معرفی

میز گرد: مسائل و مشکلات دربلوچستان , انجمن پژوهش گران ایران 

10 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=226

لینک کوتاه

 

 

“آینده ایران

بلوچستان

میز گرد: مسائل و مشکلات دربلوچستان

شنبه 25اردیبهشت 1389 –  15 ماه می 2010

14:00 – 19:00

17 Young Street, Kensington – London W8 5BN

Nearest Underground (High Street Kensington) – Bus No 52, 27, 70, 149, 10, 328

انجمن پژوهشگران ایران بدنبال بررسی های مقدماتی خود در زمینه مسائل و مشکلات موجود در سیستان و بلوچستان بر آن شده است که میز گردی را در این زمینه تدارک ببیند، در این میز گرد که پیش زمینه ای برای برپائی کنفرانس جامعی است مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و همچنین مسائل گسترده نقض حقوق بشر مورد بحث و بررسی واقع خواهد شد.

انجمن پژوهشگران ایران، با اعتقاد بر اینکه در طی سالهای طولانی ایرانیان نقاط مختلف ایران همیشه مورد تبعیض و فشارهای گوناگون قرار داشته اند، برای بررسی خواست ها و نیازهای آنان در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در یک حاکمیت غیر متمرکز، سلسله کنفرانس هائی را در برنامه کاری خود قرار داده است که نخستین آن در رابطه با مسائل و مشکلات در سیستان و بلوچستان می باشد.

این میزگرد نیز بمانند تمامی مطالعات و بررسی های ما در چارچوب تمامیت ارضی و حفظ یکپارچگی ایران خواهد بود .

مسائل مورد بحث درمیز گرد مسائل بلوچستان عبارتند از:

1 – موقعیت تاریخی- اجتماعی و اقتصادی – سیاسی در  بلوچستان

2 – علت وعلل درگیریهای موجود و ریشه های تاریخی آن

3 – وجود تبعیض های متعدد و متفاوت در جمهوری اسلامی و خاصه در بلوچستان

4 – نقض بارز حقوق بشر و واکنش های مردم منطقه

5 – راه حل ها برای رفع مشکلات

هدف ما بر اینست که نتایج بدست آمده در این کنفرانس بیانگر واقعی خواست ها و نیازهائی باشد که بلوچ های ایران سالهای متمادی از آن محروم بوده اند .

شیوه کار انجمن در دعوت از صاحب‌نظران برای شرکت در این گردهم‌آیی‌ها بر مبانی زیر استوار است:

1. اعلام کتبی شرکت از طریق یکی از دفاتر انجمن (تا18 اردیبهشت 1389 –  8 ماه می 2010) همراه با ارسال الکترونیکی خلاصه‌ای تایپ شده (مایکروسافت ورد) از نقطه ‌نظرها در باره موضوع مورد بحث باضافه یک قطعه عکس و بیوگرافی مختصر.

2. ارسال الکترونیکی مقاله کامل تایپ شده (مایکروسافت ورد – در 20 صفحه یا حدود 5000 کلمه) که باید حداقل چهار هفته بعد از تاریخ برگزاری به یکی از دفاتر انجمن رسیده باشد. انتظار کمیته بررسی، وجود بار علمی و ارائه نظریه‌های نو، مثبت، و مبتکرانه در مقالات می‌باشد

  1. زبان کنفرانس فارسی و انگلیسی خواهد بود.
  2. مقالات ارائه شده مطابق برنامه انجمن در پایان هر گردهم ‌آیی بصورت کتاب مستقل و با قید نام صاحبان مقاله چاپ و منتشر خواهد شد.
  3. هزینه رفت و آمد و اقامت برای شرکت در هر یک از جلسات به‌عهده شرکت‌کنندگان خواهد بود.
  4. انجمن پژوهشگران ایران به اطلاع می‌رساند که معمولاً در شهر محل برگزاری کنفرانس، امکان اقامت در خانه‌های مسکونی اعضا و دوستان انجمن میسر می‌باشد، که در صورت تمایل با اعلام  قبلی، می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد

انجمن پژوهشگران ایران بدینوسیله از کلیه صاحبنظران و کارشناسان دعوت بعمل می آورد که بمانند همیشه فارغ از هر گونه ایده لوژی و نگرش خاصی و تنها بمنظور در اختیار داشتن بهترین و ارزنده ترین دیدگاهها با حضور خود بر غنا و ارزشهای این نشست بیافزایند.

انجمن پژوهشگران ایران

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما