اخباروگزارشات کارگری۱۹آبان۱۳۹۴

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید :

564sdfgsd

– تجمع اعتراضی کارگران کارخانه سیمان لوشان مقابل دفتر بنیاد مستضعفان درتهران!

– انتقال جعفرعظیم زاده به بند عمومی زندان اوین

– یازدهمین روزاعتصاب کارگران سد چپرآباد اشنویه دراعتراض به عدم پرداخت 9ماه حقوق!

سندیکای کارگران فلزکارمکانیک:

هرگونه محدودیت و فشار بر علیه کوشندگان کارگری را محکوم می کنیم

– عدم پرداخت چندماهه حقوق بیش از 6000 کارگر در استان قزوین

– پیام تقدیر و تشکر هیات اجرایی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد از توده های مردم برای شرکت گسترده در خاکسپاری رفیق کوروش بخشنده

– اخراج 80 کارگر یک کارخانه نساجی در یزد!

– گزارش خبرنگار پیام سندیکا از اخراج ۴۷ هزار زن پس از پایان مرخصی زایمان

– اخراج کارگران ریخته گرو تراشکاردماوند بدنبال تعطیلی کارگاه ها!

تجمع بازنشستگان آموزش و پرورش قم اداره کل آموزش و پرورش استان دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان!

– الزام کارمندان یک شرکت خودروسازی برای دریافت وام خودرو!

– جیب عده‌ای دروزارت بهداشت با طرح تجمیع بیمه‌ها متورم‌تر می‌شود

تجمع اهالی اکباتان مقابل شهرداری تهران دراعتراض به احداث بنا دارالقرآن در فضای سبز

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه سیمان لوشان مقابل دفتر بنیاد مستضعفان درتهران!

کارگران کارخانه سیمان لوشان:امروز به تهران آمده‌ایم تا در خصوص مشکلاتمان با مسئولان بنیاد مستضعفان به عنوان سهام دار اصلی کارخانه صحبت کنیم.

صبح امروز (۱۹ آبان) جمعی از کارگران قراردادی سیمان لوشان در استان گیلان، با سفر به تهران در اعتراض به بلاتکلیفی ۳۶ نفر از همکارانشان در نتیجه تعطیلی این واحد تولیدی، مقابل ساختمان بنیاد مستضعفان تجمع کردند.

بیش از یکسال است که  کارگران کارخانه سیمان لوشان دستمزد نگرفته اند و سختی کار آنها نیز محاسبه نمی شود.

به گزارش19آبان ایلنا،یکی از کارگرانی که در این تجمع اعتراضی حضور یافته، گفت: مشکلات کارگران سیمان لوشان در مرداد ماه سال ۹۲ از زمانی آغاز شد که دولت وقت به بهانه‌های مختلف این واحد صنعتی را تعطیل اعلام کرد.

او با بیان اینکه ۱۸۰ نفر از کارگران کارخانه سیمان لوشان قبل و بعد از تعطیلی کارخانه (مردادماه۹۲) طی چند مرحله اخراج شدند؛ در ادامه افزود: در ‌‌نهایت ۷۳کارگر پیمانی ورسمی در این کارخانه باقی ماندند که ۳۷ نفر شان طی یکسال گذشته در دو مرحله بازخرید خدمت شدند و هم اکنون ۲۵ کارگر بدون دریافت دستمزد وضعیت شغلی مشخصی ندارند.

به گفته وی، کارگران در آن زمان برای باز گشایی کارخانه و بازگشت به کار، تجمعات متعددی را در مقابل نهادهای مختلف دولتی در استان گیلان ومقابل بنیاد مستضعفان در تهران برگزار کرده‌اند که نتیجه ای در بر نداشت وموضوع بلاتکلیفی کارگران ادامه پیدا کرد.

این کارگر معترض سیمان لوشان در بخش دیگری از سخنان خود درباره معوقات مزدی همکارانش گفت: بیش از یکسال است که  کارگران سیمان لوشان دستمزد نگرفته اند و سختی کار آنها نیز محاسبه نمی شود.

این کارگر در ادامه به مصوبه بازخریدی کارگران سیمان تهران به ازای دریافت ۵ ماه مزد  اشاره کرد و افزود: این مصوبه در فرمانداری رودبار به نفع کارگران  نوشته شد اماکارفرما با اجرای این مصوبه موافقت نمی کندبه همین دلیل تعدادی از کارگران  برای نجات زندگی خود به ناچار به ازای دریافت سه ونیم ماه حقوق بازخرید شدند.

او به خواسته کارگران باقی مانده سیمان لوشان برای اجرای مصوبه فرمانداری رودبار اشاره کرد و گفت: امروز به تهران آمده‌ایم تا در خصوص مشکلاتمان با مسئولان بنیاد مستضعفان به عنوان سهام دار اصلی کارخانه صحبت کنیم.

انتقال جعفرعظیم زاده به بند عمومی زندان اوین

اتحادیه آزاد کارگران ایران ضمن محکوم کردن صدور واجرای حبس برای جعفرعظیم زاده ودیگر فعالین کارگری و معلمین که  صدای اعتراضی طبقه بزرگ اجتماعی جامعه ، علیه بی حقوقی و تعرض به زندگی و معیشتشان هستند، خواستار آزادی همه این عزیزان و بازگشت به جامعه و خانواده شان میباشد.

جعفرعظیم زاده دبیرهیئت مدیره اتحادیه آزادکارگران ایران که صبح روز یکشنبه طبق حکم ابلاغ شده ، برای تحمل شش سال حبس به دادسرای زندان اوین رفته بود ، عصر دیروز دوشنبه 18/8/94 از قرنطینه شعبه دادسرای 33 مستقر در اوین ، به سالن شماره 8 بند عمومی این زندان منتقل شد.

در همین زمان رسول بداقی از اعضای زندانی کانون صنفی معلمان نیز درحالیکه محکومیتش پایان یافته بود، با گشایش پرونده جدید، وپس ازتحمل  5 ماه حبس انفرادی ، عصر دیروز به همین بند منتقل شده است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران ضمن محکوم کردن صدور واجرای حبس برای جعفرعظیم زاده ودیگر فعالین کارگری و معلمین که  صدای اعتراضی طبقه بزرگ اجتماعی جامعه ، علیه بی حقوقی و تعرض به زندگی و معیشتشان هستند، خواستار آزادی همه این عزیزان و بازگشت به جامعه و خانواده شان میباشد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران

19 آبان 94

یازدهمین روزاعتصاب کارگران سد چپرآباد اشنویه دراعتراض به عدم پرداخت 9ماه حقوق!

کارگران سد چپرآباد اشنویه حدود 11 روز است که بعلت بدقولی های مسئولان و کارفرمایان سد عملاً دست از کار کشیده اند و با اعتصاب خود خواستار دریافت حقوق و مزایای 9 ماه گذشته هستند.

به گزارش19آبان کردپرس، (احمد.م) یکی از کارگران شاغل در این سد در عصر روز دوشنبه(18 آبان ماه) در یک گفتگوتلفنی گفت: با توجه به اینکه از اسفندماه سال گذشته تا کنون حتی یک ریال هم بابت حقوق و دستمزد از مسئولان سد چپرآباد اشنویه دریافت نکرده ایم تصمیم گرفتیم که دست به اعتصاب بزنیم و موضوع را رسانه ای نمائیم.

وی ادامه داد: کارگران سد چپرآباد اشنویه حدود 11 روز است که بعلت بدقولی های مسئولان و کارفرمایان سد عملاً دست از کار کشیده اند و با اعتصاب خود خواستار دریافت حقوق و مزایای 9 ماه گذشته هستند.

این کارگر اشنویه ای در ادامه با اشاره به اینکه تنها درآمد ما کارگری در این سد است، اظهار داشت: متاسفانه از بدو شاغل شدن در این سد، کارفرما هر بار به بهانه های نامعلومی در پرداخت به موقع حقوق کارگران تأخیر میکنند تا جائیکه اکنون این تأخیر به 9 ماه رسیده است که دیگر قابل تحمل نیست و کلیه کارگران شاغل در این سد تصمیم گرفته اند تا رسیدن به نتیجه مطلوبی به اعتصاب خود ادامه دهند.

وی در پاسخ به این سوال که واکنش کارفرما و سایر مسئولان مجموعه سد در مقابل این اقدام چه بوده است، عنوان کرد: تا کنون چندین بار سعی کرده اند با آرامش و لحن ملایم و با دادن وعده هایی امروز و فردایی مبنی بر پرداخت کل حقوق معوقه در طول چند روز آینده ما را دعوت به کار کنند اما ما هم اعلام میکنیم که دیگر در مقابل وعده های عملی نشده آنها تسلیم نخواهیم شد چرا که ما هم دارای خانواده هستیم که هر روز چشم به راه هستند تا با دستانی پر به آغوش خانواده برگردیم و دیگر تحمل این وضعیت برایمان مقدور نمی باشد بنابراین انتظار داریم تا کارفرمایان برای یک ماه وضعیت نامناسب کارگران را تجربه کنند و آنگاه در خصوص این رفتار ما اعمال نظر کنند.

این کارگر سد چپرآباد اشنویه می افزاید: کارگران اعتصاب کننده جزء هشت نفر نیروی کار شرکت بهیاب هستند که علی رغم اینکه دارای قرارداد کار معین یکساله هستند و اکنون هم هر روز به محل کار خود می روند اما عملاً هیچ کاری انجام نمی دهند و دست از کار کشیده اند و اعتراض خود را به ادامه این وضعیت بصورت اعتصاب اعلام کرده اند.

(احمد.م) تصریح کرد: حدود 60 نفر بصورت کارگر در سد چپرآباد اشنویه در قالب دو شرکت خصوصی (سکو) و (بهیاب) زیر نظر سازمان آب کشور مشغول کارگری هستند.

عملیات اجرایی احداث سد چپرآباد اشنویه از سال 82 و با هدف تامین سالانه 255 میلیون و 600 هزار مترمکعب آب کشاورزی اراضی دشت نقده و اشنویه و همچنین احداث شبکه آبیاری و زهکشی در 19 هزار و 200 هکتار از اراضی کشاورزی و نیز کنترل سیلاب ها انجام شده است .

این سد از نوع خاکی با هسته رسی است که حجم کلی مخزن آن 127میلیون مترمکعب است.

سد چپرآباد، در 10 کیلومتری جنوب شرقی اشنویه و در مسیر جاده اشنویه – پیرانشهر روی رودخانه کانی رش از سرشاخه های گدار چای پس از گذشت 12 سال عملیات ساخت آن هنوز هم ادامه دارد.

سندیکای کارگران فلزکارمکانیک:

هرگونه محدودیت و فشار بر علیه کوشندگان کارگری را محکوم می کنیم

ما ضمن حمایت از اطلاعیه سندیکای برادر ، هرگونه محدودیت و فشار بر علیه کوشندگان کارگری را محکوم می کنیم.

پرونده سازی و آزار و اذیت و زندانی کردن کارگران محکوم است

روز یکشنبه۱۷ آبان جعفر عظیم زاده از اتحادیه ازاد کارگران ایران که به شش سال زندان محکوم شده است ، جهت اجرای حکم، خود را به اجرای احکام دادسرای اوین معرفی کرد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه هر گونه فشار،پرونده سازی و زندانی کردن کارگران و فعالین کارگری را محکوم می کند و خواستار آزادی بی قید و شرط ایشان و دیگر کارگران زندانی می باشد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه

ما ضمن حمایت از اطلاعیه سندیکای برادر ، هرگونه محدودیت و فشار بر علیه کوشندگان کارگری را محکوم می کنیم.

سندیکای کارگران فلزکارمکانیک ۱۸ آبان ۱۳۹۴

عدم پرداخت چندماهه حقوق بیش از 6000 کارگر در استان قزوین

سرپرست دفتر امور اقتصادی استانداری قزوین گفت: 58 واحد تولیدی در استان قزوین در پرداخت حقوق کارگران خود دچار مشکل شده‌اند.

به گزارش 19آبان تسنیم حسین زکی‌زاده در نوزدهمین شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که در استانداری قزوین برگزار شد اظهار داشت: بیش از 58 واحد تولیدی در استان قزوین از نوع درجه اول و دوم در پرداخت حقوق کارگران خود دچار مشکل شده‌اند.

وی با اشاره به اشتغال بیش از 6 هزار نفر در این واحد‌های تولیدی افزود،تعداد واحدهای مشکل‌دار از نوع درجه اول را که بالای 10 کارگر داشته و سه ماه حقوق معوق دارند را 39 واحد و تعداد واحدهای مشکل‌دار زیر 10 کارگر را که دو ماه حقوق آنها معوق شده را 19 واحد اعلام کرد.

پیام تقدیر و تشکر هیات اجرایی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد از توده های مردم برای شرکت گسترده در خاکسپاری رفیق کوروش بخشنده

ما سنگ هایی انسانی هستیم که آماده پرتاب شدن به سوی نظام سرمایه دارانیم

کارگران، تشکل های کارگری، انسانهای آزادی خواه و خانواده محترم رفیق کورش

پیکر نادربخشندە ( عمو کورش) روز جمعه مورخ 15/8/94 به همراهی جمع کثیری از کارگران، فعالین اجتماعی نقاط مختلف ایران و مردم خون گرم شهر سنندج میان پرچم های سرخی که اعلام جنگ علیه نظام سرمایه داری است، به خاک سپرده شد.

کورش بخشنده از اعضای هیئت اجرایی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد، روز پنجشنبه مورخ 14/8/94 ساعت یک و سی دقیقه ظهر در مقابل منزل مسکونی اش قلب مالامال از عشق به پیروزی طبقه کارگر، برای همیشه از تپش ایستاد و ما را در این شرایط که نظام سرمایه داری با تمام توان برای سرکوب جنبش کارگری ایران آستین هایش را بالا زده، تنها گذاشت.

ما اعضای هیئت اجرایی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد از صمیم قلب از همه عزیزانی که در تشیع جنازه این کارگر آگاه و مبارز شرکت جستند، از طرق مختلف پیام تسلیت ارسال کردند و یا حضوری به دیدار خانواده این عزیز رفتند، نهایت تشکر و قدردانی را داریم.

ما با کوروش پیمان بسته بودیم علیه نظام وارونه سرمایه داری تا آخرین لحظه مبارزه خواهیم کرد و سر سازش با اپورتونیسم، سکتاریسم و محفلیسم در جنبش کارگری ایران نخواهیم داشت و با گامهای استوار حرکت خواهیم کرد تا نظام گندیده سرمایه داری را به زباله دان تاریخ بسپاریم و بر ویرانه های آن دنیای عاری از هر گونه ستم و استثمار را بناء نهیم.

یادش گرامی و راهش پر رهرو

هیئت اجرایی کمیته دفاع از فعالین کارگری مهاباد

آبان ماه 94

اخراج 80 کارگر یک کارخانه نساجی در یزد!

در اواخر مهر ماه بود که کارگران یک کارخانه نساجی (ط) در استان یزد در نتیجه رکود حاکم بر بازار و عدم فروش محصولات خود و نداشتن مواد اولیه کارگران خود را به مرخصی اجباری می‌فرستد. در کمال ناباوری ،صاحبان کارخانه در پایان این مرخصی دو هفته‌ای با کارگران تماس گرفته‌ و خبر اخراج را به آن‌ها اعلام می‌کنند و کارگران و خانواده‌های آن‌ها را غافلگیر می‌کند.

کارگران اخراجی علاوه بر این که کار خود را از دست داده‌اند مدتی است که حقوق نیز دریافت نکرده ‌اند.

شاید مسئولینی که حقوق میلیونی می‌گیرند و یا شاسی‌بلند سواران به هیچ وجه نمی‌توانند حال این کارگران را درک کنند. اخراج کارگران ابزاری برای کارخانه‌داران است تا اوضاع را متشنج نشان دهند و از آن برای اخذ وام‌های دولتی استفاده می‌کنند.

به گزارش17آبان آوای‌اقتصاد،هر روز شاهد تعطیلی و یا اخراج کارگران کارخانه‌ای هستیم. کارگرانی که ماه‌ها حقوق نگرفته‌اند و به وعده امروز و فردای کارفرمایان دل خوش کرده‌اند. امروز زندگی کارگران در خانه‌های اجاره‌ای به گونه‌ای سپری می‌شود که اکثر آن‌ها اقساط و بدهکاری‌هایی دارند که نزدیک به 80 الی 90 درصد حقوق و دستمزدهایشان را شامل می‌شود و با افزایش قیمت‌هایی که حتی در کالاهای اساسی زندگی نیز مشاهده می‌شود؛ روزگار می‌گذرانند.اغلب کارگران نه پس‌اندازی دارند و نه امنیت شغلی.

کارفرما و سرمایه‌دار قرار نیست فشارهای اقتصادی را تحمل کنند و با کوچک‌ترین فشار و ضرر واحد تولیدی خود را تعطیل کرده و کارگران را راهی اداره بیمه و کار می‌کنند و این کارگران هستند که قربانیان اوضاع نابسامان اقتصادی هستند. سرمایه‌دارانی که درکی از زندگی کارگران ندارند و در نهایت بی‌رحمی نان سفره های کارگران وخانواده‌ها را قطع می‌کنند.

در اوضاعی که در نتیجه افزایش فشارهای اقتصادی و سیاست‌های انقباضی دولت بسیاری از کارخانجات تعطیل یا در آستانه تعطیلی قرار دارند و دولت بی‌تفاوت از سرنوشت کارگران این کارخانجات همچنان به سیاست‌های انقباضی خود ادامه می‌دهد.

در اواخر مهر ماه بود که کارگران یک کارخانه نساجی (ط) در استان یزد در نتیجه رکود حاکم بر بازار و عدم فروش محصولات خود و نداشتن مواد اولیه کارگران خود را به مرخصی اجباری می‌فرستد. در کمال ناباوری ،صاحبان کارخانه در پایان این مرخصی دو هفته‌ای با کارگران تماس گرفته‌ و خبر اخراج را به آن‌ها اعلام می‌کنند و کارگران و خانواده‌های آن‌ها را غافلگیر می‌کند.

مدیرت کارخانه دلیل اخراج کارگران را نداشتن فروش و عدم توانایی در خرید مواد اولیه اعلام می‌کند و به طور ناگهانی نزدیک به 80 نفر از کارگران خود را اخراج می‌کند و از کارگران فنی خود می‌خواهد تا برای جبران کارگران اخراج شده کار آن‌ها را نیز انجام دهند.

گفتنی است این کارخانه در ماه‌های آخر برای پرداخت حقوق کارگران دچار مشکل بوده و به طور مرتب حقوق آن‌ها را پرداخت نکرده است و کارگران اخراجی علاوه بر این که کار خود را از دست داده‌اند مدتی است که حقوق نیز دریافت نکرده ‌اند. از این رو برای گذران زندگی خود نیز دچار مشکلات متعددی هستند.

یکی از کارگران اخراج شده این واحد صنعتی با بغض فرو خورده خود  با اشاره به عدم داشتن امنیت شغلی کارگران گفت: صاحبان کارخانه‌ها هیچ تعهدی به کارگران ندارند و هر زمانی که بخواهند کارگران خود را از کار بیکار می‌کنند. آن‌ها هیچ وقت نمی‌توانند زندگی در یک خانه اجاره‌ای با داشتن فرزند بیمار را درک کنند.

دیگری با بیان این که شما تنها کسی هستید که پای درد دل ما نشسته‌اید ادامه داد: علاوه بر مشکلات اقتصادی زیادی که برای من و خانواده‌ام ایجاد شده دچار مشکلات خانوادگی نیز شده‌ام و از آن جایی که نمی‌توانم پاسخگویی نیازهای خانواده باشم و برای فرار از سرزنش آن‌ها به کوچه و خیابان پناه می‌برم.

جوان دیگری که از برنامه‌های ازدواجش صحبت می‌کرد گفت: با امید به این کار برای برگزاری مراسم ازدواجم برنامه‌ریزی کرده بودیم اما با اخراج شدنم از کار تمام برنامه‌‌هایمان منتفی شده و برای پیدا کردن کار به جاهای متعددی مراجعه کردم ولی هنوز شغلی پیدا نکرده‌ام. متاسفانه کسی درد ما کارگران را نمی‌فهمد؛ اگر کسی درد ما را می‌فهمید نباید به این راحتی ما را بیکار می‌کردند.

کارگر مجردی با بیان این که برای پرداخت اقساط بانکی دچار مشکل شده است افزود: صاحبان کارخانه بدون این که به ما از قبل خبری داده باشند ما را اخراج کردند. در هوای سرد زمستان من مجرد می‌توانم در خانه بنشینم یا با دوستانم وقت بگذرانم ولی برای افراد متاهلی که چند بچه نیز دارند گذران زندگی بسیار سخت است.

کارگر دیگری که سابقه بیشتری داشت با اشاره به اخراج کارگران در سال‌های قبل گفت: صاحبان کارخانه به بهانه‌های مختلف کارگران خود را اخراج کرده و بعد از دریافت وام و یا بخشودگی حقوق دولتی دوباره اقدام به استخدام نیرو می‌کنند.

شاید مسئولینی که حقوق میلیونی می‌گیرند و یا شاسی‌بلند سواران به هیچ وجه نمی‌توانند حال این کارگران را درک کنند. اخراج کارگران ابزاری برای کارخانه‌داران است تا اوضاع را متشنج نشان دهند و از آن برای اخذ وام‌های دولتی استفاده می‌کنند.

گزارش خبرنگار پیام سندیکا از اخراج ۴۷ هزار زن پس از پایان مرخصی زایمان

بر اساس مصوبه مجلس در سال ۸۶ مرخصی چهارماهه زایمان زنان به ۶ ماه و سپس در اردیبهشت سال ۹۴ دوره مرخصی بارداری زنان به ۹ ماه افزایش یافت. محمدحسن زاده معاون فنی و درآمد بیمه تامین اجتماعی می گوید که:« ۳۰ درصد این زنان پس از مراجعه از مرخصی زایمان از کار اخراج شده اند .» متاسفانه دیدگاه حذف زنان از عرصه های اجتماعی به بصورت قانون زنان را تهدید می کند. در تمامی این سالها هیچ تضمینی برای بازگشت به کار این مادران در قانون در نظر گرفته نشده است و باید از این به بعد منتظر اخراج های بیشتری از زنان باردار شده از محل کارشان باشیم.

اخراج کارگران ریخته گرو تراشکاردماوند بدنبال تعطیلی کارگاه ها!

رئیس اتحادیه تراشکاران شهرستان دماوند از اخراج کارگران ریخته گرو تراشکاردماوند بدنبال تعطیلی یک ‌به ‌یک کارگاه‌های تولیدی،خبرداد.

به گزارش19آبان  فارس،محمد رضایی امروز با اشاره به تعداد اعضای اتحادیه تراشکاران شهرستان دماوند اظهار کرد: اتحادیه تراشکاران دارای 55 عضو است که تمام این اعضا دارای پروانه کسب هستند.

رئیس اتحادیه تراشکاران شهرستان دماوند ادامه داد: اکثر اعضای این اتحادیه تولیدکننده شیرآلات هستند ولی به دلیل رکورد بازار و حمایت نکردن از تولیدهای داخلی و تولید کم، این اعضا مجبور هستند که یک ‌به‌ یک کارگاه‌های خود را تعطیل و کارگران خود را اخراج کنند، در صورتی که در گذشته شاهد صادر کردن محصولات خود بودیم.

تجمع بازنشستگان آموزش و پرورش قم اداره کل آموزش و پرورش استان دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان!

امروزسه شنبه19آبان،جمعی از بازنشستگان آموزش و پرورش قم، با حضور در اداره کل آموزش و پرورش استان، خواستار پرداخت پاداش آخر خدمت خود شدند.

به گزارش19آبان ایرنا، آنان که حدود 40 نفر بودند، از تاخیر در پرداخت پاداش خدمت خود گله کرده و خواستار تسریع در پرداخت پاداش بازنشستگی شدند.

یکی ازبازنشستگان گفت: حدود 14 ماه است که بازنشسته شده ام و پاداش پایان خدمتم حدود 600 میلیون ریال می شود و هنوز این پاداش پرداخت نشده است.

وی از مسئولان آموزش و پرورش خواست که پیگیریهای لازم را در زمینه پرداخت حقوق بازنشستگان انجام دهند.

وی گفت: مدیرکل آموزش و پرورش قم نیز قول داده که خواسته ما را به وزارت آموزش و پرورش منتقل و پیگیر موضوع باشد که ما خواستار توجه جدی وی به این مساله مهم هستیم.

درهمین حال غلامرضا رضایی مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش قم نیز اظهار داشت: مطالبات همکاران بازنشسته به حق است و ما دراداره کل پیگیر این موضوع هستیم تا به نتیجه برسد.

الزام کارمندان یک شرکت خودروسازی برای دریافت وام خودرو!

اعطای وام خودرو برای افزایش قدرت خرید مردم و تقویت طرف تقاضا در اقتصاد از جمله موضوع های داغ این روزهای رسانه ها است اما یک منبع آگاه که خود یکی از کارمندان یک شرکت خودرو سازی نیز هست از اقدامات برنامه ریزی شده در جهت صحنه سازی برای استقبال مردمی به منظور دریافت وام خودرو خبر داد و گفت: «به ما گفتند اگر نمی خواهید اخراج شوید باید به نمایندگی ها بروید و به صورت صوری شلوغی و ازدحام ایجاد کنید.به همین خاطر از ساعات اولیه ما را به اجبار به سمت نمایندگی‌ها کشاندند، هرچند در این بین تعدادی انگشت شمار از مردم عادی نیز حضور داشتند ولی اکثریت جمعیت کارمندان شرکت … بودند».

به گزارش19آبان تأمین 24، به نظر می‌رسد آخرین تلاش خودروسازان برای شکست کمپین «نخریدن خودرو» و افزایش قدرت خرید مردم، اعطای وام ۲۵ میلیون تومانی بوده است به طوریکه در ساعات اولیه روز نخست طرح فروش مدت دار خودرو، رسانه‌های مختلف از استقبال خوب مردم از وام ۲۵ میلیونی خودرو خبر دادند.

حتی در فضای مجازی تصاویری دست به دست می‌شد که خبر از شلوغی و ازدحام جمعیت مردم در صف بانک‌ها برای ثبت نام وام بود. البته آنطور که از شواهد پیداست این اخبار و تصاویر در میان مردم بی‌تاثیر هم نبود زیرا عده‌ای از مردم با دیدن این صحنه‌ها برای دریافت وام به فکر فرو رفتنند تا متقاضی دریافت این وام بشوند. حتی آنهایی که اعضای فعال کمپین نخریدین خودور بودند.

اما از گوشه و کنار اخباری به گوش می‌رسد که حاکی از مدیریت و کنترل افکار عمومی در جهت استقبال بیشتر مردم برای تقاضای وام خرید خودرو است.

یک منبع آگاه که خود یکی از کارمندان یکی از شرکت های خودروسازی نیز هست گفت: «به ما گفتند اگر نمی‌خواهید اخراج شوید باید به نمایندگی‌ها بروید و به صورت صوری شلوغ و ازدحام ایجاد کنید».

وی که خواست نامش فاش نشود ادامه داد: «به همین خاطر از ساعات اولیه ما را به اجبار به سمت نمایندگی‌ها کشاندند، هرچند در این بین تعدادی انگشت شمار از مردم عادی نیز حضور داشتند ولی اکثریت جمعیت کارمندان شرکت … بودند».

گفتنی است قرار شده تا حداکثر ۲۵ میلیون برای خرید خودروهای داخلی وام در اختیار متقاضیان قرار بگیرد که این میزان، ۸۰ درصد قیمت خودرو را شامل می‌شود.

طبق جدولی که شرکتهای خودروسازی منتشر کرده‌اند برای مثال قیمت یک نوع خودرو، ۲۱ میلیون تومان است که ۴ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان آن به صورت پیش پرداخت و ۱۶ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان مابقی به طور وام در اختیار خریداران قرار می‌گیرد.

اقساط ماهیانه خرید این خودرو ۳۳۵ هزار و ۷۷۱ هزار تومان است و با توجه به اینکه این اقساط ۷ ساله یعنی ۸۴ ماهه است، در ‌‌نهایت مبلغ نهایی مجموع اقساط و مبلغ پیش پرداخت ۳۲ میلیون و ۵۳۴ هزار تومان و ۷۶۴ هزار تومان است.

به عبارت دیگر خریداران خودروی ۲۱ میلیون تومان در شرایط جدید باید ۳۲ میلیون، یعنی ۱۱ میلیون بیشتر بابت آن بپردازند و این در شرایطی است که زمانی اقساط آن‌ها به اتمام می‌رسد که ۷ سال از عمر خودروی آن‌ها گذشته است. 

جیب عده‌ای دروزارت بهداشت با طرح تجمیع بیمه‌ها متورم‌تر می‌شود

دبیرکل خانه پرستار با انتقاد از طرح تجمیع بیمه ها، این طرح را همسو با افزایش سلامت در جامعه ندانست.

به گزارش 18آبان پانا، محمد شریفی مقدم همزمان با سومین روز از برگزاری نمایشگاه بین اللملی مطبوعات و خبرگزاری ها با حضور در غرفه درباره تجمیع بیمه ها و چالش وزارت بهداشت و رفاه گفت: تجمیع بیمه ها جیب عده ای را در وزارت بهداشت متورم تر می کند و جامعه پرستاران با چنین طرحی موافق نیست.

وی ادامه داد: گذشته ثابت کرده است مدیریت اقتصادی در وزارت بهداشت بسیار ضعیف بوده است.

تجمع اهالی اکباتان مقابل شهرداری تهران دراعتراض به احداث بنا دارالقرآن در فضای سبز

امروز سه شنبه19آبان،جمعی از اهالی اکباتان برای سومین بار متوالی به نشانه اعتراض در احداث بنا دارالقرآن در فضای سبز در مقابل شهرداری تهران تجمع کرده‌اند.

به گزارش19آبان جوان، جمعی از اهالی اکباتان امروز (سه شنبه) به نشانه اعتراض در احداث بنا دارالقرآن در فضای سبز برای سومین بار متوالی در مقابل شهرداری تهران تجمع کردند.

نماینده اهالی اکباتان گفت: علی رغم آن که  حکم موقت مبنی بر توقف عملیات از دیوان عدالت اداری گرفته‌ایم اما همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند و فضای سبز را از بین می‌برند همچنین از احداث این بنا بر روی تاسیسات شهرک اکباتان نیز اعتراض داشتند که خطرات بسیاری را رقم خواهد زد.

نوزدهم آبان ماه1394

akhbarkargari2468@gmail.com

مطالب مرتبط با این موضوع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

Layer-17-copy

تمامی حقوق این وبسایت در اختیار مجموعه رنگین کمان بوده و استفاده از محتوای آن تنها با درج منبع امکان پذیر می باشد.