تجارت با اجاره ناچیز و پایمال کردن حقوق کارگران،‌بالاخره چند ماهی است که این کارخانه به شرکت سیوان واگذار شده که همچنان این شرکت نه تنها بر تعداد نیروی این کارخانه نیفزوده بلکه مشکلات کارگر650 این کارخانه کماکان پابرجا‌ست.

تجمع کارگران راوری معدن پابدانا و خانواده هایشان مقابل فرمانداری راوردراعتراض به جابجایی!

صبح امروز24دی، تعدادی از کارگران معدن پابدانا زرند که از اهالی روستاهای خورند، ریحان، بغیجان، طاشک و تیران از توابع شهرستان راور بودند با حضور در مقابل فرمانداری راور تجمع کردند.

به گزارش 24دی کارونسرا، صبح امروز تعدادی از کارگران معدن پابدانا زرند که از اهالی روستاهای خورند، ریحان، بغیجان، طاشک و تیران از توابع شهرستان راور بودند در مقابل فرمانداری راور تجمع کردند.

در این تجمع که خانواده های کارگران نیز حضور داشتند، کارگران نسبت به جابجاییشان از معدن پابدانا زرند به معدن همکار اعتراض داشتند و خواهان لغو این تصمیم مسئولان شدند.

نماینده کارگران می گوید: تعداد کارگران راوری معدن پابدانا ۵۳ نفر می باشند و همه از اهالی روستاهای خورند، ریحان، بغیجان، طاشک، و تیران هستند و مسئولان معدن این تصمیم را بدلیل عدم توانایی پرداخت هزینه سرویس ایاب و ذهاب کارگران راوری که در حدود ۷ میلیون تومان در ماه می باشد، گرفته اند و می خواهند با این کار ما را به معدن همکار منتقل کنند و کارگران سربنانی و زرندی معدن همکار را جایگزین ما کنند.

یکی از کارگران می گوید: تمام زندگی ما در روستاست و اگر ما به معدن همکار منتقل شویم مجبوریم زندگیمان را در روستا رها کنیم و به راور مهاجرت کنیم چرا که معدن همکار در روستاها سرویس ندارد و کارگران باید مسیر طولانی و کوهستانی بین روستاها و شهر راور را طی کنند تا بتوانند خود را به سرویس راور برسانند.

نماینده کارگران می گوید: در ادامه این تجمع فرماندار راور در تماس با مدیرعامل شرکت ذغال سنگ استان کزمان موضوع را مطرح کرده و مدیرعامل نیز از این موضوع ابراز بی اطلاعی کرده و به فرماندار راور گفته به کارگران بگویید در سر کار خود حاضر شوند و موضوع در چند روز آینده بررسی و تصمیم نهایی به کارگران اطلاع رسانی می شود؛ که کارگران و خانوادهایشان نیز این موضوع را پذیرفته و محل تجمع را ترک کرده و منتظر پیگیری مسئولان هستند.

اعتصاب دانشجویان دانشگاه صنعت نفت وارد نهمین روز شد!

اعتصاب دانشجویان دانشگاه صنعت نفت در تهران ، اهواز و آبادان همچنان ادامه دارد

به گزارش 24دی نسیم، دانشجویان دانشکده صنعت نفت در واکنش به تصمیم وزارت نفت درخصوص لغو استخدام این دانشجویان در وزارتخانه مربوطه تحصن کردند.

یکی از تحصن‌کنندگان  گفت قرار است دانشجویان روز شنبه در مقابل ساختمان وزارت نفت تجمع کنند.

تحصن‌کنندگان خواستار آن‌اند که وزارت نفت به تعهدات خود درقبال استخدام دانشجویان گروه الف دانشگاه صنعت نفت عمل کند.

کشته وزخمی شدن 16کارگر در حادثه واژگونی سرویس حامل کارگران واحد صنعتی مورچه خورت!

شب گذشته ۱۶ نفر از کارگران یکی از واحدهای صنعتی شهرک مورچه خورت که با یک دستگاه مینی بوس در حال بازگشت از کار بودند، متاسفانه در کیلومتر ١۵ اتوبان آزادگان روبروی کاروانسرای عباسی بدلایل نامعلومی مینی بوس از مسیر خود منحرف و واژگون شد. که بر اثر این حادثه دلخراش دو نفر از کارگران یک زن و یک مرد در دم کشته و ۱۴ نفر زخمی  شدند.

به گزارش24دی شاهین نا، حادثه دلخراش واژگونی سرویس حامل کارگران شهرک صنعتی مورچه خورت دو کشته و ۱۴ زخمی بر جای گذاشت.

نیروهای امداد رسان از جمله آتش نشانان ایستگاه شماره ۲ تش نشانی شاهین شهر، امدادگران پایگاه امداد و نجات هلال احمر و اوراژانس ۱۱۵ بلافاصله با حضور د رمحل حادثه مصدومین را از مینی بوس واژگون شده خارج و به بیمارستان گلدیس انتقال دادند.

ماموران آتش نشانی در محل حادثه ابتدا با قرار دادن علائم هشدار دهنده و قطع جریان برق خودرو محل حادثه را ایمن سازی کرده و با استفاده از تجهیزات ویژه نجات، و با همکاری نیروهای هلال احمر و اورژانس مصدومین از مینی بوس خارج و به مراکز درمانی منتقل شدند و سپس دو نفر از کارگران محبوس شده در خودرو که متاسفانه فوت شده بودند را خارج کردند.

پلیس راهور شهرستان علت بروز این حادثه را در دست بررسی دارد و تا این ساعت هنوز نتیجه اعلام نشده است.

کشته وزخمی شدن 3کارگربدنبال سقوط از ارتفاع در پروژه فولاد زرند ایرانیان!

سقوط ۳ کارگر در دو حادثه جداگانه سبب مرگ یکی از کارگران، به کما رفتن یک کارگر و آسیب دیدن دست کارگری دیگر شد.

به گزارش23دی صدای زرند، سرپرست اداری و پشتیبانی شرکت قائم الرضا در پروژه فولاد زرند ایرانیان با بیان اینکه حادثه سقوط یک کارگر از ارتفاع و مرگ وی توسط مسوولین ذیربط شهرستان از جمله بازرسین اداره کار در دست بررسی است، اظهارداشت: پس از تکمیل مستندات، تکمیل گزارش و جمع بندی، علت حادثه اعلام می شود.

پارسایی تصریح کرد: کارگر فوت شده ۲۸ سال سن داشته و کار نصب تجهیزات در ارتفاع را انجام می داده است.

وی با بیان اینکه کارگرفوت شده جزو پیمانکاران بوده، افزود: این فرد تجربه کمی نداشته و حتی چندی پیش بر اساس ارزیابی عملکرد واحد ایمنی پروژه به عنوان کارگر ایمنی نمونه معرفی شده بود.

سرپرست اداری و پشتیبانی پروژه فولاد زرند ایرانیان با بیان اینکه حادثه می تواند برای هر کس حتی افراد با تجربه نیز رخ دهد، خاطرنشان ساخت: کار نصب در ارتفاع معمولا توسط افراد متبحر انجام می شود و کارگرفوت شده در این زمینه دارای تجربه بوده است.

وی در خصوص آسیب دو کارگر دیگر نیز گفت: این کارگران پیمانکاران شرکت آب و خاک بودند که یکی از آن ها از ناحیه دست دچار آسیب جزئی شده و دیگری نیز سطح هوشیاری اش بهتر شده است.

در همین حال هادی ایرانمنش رییس اداره کار شهرستان زرند با بیان اینکه بازرسان اداره کار از نزدیک محل وقوع حادثه را مورد بازدید قرار دادند، گفت: منتظریم تا کارهای قانونی این حادثه انجام شود تا گزارش آن را ارایه دهیم.

وی تصریح کرد: پس از اعلام نظر پزشکی قانونی، مشخص شدن کارفرمای اصلی و نیز درخواست دادگستری از اداره کار برای ارایه گزارش و تکمیل مستندات، گزارش بازرسین اداره کار در اسرع وقت آماده می شود.

ایرانمنش با بیان اینکه پیمانکاری این حادثه ممکن است دسته دوم یا سوم باشد، اظهارداشت: باید پیمانکار اصلی مشخص شود و مدارک وی ارایه گردد و دادگستری نیز از ما بخواهد تا گزارش بازرسین اداره کار آماده شود.

وی با بیان اینکه تاکنون نامه ای از دادگستری برای اداره کار ارسال نشده است، خاطرنشان ساخت: به دلیل فوت کارگر در این حادثه، پرونده خارج از نوبت رسیدگی می شود اما ممکن است به دلیل طی شدن مراحل، ارایه گزارش مدتی طول بکشد.

فراخوان برای شرکت در دومین مجمع عمومی صندوق کمک و همیاری به کارگران ایران – دانمارک

دریافتی:به اطلاع میرسانیم که دومین مجمع عمومی صندوق کمک و همیاری به کارگران ایران – دانمارک در روز شنبه ۳۰ ام ژانویه ۲۰۱۶ به صورت علنی برگذار میگردد..

ما اعضای صندوق از تمامی دوستداران و مدافعان طبقه کارگر و جنبش کارگری ایران که ساکن دانمارک هستند دعوت میکنیم تا با حضور خود در مجمع دوم و پیوستن به این صندوق همگام با دیگر صندوق های مشابه بتوانیم کمکی هر چند ناچیز به جنبش کارگری و فعالین کارگری بکنیم.!

زمان: شنبه ۳۰ ژانویه ساعت ۱۴- ۱۷

مکان:Blågårds Plads 3, 2200 København N

آدرس ایمیل صندوق: sandogh.dk@gmail.com

آدرس وبلاگ صندوق: http://sandoghdk.blogspot.dk

بیست وچهارم دی ماه1394

akhbarkargari2468@gmail.com

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.