امروز چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷

ساعت ۲۱:۵۹

 
آخرین اخبار

متهم اختلاس ۱۰۰ میلیاردی سه ساعت بعد احضار از ایران فرار کرد

1 سال گذشته

مشاهده تصویر

اشتراک گذاری

https://rangin-kaman.net/?p=116902

لینک کوتاه

گزارش‌ها از ایران حاکی‌ست یکی از مدیران وزارت نفت که متهم به ۱۰۰ میلیارد تومان اختلاس شد، سه ساعت پس از احضار از ایران گریخته است.

این خبر را یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به خبرگزاری خانه ملت «خبرگزاری رسمی مجلس» اعلام کرده است.

اسدالله قره‌خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفته است که این فرد برای مدت طولانی بیش از ۳۰ سال کارمند وزارت نفت بوده اما تخلفات او از جمله جعل اسناد و مدارک که در ۱۰ سال آخر خدمتش اتفاق افتاده، به تازگی کشف شده است.

این نماینده مجلس گفته که یک ساعت بعد از کشف، موضوع به دستگاه‌های نظارتی اطلاع داده شده است. او این طور توضیح داده است: «زمانی که مسئولان این بخش متوجه انحرافات شدند، این فرد را احضار کردند و در همان زمان که پرونده‌ها را دقیق‌تر بررسی کردند، متوجه شدند که اختلاس وجود دارد. پس از اینکه به وی اعلام کردند، متوجه شدند که این فرد اتاق کار خود را ترک کرده است.»

وی افزوده که سه ساعت بعد از احضار متهم به دستگاه‌ نظارتی، او با کمک همسرش بلیت هواپیما گرفته و به مقصد کانادا گریخته است.

وزیر نفت جمهوری اسلامی این موضوع را تأیید کرده است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از دستگاه‌های نظارت مالی مانند سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات انتقاد کرده که چرا به گفته او در طول ده سال نتوانسته‌اند متوجه کسر سالانه ده میلیارد تومان از حساب وزارت نفت شوند.

کارمند وزارت نفت اولین متهم اختلاس نیست که از ایران می‌گریزد. پیش‌تر هم محمود رضا خاوری، مدیر عامل سابق بانک ملی ایران و یکی از متهمان اصلی پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی، در مهر ۱۳۹۰ از مقام خود استعفا داد و به کانادا رفت.

پیش از این نیز گزارش شده بود که یکی از متهمان پرونده اختلاس صندوق ذخیره فرهنگیان با ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی از ایران گریخته است.

متهم اختلاس ۱۰۰ میلیاردی سه ساعت بعد احضار از ایران فرار کرد
Facebook Comments
ارسال دیدگاه

نام شما


ایمیل شما


وب سایت شما

نظر شما