امروز شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

ساعت ۱۹:۳۰

 
سیاست

شم و فغان کیهان مصادره شده در تهران ، حسن بهگر

10 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=314

لینک کوتاه

کیهان مصادره شده تهران که توسط دژخیمی آبروباخته اداره می شود از نزدیکی و همبستگی گروه های خارج از کشور به  هم به خشم و فغان آمده است :

حمایت مشترک سران فتنه و جبهه ائتلافی ضدانقلاب (شامل منافقین جدید، گروهک های تروریست و گروهک های مدعی عنوان ملی مذهبی) از 5 تروریست بمبگذار و اعدام شده، تمام پز جریان مدعی مبارزه بدون خشونت را به هم ریخت.

جریان چند لایه فعال در فتنه سال 88، پس از انجام تحرکات رادیکالیستی و اغتشاشات کور، تلاش کرد به بازسازی حیثیت خود بپردازد. این طیف با انتقاد تاکتیکی از رادیکالیسم و خشونت، مدعی مبارزات مسالمت آمیز و اصلاح طلبانه در چارچوب قانون اساسی شدند اما دفاع طیف های مختلف فتنه سبز از 5 تروریست اعدامی وابسته به دو گروهک تروریستی تندر (سلطنت طلب) و پژاک (تجزیه طلب) نقطه پایانی بر ادعای مبارزه مسالمت در چارچوب قانون بود و نشان داد جریان فتنه سبز به تمام معنا «برانداز» و «وابسته به سرمسیرهای جاسوسی بیگانه» است که در تقسیم کاری کامل و به موازات جریان های تروریستی مذکور- به انضمام گروهک های منافقین، ریگی، سلفی ها و وهابیون- عمل می کند.

روز گذشته طیفی از گروهک ها به حمایت از عناصر تروریستی پرداختند که در فاصله زمانی سال 85 تا 87 (قبل از انتخابات) اقدام به بمبگذاری و جنایت و آدم کشی در شیراز و تهران پرداخته و ده ها نفر را به خاک و خون کشیده بودند. گروهک های تروریستی کومله و دموکرات به همراهی جبهه ملی، گروهک ملی مذهبی، فدائیان خلق و اتحاد جمهوریخواهان در کنار عناصر سلطنت طلب از جمله طیف های گوناگونی بودند که با صدور بیانیه هایی ضمن مظلوم نمایی از تروریست های اعدام شده حمایت کردند و کوشیدند عنوان نچسپ «فعال سیاسی» ، «شهروند»، «جوان معصوم»، «زن بیگناه» و… را به عوامل مستقیم بمب گذاری ها بچسبانند حال آن که افراد یاد شده نه به خاطر فعالیت سیاسی، و نه به اعتبار سن و جنسیت و قومیت مجازات نشدند.

همچنین سعید مدنی از گروهک ملی-مذهبی، عبادی رئیس گروهک کانون مدافعان حقوق بشر، کریم لاهیجی و حسین باقرزاده در گروهک تروریستی منافقین و زهرا رهنورد همسر میرحسین موسوی حمایت های مشابهی را در رسانه های ضد انقلاب به عمل آوردند و کوشیدند حکم صادره را با وجود اسناد متقن زیر سأال برند.

در این میان سعید مدنی که با رادیو زمانه مصاحبه می کرد با فهم رسوایی بزرگی که گریبانگیر جبهه اپوزیسیون با نقاب سبز شده، مدعی شد «اعتراض نسبت به این فرایند مخدوش قضایی، لزوماً ]!![ به معنای تأیید مشی مسلحانه برخی گروه های سیاسی نیست». این جمله منافقانه دلالت بر این می کرد که گروهک های وابسته ملی مذهبی و نهضت آزادی خیلی هم از مشی مسلحانه بدشان نمی آید و فقط شرایط را جفت و جور نمی بینند. اهمیت دیگر این اظهارات در سابقه تاریخی گروهک های مذکور است که در پیوند کامل با سازمان تروریستی مجاهدین خلق (منافقین) قرار داشتند و صرفاً پس از سرکوب منافقین در سال 60 مجبور شدند ادعا کنند مخالف مشی مسلحانه منافقین ]فرزندان معنوی مهندس بازرگان و نهضت آزادی[ هستند.

سعید مدنی هشدار داد «هرگونه تجدیدنظر در مشی جنبش سبز می تواند به نابودی جنبش و نهایتاً از دست رفتن فرصت ها منجر شود. بنابراین ما باید پیگیر مسالمت آمیز خواسته ها باشیم». با وجود این توصیه، گروهک کانون مدافعان حقوق بشر به سرکردگی شیرین عبادی ترجیح داد با انکار احکام قرآنی درباره قصاص و محاربه، و با وجود اسناد قطعی جنایت عناصر اعدامی و دستگیری برخی از آنها سرصحنه جنایت، ادعا کند اصل حکم اعدام وجه شرعی ندارد و ممکن است قاضی هم اشتباه کرده باشد. بیانیه این گروهک در حالی که تروریست ها را «5 جوان که اکثر آنها از خطه کردستان بودند» معرفی می کرد، به ادعای وکیل یکی از اعدامی ها مبنی بر اینکه اعدام مناسب متهم نبوده استناد جست، حال آن که وکیل یاد شده همکار و مستخدم رسمی رادیو فردا و صدای آمریکاست که طی چند روز اخیر هم مشغول جوسازی علیه نظام اسلامی بوده است.

باند وکلای زنجیره ای و اجاره ای لانه کرده در گروهک مذکور با وجود آگاهی از اینکه جرایم و جنایات اعدام شدگان اساساً مربوط به قبل از انتخابات سال 88 است، ادعا کرد «زمان اجرای حکم (خرداد ماه) می تواند شائبه سیاسی داشته باشد» اما توضیح نداد که به زعم این گروهک، احکام قضایی را کمی باید به اجرا گذاشت که گروهک های آن طرف مرز را دچار شائبه نکند! همچنین در حالی که شخص شیرین عبادی به همراه رقمی پرشمار از عناصر ضد انقلاب مشغول جوسازی علیه جمهوری اسلامی در مجامع خارجی است، گروهک متبوع وی ادعا کرد، نگران تنش در روابط بین المللی ایران است! گروهک عبادی برای وحدت ملی در کردستان هم ابراز نگرانی کرده حال آن که گروهک پژاک اساساً گروهکی تجزیه طلب است که حتی به کشتار مردم کرد هم می پردازد و مزدوران سازمان سیا و موساد را به هیچ وجه نمی توان در دایره وحدت ملی و مردم شریف کرد قرار داد. (البته توجه به این نکته ضروری است که پیش از این الهه هیکس فاش کرده که عبادی را او به واسطه کریم لاهیجی همکار منافقین شناسایی کرد، و برای جایزه صلح نوبل معرفی کرده است).

زهرا رهنورد همسر موسوی هم در ادبیاتی نزدیک به ادبیات گروهک عبادی اصل حکم اعدام را مورد خدشه قرار داد و با دفاع از جنایتکاران اعدام شده، به زن بودن یکی از آنها استناد کرد و ضمن مغالطه ای، به حدیث پیامبر(ص) مبنی بر «ان النساء ریحانه» اشاره نمود. و البته خانم رهنورد بهتر از هر کسی می داند کسی که مشغول عملیات بمبگذاری بوده و جنایتی را تدارک می کرده در هیچ قاموسی مورد ترحم قرار نمی گیرد مگر در قاموس حامیان جنایت و تروریسم.

http://www.kayhannews.ir/890223/2.htm#other207

 

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما