حقوق بشر

خانه شیرین علم هولی در ماکو تحت کنترل و فشارهای امنیتی قرار دارد

9 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=297

لینک کوتاه

shirin.alamhooli01.jpgاز روز گذشته، نیروهای امنیتی در ماکو با استقرار در تپه ای مشرف به خانه شیرین علم هولی و همچنین کوچه ای که خانه در آن واقع است،  کنترل خانه را در دست گرفته اند و هر چند ساعت یک بار به تفتیش خانه می روند. آنان که در پی حمله ای به خانه شیرین، با اجبار زنان عزادار را بیرون کرده و درب خانه را بسته اند، اجازه ورود افراد را برای عزاداری به این خانه نداده و تنها اجازه ماندن پدر و مادر شیرین را در خانه داده اند. آنان همچنین شماره ماشین عزادارانی که برای ابراز همدردی به خانه آنها رفته اند را برداشته ا ند. در هجوم نیروهای امنیتی به خانه شیرین علم هولی، برادر زن وی نارضایتی نشان داده است. نیروهای امنیتی در مقابل، سعی در بازداشت وی داشته اند، اما زنانی که در خانه حضور داشته اند مانع از این اقدام شده اند.

در روزهای گذشته مادر، خواهر، عمو، عموزاده، و پدربزرگ شیرین بازداشت و با قید وثیقه آزاد شده اند. نیروهای اطلاعاتی، پدر بزرگ شیرین را تهدید کرده اند که مادر شیرین را از خانه خارج کند و نگذارد برای دخترش عزاداری کند. آنها همچنین تذکر داده اند که نباید شبها لامپ خانه روشن باشد. با وجود همه این فشارها، مردم بسیاری در طی این روزها به خانه آنها رفته اند.

شیرین علم هولی روز ۱۹ اردیبهشت به همراه فرزاد کمانگر، علی حیدریان، فرهاد وکیلی و مهدی اسلامیان اعدام شد. این اعدام بهدون اطلاع به خانواده و وکلای آنها و همچنین بدون ابلاغ قبلی به این زندانیان سیاسی دربند صورت گرفت در حالی که حکم سه تن از آنان از جمله شیرین از دیوان عالی کشور تایید نشده بود.

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما