سیاست

درخواست همیاری پارلمان اروپا برایی نجات جان زندانیان سیاسی و مدنی ، بنیاد دمکراسی و حقوق بشر کردستان

10 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=215

لینک کوتاه

درخواست همیاری پارلمان اروپا برای نجات زندانیان سیاسی ، مدنی محکوم به اعدام


طی نامه ارسالی بنیاد دمکراسی و حقوق بشر کردستان ایران در سوم آوریل سال جاری به بخش کمسیون حقوق بشر پارلمان اروپا همانگونه که اعلام گردید وضعیت نقض حقوق بشر در چند سال گذشته در ایران  خط قرمز خود را پیموده و به معظلی بزرگ تبدیل یافته است.

چنانچه لازم میدانیم بعنوان یک نهاد مدنی و مدافع حقوق بشر در کردستان ایران از پیگیریهای مکرر کمسیون حقوق بشر پارلمان اروپا در خصوص دفاع از کلیه زندانیان سیاسی،مدنی که همواره در بیانیه های این بخش مندج میگردد نهایت تشکر و قدر دانی را ابراز داریم.

در ادامه باید بیان نماییم که حال 21 فعال سیاسی ،مدنی کُرد در طول 4 سال گذشته در دادگاه های غیر علنی و فاقد وکیل مدافع به اتهام  کاذب محاربه به اعدام محکوم گردیده اند.

طی اطلاعات رسیده از زندان آقای حسین خضری زندانی سیاسی محکوم به اعدام حال در بدترین شرایط جسمانی بسر میبرد ، چنانچه بیش از 25 درصد ازبینایی خود را از دست داده و از انتقال وی به بیمارستان جلوگیری میگردد..

این در حالی میباشد که  سایر زندانیان سیاسی مدنی  در زندانهای دولت کودتا فاقد هرگونه  حقوق انسانی میباشند.

فلذا از شما ریاست محترم پارلمان اروپا درخواست میگردد در این رابطه و برای نجات جان کلیه زندانیان سیاسی مدنی تدابیر انسان دوستانه ای بکارگیری نموده ، و در برابر برای دفاع و نجات این زندانیان از سفرهای دیپلماتیک سران جمهوری اسلامی به داخل اتحادیه اروپا جلوگیری نمایید.

کمیته اجرایی بنیاد دمکراسی و حقوق بشر کردستان ایران

4 می 2010 میلادی

Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما